Hoşgeldiniz!

Milli Savunma Bakanlığı

Suriye Sınırına Örülecek Duvarlar Hazır 05:37
Suriye Sınırına Örülecek Duvarlar Hazır 1.961 izlenme - 2 yıl önce Kilis’in Suriye sınırına örülecek 2 metre genişliğinde, 3 metre uzunluğunda ve 7 ton ağırlığında ki duvarların döküm işlemleri sürerken, kısa süre içerisinde duvarların Türkiye-Suriye sınırına monte edilmesi beklenirken, Kilis sınırına toplam 40 kilometre beton duvar örüleceği bildirildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından 30 kilometrelik duvar örülmesi ihale edilirken, Kilis Valililiği İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılan 10 kilometrelik duvarların beton dökme işlemleri sona yaklaşırken, Türkiye-Suriye sınırında beton duvarların yerleştirileceği alanın düzeltilmesi de son aşamaya geldi. Toplam Kilis sınırına 40 kilometrelik duvar örüleceği bildirildi. Kilis il sınırları içerisinde 111 kilometre Suriye sınırında bulunuyor. 10 kilometrelik alanın duvar yapılması için Özel İdare ihale işlemlerini tamamlayarak iki firmaya duvar işini verdi. Kilisli iki firma beton dökme işlemlerini son aşamaya getirdi. Vinç yardımı ile sıka süre içerisinde beton blokları Türkiye-Suriye sınırına döşeyecek. Milli Savunma Bakanlığı ise 30 kilometrelik duvar örülme işlemini ihale etti. Böylece sadece Kilis, sınırına 40 kilometrelik duvar örülecek. Öncelikle IŞİD’in kontrolündeki bölgelerin Türkiye tarafındaki yerlere duvarların örüleceği, 3 metre uzunluğundaki duvarların üzerine jiletli bir metre tel çekileceği öğrenildi.
Erdoğan: Kuvvet komutanları Savunma Bakanı'na Bağlanacak 09:58
Erdoğan: Kuvvet komutanları Savunma Bakanı'na Bağlanacak 32 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuvvet komutanlıklarının Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanacağını belirtti. Ahaber-ATV ortak yayınında darbe girişimine ilişkin soruları yanıtla Cumhurbaşkanı Erdoğan, tersanelerin Milli Savunma Bakanlığına bağlanacağını söyledi. "Asker kendi işini yapsın" diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Tersaneler vesaire bunları biz özel sektör olarak çok daha başarılı bir şekilde yürütme şansına sahip olduğumuz gibi bunu Milli Savunma Bakanlığı aynı zihniyet, aynı kabiliyetle çok daha başarılı bir şekilde yapar ve dört senede, beş senede bir fırkateyn üreteceğiniz yerde bunu gelir iki senede, iki buçuk senede üretirsiniz." "GENELKURMAY VE MİT, CUMHURBAŞKANINA BAĞLANACAK" Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuvvet komutanlıklarının tamamının Milli Savunma Bakanına bağlanacağını söyledi. Muhalefetteki siyasi partilerin liderleriyle de görüşmeler yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlarla da küçük anayasa paketi eğer gerçekleştirilebilirse, Genelkurmay Başkanı, MİT, bunlar da Cumhurbaşkanına bağlanacak. Böyle bir adımı atacağız." dedi.
Bakanlık 3 Teröristin Vurulma Anının Görüntülerini Yayınladı 00:36
Bakanlık 3 Teröristin Vurulma Anının Görüntülerini Yayınladı 23 izlenme - 1 yıl önce Milli Savunma Bakanlığı Hakkari'de öldürülen 3 teröristin vurulma anının görüntülerini yayınladı. Bakanlık mesajında "3 terörist daha Silahlı İHA ile etkisiz hale getirildi. Son operasyonlarla Hakkari'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 466 oldu." dedi.
Milli Savunma Bakanı Işık: 9’u General 311 Asker Firari 02:14
Milli Savunma Bakanı Işık: 9’u General 311 Asker Firari 19 izlenme - 2 yıl önce Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 9'u general 311 askerin firari olduğunu açıkladı. CNN Türk'e konuşan Bakan Işık, askeri okullarda okuyan öğrencilerin yüzde 95'inin cemaatçi olduğunun uzmanlar tarafından belirlendiğini söyledi. Işık, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda kutlama yapılmayacağını söylerken, bedelli askerliğin de gündemde olmadığını belirtti. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık CNN Türk canlı yayınında Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı. Bakan Işık, "TSK'da ihraçlar daha bitmedi. 9'u general 311 firari asker var. Çalışma sürüyor. Kayıp helikopter ya da araç yok. Kayıp mermi ve silah olabilir" dedi. Işık, askerliğin asli işlerinde Genelkurmay'a kesinlikle dokunulmayacağını, emir komuta zincirinin bozulmayacağını da sözlerine ekledi.
Asırlık Destan: Çanakkale Zaferi 02:19
Asırlık Destan: Çanakkale Zaferi 52 izlenme - 3 yıl önce Askerlerin tören provaları-Şehitler Abidesi'nden detaylar-Şehitlikte dua eden genç ziyaretçiler-Bando takımı prova Asırlık destan: Çanakkale Zaferi- Son yüzyılın en kanlı savaşlarından olan ve cihanın dört bir yanını kana bulayan 1. Dünya Harbi, en acımasız ve çetin yanını Çanakkale'de ortaya koydu- Çanakkale Savaşları'nın geçtiği ve metrekareye sayısız merminin düştüğü Gelibolu Yarımadası, varlığına kastedilen bir milletin topyekun mücadelesine sahne oldu- Vatanı için toprağa düşerek tarih sayfasına adını yazdıran Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i yüz binlerce Mehmet, duruşu ve tefekkürüyle, Çanakkale'nin geçilmeyeceğini dünyaya haykırdı ŞENAY ÜNAL ÖKSÜZ - HÜSEYİN YEŞİLKAVAK - Son yüzyılın en kanlı savaşlarından olan ve cihanın dört bir yanını kana bulayan 1. Dünya Harbi, en acımasız ve çetin yanını Çanakkale'de ortaya koydu.
Milli Savunma Bakanlığı: Fırat Kalkanı'ndaki Askerlerin İhtiyaçları Eksiksiz Karşılanıyor 01:28
Milli Savunma Bakanlığı: Fırat Kalkanı'ndaki Askerlerin İhtiyaçları Eksiksiz Karşılanıyor 7 izlenme - 1 yıl önce Milli Savunma Bakanlığınca, Fırat Kalkanı Harekatı'nın başladığı günden itibaren Mehmetçiğin barınma, yiyecek gibi lojistikle ilgili ihtiyaçlarının en üst seviyede karşılandığı ve buna devam edildiği bildirildi.
Milli Savunma Bakanlığı'nda 4 General Ve Amiral Görevden Alındı 01:18
Milli Savunma Bakanlığı'nda 4 General Ve Amiral Görevden Alındı 6 izlenme - 2 yıl önce Darbe girişiminden sonra Fethullahçı Terör Örgütü'ne yönelik devlet kurumlarındaki operasyon tüm hızıyla sürüyor. Son olarak Milli Savunma Bakanlığı'ndan 4 general ve amiral görevden alındı.
Uslu: 04:14
Uslu: "Barajı Aşamayacağız Diye Hdp Kalp Krizi Geçiriyor" 5 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TBMM İdare Amiri Salim Uslu'nun Çorum Ziraat Odası'nı ziyareti- Uslu'nun açıklamaları Demirtaş'ın "Çözüm Süreci kalp krizi geçiriyor" açıklaması- TBMM İdare Amiri Uslu: - "Çözüm Süreci kalp krizi geçirmiyor.