Hoşgeldiniz!

mit tırları

Hapis Cezasına Çarptırılan Can Dündar ve Erdem Gül'ün ilk Açıklamaları 11:27
Hapis Cezasına Çarptırılan Can Dündar ve Erdem Gül'ün ilk Açıklamaları 4.635 izlenme - 6 ay önce Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün yargılandığı MİT TIR’ları davasında karar verildi. MİT TIR'ları haberi nedeniyle haklarında hapis cezası istenen Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilci Erdem Gül hakim karşısına çıktı. DÜNDAR VE GÜL'E HAPİS CEZASI Mahkeme, devletin gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak suçundan Dündar'a 5 yıl 10 ay hapis cezası verdi. Erdem Gül'e devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak suçundan 5 yıl hapis cezası verdi. TUTUKSUZLUĞU DEVAM EDECEK Bundan sonra Yargıtay'daki temyiz süreci beklenecek. Esas konu Yargıtay'ın kararıyla kesinleşecek. Erdem ve Gül'ün, Yargıtay'ın kararına kadar tutuksuzluğu devam edecek. "DARBEYE TEŞEBBÜS" SUÇLAMASINDAN BERAAT ETTİ Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı "MİT TIR'ları haberi" davasında mahkeme "darbeye teşebbüs"ten de beraat kararı verdi. YURT DIŞI YASAĞI KALDIRILDI Mahkeme, Dündar ve Gül hakkındaki "FETÖ / PDY Silahlı Terör Örgütüne yardım" suçlamasıyla ilgili dosyanın ayrılmasını kararlaştırdı. Ayrıca mahkeme Can Dündar ve Erdem Gül'ün yurt dışı çıkış yasağını kaldırdı. CAN DÜNDAR'DAN AÇIKLAMA Karar sonrası açıklama yapan Can Dündar şöyle konuştu: "İki saat içinde iki suikasta uğradık. Biri silahlı diğeri yasal. Kapalı oturumda ikinci suikast gerçekleşti. Habercilik suçundan ceza aldık. Bu ceza bizi sindirmeye susturmaya yönelik değil, o kurşunlar bizi susturmaya yönelik değil aynı zamanda hepimizi yazmaktan korkar hale getirmek için yapıldı. Bu hukuki bir suikasttır. Biz başından beri yaptığımızın gazetecilik olduğunu söyledik. Mahkeme, Anayasa Mahkemesi'nin karanını elinin tersiyle itti ve bu cezaları verdi. Biz karşımızda Cumhurbaşkanı'nı bulduk. Bizi tehdit etti, şantaj yaptı. Bundan vazife çıkaranlar da bize ateş etti. Dilerim bundan utanır. Bundan sonra iki kez düşünür. Biz doğru bildiğimiz gibi yazmaya devam edeceğiz. Tehditler bizi yıldırmayacak."
Can Dündar Ağır Bedel Ödeyecek Öyle Bırakmam Onu 00:31
Can Dündar Ağır Bedel Ödeyecek Öyle Bırakmam Onu 9.460 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçen akşam TRT Haber’de katıldığı programda, Adana’da durdurulan MİT TIR’larındaki silah görüntülerini haberleştiren Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ı tehdit etti. Dündar’ı casusluk ve ajanlıkla suçlayan Erdoğan, “Ben davamı da açtım, bunların bütün derdi Türkiye’nin imajına şu anda gölge düşürmek. Ve bu haberi özel haber olarak yapan kişi de bunun bedelini ağır ödeyecek. Öyle bırakmam onu.” dedi.
Adliye Koridorlarında Aeeeooöööğğğğaaaaeee Sesleri 01:28
Adliye Koridorlarında Aeeeooöööğğğğaaaaeee Sesleri 2.421 izlenme - 7 ay önce Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün MİT TIR’ları haberleri nedeniyle yargılandığı davanın ikinci oturumu bugün yapılıyor. Erdem Gül, duruşmaya verilen arada Banu Güven'in Periscope yayınında açıklama yaptı. Gül, milletvekillerinin davayı izleme talebinin neden reddedildiğini anltırken şunları söyledi: "Bizim hükümeti cebren ve şiddetle devirmek gibi bir suçlamamız varmış. Ama Meclis'i devirmek gibi bir suçlamamız yokmuş. Bu nedenle milletvekillerinin talebi kabul edilmemiş" dedi. Bu açıklamanın ardından hadi o halde hep beraber "AEEEOOÖÖÖĞĞĞĞAAAAAEEE" dedi. Ve Çağlayan Adliyesi "AEEEOOÖÖÖĞĞĞĞAAAAAEEE" sesleriyle yankılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika'daki korumaları protesto seslerini bastırmak için "AEEEOOÖÖÖĞĞĞĞAAAAAEEE " diye bağırmıştı. Ve bu sesli savunma tüm dünyada büyük dikkat çekmişti.
Alparslan Türkeş'in 55 Yıl Önce Cezayir'e Silah Göndermesi 02:40
Alparslan Türkeş'in 55 Yıl Önce Cezayir'e Silah Göndermesi 4.438 izlenme - 1 yıl önce Melih Gökçek'in 3 haziran 2015 akşamı tgrt tv'de, şok video olarak yayınlattığı kayıt efendim. Adam mit tırlarındaki silahları aklatmak için böyle bir yola başvurmuş. Ülkücülerin ne diyeceği ayrıcana bir merak konusu.
Başbakan Erdoğan'ı Yedirmeyiz - Adnan Oktar 01:29
Başbakan Erdoğan'ı Yedirmeyiz - Adnan Oktar 119 izlenme - 1 yıl önce Adnan Oktar, son yaşanan gelişmeler hakkında önemli yorumlamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan'ı yedirmeyeceklerini, Türkiye'nin önünü tıkamak isteyenlerin yanlış çizgide hareket ettiğini, Türkiye'nin başbakanına sahip çıkacağını belirtti.
Can Dündar: Fethullah Gülen'i Hayatımda Görmedim 02:04
Can Dündar: Fethullah Gülen'i Hayatımda Görmedim 40 izlenme - 8 ay önce Can Dündar ve Erdem Gül, Fatih Portakal'ın sunduğu FOX TV ana haber bültenine konuk oldu. MİT TIR'ları haberi nedeniyle 92 gün hapis yatan Can Dündar ve Erdem Gül, Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla tahliye oldu. Sabah PKK yanlısı İMC TV'ye konuk olan Dündar ve Gül, akşam da FOX TV'de Fatih Portakal'ın sunduğu haber programına konuk oldu.
Erdoğan MİT TIR'ları Meselesi Sadece İhanetin Bilinen Örneği 01:00
Erdoğan MİT TIR'ları Meselesi Sadece İhanetin Bilinen Örneği 11 izlenme - 4 ay önce Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ndeki iftar yemeğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethullah Gülen cemaatiyle ilgili açıklamalarına burada da devam etti. "Bu yapı terörle mücadelemizi baltalamak için de elinden gelen her şeyi yaptı. Yapıyor. MİT TIR'ları meselesi sadece ihanetin bilinen örneğidir." diyen Erdoğan, milletin "paralel yapı ile mücadele"yi desteklediğini iddia etti.
Latif Şimşek'ten Can Dündar'a Zor Sorular (Gündem Özel 31 Mart Perşembe) 02:26
Latif Şimşek'ten Can Dündar'a Zor Sorular (Gündem Özel 31 Mart Perşembe) 15 izlenme - 7 ay önce Usta gazeteci-yazar Latif Şimşek canlı yayında vatana ihanet ve casusluktan yargılanan ancak AYM'nin taraflı kararıyla tahliye edilen FETÖ'cü Can Dündar'a seslendi.
Can Dündar'ın Tutuklanma Kararının Verildiği An 00:30
Can Dündar'ın Tutuklanma Kararının Verildiği An 15 izlenme - 11 ay önce MİT TIR'ları haberleri nedeniyle Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül tutuklandı.Can Dündar'ın tutuklanma kararı verildiğinde mahkeme salonunda yaşananlar...
Can Dündar: Biz Bu Davadan Beraat Ettik 00:28
Can Dündar: Biz Bu Davadan Beraat Ettik 11 izlenme - 8 ay önce Can Dündar ve Erdem Gül, Fatih Portakal'ın sunduğu FOX TV ana haber bültenine konuk oldu. MİT TIR'ları haberi nedeniyle 92 gün hapis yatan Can Dündar ve Erdem Gül, Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla tahliye oldu. Sabah PKK yanlısı İMC TV'ye konuk olan Dündar ve Gül, akşam da FOX TV'de Fatih Portakal'ın sunduğu haber programına konuk oldu.
Can Dündar'dan Cezevinde Tost Tarifi 01:14
Can Dündar'dan Cezevinde Tost Tarifi 8 izlenme - 8 ay önce Can Dündar ve Erdem Gül, Fatih Portakal'ın sunduğu FOX TV ana haber bültenine konuk oldu. MİT TIR'ları haberi nedeniyle 92 gün hapis yatan Can Dündar ve Erdem Gül, Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla tahliye oldu. Sabah PKK yanlısı İMC TV'ye konuk olan Dündar ve Gül, akşam da FOX TV'de Fatih Portakal'ın sunduğu haber programına konuk oldu.