Hoşgeldiniz!

mit tırları

Can Dündar Ağır Bedel Ödeyecek Öyle Bırakmam Onu 00:31
Can Dündar Ağır Bedel Ödeyecek Öyle Bırakmam Onu 9.786 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçen akşam TRT Haber’de katıldığı programda, Adana’da durdurulan MİT TIR’larındaki silah görüntülerini haberleştiren Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ı tehdit etti. Dündar’ı casusluk ve ajanlıkla suçlayan Erdoğan, “Ben davamı da açtım, bunların bütün derdi Türkiye’nin imajına şu anda gölge düşürmek. Ve bu haberi özel haber olarak yapan kişi de bunun bedelini ağır ödeyecek. Öyle bırakmam onu.” dedi.
Hapis Cezasına Çarptırılan Can Dündar ve Erdem Gül'ün ilk Açıklamaları 11:27
Hapis Cezasına Çarptırılan Can Dündar ve Erdem Gül'ün ilk Açıklamaları 4.676 izlenme - 2 yıl önce Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün yargılandığı MİT TIR’ları davasında karar verildi. MİT TIR'ları haberi nedeniyle haklarında hapis cezası istenen Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilci Erdem Gül hakim karşısına çıktı. DÜNDAR VE GÜL'E HAPİS CEZASI Mahkeme, devletin gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak suçundan Dündar'a 5 yıl 10 ay hapis cezası verdi. Erdem Gül'e devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak suçundan 5 yıl hapis cezası verdi. TUTUKSUZLUĞU DEVAM EDECEK Bundan sonra Yargıtay'daki temyiz süreci beklenecek. Esas konu Yargıtay'ın kararıyla kesinleşecek. Erdem ve Gül'ün, Yargıtay'ın kararına kadar tutuksuzluğu devam edecek. "DARBEYE TEŞEBBÜS" SUÇLAMASINDAN BERAAT ETTİ Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı "MİT TIR'ları haberi" davasında mahkeme "darbeye teşebbüs"ten de beraat kararı verdi. YURT DIŞI YASAĞI KALDIRILDI Mahkeme, Dündar ve Gül hakkındaki "FETÖ / PDY Silahlı Terör Örgütüne yardım" suçlamasıyla ilgili dosyanın ayrılmasını kararlaştırdı. Ayrıca mahkeme Can Dündar ve Erdem Gül'ün yurt dışı çıkış yasağını kaldırdı. CAN DÜNDAR'DAN AÇIKLAMA Karar sonrası açıklama yapan Can Dündar şöyle konuştu: "İki saat içinde iki suikasta uğradık. Biri silahlı diğeri yasal. Kapalı oturumda ikinci suikast gerçekleşti. Habercilik suçundan ceza aldık. Bu ceza bizi sindirmeye susturmaya yönelik değil, o kurşunlar bizi susturmaya yönelik değil aynı zamanda hepimizi yazmaktan korkar hale getirmek için yapıldı. Bu hukuki bir suikasttır. Biz başından beri yaptığımızın gazetecilik olduğunu söyledik. Mahkeme, Anayasa Mahkemesi'nin karanını elinin tersiyle itti ve bu cezaları verdi. Biz karşımızda Cumhurbaşkanı'nı bulduk. Bizi tehdit etti, şantaj yaptı. Bundan vazife çıkaranlar da bize ateş etti. Dilerim bundan utanır. Bundan sonra iki kez düşünür. Biz doğru bildiğimiz gibi yazmaya devam edeceğiz. Tehditler bizi yıldırmayacak."
Alparslan Türkeş'in 55 Yıl Önce Cezayir'e Silah Göndermesi 02:40
Alparslan Türkeş'in 55 Yıl Önce Cezayir'e Silah Göndermesi 4.732 izlenme - 3 yıl önce Melih Gökçek'in 3 haziran 2015 akşamı tgrt tv'de, şok video olarak yayınlattığı kayıt efendim. Adam mit tırlarındaki silahları aklatmak için böyle bir yola başvurmuş. Ülkücülerin ne diyeceği ayrıcana bir merak konusu.
Adliye Koridorlarında Aeeeooöööğğğğaaaaeee Sesleri 01:28
Adliye Koridorlarında Aeeeooöööğğğğaaaaeee Sesleri 2.461 izlenme - 2 yıl önce Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün MİT TIR’ları haberleri nedeniyle yargılandığı davanın ikinci oturumu bugün yapılıyor. Erdem Gül, duruşmaya verilen arada Banu Güven'in Periscope yayınında açıklama yaptı. Gül, milletvekillerinin davayı izleme talebinin neden reddedildiğini anltırken şunları söyledi: "Bizim hükümeti cebren ve şiddetle devirmek gibi bir suçlamamız varmış. Ama Meclis'i devirmek gibi bir suçlamamız yokmuş. Bu nedenle milletvekillerinin talebi kabul edilmemiş" dedi. Bu açıklamanın ardından hadi o halde hep beraber "AEEEOOÖÖÖĞĞĞĞAAAAAEEE" dedi. Ve Çağlayan Adliyesi "AEEEOOÖÖÖĞĞĞĞAAAAAEEE" sesleriyle yankılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika'daki korumaları protesto seslerini bastırmak için "AEEEOOÖÖÖĞĞĞĞAAAAAEEE " diye bağırmıştı. Ve bu sesli savunma tüm dünyada büyük dikkat çekmişti.
Başbakan Erdoğan'ı Yedirmeyiz - Adnan Oktar 01:29
Başbakan Erdoğan'ı Yedirmeyiz - Adnan Oktar 170 izlenme - 2 yıl önce Adnan Oktar, son yaşanan gelişmeler hakkında önemli yorumlamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan'ı yedirmeyeceklerini, Türkiye'nin önünü tıkamak isteyenlerin yanlış çizgide hareket ettiğini, Türkiye'nin başbakanına sahip çıkacağını belirtti.
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu Tutuklandı! 02:40
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu Tutuklandı! 14 izlenme - 7 ay önce MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanması davasında CHP milletvekili Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Berberoğlu'nun tutuklanmasına karar verdi. Berberoğlu, "Devletin gizli kalması gereken belgelerini yayımlamak" ile suçlandı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve gizli yapılan duruşmada, mahkeme önce Berberoğlu'na müebbet hapis cezası verip sonrasında cezada indirime giderek 25 yıl hapis cezası verip tutuklanmasına karar verdi.
MİT Tırları İddianamesini Hazırlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İddianamedeki Şüphelilerin... 00:31
MİT Tırları İddianamesini Hazırlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İddianamedeki Şüphelilerin... 7 izlenme - 6 ay önce MİT tırları iddianamesini hazırlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianamedeki şüphelilerin 20 Ocak 2014 tarihinde ABD Büyükelçiliğiyle yapılan görüşmelerin içeriğinin istenmesi için bir yazı yazmıştı.
Karar Sonrası Enis Berberoğlu'ndan ilk Açıklama 00:22
Karar Sonrası Enis Berberoğlu'ndan ilk Açıklama 5 izlenme - 7 ay önce CHP milletvekili Enis Berberoğlu MİT TIR'ları davasında yargılandı ve 25 yıl hapis cezası verildi.Mahkemenin kararını açıklamasından sonra Berberoğlu kısa bir açıklama yaptı.
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Önemli Açıklamalar - Ne Oluyor? 14.06.2017 Çarşamba 02:17:34
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Önemli Açıklamalar - Ne Oluyor? 14.06.2017 Çarşamba 8 izlenme - 7 ay önce CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına ne diyor? Cumhuriyet Halk Partisi'nin 15 Temmuz Darbe Komisyonu'nun raporuna itirazları neler? CHP Lideri KHK'lar ve FETÖ operasyonları için hangi adımı atacak? Rabia işareti tartışması neden başladı? Katar krizi ve terörle mücadele için önerileri neler? Şirin Payzın sorrdu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu referandum sonrası gündemdeki başlıkları ilk kez “Ne Oluyor?”da yanıtladı.
Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'nun Tutuklanmasına Ne Dedi? 01:44
Kılıçdaroğlu, Berberoğlu'nun Tutuklanmasına Ne Dedi? 2 izlenme - 7 ay önce Şirin Payzın'ın sunduğu ve CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Ne Oluyor? programında CHP'li milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması, Darbe Araştırma Komisyonu raporuna yapılan itirazlar, KHK'lar ve FETÖ operasyonları ve Katar krizi masaya yatırıldı. Programda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'nun tutuklanması ile ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, "Adalet çökmüş. Bir ülkeyi ayakta tutan adalettir. Adalet çökmüşse orada devlet de çöker. Endişemiz Enis Berberoğlu'ndan kaynaklanmıyor. Bizim endişemiz koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğinden kaynaklanıyor" diye konuştu.