Hoşgeldiniz!

moğolistan

Moğolistan'da Çadır Ziyareti 05:32
Moğolistan'da Çadır Ziyareti 2.369 izlenme - 1 hafta önce Yer, Moğolsitan'ın Bayanülgi şehrine yakın bir bozkır. Dağların arasında tek bir çadır. Çadırın içindekiler aslen Kazak. Konuştukları dil bazı kelimeler hariç anlaşılıyor. Çadırın sıcaklığı ve bozkırın huzuru... #Yolaçık
Moğolistanda 2. Göktürk Döneminden Kalma Yeni Bulgular 04:06
Moğolistanda 2. Göktürk Döneminden Kalma Yeni Bulgular 1.574 izlenme - 2 ay önce Moğolistan'da süren Arkeolojik kazılarda 2. Göktürk devletinin kurucusu İlteriş Kutluk Kağan döneminde yapılmış bir Türk tapınağı bulundu. Bunun yanında üzerinde 63 Türk boyunun tamgaları olan yeni bir bengü taş bulundu. Bu bu yeni bulguların ve süren kazıların bilinmeyen Türk tarihine ışık tutması, Türk yeniden şekillendirmesi bekleniyor...
kurt avlayan kartallar 03:14
kurt avlayan kartallar 12.014 izlenme - 5 yıl önce moğolistanda kartallarla kurt avlamak
Kartallarla Kurt Avlamak 07:33
Kartallarla Kurt Avlamak 3.319 izlenme - 1 yıl önce Moğolistan, kazakistan ve kırgızistan'da günümüze kadar ulaşabilmiş geleneklerden biri. avcılıkta genelde kartal, şahin ve sungur gibi eğitimli kuşlar kullanılıyor.
Tek Arabadan 37 Kişi Çıktı 02:07
Tek Arabadan 37 Kişi Çıktı 531 izlenme - 9 ay önce Moğolistan'da bir cipte 34 Çocuk ve 3 yetişkinin seyahat ettiği anların videosu internette yayınlandı. 37 kişinin bir cipe nasıl sığabildiği hala kafa karıştırmaya devam ederken, cipten tek tek inenleri görenler gözlerine inanamadı.
avcı kartallar 03:14
avcı kartallar 3.712 izlenme - 5 yıl önce moğolistan da kartallarla av yapmak
Yeni Evliler Moğolistan'da 05:10
Yeni Evliler Moğolistan'da 1.097 izlenme - 1 yıl önce Singapurlu genç evlilerin Moğolistan2da geçen sıradışı, ilginç ve etkileyici düğün çekimleri.
sakarya şiiri 06:49
sakarya şiiri 3.809 izlenme - 6 yıl önce etkileyici bir üslupla moğol kardeşimiz türk milleti için seslendiriyor...
En Eski Türkler Bulundu 01:53
En Eski Türkler Bulundu 1.175 izlenme - 2 yıl önce Türklerin en saf ve en eski hali olan Duka halkını Atlas dergisi ekibi Moğolistan'daki dağların eteklerinde buldu. Nesli tükenmekte olan Ren geyiklerinin kalın ve dallı boynuzları Duka Türklerinin simgesiymiş.
Kazakların Kartalla Tilki Avı 09:15
Kazakların Kartalla Tilki Avı 530 izlenme - 1 yıl önce "Yavruyken yuvasından aldıkları yavru kartalı 5 aylık bir eğitimden geçiren Kazaklar, onunla birlikte dağlarda tilki avlıyorlar. Tilkinin ciğerleri ödül olarak kartala veriliyor. — Altay Dağları Moğolistan'da."
Xiger Xiger - Hanggai  (İç Moğolistan) 05:32
Xiger Xiger - Hanggai (İç Moğolistan) 83 izlenme - 2 ay önce İç Moğolistan halk müziği ve modern elementleri birbirine bağlayan Hanngai grubunu sizlere sunmakta gurur duyuyorum. Iyi dinlemeler.
Moğolistan'da Çocuk Olmak 14:22
Moğolistan'da Çocuk Olmak 470 izlenme - 1 yıl önce Moğolistanlı bebeğin doğa ile içi içe yaşantısını ele alan yorumsuz videoyu izlerken Alkışlanacak türde huzur bulacaksınız.
Moğolistan Kadınının 100 Yıllık İnanılmaz Değişimi 01:54
Moğolistan Kadınının 100 Yıllık İnanılmaz Değişimi 437 izlenme - 1 yıl önce Moğolistan Kadınının 100 Yıllık İnanılmaz Değişimi 1910 yılından başlayarak günümüze kadar olan süreçteki Moğolistan kadınlarının güzellik algısının derlendiği çalışma.
cengizhan moğol ordusu 04:01
cengizhan moğol ordusu 1.279 izlenme - 5 yıl önce cengizhan ve yenilmez ordusu-bu ordu 80 bin moğol ve 70 bin türk suvariden oluşuyordu
Moğolistan Usulü Keçi Pişirme Tekniği 08:39
Moğolistan Usulü Keçi Pişirme Tekniği 306 izlenme - 1 yıl önce Göçebe bir toplum olmasına mütevellit tarımla uğraşma imkanı bulunmayan ve yemek kültürünün hemen hemen tamamı hayvansal besinlerden oluşan orta asyadaki kardeşlerimiz bizim için ilginç gelecek bir yöntemle sakatatlarını pişirip daha önce kamboçya'da tarantula'da tatmışlığı olan misafirlerine de ikram ederek afiyetle yiyorlar.
Atları Evcilleştirmek 06:29
Atları Evcilleştirmek 354 izlenme - 1 yıl önce Moğolistandan çok iyi bir at evcilleştiricisi olan Ulana'nın kısa hikayesi. Görsellik ve müzik zaten başarılıyken birde tuncel kurtizin sesi yakalıyor derinden.
En Eski Türkler 01:53
En Eski Türkler 588 izlenme - 2 yıl önce Moğolistan'ın Kuzey sınırındaki Sayan Dağları yamaçlarında 10 bin yıldır varlığını sürdürerek yaşayan ve Türkçe konuşan 'DUKHA' adlı REN GEYİĞİ TÜRKLERİ'nin unutulmaya yüz tutmuş hayatları ve maalesef kendileri... Özümüze, Türkiyemize ve lütfen Türkçemize sahip çıkalım.
harika moğolistan 05:31
harika moğolistan 509 izlenme - 5 yıl önce muhteşem moğolistan
İlk Kez Fotoğraf Görmek (Moğolistan) 01:18
İlk Kez Fotoğraf Görmek (Moğolistan) 155 izlenme - 1 yıl önce Moğolistan'a yolculuk yapan fotoğrafçılar Vanessa Hollander ve Wilson Philippe kendilerine bu sefer model olarak Moğolistan'da yaşayan göçebeleri seçtiler. İşin ilginç tarafı bu göçebelerin daha önce hiç fotoğraflarını görmemiş olmaları. Polaroid fotoğraf makinaları kullanan fotoğrafçıların göçebelere fotoğrafları hediye etmesiyle Moğol halkının verdiği tepki inanılmaz oldu. Genç fotoğrafçılar yaz boyunca motorsikletle Moğolistan'da dolaşıp daha önce hiç fotoğraf görmemiş kişilerin fotoğraflarını çektiler.
Harika Kanatlar Moğolistan Yıdızları 11:05
Harika Kanatlar Moğolistan Yıdızları 87 izlenme - 8 ay önce Eğlence ve maceralarla dolu Harika Kanatlar çizgi filminin en yeni ve güzel bölümlerini siz çocuklar için kanalımızda paylaşıyoruz. Ekranların en popüler çizgi filmlerinin başlarında yer alan Harika Kanatlar çizgi filminin Moğolistan Yıdızları adlı yepyeni bölümü.
Kendi Fotoğraflarını İlk Defa Gören İnsanlar Bakın Nasıl Tepki Verdi 01:18
Kendi Fotoğraflarını İlk Defa Gören İnsanlar Bakın Nasıl Tepki Verdi 336 izlenme - 2 yıl önce Moğolistan'da göçebe yaşayan insanların fotoğrafları çekildi. Kendi fotoğraflarını ilk defa gören Moğolların verdiği tepkiler kameraya yansıdı.
En Eski Türkler 01:53
En Eski Türkler 367 izlenme - 2 yıl önce Moğolistan'ın Kuzey sınırındaki Sayan Dağları yamaçlarında 10 bin yıldır varlığını sürdürerek yaşayan ve Türkçe konuşan 'DUKHA' adlı REN GEYİĞİ TÜRKLERİ'nin unutulmaya yüz tutmuş hayatları ve maalesef kendileri... Özümüze, Türkiyemize ve lütfen Türkçemize sahip çıkalım.
Muhteşem Moğolistan 04:30
Muhteşem Moğolistan 469 izlenme - 6 yıl önce atalarımızın geldiği topraklar
Cengiz Han'ın Kayıp Mezarı - National Geographic 45:24
Cengiz Han'ın Kayıp Mezarı - National Geographic 115 izlenme - 1 yıl önce Mezar Yeri Yüzyıllardır Muamma Olan Cengiz Han'ın mezarını bulmak için çalışmalar yapan ekibin moğolistanın yasak bölgesine girerek yaptığı çalışmalar ve yapılan aramalar sonucu çıkan kalıntıları izliyoruz
Kadın Futbolcuya Tekme Atan Hakem, Futboldan Ömür Boyu Men Edildi 00:37
Kadın Futbolcuya Tekme Atan Hakem, Futboldan Ömür Boyu Men Edildi 10 izlenme - 1 ay önce Moğolistan Özerk Bölgesi'nde oynanan kadın futbol maçında hakem, yanlışlıkla ayağına basan bir futbolcuya tekme attı. Görüntülerden sonra hakem futboldan ömür boyu men edildi.
Orhun Yazıtları ve Moğollar 03:46
Orhun Yazıtları ve Moğollar 144 izlenme - 1 yıl önce Sevgili alkışlarla öğrenenler. Kemal hocanız burada da size bir şeyler öğretmeye kararlı. Orhun kitabelerinin 4.nün bulunduğunu öğrenince (http://www.ensonhaber.com/orhun-yazitlarinin-4uncusu-bulundu-2013-08-31.html) buraya eklenecek içerik aradım. Bu kısa video, Moğolların bu anıtları ne kadar önemsediklerini, hatta bunun için dernek kurduklarını öğreniyoruz. Bir de orada o kadar çok Türk varmış ki, Moğollar, Türkiye için 3. komşu diyorlarmış. Yazıtlarla ilgili detaylı bilgi: http://tr.wikipedia.org/wiki/Orhun_Yazıtları
moğolistan gibisi var mı 05:31
moğolistan gibisi var mı 221 izlenme - 5 yıl önce harika moğolistan
temuçin kağan cengizhan 04:01
temuçin kağan cengizhan 247 izlenme - 5 yıl önce okuma yazma bilmeyen çoban temuçin tarihin en büyük imparatorluğunu kurdu-moğol imparatorluğu 38 milyon kilometrekare büyüklüğündeydi
Kadın Futbolcuya Attığı Tekme Sonucu Futboldan Men Edilen Hakem 00:24
Kadın Futbolcuya Attığı Tekme Sonucu Futboldan Men Edilen Hakem 5 izlenme - 1 ay önce Kadın futbolcuya tekme atan hakem futboldan men edildi İç Moğolistan Özerk Bölgesi kadın futbol liginde ayağına yanlışlıkla basan kadın futbolcuya tekme atan hakem, futboldan ömür boyu men edildi.,
Dukha Türklerinin Yeni Yıl Hediyesi Ren Geyiği 01:29
Dukha Türklerinin Yeni Yıl Hediyesi Ren Geyiği 64 izlenme - 2 yıl önce Moğolistan'ın en kuzeyinde yaşayan Dukha Türklerine, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı TİKA tarafından temin edilen 19 Ren geyiği, törenle teslim edildi.