Hoşgeldiniz!

mucit

Hasan Kum - Kendi Tasarımı Menteşe 01:47
Hasan Kum - Kendi Tasarımı Menteşe 1.684 izlenme - 7 yıl önce Daha önce sitede Rüzgar Türbini ve Dökyat icadını izlediğimiz Hasan Kum' un şimdi de kendi tasarımı olan Kapı Menteşesi çalışmasını izliyoruz. Sosyal Mesaj: Kan ver.
Türk Mucit Yazlık Araba Yaptı 03:48
Türk Mucit Yazlık Araba Yaptı 1.553 izlenme - 4 yıl önce Erzurumlu motor ustası Sabit Çalışır, daha önce yaptığı "Dadaşmobil"in ardından, üç tekerlekli ve üstü açık "yazlık" aracının yapımını da tamamladı izliyoruz efenim.
Buzdolabından Otomobil Yapmak - Sivaslı Mucit 01:51
Buzdolabından Otomobil Yapmak - Sivaslı Mucit 1.629 izlenme - 7 yıl önce Sivas'ta yaşayan 25 yaşındaki Fatih Kütük toplama parçalardan kendine ait otomobil imal etti. Kütük, kilometrede 10 kuruşluk yakıt harcayan aracın kaporta kısmını buzdolabı ve çamaşır makinesi gövdesinden oluşturdu.
Ev Yapımı Helikopter (Pakistan İş Güvenliği İçerir) 00:56
Ev Yapımı Helikopter (Pakistan İş Güvenliği İçerir) 2.477 izlenme - 7 yıl önce Yapılan ilk denemede emeği geçen herkesi biçmeyen pervaneyi alkışlıyorum.
Süper Mucit - Çamaşır Makinesiyle Çim Biçmek 01:17
Süper Mucit - Çamaşır Makinesiyle Çim Biçmek 2.723 izlenme - 7 yıl önce Matkaptan budama, çamaşır makinesinden çim biçme makinesi yapmış, Ramazan Parlak abimizin yaptığı iş ne olursa olsun alkışlanır, ama bu habere nasıl ulaşıyorlar, nerden buluyolar bu haberi merak ettim
Ev Yapımı Helikopter - Manisa 00:47
Ev Yapımı Helikopter - Manisa 2.115 izlenme - 7 yıl önce Manisa'nın Salihli ilçesinde 25 yaşındaki Hamdi Karakoç, çocukluk hayalini gerçekleştirmek amacıyla evinin bahçesinde helikopter yapıyormuş.
Murat 131'den Tır Yapan Servis Şoförü 04:56
Murat 131'den Tır Yapan Servis Şoförü 2.079 izlenme - 7 yıl önce Van'ın tuşba ilçesinde yaşayan İsmail Mescioğlu, Murat 131 marka otomobili hurda malzemeler kullanarak 6 metrelik tıra dönüştürdü. İlçeye bağlı Abdurrahman Gazi Mahallesi'nde oturan ve servis şoförlüğü yapan Mescioğlu'nun kendi imkanlarıyla evinin bahçesinde yaptığı mini tır, vatandaşların ilgi odağı oldu.
Borudan Külah Fırlatan Oyun Aleti Nasıl Yapılır? - Deli Mucit Ayhan 03:45
Borudan Külah Fırlatan Oyun Aleti Nasıl Yapılır? - Deli Mucit Ayhan 2.043 izlenme - 7 yıl önce Çocukken hepimizin oynadığı borudan kağıt külah fırlatan oyun aleti nasıl yapılır diye öğretici ve ilginç fikirler videolarımızın devamı. Credits: Music: www.freesfx.co.uk
Türk Mucit Yarışma Finalisti Murat Nural - Urfa Merdiveni 01:45
Türk Mucit Yarışma Finalisti Murat Nural - Urfa Merdiveni 1.650 izlenme - 7 yıl önce İlk gördüğümde çok beğendiğim bu muciti sizle paylaşmak istedim. yaptığı icat gerçekten yüksek yerlere çıkmak için mükemmel. 2007 senesinden önce görenleriniz var mı bilmiyorum ama ben ilk kez gördüm. Saygılarımla efenim.
Mucit Hasan Kum'un Dalkes İcadı 01:56
Mucit Hasan Kum'un Dalkes İcadı 1.426 izlenme - 7 yıl önce mucit hasan abimiz dal kesmek için tasarladığı bir aleti anlatıyor. Dal kesmek gibi bahçe işleri hakkında pek bilgim yok fakat hasan abimiz öyle güzel anlatmış ki gururlandım doğrusu.Fon müziğinin olmamasını ayrıca kınıyoruz.
Ford Arabadan Kıyma Makinesi Yapma (Türk Usulü Mucit) 00:37
Ford Arabadan Kıyma Makinesi Yapma (Türk Usulü Mucit) 1.253 izlenme - 7 yıl önce Daha önce arabasını vinç yapan ,arabasının egzosuyla mangal yakan arkadaşlarımızla karşılaştık çok'da şaşırdık yok artık bile dedik.Bu sefer karşılaştığımız icat tam anlamıyla dudak uçuklatıcak cinsten.Abimiz manuel kıyma makinası ile et çekiyor yani etleri kıyma haline getiriyor. Yalnız tuhaf olan abimiz Türk usulü öyle bir icat yapmış ki makinayı manuel olmaktan çıkartmış.Kendisine bravo diyor alkışlarla yaşatıyoruz.
Kanat Çırpan Uçak - Tırt Mucit Zeki 03:52
Kanat Çırpan Uçak - Tırt Mucit Zeki 1.045 izlenme - 7 yıl önce Evet şimdi Mucit Zeki ile 5000 sene öncesine gidiyoruz...Uçan dinazorlardan esinlenen Zeki Akpınar adındaki bey amca emeklilik bunalımı, karı dırdırı, bayramda kapıyı 100 bin kere çalan çocuklar yüzünden kendisini ilime irfana vermiştir. Üstüne birde Amerika olimpiyatlarda sahanın ortasına füze ile adam indirdikten sonra artık bu iş farz olmuştur ve bizleri uçurma noktasına getirmiştir. Ayrıca yaşına saygımdan dolayı "tırt" dememek için çok uğraştım ama ulan şimdi ne diyeyim yani ?
p Mazot Tasarrufu Sağlayan Turp - Yılmaz Kafalıoğlu 03:52
p Mazot Tasarrufu Sağlayan Turp - Yılmaz Kafalıoğlu 1.702 izlenme - 6 yıl önce İnovatif, yaratıcı, mükemmel. TURP Holding CEO'su Yılmaz Kafalıoğlundan harika bir sunum!
Karadenizli Mucit Dede... 01:32
Karadenizli Mucit Dede... 1.792 izlenme - 12 yıl önce şalpazarı acısu yolu üzerinde alabalık yetiştiren ve elektriğini kendi üreten amcamız...
Gizli Tutulmuş 10 Keşif 02:41
Gizli Tutulmuş 10 Keşif 848 izlenme - 7 yıl önce Gerçek mi, değil mi? Kimileri bu videodaki 10 keşfin yapıldığını ama sonuçlarından korkulduğu için gizlendiğini düşünüyor.Çoğunun komplo teorisi olma ihtimali yüksek olsa da her teori değerlidir. İzleyelim. Müzik: Valley of Tranquillity - Chris Egan & Trystan Francis
Türk Mucitin büşük Başarısı 00:49
Türk Mucitin büşük Başarısı 909 izlenme - 10 yıl önce Türk Mucitin büşük Başarısı
hava kirliliği 04:37
hava kirliliği 1.431 izlenme - 12 yıl önce hava kirliliği
Tırt Mucit Kenan ve Hüseyin Abisi 02:24
Tırt Mucit Kenan ve Hüseyin Abisi 1.115 izlenme - 7 yıl önce "Deprem hep gece mi olur?", "Deprem anında hep yatakta, iş üzerinde mi olmamız lazım?", "2 saatlik oksijen tüpü kime yeter Kenan' ım?" gibi sorularla seni bunaltmak istemem ama aklıma takılan tek konu var."Yarışmaya beraber katıldığın Hüseyin Abi ne zke yarar?" Bu sorunun cevabını gerçekten merak ediorum Mucit Kenan.
Odunla Çalışan Araba 06:38
Odunla Çalışan Araba 1.574 izlenme - 6 yıl önce Petrol tükendiğinde otomobil kullanamayacağız diye üzülmeyin.. Bir abimiz bunun alternatifini bulmuş..
Mucit Yılmaz - Türk İşi Uçan Daire 03:57
Mucit Yılmaz - Türk İşi Uçan Daire "TURP" 872 izlenme - 7 yıl önce Hayatını; Dünyanın en ekonomik ve en hızlı uçan dairesini yapmaya adayan Mucit Yılmaz Abi' mizin, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği teknoloji harikası aracı.Alkışlarla ekibi olarak; bu çılgın projeyi senden izinsiz çalacak uyanıkları sürüm sürüm mahkemelerde süründürmeye yemin ettik Yılmaz Başgaaann!!!
Bozuk Para Sayma Makinesi - Türk İcadı (Hesap Makinesi İçerir) 01:48
Bozuk Para Sayma Makinesi - Türk İcadı (Hesap Makinesi İçerir) 1.518 izlenme - 7 yıl önce Yerli mucitlerimiz dur durak bilmiyor. Sadece bizde olur dedirten cinsten bir çalışma olmuş. Yapanların eline ve beyinlerine sağlık. Yeni güncelleme bekliyor ve 50 kuruş, 25 kuruş gibi karma sayma yapabilmesini de bekliyoruz. Ayakkabı kutusunun kullanılması bana çok manidar geldi...
Mucit Hasan Kum'un Fındık Toplama Makinesi 02:17
Mucit Hasan Kum'un Fındık Toplama Makinesi 1.086 izlenme - 7 yıl önce Yine Hasan dayı yine bir icat diyorum efenim. Fındık toplamak uzun uğraş ve iş arkadaşlar. Hasan amcamız bunu düşünmüş ve bir makine geliştirmiş. Eline emeğine sağlık diyor videoya geçiyoruz. Bu adamı teknoloji bakanı yapmaları şart.
Patates Hızlı ve Kolay Nasıl Soyulur? - Deli Mucit Ayhan 01:56
Patates Hızlı ve Kolay Nasıl Soyulur? - Deli Mucit Ayhan 673 izlenme - 7 yıl önce Patates hızlı ve kolay nasıl soyulur veya patates nasıl soyulur diye sizlere ilginç ve öğretici videolar sunan Deli Mucit Ayhan.
Thomas Edison ve Henry Ford (1929) 00:38
Thomas Edison ve Henry Ford (1929) 939 izlenme - 6 yıl önce Görüntülerde Amerikalı mucit Thomas Edison ile Ford’un kurucusu ve sahibi Henry Ford, ampulün icadının 50. yıldönümünü kutluyorlar. Ek bilgi: 1879'da Edison bir elektrik ampulü icat etti. Kömürleştirilmiş iplikten Flamanlarla deneyler yaptıktan sonra karbonlaştırılmış kâğıt flamanda karar kıldı. 1880’de evde güvenle kullanılabilecek ampuller üreterek tanesini 2,5 dolara satmaya başladı. Ancak 1878 yılında bir İngiliz bilim adamı olan Joseph Wilson Swan da bir elektrik ampulü icat etmiştir. Ampul camdı ve içinde kömürleştirilmiş bir flaman bulunuyordu. Swan, ampulün içindeki havayı boşalttı; çünkü havasız ortamda flaman yanıp tükenmiyordu. Bu iki bilim adamı güçlerini birleştirmeye karar vererek Edison ve Swan Elektrikli Aydınlatma Şirketi’ni kurdular. 1883'te hayatının en büyük icadı olan Edison etkisi denen olayı gerçekleştirdi; yani ısıtılmış bir filamanın moleküler boşlukta elektron yayılmasını buldu. 1883'te bulduğu bu olay sıcak katotlu tüplerin temelini oluşturdu. Daha sonra akkor lambanın üretimini geliştirmeyi başardı. Bu da ampulün halk arasında yaygınlaşmasını sağladı (Wikipedia’dan alıntıdır.)
Türk İnsanının Müthiş Zekası 00:30
Türk İnsanının Müthiş Zekası 1.069 izlenme - 7 yıl önce Görüntüyü izler izlemez aklıma daha önceki mucitler geldi,birazdan alt kısımda liklerinide vericem.Fakat bu durum beni diğerlerinden kat ve kat daha fazla dumura uğrattı.Birincisi orada en az 300 bilemedin 500 kilo kum var.Bir teneke 10 kilo kum alsa 50 sefer yapar.Bu durumda bir servis ortalama 10 dakika sürse buda toplam 500 dakika yapar ki buda yaklaşık 9 saate eşittir.Yani netice itibarı ile bu inşaat bitmez.Bu arada ; Arkadaşım benzinin litresi olmuş 4 lira haberin yok galiba. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/15224/renaultdan-vinc-yapmaca-karadeniz-usulu http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/27769/
Mucit Hasan Kum'un Arı Kanat Uçak Çalışması 01:52
Mucit Hasan Kum'un Arı Kanat Uçak Çalışması 1.068 izlenme - 7 yıl önce Hasan amca icadıyla havacılık sektörüne yeni bir boyut getirmeye çalışmış. tutmaz hasan amca biz onu dışardan almasak olmaz yani içimiz rahat etmez. İlla o vergilerimiz buralara harcanacak.
Traş Köpüğü Kutusundan 4 Silindirli Stırling Motoru Yapmak 07:01
Traş Köpüğü Kutusundan 4 Silindirli Stırling Motoru Yapmak 1.030 izlenme - 7 yıl önce Dıştan Yanmalı Stırling Motorunun Prototip'ini Evdeki Araç Gereçlere Yapan Genç Arkadasımız Yolun Açık Diyorum.Umarım Biz gibi Ömrünü Bilgisayar Basında Tüketenlere Bi nebze Örnek Olursun..
Olly - Mucit Olly 05:00
Olly - Mucit Olly 739 izlenme - 7 yıl önce Olly - Mucit Olly Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Bungee Jumping Sporunu Yüzyıllar Önce Bulan Kabile 01:49
Bungee Jumping Sporunu Yüzyıllar Önce Bulan Kabile 1.248 izlenme - 8 yıl önce Bungee Jumping tarihi, Pasifik Adaları'nın Pentecost Adası'ndaki kara atlayışçılarından esinlenen dört Tehlikeli Sporlar Kulübü üyesi 1979'da bacaklarına esnek halatlar bağlayarak Clifton Asma Köprüsü'nden atlamasıyla başladı. Böylece günümüz bungee jumping dönemini başlattılar. İşte dünyaya bir adrenalin sporu hediye eden bu kabile yüzyıllardır geleneğini sürdürmeye devam ediyor. Genç erkekler yaklaşık 100 metre yükseklikteki ahşap kuleden ayaklarına bağladıkları sarmaşık ipleriyle kendilerini aşağıya bırakmaktadırlar.
Mucit Hasan Kum'un Meyve Suyu Çıkarma Makinesi (Saksafon İçerir) 02:36
Mucit Hasan Kum'un Meyve Suyu Çıkarma Makinesi (Saksafon İçerir) 807 izlenme - 7 yıl önce Mucit Hasan abimiz icatlarını tanıtım yolunda bethooven dan beklediği kazancı alamamış olacak ki bu sefer de en çok tepkiyi cinsellik çeker tezinden yola çıkarak seksin müzik aleti olan saksafonu kullanmış. İcadı anlatırken bulunduğu yerin tavanına astığı Kuku motifleriyle de bizleri tahrik etmeyi başarıyor ve Hasan abimizi 3 evetle uğurluyoruz.