Hoşgeldiniz!

müge akyamaç

Milyarder filmi - Yılbaşı Çekilişi (Restorasyonlu) 16:35
Milyarder filmi - Yılbaşı Çekilişi (Restorasyonlu) 1.978 izlenme - 2 yıl önce Milyarder, 1986 Türkiye yapımı Kartal Tibet'in yönettiği komedi dram sinema filmidir. Film Türkiye'nin küçük ilçerinden biri olan Mesudiye'deki tren istasyonunun amiri Mesut'un Millî Piyango'dan büyük ikramiye kazanması ile birlikte çevresinde gelişen olayları anlatmaktadır. Filmde Türk sinemasının bilinen kişilerinden Şener Şen, Münir Özkul, Tuluğ Çizgen, Müge Akyamaç ve Adile Naşit gibi isimler vardır. Film, Sapanca tren istasyonunda çekilmiştir.
Bir Milyara Bir Çocuk (Atv, 1993-1994) 01:15
Bir Milyara Bir Çocuk (Atv, 1993-1994) 382 izlenme - 5 ay önce Ercan Yazgan, Ekrem Dümer, Müge Akyamaç, Güzin Özipek, Müjdat Gezen, Ayşen Gruda, Aykut Oray, Bülent Kayabaş, Cem Karaca, Aydemir Akbaş, Orhan Çağman, Belkıs Dilligil, Hümeyra, Güler Ökten ve Uğurtan Sayıner gibi kıymetli sanatçıların bir kısmının ana kadroda bir kısmının da konuk oyucu olarak yer aldığı, Atv'de 1993 ve 1994 yıllarında yayınlanan bir dizi Bir Milyara Bir Çocuk.
Şener Şen - Milyarder (Mesudiyeli Mesut) Dram Sahnesi Müziği 02:22
Şener Şen - Milyarder (Mesudiyeli Mesut) Dram Sahnesi Müziği 797 izlenme - 3 yıl önce Türk Sinemasının 1986 yapımı efsanevi bir Kartal Tibet filmidir Milyarder. Başroldeki Şener Şen kadar yan rollerde oynayan diğer oyuncular (Tuluğ Çizgen, Müge Akyamaç,Ergun Köknar,Uğur yücel vs) şahane oyunculuk çıkarmıştır. Bu müziğin olduğu sahnede ise bu basit ailedeki karmaşıklığı görürüz. Paranın daha ayak seslerinin insanı nasıl değiştirdiğini görürüz. Bu kadar bahsini ettiğimiz sahne: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/60851/milyarder-melodramin-had-safhasi
Bedbaht Hayatı İle Kur Yapmak 01:11
Bedbaht Hayatı İle Kur Yapmak 581 izlenme - 2 yıl önce 1987 yapımı Gelin Filminde kızın bedbaht hayatını anlatarak Cengiz Abimizden akşam yemeğini kaptığı sahneyi izleyelim. İyi seyirler.
Milyarder - Melodramın Had Safhası 07:13
Milyarder - Melodramın Had Safhası 630 izlenme - 3 yıl önce Tuluğ Çizgen ve Müge Akyamaç'ın karşılıklı atışmaları,Üstad Şener Şen'in acıklı serzenişi ve Atilla Özdemiroğlu'nun atmosfere uygun bestelediği harika melodisiyle yürekleri burkan bir melodramatik sahne
Orhan Gencebay - Bunu Ne Yapmalı? 01:09
Orhan Gencebay - Bunu Ne Yapmalı? 160 izlenme - 3 yıl önce 1985 yılı yapımlı Doruk filminden bir kesit. Özellikle finaline hasta olduğum, Orhan babadan gittin gideli parçası eşliğinde yürekleri dağlıyordu. Üstadlar dertleşe dururken yanlarında getirdikleri Çiğdem'in kalamama korkusu, iki üstada şakayla karışık malzeme çıkartır. Özellikle Orhan babanın çayı ıska geçmesi detaylar arasında. Ayrıca o gülüşten sonra da kalması muamma gibi.
Çark (Final Sahnesi) 08:48
Çark (Final Sahnesi) 70 izlenme - 3 yıl önce "Çark" yönetmen Muzaffer Hiçdurmaz imzalı, kendisi de kıymeti de az bilinen 1987 yılı yapımı işçi filmidir. Filmin kayda değer özelliklerinden biri işçi sınıfının en örgütsüz ve en çok ezilen kesimlerinin yaşantısına kalın bir mercek tutuyor oluşu... Filmin bir başka özgün yanı ise, filmin çekilmesinden yaklaşık 20 gün sonra filmin doğal platolarından birini de oluşturan Kazlıçeşme bölgesindeki deri-tabakhane işçilerinin filmin çekiliş aşamasından da esinlenerek greve gitmesidir. Deri-iş'in örgütlediği bu grev etkili olmuş ve deri patronları çareyi Kazlıçeşme'yi olduğu gibi tasfiye etmekte bulmuşlardı... Son olarak filmde gerçekten zengin bir oyuncu kadrosunun, kadroya yakışır bir oyunculuğun ve geniş bir figürasyonun olduğunu da eklemeden geçmeyelim.