Hoşgeldiniz!

Muhammet Balta

Bakan Yardımcısına 10. Yıl Marşı tepkisi 04:55
Bakan Yardımcısına 10. Yıl Marşı tepkisi 306 izlenme - 4 yıl önce Bugün başlayan Kentsel Dönüşüm Kongresi'ne Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta'nın sözleri damga vurdu. Balta'nın 10 Yıl Marşı ile ilgili sözlerine tepki gösteren katılımcılar salonu terk etti. 2013 yılında belediyeler açısından kentsel dönüşüm süreci ve 2014 de yapılması planlanan projeler ile 2014 Yılında Gayrimenkul ve İnşaat Sektörü'nün kentsel dönüşüm planları, kentsel dönüşüme sektörel bakış açıları ve 2014 yılı hedefleri gibi konuların görüşüleceği zirvenin ilk günü olaylı başladı. Cevahir Otel'de düzenlenen 1. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi'ne katılan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta'nın konuşması katılımcıların bir kısmı tarafından protesto edildi. Konuşması sırasında, "Türkiye'deki gelişmeleri engellemek isteyen küresel güçler ve uzantıları var Türkiye'de. 11-12 yıllık süre içerisinde Türkiye'de çok önemli yatırımlar oldu. SALONDAN UĞULTULAR YÜKSELDİ Eğer biz İstanbul'da Kanal İstanbul denen bir projeyi düşünüyorsak, bunu engellemek isteyen insanların kimler olduğuna iyi bakmak lazım. Eğer 3. havaalanını, 3. köprüyü yapan insanları, firmaları kara listeye alıp da, onları karalayıp da, onların sicillerini bozmak isteyen insanlar kimse, onlara da bir bakmak lazım. Arkadaşlar, sizlerden bir kardeşiniz olarak şunu söylemek isterim; sloganlarla bu memlekette bir şeyler yaptığını zannetmeye çalışan insanlar, 10. Yıl Marşı'na takılıp kalan insanlar, 'Ana yurdu dört baştan ördük' falan diyen insanlar bu memlekette bir tren rayı bile bir yerlere döşememişler. Ama 11-12 yıllık süreç içerisinde Türkiye'de yapılanlar belli" sözleri üzerine salondan uğultular yükselmeye başladı. İZLEYİCİLER ÇIKTI, "DURUN ARKADAŞLAR" SÖZÜ FAYDA ETMEDİ İzleyicilerden bazıları tepki göstererek salonu terk etti. Bu tepki üzerine Bakan Yardımcısı Balta, tepki gösterenleri durdurmak isteyerek, "Durun arkadaşlar" diye seslendi. Ancak, tepki gösterenler salona dönmedi. Balta da, "Çıkan arkadaşlarıma da teşekkür etmek istiyorum. Demokrasilerde eğer karşı fikirler de varsa, bizim sakin, duyarlı olmamız lazım. Onlara da saygı göstermemiz lazım" diyerek sözlerini tamamladı.
Bakan Yardımcısına 10. Yıl Marşı Tepkisi 01:50
Bakan Yardımcısına 10. Yıl Marşı Tepkisi 234 izlenme - 3 yıl önce Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta'nın, "10. Yıl Marşı'na takılıp kalan insanlar, 'Ana yurdu dört baştan ördük' falan diyen insanlar bu memlekette bir tren rayı bile bir yerlere döşememişler" sözlerine tepki gecikmemiş ve de anında gelmiş. Kalabalığın çoğunluğu salonu terketmiş. Bakan yardımcısı da arkalarından seslenekalmış.
Bakan Yardımcısı 10. Yıl Marşı'nı Eleştirdi Salon Boşaldı 02:53
Bakan Yardımcısı 10. Yıl Marşı'nı Eleştirdi Salon Boşaldı 222 izlenme - 4 yıl önce Kentsel Dönüşüm Kongresi’ne Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın sözleri damga vurdu. Balta’nın 10 Yıl Marşı ile ilgili sözlerine tepki gösteren katılımcılar salonu terk etti.2013 yılında belediyeler açısından kentsel dönüşüm süreci ve 2014 de yapılması planlanan projeler ile 2014 Yılında Gayrimenkul ve İnşaat Sektörü’nün kentsel dönüşüm planları, kentsel dönüşüme sektörel bakış açıları ve 2014 yılı hedefleri gibi konular görüşüleceği zirvenin ilk günü olaylı başladı. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta’nın konuşması sırasında sarf ettiği "10. Yıl Marşı denilen şeye takılıp kalan ve demir ağlarda bir arpa boyu yol alamayan bir zihniyetten buralara geldik" şeklindeki sözlere tepki gösteren katılımcılar salonu terk etti.
Isırılan Vekil Konuştu: 'Aşılarımızı Yaptırdık' 05:03
Isırılan Vekil Konuştu: 'Aşılarımızı Yaptırdık' 12 izlenme - 1 yıl önce AK Parti Trabzon milletvekili Muhammet Balta, “Onlar amaçları sadece kavga etmekti. Tam o esnada gerginliği azaltma ve sakinleştirmek için araya girdim. Tam o sırada yere düşen bir Cumhuriyet halk partili bacağımdan beni ısırdı” dedi. Balta, TBMM’de Genel Kurul’da yaşanan bacağından ısırılmasıyla ilgili soruları cevapladı. Balta, istemediklerin olayların yaşandığını söyleyerek, üzüntülerini dile getirdi. Balta, “Dördüncü madde görüşmelerinde gerginlik başladı. Oylar artarak devam ediyor. Her zaman millet iradesini tanımayan, darbelerden beslenen, vesayetten beslenen, bu milletin evlatlarına ‘göbeğini kaşıyan adam’ diyen Cumhuriyet Halk Partililer zihniyetinin temsilcileri, bilinçli, planlı olarak Meclise geldiler. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili bizim arkadaşımızı darp etmesi, kavganın içinde olması çok üzücü olay. Bizim aldığımız aile terbiyesi, parti disiplini hem Sayın Başbakanımızın talimatları hem grup başkanvekillerinin talimatları kesinlikle ‘gerginliklerden uzak duracağız. Milletimize layık bir şekilde sadece ve sadece görevimiz millete hizmet etmek’. Onla yeni gerginliklerle beraber Türkiye’yi karıştırmak istiyorlar”ifadesini kullandı. CHP milletvekillerini kürsüyü işgal ettiğini belirten Balta, AK parti milletvekillerini sözlü olarak CHP milletvekillerini uyardığını ifade etti. Balta, “Onlar amaçları sadece kavga etmekti. Tam o esnada gerginliği azaltma ve sakinleştirmek için araya girdim. Tam o sırada yere düşen bir Cumhuriyet halk partili bacağımdan beni ısırdı” dedi. Balta, milletvekilin arkadaşının müdahalesiyle bacağını kurtardığını söyleyerek, “Hastaneye gittik, bütün aşılarımızı yaptırdık. Bugün ifademizi verdik. Kim olduğunu söyleyemem şu anda”diye konuştu. CHP İstanbul milletvekili Eren Erdem olduğu iddialarına ise Balta cevap vermedi. ====================================================== İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: http://goo.gl/ZtrNFV İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi http://www.iha.com.tr İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri https://facebook.com/iha.com.tr https://twitter.com/ihacomtr https://instagram.com/ihacomtr/ https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/ İhlas Haber Ajansı hakkında http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu Açıklaması 02:27
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu Açıklaması 25 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Soylu'nun gelişi- Tören alanından detaylar- Soylu'nun konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: - "Biz bu ülkede özgürlük, demokrasi, zenginlik istiyorsak, bize bırakılan büyük emaneti yarına taşımak için istiyoruz" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Biz bu ülkede özgürlük, demokrasi, zenginlik istiyorsak, bize bırakılan büyük emaneti yarına taşımak için istiyoruz" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, Trabzon'da 02:50
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, Trabzon'da 10 izlenme - 3 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun vatandaşlar ile sohbeti.