Hoşgeldiniz!

muhsin ertuğrul

 Tuncel Kurtiz’e veda töreni 02:13
Tuncel Kurtiz’e veda töreni 39.975 izlenme - 4 yıl önce Etiler’deki evinde hayatını kaybeden usta oyuncu Tuncel Kurtiz için Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ne tören düzenleniyor. Usta oyuncu Tuncel Kurtiz, dün Etiler’deki evinde kahvaltı yaparken düşmüş ve hayatını kaybetmişti. Tuncel Kurtiz’in ani ölümü ailesini ve dostlarını yasa boğarken, bugün usta oyuncu için Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ne tören düzenleniyor. Törene tiyatro ve sinema dünyasından çok sayıda isim katılırken, Kurtiz'in eşi Menend Kurtiz ise taziye dileklerini kabul ediyor.
Işığı Gören Fırlıyor - Kahveci Güzeli (1941) 00:19
Işığı Gören Fırlıyor - Kahveci Güzeli (1941) 1.116 izlenme - 2 yıl önce 1941 yapımı Kahveci Güzeli filminden bir kesit. Yönetmen: Muhsin Ertuğrul Senaryo: Nazım Hikmet Ran Oyuncular: Mümtaz Ener , Cahit Irgat , Avni Dilligil , Hazım Körmükçü , Münir Nurettin Selçuk
Aysel Bataklı Damın Kızı - Mahkeme Sahnesi (1934) 02:33
Aysel Bataklı Damın Kızı - Mahkeme Sahnesi (1934) 499 izlenme - 3 yıl önce Muhsin Ertuğrul'un Türk sinema ve tiyatro tarihine getirdiği yeniliklerden bir örnek sayılabilen film, Türkiye'de çekilen köy konulu ilk film olma özelliğini taşımaktadır. ''Çamlıbelli Satılmışzade evlenme vaadiyle iğfal ettiği genç ve güzel köylü kızı Aysel'i hamile kalınca inkar eder, olayda mahkemeye intikal eder. Hadise tüm çevrede duyulmuş, Aysel'in adı kötüye çıkmıştır. Aysel, çocuğumun babasıdır, diyerek davadan vazgeçer.''
Cici Berber (1933) Kızların İlginç Dansı 01:01
Cici Berber (1933) Kızların İlginç Dansı 316 izlenme - 3 yıl önce Youtube'da gezinirken karşıma çıktı Muhsin Ertuğrul'un 1933 yapımı Cici Berber filminden. Halk oyunu gibi sanki. Dansın adını bilen varsa ve yazarsa memnun olurum.
Necip Fazıl Kısa Kürek Ölüm Yıldönümünde Anıldı 05:08
Necip Fazıl Kısa Kürek Ölüm Yıldönümünde Anıldı 59 izlenme - 4 yıl önce Eserleri ve kişiliği ile geçmişten günümüze damgasını vuran büyük sanat, aksiyon ve fikir adamı, şair ve yazar Necip Fazıl Kısakürek 25 Mayıs 1983 tarihinde vefat etti.
Necip Fazıl Kısa Kürek Ölüm Yıldönümünde Anıldı 05:08
Necip Fazıl Kısa Kürek Ölüm Yıldönümünde Anıldı 37 izlenme - 4 yıl önce Eserleri ve kişiliği ile geçmişten günümüze damgasını vuran büyük sanat, aksiyon ve fikir adamı, şair ve yazar Necip Fazıl Kısakürek 25 Mayıs 1983 tarihinde vefat etti.
Muhsin Ertuğrul Beşiktaş'ta Anıldı 04:40
Muhsin Ertuğrul Beşiktaş'ta Anıldı 1 izlenme - 11 ay önce Muhsin Ertuğrul Beşiktaş'ta anıldıİSTANBUL - Türk tiyatrosunun duayen ismi Muhsin Ertuğrul, Beşiktaş Belediyesi'nin düzenlediği 'Ustalara Saygı' programları kapsamında düzenlenen sempozyumla anıldı.