Hoşgeldiniz!

muhteşem süleyman

Muhteşem Süleyman Sergisi - 1987 04:39
Muhteşem Süleyman Sergisi - 1987 749 izlenme - 2 ay önce 25 Ocak 1987'de ABD'de Washington'daki National Gallery of Art'ta açıldı. 13 Haziran 1987’de Chicago Sanat Enstitüsü (The Art Institute of Chicago) salonlarında, 4 Ekim 1987’de New York Metropolitan Sanat Müzesi’nde düzenlendi. British Museum 'da açılacak serginin sigorta edilmesi konusunda gerçek bir kriz yaşandı. Sunulacak olan 130 parça eser için hiçbir sigorta şirketi sigorta bedelini belirlemeyi başaramayınca, iş hükümete kaldı. İngiliz Hükümeti "Devlet teminatı" vererek bu krizi çözdü.17 Şubat 1988'de, Galler Prensi Charles ve eşi Prenses Diana tarafından Londra British Museum’da açılışı gerçekleştirildi. Mimar Sinan Sergisi de İngiltere’ye getirildi. Haziran 1988’de Federal Almanya ve Japonya’da düzenlenen sergi, Haziran 1989’da Türkiye’ye döndü. 13 Şubat 1990’da sergi, Fransa’da Paris’te, Grand Palais salonlarında açıldı. “Muhteşem Süleyman ve Devri” adlı toplantı, Fransa Dışişleri Bakanlığı ,Paris Türk Büyükelçiliği ve Louvre Müzesi’nin girişimleriyle gerçekleştirildi. 210 parça son derece değerli sanat eseri yer alıyordu. Bunlar arasında altın, gümüş ve mücevherlerle süslü blok kristalden imparatorluk eşyaları; çini, seramik ve tahta işleri; Kanuni Sultan Süleyman'ın bazı şahsî eşyaları ve şiirleri bulunuyordu. Sergiye, Topkapı Sarayı Müzesi dışında Türkiye'den Arkeoloji Müzesi ile Türk ve İslâm Eserleri Müzesinden, ayrıca bazı başka müzelerden katkılar sağlanmıştı. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/pir...
Piyano Ve Repab Zahit Bizi Tan Eyleme Muhteşem Süleyman Dizi Film Müzik Yeniçeri Marşı Ağıdı Rebap 04:09
Piyano Ve Repab Zahit Bizi Tan Eyleme Muhteşem Süleyman Dizi Film Müzik Yeniçeri Marşı Ağıdı Rebap 876 izlenme - 4 yıl önce ZAHİT BİZİ TAN EYLEME Eserini Piyano Tuş Sesleri ve Rebap ile Dinlediniz mi?. Eserleri Çok Sesli Armoniler ile Acaba Sevecek misiniz? Piyanist Güneş Yakartepe, " ZAHİTDBİZİ TAN EYLEME" Eserini Piyano Nota ve Armonilerini yazdı, Piyano ile çaldı ve Söyledi. Eserleri Piyano ve Rebab ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider. Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar... zahit bizi tan eyleme hak ismin okur dilimiz, sakın efsane söyleme hazrete varır yolumuz. sayılmayız parmak ile, tükenmeyiz kırmak ile. taşramızdan sormak ile, kimse bilmez ahvalimiz. erenlerin çoktur yolu, cümlesine dedik beli. gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. muhy-i sana ola himmet, aşık ise cana minnet. cümle alemlere rahmet, saçar şu yoksul elimiz. 0071% Repab ZAHİT BİZİ TAN EYLEME Bektaşi Nefes Muhteşem Süleyman Dizi İlahi Yeniçeri Marşı Ağıdı Ağıt Klarnet Piyano Rebap Piyanist Sol Zahid Damar Macun Meyan Fon Bektaşi Nefesi Konser Prova Zahid Mehter 01.07.2015 günü Piyano Piyanist Güneş Yakartepe kanalına yüklediğim " 71 Repab Zahit Bizi Tan Eyleme Nefes Bektaşi Muhteşem Süleyman Dizi İlahi Yeniçeri Marşı Ağıdı Ağı" başlıklı videoyu izleyin. 02.07.2015 günü Piyano Piyanist Güneş Yakartepe kanalına yüklediğim "0071 Repab Zahit Bizi Tan Eyleme Nefes Bektaşi Muhteşem Süleyman Dizi İlahi Yeniçeri Marşı Ağıdı Ağı" başlıklı videoyu izleyin. Piyano ve Repab Zahit Bizi Tan Eyleme Muhteşem Süleyman Dizi Film Müzikleri Yeniçeri Marşı Ağıdı Repab,rebab, Zahit Bizi Tan Eyleme, Muhteşem Süleyman, Dizi Film Müzikleri, Yeniçeri Marşı Ağıdı rebap Ses Osmanlı Saray Ordu Asker Askeri Dini Müzikleri Mehter Marşları Marşı Şarkı Türkü Muhteşem Nefes Sufi Telli Çalgılar Süleyman Dizi İlahi Yeniçeri Marşı Ağıdı Ağıt Piyano Rebap Piyanist ,Sol Zahid Meyan Fon Bektaşi Nefesi Konser ,Prova ,Bando Fon Uzun Damar Macun Genç Meyan Dizi İlahi Ağıdı Ağıt Piano Marşları Başı Ses MEHTERÂN Tekke Müziği Zili Askeri Müzik Bölüğü Kültür Turizm Bakanlık Topluluk Büyük Şehir.
Kanuni Sultan Süleyman'ın Cenazesi ve Bilinmeyen Vasiyeti! 03:28
Kanuni Sultan Süleyman'ın Cenazesi ve Bilinmeyen Vasiyeti! 161 izlenme - 2 yıl önce Cihan sultanı Kanuni Sultan Süleyman bir sandıkla birlikte gömülmek istemişti, ancak bu yerine getirilmemişti. Peki bu vasiyeti yerine getirilmeyen Osmanlı Padişahı'nın sandığının içinde neler vardı? Muhteşem lakaplı Kanuni Sultan Süleyman'ın bu ilginç vasiyetininin detaylarını videoda bulabilirsiniz. Daha fazla hikaye için youtube.com/hikayesine kanalını ziyaret edebilirsiniz.
Muhteşem Süleyman’dan Yeni Hareket 04:46
Muhteşem Süleyman’dan Yeni Hareket 107 izlenme - 4 yıl önce Kendi ismiyle anılan 2 hareketle jimnastik literatürüne girmeyi başaran, yabancı sporcuların “Muhteşem Süleyman” lakabı taktığı İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcusu Ferhat Arıcan, üzerinde çalıştığı yeni hareketin kabul edilmesi durumunda, “jimnastik literatürüne 3 hareket kazandıran ilk sporcu” unvanını alacak.