Hoşgeldiniz!

müminin

Mü'minin Kalbi, Halık'ın Hanesi... 03:29
Mü'minin Kalbi, Halık'ın Hanesi... 10.099 izlenme - 8 ay önce MÜ’MİNİN KALBİ, HALIK’IN HANESİ… Hak Dostlarım, Güzel Rabbimiz Kudsi hadislerinde de şöyle buyurmuştur: “Göklere ve yere sığmam, mü’min kulumun kalbine sığarım.” “Ey insanoğlu, kâinatları yaratan elbette benim. İnsanın sırrından başka mekânım yoktur.” “Ben sizin sûretlerinize ve güzelliklerinize bakmam, kalplerinize ve niyetlerinize bakarım” “Ey insanoğlu, huzurumu isteyen, ceberût, melekût ve mülk alemine iltifat etmez. Onlardan birine razı olan maksadına erişmez. Çünkü mi’rac, masivadan yükselmek ve Bana kavuşmakla ünsiyettir. İkab, sevâb, cehennem ve cennet için yaratmadığım kullarım vardır. Onları, muhabbetim için yarattım. Onlar bekâ ehlidir ve kavuşma nuruyla yanmışlardır. Ey kulum, Ben senin içinim, sen kimin içinsin? Ben seninleyim, sen kiminlesin? Ey kulum, nefsini bana verirsen, rızam senin içindir. Kalbini bana verirsen, cemalim ve kavuşmam senin içindir.” “Ey insanoğlu, konuştuğun söz, baktığın manzara, işittiğin ses, kokladığın koku, tuttuğun şey, yürüdüğün adım, düşündüğün düşünce, elemlendiğin hüzün, lezzetlendiğin sürûr hepsi hepsi benimledir. Senin yanında hazırım. Sana muttaliyim. Kalbine bakıcıyım. Sana senden yakınım. Zahir ve batın her zerrede sana rakîbim. Seni kuşatmışım. Senin koruyucunum. Bütün işlerinde mutasarrıfım. Bana şükret ve ibadet et. Bana gel. Bana tevekkül et. İşlerini Bana ısmarla. Benden razı ol, senden razı olayım. Beni kendinle bul. Nerede olursan seninle olurum. Kendim için olduğum kadar, senin için de olurum.”
Gençlerle Başbaşa / Müslüman Gençler Nasıl Olmalıdır ? 03:14
Gençlerle Başbaşa / Müslüman Gençler Nasıl Olmalıdır ? 233 izlenme - 8 ay önce GENÇLERLE BAŞBAŞA / Müslüman Gençler Nasıl Olmalıdır ? ANDROID UYGULAMAMIZI YÜKLEDİNİZ Mİ ? HEMEN TIKLAYIN http://bit.ly/1IuSYYb (Resûlüm!) De ki: "İşte bu, benim yolumdur. Ben BASİRETLE Allah'a çağırıyorum, ben ve bana uyanlar aydınlık bir yol üzerindeyiz. Allah'ı (ortaklardan) tenzih ederim! Ve ben ortak koşanlardan değilim." Yusuf 108
Taner hocadan sohbet bir müminin kimliği 12:07
Taner hocadan sohbet bir müminin kimliği 131 izlenme - 5 yıl önce Kıymetli hocamız aziz mahmut hüdayi vakfının erzincan çiçekçi baba derneği talebe hizmetleri sorumlusudur ilahiyat okumaktadır
Mümin'in Sebatı Kıssalar Diyor ki 25:42
Mümin'in Sebatı Kıssalar Diyor ki 100 izlenme - 5 yıl önce Mümin'in Sebatı Kıssalar Diyor ki
Namazın bütün ibadetler arasındaki farklı yeri 10:36
Namazın bütün ibadetler arasındaki farklı yeri 107 izlenme - 5 yıl önce Bu sohbette, namazın bütün ibadetler arasındaki farklı yeri anlatılmakta, namazı terk etmenin insanı iman dairesinden çıkarabileceği delillerle açıklanmakatıdr.
Ahmet Özhan - Müminin Kalbi Beytullah 03:10
Ahmet Özhan - Müminin Kalbi Beytullah 67 izlenme - 5 yıl önce
Cennet nimetlerinden bıkma olacak mı, dünya nimetleri ile benzerliği var mı 12:24
Cennet nimetlerinden bıkma olacak mı, dünya nimetleri ile benzerliği var mı 67 izlenme - 5 yıl önce Bu sohbette, Cennet nimetlerinin menşei, dünya nimetleri ile mukayese yapılıp yapılamayacağı ve Cennet te bıkma olup olmayacağı nakillerle anlatılmaktadır.
allahü tealanın takdirine rıza 10:33
allahü tealanın takdirine rıza 78 izlenme - 6 yıl önce bu sohbette kulun allahü tealanın takdirine boyun eğmekten başka yapabilecek birşeyi olmadığı bunun aksinin ise kulluğu kabul etmemek olduğu bildirilmektedir.
Namaz Mümininin Miracıdır Hadisi Şerifi 10:06
Namaz Mümininin Miracıdır Hadisi Şerifi 53 izlenme - 4 yıl önce Bu Sohbette, Sevgili Peygamberimizin " Sallallahü Aleyhi Ve Sellem" : " Namaz Müminin Miracıdır " Hadîs-i Şerifi, Ehl-i Sünnet Alimlerinin Açıklamalarıyla, Nakil Yoluyla Anlatılmaktadır.
Çekilen Sıkıntılar Günahlara Kefarettir 10:33
Çekilen Sıkıntılar Günahlara Kefarettir 13 izlenme - 1 yıl önce WWW.HUZURADOGRU.TV