Hoşgeldiniz!

müsteşar

Başbakanlık Müsteşarlığı'na Fahri Kasırga Atandı 01:04
Başbakanlık Müsteşarlığı'na Fahri Kasırga Atandı 557 izlenme - 4 yıl önce İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan boşalan Başbakanlık Müsteşarlığı koltuğuna Fahri Kasırga atandı. Efkan Ala'nın İçişleri Bakanı olmasının ardından devletin 1 numaralı bürokrasi koltuğu olan Başbakanlık Müsteşarlığı'na kimin atanacağı merak konusuydu. Başbakan Müsteşarlığı koltuğuna seçim döneminde Adalet Bakanlığı da yapan Fahri Kasırga atandı. ALA'NIN YERİNE KASIRGA GELDİ İçişleri Bakanlığı koltuğuna oturan Efkan Ala'nın yerine de Fahri Kasırga'nın adı konuşuluyordu. Kasırga bugün itibariyle devletin 1 numaralı bürokrasi koltuğuna oturdu. BAŞBAKAN'IN HEMŞEHRİSİ Fahri Kasırga, Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı'na atanan Kenan İpek gibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hemşehrisi.
Nihat Doğan'ın 2017 Yılındaki Çıkışları Compilation 06:10
Nihat Doğan'ın 2017 Yılındaki Çıkışları Compilation 88 izlenme - 8 ay önce Nihat Doğan'ın 2017 yılı yayın döneminde tarihe geçecek jeneriklik çıkışları.
Adam,japon,kadın,yerli,yani,tm 02:23
Adam,japon,kadın,yerli,yani,tm 588 izlenme - 10 yıl önce
Mit Müsteşarı Hakan Fidan: Nokta Operasyonuna geçtik 04:06
Mit Müsteşarı Hakan Fidan: Nokta Operasyonuna geçtik 102 izlenme - 2 yıl önce Mit Müsteşarı Hakan Fidan: Nokta Operasyonuna geçtik MİT Müsteşarı Hakan Fidan: "Sistematik operasyon bitti. Nokta operasyonuna geçtik"
Başbakanlık Müşavirinin Madenci Yakınını Tekmelemesi 00:28
Başbakanlık Müşavirinin Madenci Yakınını Tekmelemesi 136 izlenme - 3 yıl önce Efendim, edinilen bilgiye göre Soma'da halkın Erdoğan'a gösterdiği tepki ve Erdoğan'ın makam aracının plakasını söktürüp, markete sığınması Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'i kızdırdı. Hızını alamayan Yerkel, yerdeki madenci yakınını özel harekat polislerinin arasında tekmeledi. Olayın nasıl başladığı, neden bu raddeye vardığı ve o madenci yakınının o anda neden yerde olduğu hakkında bilgi yok. görsel: https://pbs.twimg.com/media/Bnnje1eIcAAVEwG.jpg:large
Mehmet Ali Birand'ın Mit Müsteşarını 'Kaplan' Yapması 01:00
Mehmet Ali Birand'ın Mit Müsteşarını 'Kaplan' Yapması 126 izlenme - 3 yıl önce Mehmet Ali Birand artık bir üstat olarak sadece Kanal D anahaber de değil katıldığı diğer programlarda bile gaf yapmaktadır. Mit müsteşarı Hakan Fidan'ı anlaşılmaz bir şekilde "Kaplan" yapmış meslektaşlarını bile şaşırtmıştır.
MEB Müsteşarı Tekin'den TEOG Açıklaması (27 Eylül 2017) 02:12
MEB Müsteşarı Tekin'den TEOG Açıklaması (27 Eylül 2017) 17 izlenme - 7 ay önce Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminin yerine alacak çalışmalarla ilgili "Ana felsefesi liseye geçişte herhangi bir merkezi sınavın olmadığı, çocukların daha çok yeteneklerine, ilgilerine göre liselere yerleştirildiği bir model"dedi. MEB Müsteşarı Tekin, "Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesi" ve "Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim I & II" projeleri ulusal açılış toplantısına katıldı. Tekin toplantının sonunda gazetecilerin TEOG'un yerine gelecek modele yönelik sorularını cevapladı. Tekin, 2013'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde, "Ortaokullardan liseye geçişte sınavsız bir modele yavaş yavaş evrilmemiz gerekiyor. Bununla ilgili tedbirlerinizi alın" dediğini hatırlatarak şunları söyledi: "TEOG denilen sistem, çocuklarımızı ortaokul ortalamalarına göre liseye yerleştirme modeliydi. Fakat kamuoyunda önceki alışkanlıkların da etkisiyle bu bir merkezi sınav edasına büründü. Fakat biz bu esnada zaten ortaokullardan liselere, sınavsız geçişle ilgili değişik modeller üretmiştik. Şu anda da elimizde bu modellere ilişkin alternatifler var." Tekin. ana çerçevesi ortaokullardan liseye geçişte herhangi bir merkezi sınavın olmadığı, çocukların sınav baskısını, stresini hissetmeden liselere yerleştirildiği bir model ana felsefesi olan alternatifler olduğunu vurgulayarak " Biz bunları hem Bakanlar Kurulumuzda hem de Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaştıktan sonra detaylarını da kamuoyuna sunup süreci başlatmış olacağız" diye konuştu. Başbakan Yıldırım'ın açıkladığı modellerin değişik türevlerinin bulunduğunu kaydeden Tekin, "Onlar üzerinden üretilmiş değişik varyasyonlar" diye konuştu. Bakanlar Kurulunda sunum yapmak üzere hazır olduklarını vurgulayan Tekin şunları kaydetti: "Bakanlar Kurulumuza, Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız böyle bir şey için bizi davet ederlerse, bize böyle bir talimat verirlerse biz de o tarihte sunumumuzu yapabiliriz." Gazetecilerin "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün adrese dayalı sistemle ilgili mesajları oldu" şeklindeki hatırlatması üzerine ise Tekin şunları ifade etti: "Kamuoyunda tartışılan, fikir beyan edilen her türlü modelin içinde yer aldığı bir alternatif. Ana felsefesi, liseye geçişte herhangi bir merkezi sınavın olmadığı, çocukların daha çok yeteneklerine, ilgilerine göre liselere yerleştirildiği bir model."
Abd Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Wess Mitchell ve Beraberindeki Heyet Tbmm'de 01:57
Abd Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Wess Mitchell ve Beraberindeki Heyet Tbmm'de 3 izlenme - 2 ay önce ABD Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Wess Mitchell ve beraberindeki heyet TBMM'deANKARA - Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Wess Mitchell ve beraberindeki heyet TBMM'yi ziyaret etti.
'MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı istifa etmeliydiler' 02:23
'MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı istifa etmeliydiler' 21 izlenme - 11 ay önce CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Şirin Payzın'ın sunduğu Ne Oluyor? programında FETÖ'nün darbe girişimi konuşuldu. Programın konuklarından Hava Kuvvetleri eski savcısı Ahmet Zeki Üçok sert açıklamalarda bulundu. Üçok konuşmasında, "Gerek MİT Müsteşarı gerekse Genelkurmay Başkanı dahil kuvvet komutanları istifa etmeliydiler" açıklamasında bulundu.