Hoşgeldiniz!

Naci Ağbal

Motorlu Taşıtlar Vergisinin Zamlanması 01:06
Motorlu Taşıtlar Vergisinin Zamlanması 2.740 izlenme - 5 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, 1 Ocak 2018’den itibaren MTV’de sistem değişeceğini ve vergi tutarlarında yüzde 40 artışa gidileceğini açıkladı. Bakan Ağbal'ın duyurusuna göre, MTV'deki yüzde 40'lık zamla birlikte 1.6 motor olan orta üst sınıf bir otomobilin MTV’si 1.035 TL’den 1.450 TL’ye çıkacak.
Başbakan Yardımcısı Akdağ ve Maliye Bakanı Ağbal, Erzurum'da 05:55
Başbakan Yardımcısı Akdağ ve Maliye Bakanı Ağbal, Erzurum'da 8 izlenme - 2 hafta önce Başbakan Yardımcısı Akdağ ve Maliye Bakanı Ağbal, Erzurum'da Başbakan Yardımcısı Akdağ: "İş yapma kolaylığını, yatırım ortamını iyileştirmeyle ilgili olarak TBMM'ye iki kanun teklifi sevk ettik" Maliye Bakanı Ağbal: "Türkiye'de güçlü bir siyasi iktidar var.
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Amcasının Cenaze Törenine Katıldı 04:34
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Amcasının Cenaze Törenine Katıldı 10 izlenme - 3 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, amcasının cenaze törenine katıldıÇORUM - Maliye Bakanı Naci Ağbal, önceki gün Almanya'da hayatını kaybeden amcası Ahmet Ağbal'ın Çorum'daki cenaze törenine katıldı.
Ağbal'dan Asgari Ücret Açıklaması 01:58
Ağbal'dan Asgari Ücret Açıklaması 15 izlenme - 5 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, " Asgari ücretlinin gelirinin bin 404 liranın altına düştüğü için bu düşüşü engellemek ve Asgari Ücretlinin gelirini hiç bir şekilde bin 404 liranın altına düşmemesini sağlamak üzere yasal düzenleme önerimiz var" dedi. Bakan Ağbal, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik yapılmasına Dair Kanun Tasarısı hakkında milletvekillerine bilgi verdi. 130 maddeyi ihtiva eden maddelerin 9 başlık altında toplandığını söyleyerek, istihdam, yatırım, iletişim konularında düzenlemeleri içerdiğine dikkat çeken Ağbal, "Kayıtlı ekonomiye geçişi destekleyecek düzenlemeler tasarıda var. İletişimin vergilendirilmesi ve telekom sektörünün kamuya olan yükümlülüklerinin kapsamlı yeni düzenlemeleri yapmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı. Ağbal, Gelir Vergisi tarifesi nedeniyle Eylül ayından itibaren bir kısım çalışanın gelirinin bin 404 liranın altına ineceğini belirterek, "Asgari ücretlinin gelirinin bin 404 liranın altına düştüğü için bu düşüşü engellemek ve asgari ücretlinin gelirini hiç bir şekilde bin 404 liranın altına düşmemesini sağlamak üzere yasal düzenleme önerimiz var. Yatırım ortamına özellikle Organize Sanayi Bölgeleri ve Serbest Bölgelere ilişkin olarak düzenleme önerilerimiz var. Bunlardan başka en önemli konu şehir içinde kalan Küçük Sanayi Siteleri'ni şehir dışına taşınmasıdır. Kamu kurumlarına ait taşınmazların şehir dışına taşınacak sistemi kullanıma sağlamak amacıyla bir düzenleme yer alıyor. kalkınmada öncelikli illerde kamu ait yerleri, kooperatiflere, İl Özel İdareleri'ne, Belediyelere bedelsiz olarak devredeceğiz. Diğer illerde ise Emlak vergisi değerleri üzerinden peşin veya taksitle satılması öngörülmektedir. Burada esas amaç, şehir içinde genişleme potansiyeli olan, işletmecinin işini büyütmek istediği ama şehir içinde kaldığı için büyütemediği yerlerde küçük işletmecinin talebinin en uygun biçimde sağlamak ve onların önünü açmaktır" şeklinde konuştu. İmalat sanayisi sektörü yatırımlarına 2018 yılında kurumlar ve katma değer vergileri üzerinden teşvik verileceğini anlatan Ağbal, "Düzenlemeye göre 2018'de imalat sanayisi sektöründe olmak koşuluyla teşvik belgesine sahip veya teşvik belgesi alacak yatırımcılar 2018 yılında yaptıkları yatırım harcamaları için mevcut Kurumlar Vergisi Kanunu'nda tanımlanan katkı oranlarını 15'er puan artırıyoruz" diye konuştu.
Maliye Bakanı Ağbal’dan Asgari Ücret Açıklaması 02:52
Maliye Bakanı Ağbal’dan Asgari Ücret Açıklaması 30 izlenme - 1 yıl önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücrette yapılması planlanan düzenlemeyle ilgili, “Hiçbir sıkıntı yok 1 Kasım'dan itibaren bu düzenleme hayata girecek ve iş verenlerimiz bordro üzerine çalışanların ücretlerinde asgari geçim indirimini arttırımlı olarak uygulamak suretiyle bu uygulamayı yapacaklar” dedi. Maliye Bakanı Naci Ağbal Vatan KDV İhtisas Vergi Dairesini ziyaret etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Ağbal, asgari ücret konusunda açıklamalarda bulundu. Kasım ayı başından itibaren bir grup asgari ücret geliri elde eden vatandaşın eline geçen net tutarın bin 300 liranın altına düşmesi durumuyla karşı karşıya kaldıklarını belirten Ağbal, hükumet olarak bu konuda değerlendirme yaptıklarını söyledi. Ağbal, son 3 ayda gelirleri bin 300 liranın altına düşen çalışanların bu kayıplarını telefi etmek üzere bir çalışmayı tamamladıklarını ve düzenlemenin Bakanlar Kurulunda da kabul edildiğini dile getirdi. Bakan Ağbal, asgari ücret konusunda, ““Değerli arkadaşlar öncelikle hükumet olarak 2016 başında asgari ücretin bin 300 lira olması konusunda 1 Kasım seçimlerinde bir irade koymuştuk ve gerçekten bu iradeyi 1 Ocak 2016'da hayata geçirdik. Özellikle Kasım ayı başından itibaren bir grup asgari ücret geliri elde eden vatandaşımızın eline geçen net tutarın bin 300 liranın altına düşmesi durumuyla karşı karşıya kalınca hükumet olarak bu konuda değerlendirme yaptık. Son 3 ayda gelirleri bin 300 liranın altına düşen çalışanlarımızın bu kayıplarını telefi etmek üzere bir çalışmayı tamamladık. Bakanlar Kurulumuzda da bu kabul edildi. Sizinde ifade ettiğiniz gibi bunun yaklaşık 1 milyar liralıkta yükü mevzu bahis. Bu çalışmayı zaten o zamanda ifade ettik. Bunun için bir yasal düzenleme yapılması gerekiyor. Bu konuda bakanlık olarak hazırlıklarımız tamam bu konuyla ilgili uygulama zamanı gelmeden önce hukuki olarak gereğinin yapılmasıyla ilgili çalışmaları takip ediyorum. Hiçbir sıkıntı yok 1 Kasımdan itibaren bu düzenleme hayata girecek ve iş verenlerimiz bordro üzerine çalışanların ücretlerinde asgari geçim indirimini arttırımlı olarak uygulamak suretiyle bu uygulamayı yapacaklar. Kimse endişe etmesin herhangi bir şekilde uygulamanın hayata geçmesi konusunda bir sıkıntı olmayacak bu konuda gerekli hukuki çalışmalar o tarihten önce tamamlanmış olacak” şeklinde konuştu.
Maliye Bakanı Ağbal Referandumun Bütçesini Açıkladı 01:26
Maliye Bakanı Ağbal Referandumun Bütçesini Açıkladı 21 izlenme - 1 yıl önce
Maliye Bakanı Ağbal: 03:19
Maliye Bakanı Ağbal: "Kimsenin Toprağında Gözümüz Yok" 1 izlenme - 2 hafta önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bugün askerimiz eğer oradaysa bizim tek bir amacımız var, oradaki bütün terör yuvalarını dağıtmak.
Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Özel Röportaj 29:11
Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Özel Röportaj 27 izlenme - 1 yıl önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, Doğan TV Ankara Temsilcisi Hakan Çelik'e konuk olduğu canlı yayında Varlık Fonu'na yapılan şirket devirleri, yabancıya konut satışı, beyaz eşya ve mobilya sektörlerinde yapılan vergi indirimi gibi konularda önemli açıklamalar yaptı.
Maliye Bakanı Ağbal'dan Şeker Sanayisiyle İlgili Açıklama 07:37
Maliye Bakanı Ağbal'dan Şeker Sanayisiyle İlgili Açıklama 5 izlenme - 3 ay önce Maliye Bakanı Ağbal'dan şeker sanayisiyle ilgili açıklama Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çorum Şeker Fabrikasını ziyaret etti Şeker İş Sendikası Çorum Şubesi'ni ziyaret eden Bakan Ağbal'a, geçici mevsimlik işçilerin kadro sorunları şeker sanayinde yaşanan temel sorunları aktarıldı Maliye Bakanı...
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt'ta 02:37
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt'ta 35 izlenme - 2 yıl önce Naci Ağbal'ın esnaf ziyaretinden görseller Ağbal'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile telefonla görüşmesi Maliye Bakanı Ağbal, Bayburt'ta Ağbal, vatandaşların Bayburt ile İstanbul'un kardeş şehir olması isteğini, cep telefonundan ulaştığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'a ileterek, bu konuda çalışma başlatılmasını sağladı Maliye Bakanı Naci Ağbal, vatandaşların Bayburt ile İstanbul'un kardeş şehir olması isteğini, cep telefonundan ulaştığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a ileterek, bu konuda çalışma başlatılmasını sağladı.
Maliye Bakanı Naci Ağbal: 03:06
Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Katma Değer Vergisi ile İlgili Kanun Çalışmasını İnşallah Yıl Bitmeden... 4 izlenme - 3 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Katma Değer Vergisi ile ilgili kanun çalışmasını inşallah yıl bitmeden önce Bakanlar Kurulu'na getirmeyi hedefliyoruz.
Naci Ağbal: Kamuya 97 Bin Yeni Personel Alınacak 02:08
Naci Ağbal: Kamuya 97 Bin Yeni Personel Alınacak 31 izlenme - 2 yıl önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Sonuçları İle 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı hakkında açıklamalarda bulundu. Ağbal, kamuya 2016 yılında 97 bin yeni personel alınacağını söyledi. * Bütçe hedefi 18 milyar lira üzerinde gerçekleşti. Bütçeyi esas olarak vergi gelirleriyle finanse edebileceğiniz ölçüde sağlıklı bir bütçeden bahsedebilirsiniz. * Genel bütçe vergi gelirleri tahsilatına baktığımızda gelir vergisi 85.8 milyar TL, kurumlar vergisi 33.4 milyar TL, motorlu taşıtlar vergisi 8.9 milyar TL, KDV 46.4 milyar TL, ÖTV 105.9 milyar TL, ithalatta alınan katma değer vergisi 74.4 milyar TL olarak gerçekleştirmiştir.
Bakan Ağbal'dan Yeğenine Ziyaret 02:08
Bakan Ağbal'dan Yeğenine Ziyaret 9 izlenme - 11 ay önce Bakan Ağbal'dan yeğenine ziyaretTEKİRDAĞ - Çorlu'da düzenlenen bir toplantıya katılmak üzere gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal bir otelde düzenlenen toplantının ardından Çorlu'da ikamet eden yeğenini de ziyaret etti.
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İle Orta Vadeli Program Canlı Yayında Açıklandı 01:10:14
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İle Orta Vadeli Program Canlı Yayında Açıklandı 34 izlenme - 2 yıl önce 2016-2018 dönemi Orta Vadeli Programı, Başbakan Yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK, Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ ve Maliye Bakanı Naci AĞBAL'ın katılımları ile Kalkınma Bakanlığında açıklandı.
Bakan Ağbal: 05:29
Bakan Ağbal: "Vergi Bürokrasisini Kökünden Kazıyacağız" 10 izlenme - 11 ay önce Bakan Ağbal: "Vergi bürokrasisini kökünden kazıyacağız" Bakan Ağbal, Konya SMMMO'nun düzenlediği istişare toplantısına katıldıKONYA - Maliye Bakanı Naci Ağbal, Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının düzenlediği "Meslekte İtibar, Ülkede İstikrar" konulu istişare toplantısına katıldı.
Maliye Bakanı Naci Ağbal: 06:41
Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Getirdiğimiz Sistem Sizi Çok Daha Güçlü Kılacak" 10 izlenme - 11 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Getirdiğimiz sistem sizi çok daha güçlü kılacak" "Türkiye bu yapılanları karşılıksız bırakmaz, yapılanların karşılığını misliyle verir"KONYA - Maliye Bakanı Naci Ağbal, AK Parti Konya İl Teşkilatının referandum çalışmaları kapsamında Akören, Güneysınır ve Çumra...
Bakan Ağbal, Küçükçekmece Belediyesi 11'inci Bilgi Evinin Açılışını Yaptı 04:59
Bakan Ağbal, Küçükçekmece Belediyesi 11'inci Bilgi Evinin Açılışını Yaptı 8 izlenme - 10 ay önce Bakan Ağbal, Küçükçekmece Belediyesi 11'inci bilgi evinin açılışını yaptı Başkan Temel Karadeniz: "Çocuklara yatırım yapmamız gerektiğinin farkındayız"İSTANBUL - Maliye Bakanı Naci Ağbal, Küçükçekmece Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 11'inci bilgi evi olan Kanarya Bilgi Evi, Aile...
Maliye Bakanı Naci Ağbal: 02:56
Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Emlak Vergisi'nde En Çok Yüzde Elli Farkla Karşılaşacak Vatandaş" 3 izlenme - 5 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Emlak Vergisi'nde en çok yüzde elli farkla karşılaşacak vatandaş"ANKARA - Maliye Bakanı Naci Ağbal, "2018 yılında Motorlu Taşıt Vergisi'ni arttırıyoruz.
Bakan Ağbal, 05:32
Bakan Ağbal, "Nitelikli Göçmenlerin Türkiye'ye Çekilmesi Lazım" 2 izlenme - 3 ay önce Bakan Ağbal, "Nitelikli göçmenlerin Türkiye'ye çekilmesi lazım"BAYBURT - Bayburt Üniversitesi'nin 2017-2018 akademik yılı açılış töreninde konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Türkiye'nin de önümüzdeki dönemde ekonomik büyümede bu ivmeyi daha da yukarıya çekebilmesi için özellikle...
Bakan Naci Ağbal, Demirözü İlçesinde Vatandaşlarla Buluştu 06:05
Bakan Naci Ağbal, Demirözü İlçesinde Vatandaşlarla Buluştu 7 izlenme - 11 ay önce Bakan Naci Ağbal, Demirözü ilçesinde vatandaşlarla buluştuBAYBURT - Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt'un Demirözü İlçesinde vatandaşlarla buluştu.
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gebze Ticaret Odasını Ziyaret Etti 06:25
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gebze Ticaret Odasını Ziyaret Etti 7 izlenme - 12 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gebze Ticaret Odasını ziyaret etti "Global kriz sonrasında Türkiye'nin büyüme oranları olağanüstü" "Hükümetin tarafında bir yargı istemiyoruz, herkese karşı tarafsız olsun"KOCAELİ - Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Mevcut anayasada olağanüstü yetkileri olan bir...
Bakan Naci Ağbal, 03:06
Bakan Naci Ağbal, "Türk Adaleti Gereken Cezayı Veriyor" 2 izlenme - 4 ay önce Bakan Naci Ağbal "Türk adaleti gereken cezayı veriyor"BAYBURT - Maliye bakanı Naci Ağbal AK Parti Bayburt İl Başkanlığını ziyaret etti.
Bakan Ağbal Ankara Sanayi Odası İstihdam Ödül Törenine Katıldı 07:43
Bakan Ağbal Ankara Sanayi Odası İstihdam Ödül Törenine Katıldı 6 izlenme - 10 ay önce Bakan Ağbal Ankara Sanayi Odası istihdam ödül törenine katıldıANKARA - Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ankara Sanayi Odası istihdam ödül töreninde konuştu.
Bakan Ağbal: 03:14
Bakan Ağbal: "Umutları Türkiye, Umutları Recep Tayyip Erdoğan" 1 izlenme - 2 ay önce Bakan Ağbal: "Umutları Türkiye, umutları Recep Tayyip Erdoğan" "Cumhurbaşkanımıza öyle bir sevgi gösteriyorlar ki gerçekten gözlerimiz yaşardı"BAYBURT - Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Ne mutlu ki biz Recep Tayyip Erdoğan'ın liderlik yaptığı bu ülkenin vatandaşlarıyız.
Maliye Bakanı Naci Ağbal Hastanede Tedavi Altına Alındı 00:46
Maliye Bakanı Naci Ağbal Hastanede Tedavi Altına Alındı 2 izlenme - 5 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, idrar yolları enfeksiyonu nedeniyle hastanede tedavi altına alındı. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen Ağbal’ın yarın yapılacak doktor kontrollerinin ardından taburcu edileceği bildirildi.
Bakan Soylu ve Ağbal Bayburt'ta 05:12
Bakan Soylu ve Ağbal Bayburt'ta 4 izlenme - 7 ay önce Bakan Soylu ve Ağbal Bayburt'taBAYBURT - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler bir takım temaslarda bulunmak üzere Bayburt'a geldi.
Maliye Bakanı Naci Ağbal: 02:03
Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Asgari Ücretlinin Gelirinin Düşüşünü Engellemek İçin Yasal Düzenleme... 2 izlenme - 5 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Asgari ücretlinin gelirinin düşüşünü engellemek için yasal düzenleme önerimiz var" Maliye Bakanı Naci Ağbal: - " Asgari ücretlinin gelirinin bin 404 liranın altına düştüğü için bu düşüşü engellemek ve Asgari Ücretlinin gelirini hiç bir şekilde bin 404 liranın...
Ağbal: 04:48
Ağbal: "Gelir Idaresi Başkanlığına 3 Milyon 413.757 Başvuruyu Aldık" 7 izlenme - 1 yıl önce Salondan detay -Naci Ağbal'ın konuşması ANKARA - Maliye Bakanı Naci Ağbal, TÜRMOB'un 22. Olağan Genel Kuruluna katıldı.
Bakan Ağbal Ankara Sanayi Odası İstihdam Ödül Törenine Katıldı 07:44
Bakan Ağbal Ankara Sanayi Odası İstihdam Ödül Törenine Katıldı 4 izlenme - 10 ay önce Bakan Ağbal Ankara Sanayi Odası istihdam ödül törenine katıldı ANKARA - Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ankara Sanayi Odası istihdam ödül töreninde konuştu.
Naci Ağbal: Yeniden Yapılandırma Başvuruları Artıyor 01:18
Naci Ağbal: Yeniden Yapılandırma Başvuruları Artıyor 6 izlenme - 1 yıl önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, Editör Masası'nda Gündeme İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu. Maliye Bakanı Ağbal, Yeniden Yapılandırma Çalışmalarına İlişkin, "19 Ekim İtibarıyla 3 Milyon 980 Bin 450 Başvuru Aldık. Bu Kapsamda Da 32 Milyar 727 Milyon 948 Bin Liralık Bir Alacağı Yapılandırmışız." Dedi.