Hoşgeldiniz!

Naci Ağbal

Maliye Bakanı Ağbal’dan Asgari Ücret Açıklaması 02:52
Maliye Bakanı Ağbal’dan Asgari Ücret Açıklaması 18 izlenme - 2 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari ücrette yapılması planlanan düzenlemeyle ilgili, “Hiçbir sıkıntı yok 1 Kasım'dan itibaren bu düzenleme hayata girecek ve iş verenlerimiz bordro üzerine çalışanların ücretlerinde asgari geçim indirimini arttırımlı olarak uygulamak suretiyle bu uygulamayı yapacaklar” dedi. Maliye Bakanı Naci Ağbal Vatan KDV İhtisas Vergi Dairesini ziyaret etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Ağbal, asgari ücret konusunda açıklamalarda bulundu. Kasım ayı başından itibaren bir grup asgari ücret geliri elde eden vatandaşın eline geçen net tutarın bin 300 liranın altına düşmesi durumuyla karşı karşıya kaldıklarını belirten Ağbal, hükumet olarak bu konuda değerlendirme yaptıklarını söyledi. Ağbal, son 3 ayda gelirleri bin 300 liranın altına düşen çalışanların bu kayıplarını telefi etmek üzere bir çalışmayı tamamladıklarını ve düzenlemenin Bakanlar Kurulunda da kabul edildiğini dile getirdi. Bakan Ağbal, asgari ücret konusunda, ““Değerli arkadaşlar öncelikle hükumet olarak 2016 başında asgari ücretin bin 300 lira olması konusunda 1 Kasım seçimlerinde bir irade koymuştuk ve gerçekten bu iradeyi 1 Ocak 2016'da hayata geçirdik. Özellikle Kasım ayı başından itibaren bir grup asgari ücret geliri elde eden vatandaşımızın eline geçen net tutarın bin 300 liranın altına düşmesi durumuyla karşı karşıya kalınca hükumet olarak bu konuda değerlendirme yaptık. Son 3 ayda gelirleri bin 300 liranın altına düşen çalışanlarımızın bu kayıplarını telefi etmek üzere bir çalışmayı tamamladık. Bakanlar Kurulumuzda da bu kabul edildi. Sizinde ifade ettiğiniz gibi bunun yaklaşık 1 milyar liralıkta yükü mevzu bahis. Bu çalışmayı zaten o zamanda ifade ettik. Bunun için bir yasal düzenleme yapılması gerekiyor. Bu konuda bakanlık olarak hazırlıklarımız tamam bu konuyla ilgili uygulama zamanı gelmeden önce hukuki olarak gereğinin yapılmasıyla ilgili çalışmaları takip ediyorum. Hiçbir sıkıntı yok 1 Kasımdan itibaren bu düzenleme hayata girecek ve iş verenlerimiz bordro üzerine çalışanların ücretlerinde asgari geçim indirimini arttırımlı olarak uygulamak suretiyle bu uygulamayı yapacaklar. Kimse endişe etmesin herhangi bir şekilde uygulamanın hayata geçmesi konusunda bir sıkıntı olmayacak bu konuda gerekli hukuki çalışmalar o tarihten önce tamamlanmış olacak” şeklinde konuştu.
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt'ta 02:37
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt'ta 32 izlenme - 9 ay önce Naci Ağbal'ın esnaf ziyaretinden görseller Ağbal'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile telefonla görüşmesi Maliye Bakanı Ağbal, Bayburt'ta Ağbal, vatandaşların Bayburt ile İstanbul'un kardeş şehir olması isteğini, cep telefonundan ulaştığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'a ileterek, bu konuda çalışma başlatılmasını sağladı Maliye Bakanı Naci Ağbal, vatandaşların Bayburt ile İstanbul'un kardeş şehir olması isteğini, cep telefonundan ulaştığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a ileterek, bu konuda çalışma başlatılmasını sağladı.
Maliye Bakanı Ağbal'dan Yeniden Yapılandırma Açıklaması 00:34
Maliye Bakanı Ağbal'dan Yeniden Yapılandırma Açıklaması 1 izlenme - 5 gün önce Maliye Bakanı Naci Ağbal: 6.3 milyar gelir vergisinin 3.2 milyar lirası yapılandırıldı.
Naci Ağbal: Kamuya 97 Bin Yeni Personel Alınacak 02:08
Naci Ağbal: Kamuya 97 Bin Yeni Personel Alınacak 31 izlenme - 11 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşme Sonuçları İle 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı hakkında açıklamalarda bulundu. Ağbal, kamuya 2016 yılında 97 bin yeni personel alınacağını söyledi. * Bütçe hedefi 18 milyar lira üzerinde gerçekleşti. Bütçeyi esas olarak vergi gelirleriyle finanse edebileceğiniz ölçüde sağlıklı bir bütçeden bahsedebilirsiniz. * Genel bütçe vergi gelirleri tahsilatına baktığımızda gelir vergisi 85.8 milyar TL, kurumlar vergisi 33.4 milyar TL, motorlu taşıtlar vergisi 8.9 milyar TL, KDV 46.4 milyar TL, ÖTV 105.9 milyar TL, ithalatta alınan katma değer vergisi 74.4 milyar TL olarak gerçekleştirmiştir.
Naci Ağbal: Yeniden Yapılandırma Başvuruları Artıyor 01:18
Naci Ağbal: Yeniden Yapılandırma Başvuruları Artıyor 3 izlenme - 1 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, Editör Masası'nda Gündeme İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu. Maliye Bakanı Ağbal, Yeniden Yapılandırma Çalışmalarına İlişkin, "19 Ekim İtibarıyla 3 Milyon 980 Bin 450 Başvuru Aldık. Bu Kapsamda Da 32 Milyar 727 Milyon 948 Bin Liralık Bir Alacağı Yapılandırmışız." Dedi.
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İle Orta Vadeli Program Canlı Yayında Açıklandı 01:10:14
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İle Orta Vadeli Program Canlı Yayında Açıklandı 28 izlenme - 11 ay önce 2016-2018 dönemi Orta Vadeli Programı, Başbakan Yardımcısı Mehmet ŞİMŞEK, Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ ve Maliye Bakanı Naci AĞBAL'ın katılımları ile Kalkınma Bakanlığında açıklandı.
Ağbal: 04:48
Ağbal: "Gelir Idaresi Başkanlığına 3 Milyon 413.757 Başvuruyu Aldık" 2 izlenme - 2 ay önce Salondan detay -Naci Ağbal'ın konuşması ANKARA - Maliye Bakanı Naci Ağbal, TÜRMOB'un 22. Olağan Genel Kuruluna katıldı.
Ağbal: 02:14
Ağbal: "Ak Parti Olarak İlk Andan İtibaren Vesayete de Darbeye de Karşı Çıktık" 2 izlenme - 3 ay önce Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Sevindiğimiz, üzüldüğümüz günler oldu ama teşkilat olarak birlik ve berberliğimizi güçlendirdiğimiz noktalarda Türkiye'yi hep büyüttük, daha iyi işlerin olmasına vesile olduk." dedi.
Ağbal: 03:58
Ağbal: "İyi Ki Bu Coğrafyada Güçlü Bir Türkiye Var" 6 izlenme - 9 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın salona gelişi Naci Ağbal'ın kürsüye çıkışı ve konuşma yapması Maliye Bakanı Ağbal: "İyi ki bu coğrafyada mazluma, Müslüman'a, yetime, gurebaya hizmet eden, dara düştüğünde onların hizmetinde olan güçlü bir Türkiye var" "AK Parti, kendi iktidarı döneminde boğazı iki defa birleştirdi.
Hafta Sonu   30 Ekim 2016 44:52
Hafta Sonu 30 Ekim 2016 1 izlenme - 1 ay önce Vergi barışıyla, kimler ne kadar tasarruf edebilir? Türkiye bütçe ve mali disiplin açısından ne durumda? Ekonomik sorunlara karşı Türkiye’nin mali yapısı ne kadar güçlü? Maliye Bakanı Naci Ağbal gündemdeki kritik gelişmeleri, Hafta Sonu’nda değerlendirdi.
Ağbal: 03:49
Ağbal: "Hiç Kimse Bu Milleti Sınava Tabi Tutmasın" 2 izlenme - 9 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın konuşması Maliye Bakanı Ağbal: "İyi ki bu coğrafyada mazluma, Müslüman'a, yetime, gurebaya hizmet eden, dara düştüğünde onların hizmetinde olan güçlü bir Türkiye var" "AK Parti, kendi iktidarı döneminde boğazı iki defa birleştirdi.