Hoşgeldiniz!

nakli

Ölmüş Eşinin Yüz Nakliyle Yüz Yüze Gelen Kadın 01:42
Ölmüş Eşinin Yüz Nakliyle Yüz Yüze Gelen Kadın 5.085 izlenme - 4 ay önce 16 Ay önce hayatını kaybeden bir kişiden alınana yüz yeni sahibine nakledildi.Ölen adamın eşi yüz nakli yapılan adamla yüz yüze geldi
ABD'de İlk Penis Nakli 00:20
ABD'de İlk Penis Nakli 10.468 izlenme - 2 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk kez bir erkek hastaya penis nakli yapıldı. Boston kentindeki bir hastanede 15 saat süren operasyon sonucu Thomas Manning adlı şahsa başarılı bir şekilde naklin yapıldığı açıklandı. Doktorlar, kanser nedeniyle cinsel uzvunu kaybeden 64 yaşındaki Manning’in sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Dünyada ilk başarılı penis nakli 2014’te Güney Afrika’da yapılmıştı.
Sokak Röportajları - Cinsiyet Değiştirme Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? 03:56
Sokak Röportajları - Cinsiyet Değiştirme Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? 32.381 izlenme - 5 yıl önce Sokak Röportajları - Cinsiyet Değiştirme Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Sorusuna Verilen Cevaplar
Tam Vücut Nakli Olan İlk Kişi Kafa Nakli Yapılan İlk Kişi 00:59
Tam Vücut Nakli Olan İlk Kişi Kafa Nakli Yapılan İlk Kişi 4.875 izlenme - 1 yıl önce 31 yaşındaki Valery Spiridonov, operasyon yapılırsa tam vücut nakli olan ilk kişi olacak Dünyada ilk defa kafa nakli yapılacak kişi 31 yaşındaki Valery Spiridonov. Pek çok bilim insanı için intihar anlamına gelen kafa nakli operasyonunu İtalyan Cerrah Sergio Canavero yapacak. Kafa naklinin en az 100 kişilik bir ekiple Çin'de ya da ABD'de yapılması planlanıyor ve operasyonun bir gün süreceği öngörülüyor. Operasyon 2017'de yapılacak.
Kafa (Baş) Nakli - Kafası Başka Bedene Takılacak 01:31
Kafa (Baş) Nakli - Kafası Başka Bedene Takılacak 6.370 izlenme - 3 yıl önce Organ Nakli, Yüz Nakli Derken Tıp Dünyası Bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. 30 yaşındaki Rus bilgisayar mühendisi doğuştan gelen hastalığı nedeni ile kaslarının
Organ Nakli Sonrası İlk Defa Dünyayı Gören Küçük Kız 05:01
Organ Nakli Sonrası İlk Defa Dünyayı Gören Küçük Kız 767 izlenme - 4 ay önce Organ nakli sonucu ilk kez dünyayı gören küçük kızın ve annesinin duygulandıran anları kameraya böyle yansımış. Organ bağışının ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatan dünyalar tatlısı ufaklığa sağlıklı günler diliyoruz efendim.
Hint Usulü Kalp Nakli 00:54
Hint Usulü Kalp Nakli 2.679 izlenme - 2 yıl önce Sokak lezzeti tadında hint usulü kalp naklini izliyoruz.
İlik Nakli 02:31
İlik Nakli 7.284 izlenme - 5 yıl önce İlik Nakli
Fuz Hyperblue Feat. Barbara Herhalde Barbara Manken Olan 00:55
Fuz Hyperblue Feat. Barbara Herhalde Barbara Manken Olan 10.838 izlenme - 5 yıl önce Barbara Herhalde. Barbara, Manken Olan.
Yaratıcı Organ Nakli Reklamı 01:34
Yaratıcı Organ Nakli Reklamı 2.912 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de şu anda binler hasta organ nakli bekliyor. Malesef ülkemizde organ bağışında çok yetersiziz.. Nakil olan insanların gözlerindeki ışıltıyı görmelisiniz. Dünyalara bedel bir duygu. Lütfen duyarlı olalım.
Maymun Kafa Nakli Deneyi 02:23
Maymun Kafa Nakli Deneyi 3.538 izlenme - 3 yıl önce Harvard Tıp Fakültesi mezunu Case Western Reserve Üniversitesi beyin cerrahisi öğretim görevlisi Dr. Robert J. White da bütün bir kafa naklinin gerçekleşebilmesinin gittikçe daha olası bir ihtimal haline geldiğine inanıyor.Dr. White son 40 yıldan beri kafa nakli yapılması ihtimali üzerinde çalışıyor. 1970’lerde bir maymunun kafasını bedeninden ayırıp başka bir maymunun bedenine takmayı başardı. Kafa nakli yapılan bu yeni maymunun bilincini geri kazandığı, araştırmacıları ısırmaya çalıştığı, gözlerini oynattığı ve sekiz gün yaşadıktan sonra akciğer yetmezliğinden öldüğü bildiriliyor. Kafa naklinin bazı faydalı kullanım alanları olmasına rağmen, ahlaki ve dini soruları gündeme getirmektedir.
Amatör Çekim İlik Nakli (Devam) 05:55
Amatör Çekim İlik Nakli (Devam) 14.682 izlenme - 11 yıl önce Daha önce yayınlanan görüntülere ilave,devamı.
massey ferguson 265 s. 02:00
massey ferguson 265 s. 9.497 izlenme - 7 yıl önce mf 265 s... hızlı ve öfkeli
bobrek nakli 06:37
bobrek nakli 4.161 izlenme - 7 yıl önce
Kalp Nakli - Heart Transplant 06:13
Kalp Nakli - Heart Transplant 3.127 izlenme - 3 yıl önce Amerika da ki kalp nakli ameliyatını izliyoruz. Kalp nakli sonrası deli gibi atan kalp dikkatimizi çekmiyor değil.
Surgeon Simulator 2013 Bölüm 3 Beyin Nakli 11:32
Surgeon Simulator 2013 Bölüm 3 Beyin Nakli 3.103 izlenme - 4 yıl önce Surgeon Simulator 2013 Bölüm 3 Beyin Nakli
Bisikletiyle Dereye Düşen Dayı - Drama Nakli (Serin Sesler) 01:20
Bisikletiyle Dereye Düşen Dayı - Drama Nakli (Serin Sesler) 4.074 izlenme - 3 yıl önce Naçizane bendenizin yaptığı bu çalışmayı, benden başka biri bu platformdan paylaşmasın diye, ilk ben el atayım dedim. Hayırlısı. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/2947/bisikletiyle-dereye-dusen-dayi-18
İlik Nakli 01:20
İlik Nakli 3.007 izlenme - 6 yıl önce
İlik Nakli (Amatör Çekim) 02:09
İlik Nakli (Amatör Çekim) 6.783 izlenme - 11 yıl önce İlik nakli olan bir bayan hastanın amatör çekim nakil operasyonundan bir kesit. İlik naklinden korkan veya bu nasıl bir iştir diyenlerin bilgi edinmesi için hemen hemen herkesin izlemesinde fayda var. İlik nakli olan hasta adına düzenlenmiş birde web sayfası var,isteyenler orayıda ziyaret edip hastaya moral mesajları yazabilirler. Hastanın web sayfası www.deryademirel.com
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 4 Ambulansta Kalp Nakli 05:30
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 4 Ambulansta Kalp Nakli 3.009 izlenme - 4 yıl önce Evet herkese merhaba ben Orkun. Yine doktorluk yapyorum ve sadece video iinde doktorum. Umalm ki bir gn size ilk yardmda bulunmam gerekmesin , neden mi ? Videoyu izlemeniz yeterli.
İlk Kafa Nakli - Çift Başlı Köpek (+18) 02:43
İlk Kafa Nakli - Çift Başlı Köpek (+18) 2.112 izlenme - 3 yıl önce Vladimir Demikhov adlı rus bilim adamı, 1952 yılında yaptığı bu ameliyatta yavru bir köpeğin başını irice bir alman kurdunun boynuna dikerek çift başlı bir köpek elde etmiş, aynı zamanda bu psikopat çalışmalarıyla ilk kalp naklinin de önünü açmıştır. O dönemlerde ütopya olarak görülebilecek bir olayı gerçekleştirerek, üstüne videodaki köpekleri yaklaşık 6 gün kadar da yaşatabilmiştir. Bu deneyden önce de 1946 yılında bir köpeğin tüm organlarını bir makine sistemiyle değiştirmiş, sırf kafa halinde olan bir köpeği yaşatabilmiştir. 15 yıl boyunca 19 kez bu deneyi farklı hayvanlar üzerinde dener. Hayvancağızlardan en uzunu 1 ay kadar yaşar. Yaptıkları etik midir, tartışılır. Vücudu bulunmadan yaşayan bir canlı neler hisseder, çektiği acılardan nasıl etkilenmiştir diye düşünmekten kafa bile kalmaz şerefsizim. Fakat kalp naklinin mümkünlüğünü kanıtlayarak bir çok insanın haya döndüğü de yadsınamaz...
Organ Naklinden Sonra Cinsel İlişki Kime Yazılacak 03:10
Organ Naklinden Sonra Cinsel İlişki Kime Yazılacak 1.857 izlenme - 3 yıl önce Milli Gazete yazarı Mevlüt Özcan, kendince delillerle organ nakline karşı çıkıyor. En vurucu sözleri de muhtemel penis nakli üzerine.
Gizem son görüntüsünde ilik naklinin önemini anlattı... 04:55
Gizem son görüntüsünde ilik naklinin önemini anlattı... 2.415 izlenme - 5 yıl önce Gizem son görüntüsünde ilik naklinin önemini anlattı...
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 3 Beyin Nakli 04:18
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 3 Beyin Nakli 2.182 izlenme - 4 yıl önce Gelen istekler zere tabiki sizi kramayp oynamaya karar verdim , bir ka blm daha gelecek. Biliyorsunuz videolar iin ok urayorum ve bir teekkr yeterli oluyor arkadalar. Sizinde oyun neriniz var ise forumdan veya steam den bana ulaabilirsiniz.
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 6 (Ambulansta Böbrek Nakli) 07:05
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 6 (Ambulansta Böbrek Nakli) 2.110 izlenme - 4 yıl önce Evet Herkese Merhaba Ben Orkun. Yine Doktorluk Yapyorum Ve Sadece Video inde Doktorum. Umalm Ki Bir Gn Size lk Yardmda Bulunmam Gerekmesin , Neden Mi ? Videoyu zlemeniz Yeterli.
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 1 Kalp Nakli 06:51
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 1 Kalp Nakli 2.059 izlenme - 4 yıl önce Gelen istekler zere tabiki sizi kramyp oynamaya karar verdim. bir ka blm daha gelecek. Biliyorsunuz videolar iin ok urayorum ve bir teekkr yeterli oluyor arkadalar. Sizinde oyun neriniz var ise forumdan veya steam den bana ulaabilirsiniz.
Amatör Çekim İlik Nakli (Devam) 03:43
Amatör Çekim İlik Nakli (Devam) 5.989 izlenme - 11 yıl önce Daha önce yayınlanan görüntülere ilave,devamı.
6'ncı Yüz Nakli Yapılan Salih Üslün Öldü 01:19
6'ncı Yüz Nakli Yapılan Salih Üslün Öldü 1.388 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'nin 6'ncı yüz nakli yapılan hastası Salih Üslün'ün doku uyuşmazlığı sebebi ile yüzü geri alınmıştı. Antalya'dan acı haber geldi Salih Üslün öldü. Türkiye'nin 6'ncı yüz nakli yapılan 55 yaşındaki Salih Üslün, uyuşmazlık nedeniyle yüzün geri alınması amacıyla ameliyata alınmıştı. Karaciğer ve böbreğe bağlı organ yetmezliğinin doku uyuşmazlığı doğurduğu, bu nedenle yüzün alınmasına karar verildiği belirtilmişti. Antalya'dan acı haber bugün geldi ve Salih Üslün hayatını kaybetti.Antalya'da 10 ay önce tam yüz nakli olan ve iki hafta önce doku uyuşmazlığı nedeniyle yüzünün yüzde 60'lık bölümü alındıktan sonra yoğun bakımda tedavisi süren 55 yaşındaki Salih Üslün kurtarılamadı.Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 31 yaşındaki Muhittin Turan'ın yüzü, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, Edirne'den gelen çiftçi Salih Üslün'e geçen 23 Ağustos'ta, 7.5 saat süren ameliyatla nakledildi. Hastanenin 4'üncü, Türkiye'nin 6'ncı yüz nakli operasyonunda Salih Üslün'e alt-üst çene, saçlı deri ve dil de dahil olmak üzere tam yüz nakli yapıldı. Operasyon sonrasında gençlenen Salih Üslün'ün yüzünün yüzde 60'lık bölümü, 16 Haziran'da uyuşmazlık nedeniyle 5 saat süren operasyonla alındı. Sağ bacağından alınan deri parçası, çıkartılan yüzün yerine nakledilen Salih Üslün'ün alt ve üst çene kemikleri alınmadı. Operasyon sonrasında durumu ağırlaşan Salih Üslün, doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi.Salih Üslün, 2008 yılında samanlığına giren bir fareyi yakalamak için kovalarken av tüfeğinin namlusunun üzerine düşüp silahın ateş alması sonucu yaralanmış ve çok sayıda operasyon geçirmişti.
Köpek Ve Fareye Kafa Nakli Yapılması - Tam Vücut Nakli 00:35
Köpek Ve Fareye Kafa Nakli Yapılması - Tam Vücut Nakli 491 izlenme - 1 yıl önce İtalyan Cerrah Sergio Canavero 2017 yılında insanlarda denemek istediği tam vücut naklini köpek ve fare üzerinde deneyip videosunu paylaşmış.
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 2 06:21
Surgeon Simulator - Prof Dr. Orkun Bölüm 2 "Böbrek Nakli" 1.350 izlenme - 4 yıl önce Gelen istekler zerine tabiiki sizi kramayp oynamaya karar verdim, bir ka blm daha gelecek. Biliyorsunuz videolar iin ok urayorum ve bir teekkr yeterli oluyor arkadalar. Sizinde oyun neriniz var ise forumdan veya steam den bana ulaabilirsiniz.