Hoşgeldiniz!

nasıl çalışır

Efsun Botu Nasıl Kullanılır.. By İlkay 02:20
Efsun Botu Nasıl Kullanılır.. By İlkay 15.042 izlenme - 7 yıl önce efsn botu nasıl kullanılır.. y ilkay
İnsan Kalbinin Çalışma Şekli 00:19
İnsan Kalbinin Çalışma Şekli 6.431 izlenme - 3 yıl önce Kalp, insan vücudunun gereksinim duyduğu oksijen ve besin maddelerini sağlayan kanı, dolaşım sisteminde hareket etmesini sağlayan oldukça dayanıklı kas grubundan oluşmuş bir pompadır. Nasıl çalışır? Kalp göğsün ortasındaki kemiğin hemen altında yer almaktadır. Kalbin dış yüzeyi perikard adı verilen bir zar tarafından tamamen kaplanmıştır. Kalp ile zar arasında belli oranda kayganlaştırıcı bir sıvı vardır ve kalbin rahat çalışmasına yardımcı olur. Kalp, bir pompa gibi damarlardaki kanı toplar ve oksijen alması için akciğere yollar, sonrasında da oksijen bakımından zenginleşen kan tekrardan damarlara yollar.
Montessori Okulu - Bir den beş e - 2 sayısını öğreniyoruz 04:26
Montessori Okulu - Bir den beş e - 2 sayısını öğreniyoruz 7.752 izlenme - 3 yıl önce Çocuğun güçlü bir karekterde yetişmesini sağlamak için çocuklarımızda mevcut fiziksel ve ruhsal hijyeni bozmamalıyız.Bebetürk olarak benimsediğimiz yol ve görev çocukların içindeki yetenekleri ve gizli güçleri uyandırıp onların gelişim süreçlerine destek olmaktır.
Montessori okulu - Bir den beş e - 1 sayısını öğreniyoruz 03:26
Montessori okulu - Bir den beş e - 1 sayısını öğreniyoruz 7.379 izlenme - 3 yıl önce Bebetürk olarak uygulamakta olduğumuz montessori eğitim programının temeli bireysel eğitime dayanır. Esasında Maria tarafından geliştirilmiş olan bir eğitim modelidir. Eğitimlerimizle elde ettiğimiz veriler,biz BEBETURK ailesinde montessori eğitim modelini arttırma gereksinimi doğurdu.Görünen o ki büyüklerle küçüklerin birarada bulunması çocuklarda toplumsal bilincin ve kendine güven duygularının geliştiği gerçeği kuşku gerektirmez. Bebetürk olarak çocukların kendi hatalarını kendileri düzeltmeleri tarafından eğitimleri planlıyoruz zaten montessori metodu bunu savunur. Bireysel öğrenme, çevre içerisinde gerçekleşir. Her bir çocuk farklı bir adımda büyür, bu onun gelişimini destekler. Somut öğrenme üzerinde duruyoruz ki çocukların kavramları birebir gerçek hayatta yaşayarak öğrenmelerine fırsat sağlıyoruz..
Elektrikli Soba (Quartz Isıtıcı) Nasıl Çalışır? 03:38
Elektrikli Soba (Quartz Isıtıcı) Nasıl Çalışır? 4.954 izlenme - 3 yıl önce Özellikle öğrenci evlerinin vazgeçilmezi, vize-final gecelerinin dostu elektrik sobalarının çalışma prensibini izliyoruz. TRT Okul tarafından hazırlandığını da belirtmeden geçmeyelim.
Devasa Demir Dövmek İçin Kullanılan Makineler Nasıl Çalışır? 10:28
Devasa Demir Dövmek İçin Kullanılan Makineler Nasıl Çalışır? 1.496 izlenme - 1 yıl önce Videoda, demircilerin devasa makineleri demir dövme işleminde nasıl kullandığını görüyoruz, ayrıca basınçlı hava ile çalışan büyük bir çekicin nasıl çalıştığı da görülüyor. Video, İsveç’te bulunan Kihlberg Steel AB şirketinin fabrikasında kayda alınmış. Kihlber Steel AB, çok çeşitli metal parçalarını dövmede uzmanlaşmış bir şirket. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Kağıttan V6 Motor Yapan İşsiz Adam 01:36
Kağıttan V6 Motor Yapan İşsiz Adam 4.105 izlenme - 3 yıl önce Başlıkta işsiz dedim ama motor çalışma prensibini göstermek için ya da motor öğretmeni olduğu için yapmıştır yok yere günahını aldık adamın. Ama iyi emek atmış, saygı...
3 Boyutlu Gözlük Nasıl Çalışır 02:32
3 Boyutlu Gözlük Nasıl Çalışır 1.985 izlenme - 3 yıl önce Kısa bir süre sonra muhtemelen görsellikle ilgili tüm teknolojik ürünlerde kullanacağımız 3 boyut teknolojisinin olmazsa olmazı olan gözlüklerinin nasıl çalıştığına dair kısa ve aydınlatıcı bir video izliyoruz.
Ultrasurf Kurulumu Kullanımı Ve Ayarları 02:30
Ultrasurf Kurulumu Kullanımı Ve Ayarları 2.076 izlenme - 3 yıl önce http://www.indirpop.com/ Ultrasurf nedir ne işe yarar ve nasıl kullanılır.
dikte genel konuşma tanıma sistemi nasıl çalışır 00:50
dikte genel konuşma tanıma sistemi nasıl çalışır 3.379 izlenme - 8 yıl önce dikte genel konuşma tanıma sistemi nasıl çalışırdikte versiyonları hakkında detaylı bilgi için internet sitesi http//www.dikte.com.trpaylaşım forumu http//www.dikte.com.tr/forum
Çizgi Film - Uzay Araçları - Uzay mekiği fırlatma gösterisi 03:34
Çizgi Film - Uzay Araçları - Uzay mekiği fırlatma gösterisi 3.755 izlenme - 3 yıl önce Roket nasıl taşınır? Roket kimleri taşır? Uzaya gitmek için seçilen pilotlar, (kapalı yere tıkılarak kolostrofobisi olup olmadığı gibi) bir dizi testlerden ve (uçuşlar, ağırlık merkezi vs.) eğitimlerden geçtikten sonra, fırlatmaya son bir hafta kala mürettebat karantinaya alınır. Bunun amacı mikroplardan arındırmadır. Yani muhtemel vücüt direnci kırılma ihtimaline karşı vücutta bulunan mikrorganizma sayısını hastalık yapamıyacak seviyede tutmak içindir. Eğitim uçuşları, uzay mekiğinin delta kanat yapısının süzülüş karekteristiğine göre dizayın edilmiş bir Gulfstream-2 uçağında yapılır. Esasında çizgi filmdeki gibi olmayıp.Nihayet fırlatmaya bir gün kala, yakıt tanklarına sıvı hidrojen ve sıvı oksijen doldurulur. Roketin itiş gücü 7,000,000 pound civarındadır. Mekiğin, yakıt tanklarıyla birlikte toplam ağırlığı ise 4,500,000 pound. Ağırlık/güç oranı bire biri fazlasıyla aşıyor. Kokpitte, pilotları çok fazla bir iş yükü beklemiyor. Çünkü bütün işlemler mühendislerce halledildiğinden, sistem geri sayımı tıkır tıkır işliyor. Fırlatmaya 5 dakika kala, pilotlar yardımcı güç ünitesini çalıştırır. Bu aşama, artık kalkıp kalkmamak için son karar aşamasıdır zira bundan daha fazla bekleme kabiliyeti yoktur. Fırlatmayı takiben mekiğin kuyruğu, destekleyici kulenin baş hizasına geldiği anda sürat, saate 100 mile (180 km) ulaşmıştır bile. Bu noktada hissedilen, G kuvvetinden ziyade sarsıntıdır. Arkada kalan dumanların çoğu, ısı regülasyonunu sağlamak için fırlatma anıda egzozlara sıkılan sudur. Bu suyun sıkılmasının bir diğer amacı da gürültüyü bastırmak içinir. Çünkü bu esnada oluşan ses düzeyi, içerde dayanılmaz bi hal almakta ama neyse ki astronot elbiseleri ve kask, nisbeten önleyici olmaktadır. Gürültü ses hızı aşılana kadar devam ediyor. Yerden yaklaşık 15,000 feet (4,500 metre) yükseklikte ses hızı geçiliyor ve artık sarsıntı ve şok dalgaları geride kalıp, nisbeten sakin bir seyir başlıyor. Atmosferin dışına çıkana kadar ses hızı birkaç kez daha geçilecektir. Katı roket yakıtı taşıyan iki tank, fırlatıştan 2 dakika sonra bitiyor ve mekikten ayrılıyorlar. Sonraki 6.5 dakika süresince atmosferin dışına çıkmak için ana motor çalıştırılıyor. Bu esnada sürat saate 18,000 mile (yaklaşık 32.400 km) ulaşıyor. Ve fırlatılıştan ağırıksız ortama geçiş, sadece 8.5 dakika sürüyor. Thematica oyunlarından bu oyunu seçip roketleri tren vagonuna yükleyip roket rampasına yerleştirebilirsiniz . keyifli oyunlar dileriz
Kampa Petek Temizleme Makinası Pro-3 çift Yönlü 10:52
Kampa Petek Temizleme Makinası Pro-3 çift Yönlü 2.215 izlenme - 3 yıl önce Kombi, Petek, Radyatör, Tesisat Temizleme Makinası Çift Yönlü Temizleme Özelliğine Sahip. Türk Malı! Yerli Üretim. Kampa Güvencesi Altında! Jet pompa ile basılan su jet gibi hızlıdır ve akışta türbülanslıdır. Yüzeylerden çok hızlı geçerken kullanılan kimyasalında yardımıyla yüzeyi her süpürmesinde yüzeydeki kireç yada çamur katmanını incelterek makinenin tankında biriktirir. İşlem bittikten sonra tesisattaki su boşaltılır ve yeni su basılır. Son olarak sistemdeki su boşaltılır ve temiz su ile doldurulup uygulama tamamlanır. http://www.kampa.com.tr/Radyator-Petek-Temizleme,LA_116-2.html http://www.petektemizlememakinesi.com/
Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir ve Mutluluk Çubuğu Nasıl Kullanılır? - www.mutulukcubugu.org 04:52
Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir ve Mutluluk Çubuğu Nasıl Kullanılır? - www.mutulukcubugu.org 559 izlenme - 2 yıl önce Penis Protezi Nasıl Çalışır hakkında bilgilerin yer aldığı videoda Penis Protezi Hakkında merak edilen tüm bilgiler bu videoda mevcuttur. Ayrıca bu videoda sizlere cinsel zevki nasıl etkiler ve Penis Protezi Operasyonu hakkında bilgiler verilmektedir. Detaylı bilgi için http://www.mutlulukcubugu.org/mutluluk-cubugu/cinsel-zevki-nasil-etkiler-video
Klozet Nasıl Çalışır? 03:19
Klozet Nasıl Çalışır? 1.731 izlenme - 3 yıl önce A.Yaşıyorum Bilim ve Teknik Kulübü sunar; Alafranga tuvaletler hakkında mini bir belgesel, kısmen araştırma niteliğinde; ilginç bir çalışma prensibi olan klozetlerin gizemli dünyası...İzliyoruz.
Vakum Makinesi Nasıl Çalışır 04:44
Vakum Makinesi Nasıl Çalışır 2.950 izlenme - 5 yıl önce Lipovak Makine vakum Paketleme Ve Dilimleme Makineleri
Yandex Navigasyon İncelemesi (Nedir? Nasıl Kullanılır? Neler Yapabilir?) 04:56
Yandex Navigasyon İncelemesi (Nedir? Nasıl Kullanılır? Neler Yapabilir?) 1.231 izlenme - 4 yıl önce Cep telefonunuzu ücretsiz bir şekilde navigasyon cihazına dönüştüren uygulama Yandex Navigasyon'u inceledik.
Otobüslerde Duyduğumuz 00:51
Otobüslerde Duyduğumuz "Tıss" Sesinin Kaynağı 191 izlenme - 6 ay önce Metrobüslerin müdavimi olan üyelerimiz gece rüyalarında bile bu sesi duyuyordur. Hatta bu sesi duyan kişilerde direk uyku hissi oluşma vakaları bile görülmüş. İnsanı rahatsız etmeyen hatta bir bakıma mutlu eden bir sestir bu ses. Çünkü bu sesi duyduğunuz an ya otobüs hareket eder ya da durağa yanaşır.
Jet motorlar nasıl çalışır 00:50
Jet motorlar nasıl çalışır 1.258 izlenme - 6 yıl önce
Vtec Nasıl Çalışır? 04:46
Vtec Nasıl Çalışır? 251 izlenme - 1 yıl önce Ne Nedir? serisinin bu bölümünde sizlerden çok istek alan VTEC sistemini anlattık. Honda'nın geliştiği değişken sübap zamanlaması sistemi VTEC nasıl çalışır, nasıl motoru daha güçlü yapar, faydaları nelerdir sizler için açıkladık.
Otomat sigorta nedir | yapısı | Otomat sigorta nasıl baglanır | nasıl çalışır 05:10
Otomat sigorta nedir | yapısı | Otomat sigorta nasıl baglanır | nasıl çalışır 25 izlenme - 1 ay önce Otomat sigorta nedir | yapısı | Otomat sigorta nasıl baglanır | nasıl çalışır Bu deneyimizde otomat sigortanın yapısını içinde bulunan mazemeleri,aşırı akıma ve kısa devre akımına karşı hangi yollarla devreyi korudugunu,çeşitlerini,otomat sigortaların B ve C karekteristiklerini ve bu karekteristiklerinin ne anlama geldigini ögrendik.Daha sonra otomatın saglamlık deneyini yaptık.ve otomatı attırınca nasıl akımı geçirdigini gördük. Gelin Arkadaş olalım, karşılıklı kanallarımıza abone olalım ve kanallarımız birbirini ön plana çıkarsın. iletişim: https://www.facebook.com/mahmut.ciloglan.50 Etiketler:elektrik mühendisligi tv,elektrik-elektronik mühendisligi,otomat sigorta,otomat sigorta nasıl baglanır,nedir,yapısı,nasıl çalışır,ne işe yarar,B ve C karekteristikleri,saglamlık kontrolü,deneyi,testi,çeşitleri,özellikleri,akım değerleri,amperleri,seçimi,özellikleri nelerdir,baglantı şeması,incelemesi,v otomat sigorta,w otomat sigorta,otomatik sigorta tipleri
Hoparlör Yapımı 04:59
Hoparlör Yapımı 682 izlenme - 6 yıl önce
Enkoder Nedir | Enkoder Nasıl Çalışır | Çalışma Prensibi | Ne İşe Yarar 01:39
Enkoder Nedir | Enkoder Nasıl Çalışır | Çalışma Prensibi | Ne İşe Yarar 12 izlenme - 3 hafta önce Bu deneyimizde Enkoderları inceledik.Enkoderların içinde bulunan Kızılötesi led(infrared led) ve phototransistörün, yarıklı bir plastik daire sayesinde nasıl birbirlerini görerek pals üretiklerini ve bu şekilde nasıl motorun devri ve pozisyonu hakkında bize bilgi verdiğini inceledik.Daha sonra da deney setimizde bu durumu inceledik.Ve Aynı deney setimizin televizyon kumandası sinyallerini de algıladığını gösterdik. Gelin Arkadaş olalım, karşılıklı kanallarımıza abone olalım ve kanallarımız birbirini ön plana çıkarsın. iletişim: https://www.facebook.com/mahmut.ciloglan.50 Videonun Linki: https://www.youtube.com/watch?v=ZXMM6bCGp0M
Bir Ajan Nasıl Çalışır? Emekli MİT'çi Anlatıyor 11:21
Bir Ajan Nasıl Çalışır? Emekli MİT'çi Anlatıyor 390 izlenme - 3 yıl önce Emekli Mit mensubu Mahir Kaynak Bir ajanın görev tanımı ve yaptığı işleri Cüneyt Özdemir'e anlattı
Ne Nasıl Çalışır | Oradaki Mamut | Çizgi Film 12:41
Ne Nasıl Çalışır | Oradaki Mamut | Çizgi Film 310 izlenme - 2 yıl önce Ne Nasıl Çalışır'da "Oradaki Mamut". Ne Nasıl Çalışır çizgi filminin bu bölümünde neler olacak? Sevilen çizgi filmi Ne Nasıl Çalışır yeni bölümleriyle www.izlesene.com/mplay'de... Ne Nasıl Çalışır yeni maceralarıyla izlesene.com ve www.izlesene.com/mplay'de... Ne Nasıl Çalışır çizgi filminin bütün bölümlerini www.izlesene.com/mplay 'den izleyebilirsiniz... Ne Nasıl Çalışır çizgi filmini izle... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Ne Nasıl Çalışır | Sudaki Hayat | Çizgi Film 12:59
Ne Nasıl Çalışır | Sudaki Hayat | Çizgi Film 307 izlenme - 2 yıl önce Ne Nasıl Çalışır'da "Sudaki Hayat". Ne Nasıl Çalışır çizgi filminin bu bölümünde neler olacak? Sevilen çizgi filmi Ne Nasıl Çalışır yeni bölümleriyle www.izlesene.com/mplay'de... Ne Nasıl Çalışır yeni maceralarıyla izlesene.com ve www.izlesene.com/mplay'de... Ne Nasıl Çalışır çizgi filminin bütün bölümlerini www.izlesene.com/mplay 'den izleyebilirsiniz... Ne Nasıl Çalışır çizgi filmini izle... "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
OGS Ekran Nedir? - Teknovi 00:19
OGS Ekran Nedir? - Teknovi 499 izlenme - 3 yıl önce OGS ekran teknolojisinin ne olduğuna ilişkin OPPO tarafından hazırlanan kısa animasyon sizlerle. Detaylar için : http://www.teknovi.com/2014/12/30/ogs-ekran-nedir/
Uçak Pervanesi Nasıl Çalışır 00:48
Uçak Pervanesi Nasıl Çalışır 90 izlenme - 1 yıl önce Uçak Pervanesi Nasıl Çalışır
Nükleer Enerji Nasıl Çalışır? 05:17
Nükleer Enerji Nasıl Çalışır? 196 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşlar son günlerde meclisimizden geçen nükleer santral kurulma izninden sonra bilmeyenlerimiz için nükleer enerji nasıl çalışır nasıl kurulur öğrenmek iyi olucaktır.Bu kısa video bize bunu anlatmaktadır.İyi Seyirler
İşte O Telefon! 03:22
İşte O Telefon! 327 izlenme - 4 yıl önce Kriptolu telefonlar nasıl çalışıyor, konuşmaları nasıl şifreliyor?
Bankalar Nasıl Çalışır? 03:23
Bankalar Nasıl Çalışır? 294 izlenme - 3 yıl önce Bu basit videoda bankaların nasıl para ürettiğini ve vatandaşın parasıyla yine vatandaşın nasıl kazıklandığını yani KRS sistemini izleyeceksiniz.