Hoşgeldiniz!

nasıl olur

bebek nasıl olur çizgi film 10:21
bebek nasıl olur çizgi film 37.806 izlenme - 7 yıl önce
Kalp Krizi Geçirirken Kalp Nasıl Olur? 00:18
Kalp Krizi Geçirirken Kalp Nasıl Olur? 1.725 izlenme - 4 ay önce İlk kez görüntülenen durum hali ile çok ilginç kalp krizi esnasında kalbin verdiği tepki görüntülenmiş.
Bu Gözlere Dikkat 01:09
Bu Gözlere Dikkat 8.708 izlenme - 9 yıl önce kendısı yegenım olur nasıl yapıyo o gözlerı öle cözemedım
3 Boyutlu Fotoğraf Nasıl Olur 00:48
3 Boyutlu Fotoğraf Nasıl Olur 1.989 izlenme - 4 yıl önce 3 Boyutlu Fotoğraf Nasıl Olur
Doğum Anında Bebeğin Hareketleri Nasıl Olur  02:15
Doğum Anında Bebeğin Hareketleri Nasıl Olur 127 izlenme - 5 ay önce doğum sırasında bebeğin hareketleri nasıl olur Doğum eylemi başlamadan önce bebeğin kafası rahim içinde ve kemik yapının dışında bulunur. Bir başka deyişle bebeğin kafası amniyon sıvısı içinde yüzmektedir. Doğumun ilk hareketi angajmandır. Babeğin iki yandan gelen kafa kemikleri ortada birleşir ve bu eklem sagital sütür olarak adlandırılır. Normal doğumun ikinci esas hareketi bebeğin doğum kanalı içinde aşağıya doğru ilerlemesidir. Fetal iniş tek bir hareket olmayıp eylemin ikinci evresi boyunca devam eden bir sürekliliktir. Doğumun üçüncü esas hareketi fleksiyondur. Fleksiyon bebeğin kafasını önüne doğru eğmesidir. Rahim kasılmaları ve bebeğin aşağı doğru itilmesi sırasında karşılaştığı yumuşak doku direnci ile bebek kafasını öne doğru eğer ve çenesini göğsüne yaklaştırır Doğumun dördüncü esas hareketi internal rotasyondur. Burada bebek kafasını yandan öne doğru çevirmeye başlar. İnernal rotasyonun amacı kafanın en küçük çapını pelvisin en küçük çapına uydurmaktır. Doğumun beşinci esas hareketi kafanın yukarıya doğru kaldırılması yani ekstansyondur. Burada bebek çenesini göğsünden uzaklaştırmaktadır. Taçlanma gerçekleşip bebek doğmaya hazırlandığında boynunun hemen arkasında yer alan annenin kemiğinden kurtulmasının tek kolay yolu budur. Bebeğin kafası doğduktan sonra doğum eyleminde kısa bir duraklama olur. Bebeğin kafası doğduğunda yüzü arkaya doğru bakmaktadır. Çünkü kafası doğum kanalından en kolay bu şekilde çıkabilir. Doğumun son kardinal hareketi bebeğin rahim dışına atılması yani ekspulisyondur. Eksternal rotasyon gerçekleştikten sonra doktorunuz önce bebeği aşağıya doğru çekerek öndeki omuzu doğurtur. Bu harketin hemen ardından bebek yukarıya doğru kaldırılarak arkada kalan omuz da doğurtulur. Daha sonra bebek çekilerek gövdesi ve bacakları da doğurtulunca bebeğin doğumu gerçekleşmiş olur.
Ölüm nasıl olur ? 07:56
Ölüm nasıl olur ? 247 izlenme - 1 yıl önce olüm nasıl olur sende oren videoyu izledinde sende döneceksin bundan emin olablirsiniz izle ve gör
Hiç Durmadan Yolcu Alıp İndiren Tren 01:09
Hiç Durmadan Yolcu Alıp İndiren Tren 439 izlenme - 3 yıl önce Adamlar yapmış. Bir tren hiç durmadan yolcu alabilir mi? Alıyor işte. Adeta bir tasarım harikası. İzliyoruz.
nar fidan seçmesi nasıl olur 02:02
nar fidan seçmesi nasıl olur 1.019 izlenme - 7 yıl önce nar fidan seçmesi nasıl olur tarimsalbilgi videotarim
Nasıl Olur Ya 00:44
Nasıl Olur Ya 710 izlenme - 9 yıl önce anlayan varmı
ıp numarası bulma.. 03:57
ıp numarası bulma.. 545 izlenme - 6 yıl önce ıp numarası bulma..
Böbrek Taşı Neden Olur 01:11
Böbrek Taşı Neden Olur 314 izlenme - 2 yıl önce Böbrek taşı neden olur. Böbrek taşı nedenleri nelerdir. Böbrek taşı nasıl olur. Böbrek taşı nedenleri arasında genetik yatkınlık çok önemli bir faktördür.
Mert Ağlarsa Nasıl Olur ...? 03:48
Mert Ağlarsa Nasıl Olur ...? 128 izlenme - 6 yıl önce Mert buğra ağlarsa nasıl olur ...?
Düğünlere Giden İlahi Grupları 02:53
Düğünlere Giden İlahi Grupları 193 izlenme - 3 yıl önce Bütün İslami Düğün,nişan,sünnet Ve Toplantılarınızda İlahiler,ezgiler,semazen Gösterisi Ve Tasavvuf Müziğimizin En Güzel Ve Secme Eserleriyle Sizlerle Birlikte Olmaktan Mutluluk Duyuyoruz. www.sinantopcu.com sinan Topçu : 532 457 38 93 tasavvuf Musikisinin En Güzel Eserlerini Düğünlerinizde Sizlerle Birlikte Okumaktan Ve Dile Getirmekten Büyük Mutluluk Duyuyoruz. düğünlere Giden İlahi Ekipleri Ve Düğün İlahi Grupları İle Birlikte En Güzel Ezgi Grupları İle İlahi Grupları Düğünler Sizlerin Yanındayız. en Güzel Semazenli Dini Düğünler Ve Semazenli İslami Düğünler İçin Size Bir Telefon Kadar Uzaktayız.
ölümü hatırlamanın alametleri 11:06
ölümü hatırlamanın alametleri 289 izlenme - 7 yıl önce bu sohbette kişinin din ve dünya seadeti için pek büyük kazançlara sebep olan ölümü sık hatırlamanın hakiki alametleri nişanları anlatılmaktadır.
Burun Eğrilikleri Nasıl Olur - Deviasyon Nasıl Ameliyat Edilir - Ne Tür Tamponlar Konur 04:16
Burun Eğrilikleri Nasıl Olur - Deviasyon Nasıl Ameliyat Edilir - Ne Tür Tamponlar Konur 61 izlenme - 2 yıl önce http://www.atillasengor.com Burundaki kıkırdak ve kemik eğriliklerinin neden olduğu hastalar arasında hep bir merak konusudur. Deviasyon ameliyatı gerektiren burun eğriliklerinde kesinin nereden yapılacağı, açık bir burun ameliyatı olup olmayacağı hastaların endişelenmelerine neden olur. Diğer bir huzursuzluk kaynağı ise tampon konusudur. Eskiden burun ameliyatı geçirmiş olanlar, yeni ameliyat olacaklara sıkıntılı süreçlerini anlatırlar ve bu nedenle tamponlar konusunda bir şehir efsanesi oluşmuş durumdadır. Dr. Atilla Şengör burun eğriliğinin nasıl olduğu, deviasyon ameliyatlarının nasıl yapıldığı ve ne tür tamponlar konulabileceği konusunda rahatlatıcı bilgiler veriyor.
İnsan başına gelen sıkıntıları ve kavuştuğu nimetleri nasıl yorumlamalı ? 11:20
İnsan başına gelen sıkıntıları ve kavuştuğu nimetleri nasıl yorumlamalı ? 108 izlenme - 6 yıl önce Bu sohbette, insanın başına gelen sıkıntıları ve kavuştuğu nimetleri nasıl yorumlaması ve bunlara karşı nasıl davranması gerektiği anlatılmaktadır.
İlahi Grubu 04:10
İlahi Grubu 64 izlenme - 3 yıl önce 10 Mayıs Cumartesi Günü Atalay Prens Düğün Plaza Salon Dilara İslami Düğün Organizasyonu Bursa İlahi Grubu Dini Düğün Programı. sinan Topçu Bursa İlahi Grubu Olarak Bursada Ki Ve Tüm Türkiye De Dini Düğün Programlarında Yer Alan Sinan Topçu İlahilerini Okurken Kendisine Bursa Semazen Grubu Da Eşlik Etti. sinan Topçu Bursa İlahi İle Bursa Dini Düğün Organizasyonları Programları Ve Bursa Atalay Prens Düğün Salonları.
Evlenirken ve eş seçerken dikkat edilmesi gereken ölçüler 12:19
Evlenirken ve eş seçerken dikkat edilmesi gereken ölçüler 166 izlenme - 6 yıl önce Bu sohbette, evlenirken ve eş seçerken çok dikkat edilmesi gerektiği,evliliğin insanın ahiret ve dünya hayatını etkilediği, dinimizin bu husustaki emirleri anlatılmaktadır.
İftarlı Sünnet Düğünü -bursa islami düğün organizasyonları , islami düğün organizasyonu bursa 04:30
İftarlı Sünnet Düğünü -bursa islami düğün organizasyonları , islami düğün organizasyonu bursa 141 izlenme - 4 yıl önce İftarlı Sünnet Düğünü, Sünnet Düğünü İftarlı, Semazen Grubu Bursa, Semazen Gösterisi Bursa, Bursa Semazen Gösterileri, Sünnet Düğünleri Bursa, Bursa İslami Sünnet Düğünleri, İslami Sünnet Düğünü Nasıl Olur, İftar Semazen Gösterisi
allahü tealayı incitmek nasıl olur 10:00
allahü tealayı incitmek nasıl olur 67 izlenme - 7 yıl önce bu sohbette işlenmesi " allahü telyı incitmek olduğu buyurulan büyük günah anlatılmakta ve bundan kesinlikle sakınılması gerektiği anlatılmaktadır.