Hoşgeldiniz!

nat geo

Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması 46:56
Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması 133.445 izlenme - 2 yıl önce Afrika Vahşi Yaşam Belgeseli Aslanların Avlanması Aslanlar Hakkında: Aslan ya da Arslan (Panthera leo), kedigiller (Felidae) ailesinden etçil süper yırtıcı memeli bir hayvan türüdür. Afrika aslanı, dünyanın en büyük dört kedisinden (kaplan, aslan, jaguar, leopar) biridir. Erkek Afrika aslanı ortalama 250kg'dır. Kaydedilmiş en ağır aslan 1970 yılında İngiltere'deki Colchester Zoo adlı hayvanat bahçesindeki Simba adlı aslandır. Ağırlığı 435 kg olarak kaydedilmiştir. Dişiler ise ortalama 150 kg'mı bulabilir. Postu kahverengimsi sarıdır. Erkeğin yelesi kahverengimsi sarıdan siyaha kadar değişir. Geniş alınlı, güçlü çeneli, uzayıp çekilebilen tırnaklı, sarımtırak kısa ve yatık tüylüdür. Kuyruğunun ucu püsküllüdür. Erkek aslanın başının etrafı uzun ve güzel bir yele ile süslüdür. Omuzlarının üzerine kadar dağılan bu perçem, kızdığı zaman kabarır. Pençelerinin büyük olması, yere sağlam basmasını sağlar. Aslanlar birbirleriyle bölgeleri için kavga eder. Genellikle bu ölümle sonuçlanabilir. Aslanların pençeleri ve dişleri çok keskindir. Bir insanı bir vuruşta öldürebilir veya yaralayabilir. Genellikle Afrika kıtasında yaşamlarını sürdürürler.Aslanlar dünya üzerinde yaşayan kedi türleri içinde en sosyal cinstir. Diğer tüm kedi cinsleri antisosyal olup yalnız yaşamayı tercih ederken aslanlar büyük gruplar oluşturan tek kedi cinsidir. Grup oluşturmalarının en büyük sebebi kendilerinden çok hızlı olan avlarını grupsal pusu kurarak yakalamak olduğu bazı bilim dünyasınca öne sürülmektedir.
Belgesel - En Vahşi Hayvanlar  By Doolfy 50:35
Belgesel - En Vahşi Hayvanlar By Doolfy 125.127 izlenme - 5 yıl önce National Geographic Kanalının Türkçe Yayımlanan Müthiş Bir Av Belgeseli - Selim Orhan Çitak " Bunlar bütün diğer hayvanların korktuğu hayvanlar. "
Volkan Demirel'in Süreye Oynadığı Dakikalar - Nat Geo 01:54
Volkan Demirel'in Süreye Oynadığı Dakikalar - Nat Geo 6.362 izlenme - 2 yıl önce Volkan Demirel sakatlık geçiriyor ve zamana oynuyor. Buna dair hazırlanan bir videoyu izliyoruz, iyi ya da kötü fikir sizin artık.
Aynı Anda 40 Farklı Meyve Verebilen Doğa Harikası Ağaç 04:05
Aynı Anda 40 Farklı Meyve Verebilen Doğa Harikası Ağaç 2.117 izlenme - 1 yıl önce Sam Van Aken isimli adam Syracuse Üniversitesi Sanat profesörlüğü yapıyor ve küçüklüğü bir çiftlikte geçti. Küçüklükten gelen bilgiler ve sanat yaşamında öğrendikleri ile bir doğa harikası ağaç yaratma düşüncesine kapılan Sam çabalarının sonucunda aynı anda 40 farklı meyve verebilen bu 'Aşure' ağacını geliştirdi. 2008'de bir meyve bahçesinin kapanmakta olduğunu öğrenen Sam burada bulunan 100 ila 200 yıllık meyve ağaçlarının da varlığı ve değerinin farkında olmasından dolayı burayı satın aldı. Daha sonra ise bu meyve ağaçlarını tek bir ağaçta birleştirdi.
Saniyede 4 Bebek - 2 Bölüm 44:11
Saniyede 4 Bebek - 2 Bölüm 719 izlenme - 8 ay önce Tüm belgesellerimiz için http://www.belgun.tv/
World's Deadliest - Croc Trap 02:21
World's Deadliest - Croc Trap 2.491 izlenme - 3 yıl önce World\'s Deadliest - Croc Trap
Köpeklere Fısıldayan Adam Cesar Millan'ın Isırılması 02:59
Köpeklere Fısıldayan Adam Cesar Millan'ın Isırılması 1.834 izlenme - 2 yıl önce "Köpeklere Fısıldayan Adam" olarak da bildiğimiz köpek uzmanı Cesar Millan'ın 9. sezon 14. bölümde Holly adlı köpek tarafından ısırılma anı... Özetleyecek olursak; Holly yemek yerken mama kabına dokunulduğunda inanılmaz hırçınlaşıyor ve insanları ısırıyor. Cesar da bu hırçın köpeği rehabilite etmeye çalışırken olanlar oluyor. İzliyoruz...
National Geographic Wild The Lion Army Hd 01:04:07
National Geographic Wild The Lion Army Hd 1.498 izlenme - 3 yıl önce National Geographic Wild The Lion Army Hd
Volkan Demirel'in Süreye Oynadığı Dakikalar - Nat Geo 01:54
Volkan Demirel'in Süreye Oynadığı Dakikalar - Nat Geo 604 izlenme - 2 yıl önce Volkan Demirel sakatlık geçiriyor ve zamana oynuyor. Buna dair hazırlanan bir videoyu izliyoruz, iyi ya da kötü fikir sizin artık.
Anakonda Vs Timsah 02:53
Anakonda Vs Timsah 636 izlenme - 2 yıl önce Anakonda Ve Timsahın tehlikeli karşılaşmasını izleyin inanamayacaksınız Vahşi hayat Natgeo wild Vahşi yaşam görüntüleri
Kabusa Dönen Yolculuklar: Meksikalı Esirin Kaçışı 45:04
Kabusa Dönen Yolculuklar: Meksikalı Esirin Kaçışı 118 izlenme - 8 ay önce Banged Up Abroad : Mexican Prison Escape Meksika sahilinde esrar kaçakçılığı yaparken yakalanan Mike ve Mace hapisten kaçabilecek mi?
Güvercin Uçuverdi Belgeseli (Yavru Güvercin Besleme) 01:47
Güvercin Uçuverdi Belgeseli (Yavru Güvercin Besleme) 347 izlenme - 2 yıl önce Videoyu çeken arkadaştan alıntı: sabaha yakın laptop kamerasıyla yakın çekim iğrenç bir görüntü oldu, saç sakal karışık, salya akarken de ekranı kaydırın :)) Yabani yavru güvercin yavrusuna bakmanız icapederse nasıl besleyeceğinize dair ön bilginiz olsun, malum çatılardan düşme olayları çok yaşıyorlar, bu keratada çatıdan düştü. yuvası olmadık yerde olduğundan erişemedik, koyamadık. Beslemenin tek yolu var yada ben tek yolu biliyorum, ağzınıza buğday kırığı, Susam veya benzer ufak tahılları ağzınıza alın, ve onun karnını doyurmasını bekleyin... su ihtiyacını da aynı şekilde karşılamanız gerekmekte. zaman aralıkları önemli, gündüz uykusunu çok seven ben ara ara kalkıp besleyip tekrar yatıyorum, ben kalkmasamda aynı odayı paylaştığımızdan kendisi uyandırıyor... bizimkinin kanatları baya gelişti, bir hafta sonra uçma provalarına başlarız galiba, beş gün sonrada şehrin kavgalarına salarım, sonra o sağ ben selamet... daha sonrasını bende bilmiyorum, normalde anne babasıyla doğal ortamda uçup beslenmeyi - avlanmayı öğrenmesi lazım, tabi o beni aşıyor...
İstanbul Sokak Lezzetleri (Hamam İçerir) 22:29
İstanbul Sokak Lezzetleri (Hamam İçerir) 348 izlenme - 1 yıl önce Dünya'nın tek metropol şehri Asya ve Avrupa üzerindeki İstanbul eski ve yeni, gelenek ve ilerlemesini, Doğu ve Batı entegre ve bu entegrasyonlar tüm Türk mutfakta bulunan! İstanbul'un sokak gıda, çeşitli renkli ve zengin. Ishai İstanbul sunabileceği tüm tatma 24 saat harcıyor. Osmanlı yemekleri çalışır ve herhangi bir Türk bir kişi gurur yapacak çok et yiyor, Kadıköy pazarda ünlü şef ve tarihçi Vedat Başaran karşılar.
Vücut Modifikasyonu - Simit Kafalar 02:57
Vücut Modifikasyonu - Simit Kafalar 200 izlenme - 2 yıl önce Jerome Abramovitch adlı bir fotoğrafçının bulduğu ve Keroppy Maeda nın 2007 de Japonya ya getirip uygulamaya başladığı bu olay 2012 yılında Nat Geo Taboo serisinde yer alınca tam bir sansasyon yaratıp özellikle Japonya da hızla yükselen bir trend e dönüştü.Altyazı yerine tüm prosedürü yazacak olursam olay şöyle gelişiyor : Kafanızın ön bölgesinde alnınızın biraz aşağısında yer alan bölgedeki deri altına belirli bir miktar serum fizyolojik 300-400 cc kadar bırakılıyor,bekleniyor (2 saat kadar).Sonunda oluşan şişliğin ortasına bastırılınca simit kafa oluyorsunuz.Yaklaşık 24 içinde de tamamen yok oluyor.Burada şişliğin kafatasına yaptığı başınç az biraz kafa bulmanızı sağlıyormuş. Eğer daha uç ve kalıcı vücut modifikasyonları ile ilgileniyorsanız bu aralar American Mary adlı film tam size göre.Tabi kan görmekten mideniz bulanmıyorsa...
Kabilelerin İzinde (Nat Geo Wild Türkçe Belgesel) 40:08
Kabilelerin İzinde (Nat Geo Wild Türkçe Belgesel) 238 izlenme - 1 yıl önce İnsanlar milyonlarca yıl boyunca avcı, toplayıcı olarak yaşadı. Zevk için değil hayatta kalabilmek için öldürdüler. Doğanın dışında değil, doğayla birlikte yaşadılar. Yeryüzünde bu yaşam döngüsünün devam ettiği yalnızca birkaç bölge kaldı. Sunucumuz Hayden Turner'ın amacı, yaşam tarzı ve deneyimleri sonsuza dek kaybolmadan önce, yok olmaya yüz tutan bu ender toplulukları gün yüzüne çıkarmak. Bu yapımda ava çıkacaksınız, ama bu kez kabile avına... Tanzanya'nın kurak arazilerinden, Yeni Gine'nin sıtmayla lanetlenmiş dağlarına, Endonezya'nın Baharat Adaları'ndan Amazon'un sisli ormanlarına kadar heyecan dolu bir serüven sizleri bekliyor.
Nat Geo - 00:30
Nat Geo - "mega Fabrikalar: Vestel" 281 izlenme - 3 yıl önce Vestel City; 1 milyon metrekarelik alanıyla Avrupa'nın en büyük, dünyanın ikinci en büyük fabrikası 24 Mart'dan itibaren "Nat Geo Mega Fabrikalar" belgeseline konuk olacak. Türkiye'de ilk kez çekilen bu çok özel belgeseli kaçırmayın!
Tarih Öncesi Köpek Balığı 01:23
Tarih Öncesi Köpek Balığı 154 izlenme - 1 yıl önce tarih öncesi köpek balıkları
Nat.geo Mega Fabrikalar'da İlk Ve Tek Türk Markası 00:30
Nat.geo Mega Fabrikalar'da İlk Ve Tek Türk Markası 220 izlenme - 3 yıl önce Avrupa'nın tek alan üzerine kurulu en büyük üretim üssü Vestel City, Nat. Geo Mega Fabrikalar Belgesel Seri'sine giren ilk Türk fabrikası, dünyanın ilk elektronik ve beyaz eşya şirketi oldu.
Büyük Kuşlar Haftası - Nat Geo Wild 00:58
Büyük Kuşlar Haftası - Nat Geo Wild 201 izlenme - 2 yıl önce Zamanında büyük kedileri koruma haftası adı altında Nat Geo Wild'ın çıkardığı kedili reklamın türk versiyonu olan büyük kuşları koruma haftası temalı video.
Nat Geo Canlı Yayında Beyin Ameliyatı! 01:03
Nat Geo Canlı Yayında Beyin Ameliyatı! 64 izlenme - 11 ay önce Nat Geo uzaydan yaptığı canlı yayından sonra bu sefer insan vücudunun en gizemli organı olan beyne yolculuk yapacak. Bu özel gösterim, kafatasının bir bölümünün çıkartılıp hasta uyanıkken ve cerrahlarla konuşabilir durumdayken yapılan bir beyin ameliyatının canlı olarak gösterileceği iki saati kapsıyor. Bu özel program, beyinle ilgili öğrendiğimiz ve hala öğrenmek istediğimiz şeyleri kayıtlı görüntülerin ve canlı anların mükemmel bir karışımıyla karşımıza çıkartıyor. Emmy ödüllü sunucu Bill Hammer’ın sunuculuğunu üstlendiği programda, Dr Jandial an be an olanları izleyiciyle paylaşırken biz de canlı yayında bir hastanın hayatının değişmesine televizyondan tanıklık edeceğiz.
Simit Kafalar 01:00
Simit Kafalar 231 izlenme - 4 yıl önce Jerome Abramovitch adlı bir fotoğrafçının bulduğu ve Keroppy Maeda nın 2007 de Japonya ya getirip uygulamaya başladığı bu olay 2012 yılında Nat Geo Taboo serisinde yer alınca tam bir sansasyon yaratıp özellikle Japonya da hızla yükselen bir trend e dönüştü.Altyazı yerine tüm prosedürü yazacak olursam olay şöyle gelişiyor : Kafanızın ön bölgesinde alnınızın biraz aşağısında yer alan bölgedeki deri altına belirli bir miktar serum fizyolojik 300-400 cc kadar bırakılıyor,bekleniyor (2 saat kadar).Sonunda oluşan şişliğin ortasına bastırılınca simit kafa oluyorsunuz.Yaklaşık 24 içinde de tamamen yok oluyor.Burada şişliğin kafatasına yaptığı başınç az biraz kafa bulmanızı sağlıyormuş. Eğer daha uç ve kalıcı vücut modifikasyonları ile ilgileniyorsanız bu aralar American Mary adlı film tam size göre.Tabi kan görmekten mideniz bulanmıyorsa...
NatGeoWild - I leoni Delle Paludi 13 15:07
NatGeoWild - I leoni Delle Paludi 13 157 izlenme - 3 yıl önce NatGeoWild - I leoni Delle Paludi 1\\3
Dünyanın En İyi Rodeocu Bayanı! 01:02
Dünyanın En İyi Rodeocu Bayanı! 41 izlenme - 1 yıl önce Performansıyla herkesi hayran bırakan ve Nat Geo'nun Science of Stupid (Salak Bilimi) belgeseline konuk olan ablamız... Seriyi izlemenizi ayrıca tavsiye ederim sitedaşlar...
Nat Geo 76 350 teleskopla Jüpiter gezegeni 00:45
Nat Geo 76 350 teleskopla Jüpiter gezegeni 15 izlenme - 5 ay önce 76mm'lik teleskopla jüpiter gezenini çektim iyi seyirler.
World's Deadliest - Croc Attack! 02:57
World's Deadliest - Croc Attack! 85 izlenme - 3 yıl önce World\'s Deadliest - Croc Attack!
Kağıt Havlu Mu? El Kurutma Makinesi Mi? 02:38
Kağıt Havlu Mu? El Kurutma Makinesi Mi? 64 izlenme - 1 yıl önce Herkese Sahte Arap kanalımdan merhabalar.Bugün sizlerle yeni seri ölümcül ikilemlere başlıyoruz.acaba hangisi.kağıt havlu mu yoksa el kurutma makinesi mi kullanmak sizin daha hijyen ? Abone olun! http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=sahtearap http://www.sonbisey.com sitesini biliyor musunuz? Harika bir kaliteli içerik ve liste sitesi. SAHTE ARAP Sosyal Ağ Adresleri Facebook: https://www.facebook.com/sahtearap Instragram : hakan_kaan Umumi bir tuvaleti kullanıp herhangi bir hastalık kapmadan işi bitirmek istiyorsunuz. Elinizi yıkadıktan sonra kağıt havlu mu yoksa el kurutucuyu mu kullanırsınız ? Peki karar vermenize belki yardımcı olabilirim. Her insanın elinin yüzeyinde 150 çeşit bakteri türü yaşamaktadır. Tuvaleti kullandığınızda bu rakam resmen tavan yapar.orası tam bir mikrop yuvasıdır. Islak eller bakterilerin üremesi için en uygun yerlerden birisidir. İşte tam burası çelişkinin kritik noktası , ellerinizi yıkamanız yetmez kurulamanızda gerekir. En uygunu hangisi , el kurutucu mu , kagıt havlu mu ? belgesel history channel türkçe , national geographic belgesel , belgesel izle
Nat Geo Wıld Anteater Bug Vac 00:07
Nat Geo Wıld Anteater Bug Vac 72 izlenme - 3 yıl önce Nat Geo Wıld Anteater Bug Vac
Wild Botswana  Lion Brotherhood   Nat Geo Documentary 46:08
Wild Botswana Lion Brotherhood Nat Geo Documentary 11 izlenme - 1 yıl önce Wild ,Botswana, Lion ,Brotherhood ,Nat Geo Documentary
Jasper The Wolverine 02:36
Jasper The Wolverine 34 izlenme - 3 yıl önce Jasper The Wolverine
The Wild West High Noon  Nat Geo Documentary 47:16
The Wild West High Noon Nat Geo Documentary 3 izlenme - 1 yıl önce The ,Wild, West, High, Noon , Nat Geo Documentary