Hoşgeldiniz!

natgeo

Türkiye'nin Çikolata Fabrikası Şölen National Geographic 1. Bölüm 11:31
Türkiye'nin Çikolata Fabrikası Şölen National Geographic 1. Bölüm 595 izlenme - 2 ay önce Yüksek teknoloji kullanarak üretimini Gaziantep'te gerçekleştirip dünyanın dört bir yanına çikolata ihraç eden Şölen Çikolata üretimin başından sonuna kapılarını National Geographic Channel'a açmış efenim. Biscolata erkeklerinin ortada gözükmediği bu reklamsı da olsa güzel hareketin 2. bölümünü de merak ederseniz Şölen Çikolatanın Youtube kanalında bulabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=2lPYshvkJ4k
Sıra Dışı Gezegenler : National Geographic [türkçe Hd Belgesel] 44:05
Sıra Dışı Gezegenler : National Geographic [türkçe Hd Belgesel] 7.730 izlenme - 4 yıl önce National Geographic televizyonunun yaptığı araştırma ile Samanyolu galaksisinde yer alan gezegenler güzel bir yolculuk yapabilirsiniz. National Geographic Te...
99 Milyon Yıllık Dinozor Kuyruğu - National Geographic 01:28
99 Milyon Yıllık Dinozor Kuyruğu - National Geographic 2.281 izlenme - 1 yıl önce Sıradışı bir şekilde iyi korunmuş pofuduk tüylerle kaplı bir dinozor kuyruğu, bir parça kehribar içinde sıkışmış halde bulundu. Kuyruğun ait olduğu hayvan yaklaşık 99 milyon önce yaşamış. Çin ve Kanada'dan araştırmacılar, hayvanı, iki ayağı üstünde yürüyen kuş benzeri dinozor türlerini içeren coelurosaur'un bir çeşidinin yavrusu olarak tanımlıyorlar. Fakat kuyruğun kemikleri bir kuşun kuyruğundaki gibi kaynaşmış değil, esnek olduğu için; fosil, normal bir kuştan ziyade karada yaşayan bir dinozora ait olmalı. Keşfi ilan eden çalışmanın yazarı Lida Xing, kehribarı Kuzey Myanmar pazarında satılık olarak bulmuş. Çeviri bana ait, National Geographic'in açıklamasıdır.
aya gidişin sırları İlk kez açıklandı! 00:35
aya gidişin sırları İlk kez açıklandı! 3.066 izlenme - 9 yıl önce aya ayak basıldığının koca bir yalan olduğuna inananlardan mısınız? size sunulan belge ve bilgilere ikna olmadınız mı? aya gidiş ile ilgili yepyeni bilgiler ve hiç bilinmeyen sırları national geographic channel açıklıyor. teknoloji ve bilimin dönüm noktası olan bu olay ile ilgili hala bir çok cevaplanmayan soru var.
Bir çitanın yavaş çekimde koşuşu 02:01
Bir çitanın yavaş çekimde koşuşu 654 izlenme - 5 yıl önce Bir çitanın yavaş çekimde koşuşu
Yunanların Cacık ve Döneri Hacılaması 02:19
Yunanların Cacık ve Döneri Hacılaması 273 izlenme - 3 yıl önce Yunanların döneri geleneksel yemeğimiz diye kendilerine mal etmesi cacığı da zazıski diye tanıtmalarını izliyoruz efenim, izlerken vatanseverlik duygularınız gidişebilir.
Dünya  Bir Gezegenin Öyküsü 01:33:56
Dünya Bir Gezegenin Öyküsü 126 izlenme - 3 yıl önce "Dünya: Bir Gezegenin Öyküsü" (Earth: Making Of A Planet), toz taneciklerinin bir araya gelerek gezegenimizi oluşturduğu zamanlardan başlayarak, yüz milyonlarca yıl devam eden çalkantılı kavurucu sıcaklıkları, acımasız buzul çağını, Dünya'da meydana gelen en büyük kitlesel yok oluşu ve insanoğlunun yükselmeye başladığı dönemi kısaca Dünya'nın 4,5 milyar yıllık hikayesini anlatıyor. Muhteşem bilgisayar destekli görüntüler ve sürükleyici anlatımı ile gezegenimizin jeolojik tarihinin en ilgi çekici ve en hareketli anlarını daha önce görülmemiş bir şekilde izleyeceksiniz.