Hoşgeldiniz!

naziler

Ağır Yaralı Sovyet Askerinin Son İsteği 08:12
Ağır Yaralı Sovyet Askerinin Son İsteği 19.984 izlenme - 1 yıl önce Nazi Almanyası tarafından bombalanan bir bölgede ağır yaralanan genç sovyet askerinin ölmeden önce istediği son isteğini izliyoruz.
Breaking Bad - Gerilim Nedir Temalı Sahne 03:12
Breaking Bad - Gerilim Nedir Temalı Sahne 5.217 izlenme - 9 ay önce Efsane dizinin bir bölümünden efsane bir sahne daha. Jesse'nin her zamanki gibi gammazladığı Walt' yine oyuna gelir ve artık yolun sonu olduğunu düşünür, ancak hesaba katmadığı bir şey vardır. Her izlendiğinde bilmem nerenizden solutan sahneyi sizlerle paylaşıyorum.
Hitler'in Son Yılı - National Geographic 01:27:55
Hitler'in Son Yılı - National Geographic 4.409 izlenme - 1 yıl önce Hitler'in ve Nazi Almanyası'nın son yılını, II. Dünya Savaşı'nın da son dönemini anlatan 'National Geographic' tarafından hazırlanan belgesel. Belgesel, Normandiya Çıkarması'ndan, Almanya'nın teslimiyetine kadar olan II. Dünya Savaşı'nın son bir yıllık sürecini konu alıyor. National Geographic'in, II. Dünya Savaşına dair en kapsamlı belgesellerinden biri olup, daha önce görülmemiş görüntüler de içermektedir. II. Dünya Savaşına ve tarihine ilgi duyanların, şiddetle izlemesini tavsiye ederim. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/141355/adolf-hitlerin-olumu-national-geographic
Hitler'e Gönülden Bağlı Adam: Joseph Goebbels 05:21
Hitler'e Gönülden Bağlı Adam: Joseph Goebbels 1.832 izlenme - 7 ay önce Adolf Hitler'in sağ kolu ve Nazi Almanya'sının Propaganda Bakanı olan Joseph Goebbels'in hayatı
Nüremberg Duruşması - Ünlü Savunma Sahnesi 03:55
Nüremberg Duruşması - Ünlü Savunma Sahnesi 4.696 izlenme - 3 yıl önce Dr.Ernst Janning (Franz Schlegelberger) Almanya 3. Reich'ın hakimlerinden biridir. ve Nüremberg Duruşmasında ana suçlularından biridir, İnsanlığa karşı savaş suçları ve suç işlemek için komplo kurmaktan ömür boyu hapse mahkûm edildi Bu sahnede ise Franz Schlegelberger'in savunma avukatının "Hitler" tanımına şahit olacağız.
Adolf 05:20
Adolf 9.931 izlenme - 10 yıl önce adolf hitler
Winston Churchill'in Savaş Konuşması 01:22
Winston Churchill'in Savaş Konuşması 2.039 izlenme - 2 yıl önce 2 Dünya Savaş'ı görüp,ikisini de kazanan Winston Churchill Almanya'nın yükselen Führer'i Adolf Hitler'in İngiltere'ye savaş açtığını açıklamasından sonra halkına sesleniyor. Savaşı Adolf kazansaydı dünya daha basit bir hal alabilirdi.
White Tiger Filmi: Tiger vs. T-34 05:18
White Tiger Filmi: Tiger vs. T-34 2.153 izlenme - 2 yıl önce İkinci Dünya Savaşı başlamıştır. Adolf Hitler, Barbarossa Harekâtı emrini vermiş ve Nazi Almanyası tüm gücüyle Komünist Rusya'ya saldırmaya başlamıştır. Naziler dört bir koldan tüm hatları yararak ilermeye devam etmektedir. Bu sahnede, o dönemlerde yaşanmış bir çatışmadır. Film'deki sahne hikayesi; 1940 yılının ilk aylarında Rus tankları, Almanların efsane tankı Beyaz Kaplan (White Tiger/Belyy tigr) tarafından tek tek imha edilmektedir. Ruslar, aniden ortaya çıkan ve arkasında hiçbir iz bırakmadan kaybolan olan Beyaz Kaplan’ın sırrını bir türlü çözememektedirler. Ivan Ivanovich Najdjonov, Beyaz Kaplan’ın saldırısında tankının içinde vücudunun % 90’ı yanmış halde bulunan bir tank sürücüsüdür. Tedavisinden sonra hafızasını yitirmiş ve geçmişinde adının ne olduğu, kaçıncı birlikten olduğu gibi şeyleri hatırlamamaktadır ama bir tek şeyi iyi yapmaktadır o da tank sürücülüğü. Rus komutanlar Beyaz Kaplan’ın bir an önce bulunup yok edilmesini istemektedir. Bunun için kendi tanklarından bir tanesinin zırhını ve silah kapasitesini arttırıp, Beyaz Kaplan’ın peşine düşmesini planlamaktadırlar. Bu görev için Ruslar en iyi 3 askerini seçerler: Tank şöförü Teğmen Najdjonov, nişancı Çavuş Kriuk ve yükleyici er Berdiev’den oluşan bir tim kurarlar. Görevi belli:Beyaz Kaplan’ı bulup yok etmek. Artık Sibiryanın bataklıklarla dolu ormanlarında, tıpkı iki keskin nişancının yaptığı gibi, iki tank arasında da köşe kapmaca başlamıştır.
NSDAP'nin Mitingleri ve Geçit Törenleri - Renklendirilmiş 05:21
NSDAP'nin Mitingleri ve Geçit Törenleri - Renklendirilmiş 1.181 izlenme - 2 yıl önce Bu video Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi'nin ve onun alt kuruluşu Schutzstaffel'in miting ve geçit töreni gibi etkinliklerini içeren renklendirilmiş görüntüleri barındırıyor. İlk dakikalar 1932 temmuzundaki seçimler yapılan miting olup ileriki kısımlarda Üçüncü Reich dönemi görülüyor.
2. dünya savaşı 06:17
2. dünya savaşı 2.128 izlenme - 6 yıl önce 2. dünya savaşından derlenmiş görüntüler - www.nostaljihaber.com
Belgesel İzle - Hitlerin Peşinde 47:24
Belgesel İzle - Hitlerin Peşinde 168 izlenme - 9 ay önce
Cemaatin İkinci Dünya Savaşı Temalı Propaganda Filmi - Birleşen Gönüller 01:50
Cemaatin İkinci Dünya Savaşı Temalı Propaganda Filmi - Birleşen Gönüller 562 izlenme - 3 yıl önce Bugün vizyona giren filmin hikayesi şöyle. 1940’lı yıllarda Sovyet Rusya’sı… 2. dünya savaşında Doğu cephesi alev alev yanmaktadır. Naziler ve Kızıl Ordu arasındaki bu ateş, bembeyaz bir sevdayı da yakmak üzeredir. Kuzey Kafkasya Türklerinden Niyaz ve Cennet daha çiçeği burnunda evliyken savaşın sert darbesiyle ayrılmak zorunda kalırlar. Nazi işgali hızla köylerine kadar gelir. Cennet ve bütün köy zorunlu işçiler olarak Almanya’ya, çalışma kamplarına gönderilir. Bir fırsatını bulup kaçmaya çalışırlar. Askerlerin dalgın olduğu bir anda kurtuluşa atlamak istediklerinde en büyük ayrılıkları da başlamış olacaktır. Niyaz trenden atlayıp giderken Cennet ise kıskıvrak yakalanır. Cennet trende doğurduğu yavrusu Bedel’le birlikte dayanmaya çalışır hayata… Açlık, sefalet ve en kötüsü de ölüp ölmediğini bilmediği kocasını geride bırakma duygusu… Ne vatanına geri dönebilir ne de Niyaz’ından bir daha haber alabilir. O aşkı ve sabrıyla yine de bekler… Ve tarihler 1990’lara dayandığında, onlar gibi sevdalı bir çift de Türkiye’den Kazakistan’a doğru yola çıkmıştır. Yunus ve Dilek… Onların sevdası ise bambaşkadır. İnsanlara ışık götürmek, kalpleri ilimle aydınlatabilmektir amaçları. Yunus o çorak topraklarda bir okul inşa etmek üzere yola çıkmıştır. Yunus’un kurmaya çalıştığı okul, belki de Niyaz ve Cennet’in bitmek bilmeyen sevdasıyla gerçek olmuştur. Ve Dilek o sevdanın, o davanın haklılığını anlamıştır. Önemli olan sabır, tevekkül ve yola düşmek için bir adımdır. Gerisi kaderin getirdiklerinden ibarettir. Bu, bir yolculuğun hikâyesidir… Fedakar yolcuların hikâyesi… Bir Vefa hikayesi….
Naziler - Tarihten Bir Uyarı - 4. Bölüm (1997) 48:12
Naziler - Tarihten Bir Uyarı - 4. Bölüm (1997) 636 izlenme - 2 yıl önce BBC'nin televizyon için hazırladığı, Nazilerin iktidara gelmelerinin ve sonrasındaki gelişmelerin altı bölüm hâlinde aktarıldığı, The Nazis: A Warning from History (Naziler: Tarihten Bir Uyarı) adlı belgesel dizisinin dördüncü bölümü. Polonya, Almanlar tarafından işgal edilmiştir. Kısa sürede Polonya ordusu yok edilmiştir. Ülke, Sovyet Rusya ve Almanya arasında paylaşılmıştır. Almanya tarafında kalan bölgede etnik temizlik yapılmaya başlanmıştır. 1939 yılında Almanlar bu bölgede yerleşmeye başlamışlardır. Buraya akın eden Almanların kalacakları yer ve yapacakları iş sorunu da Polonyalıların evlerinin ve işletmelerinin ellerinden zorla alınmasıyla olmuştur. Nazilerin faşizm politikasının Polonya’da ne denli ağır tahribatlara yol açtığını ortaya koyan bir bölüm. Belgeseli seslendiren, Samuel West, belgeselin senaristi ve yapımcısı, Laurence Rees'tir. Gerçek görüntülere dayanan, o dönemin tanıklarının yer aldığı ve konunun tarafsız bir şekilde ele alındığı bu belgesel için iyi seyirler dilerim. Bu bölümün adı, The Wild East. Belgesel dizisinin son iki bölümünü talep ettiğiniz takdirde yüklerim.
Belgesel İzle - Hitler'in Yüksek Teknolojisi 39:58
Belgesel İzle - Hitler'in Yüksek Teknolojisi 101 izlenme - 9 ay önce Belgesel İzle - Hitler'in Yüksek Teknolojisi
Oz - Kareem Said'in Cinnet Geçirdiği Sahne 00:56
Oz - Kareem Said'in Cinnet Geçirdiği Sahne 380 izlenme - 3 yıl önce Oz, HBO kanalında 1997-2003 yılları arasında yayınlanmış hapishane dizisinde dizinin en mülayim karakteri imam Kareem Said nazilerin alaycı konuşmalarına daha fazla dayanamıyor ve cinnet geçiriyor,izliyoruz.
Oz Gangster - Neo Naziler 05:17
Oz Gangster - Neo Naziler 343 izlenme - 3 yıl önce Efendim HBO kanalında 1997-2003 yılları arasında yayınlanmış ülkemizde'de cine5 kanalında bizle buluşmuş hapishane dizisinde Neo Nazilerin, Afrika kökenli Amerikalılar'ın, motorcuların, Sicilya mafyasının, Müslümanların, İrlandalıların, Latinlerin ve diğerlerinin etrafında dönen bu dizide şimdi neo nazilerin yaşadıklarını anlatan kısa bir video iyi seyirler.
Market Garden Operasyonu (17-25  Eylül 1944) 04:17
Market Garden Operasyonu (17-25 Eylül 1944) 331 izlenme - 3 yıl önce II. Dünya Savaşı sırasında, Mareşal Bernard Montgomery tarafından hazırlanan ve Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık ortak güçlerinin Hollanda üzerinden Almanya'ya girmesini amaçlayan operasyondur. Alman birliklerinin düzenli geri çekilişi nedeniyle taktik Alman galibiyeti sağlamıştır. Amerikalılar büyük kayıplar vermelerine rağmen Hollanda'yı ele geçirememişlerdir. Çünkü Arnheim'daki karşı Alman saldırısı nedeniyle müttefikler Hollanda'dan çıkmak zorunda kalmıştır.
Naziler - Tarihten Bir Uyarı - 5. Bölüm (1997) 48:58
Naziler - Tarihten Bir Uyarı - 5. Bölüm (1997) 484 izlenme - 2 yıl önce BBC'nin televizyon için hazırladığı, Nazilerin iktidara gelmelerinin ve sonrasındaki gelişmelerin altı bölüm hâlinde aktarıldığı, The Nazis: A Warning from History (Naziler: Tarihten Bir Uyarı) adlı belgesel dizisinin beşinci bölümü. Almanya’nın Avrupa’nın doğusuna yaptığı saldırılar sürmektedir. Litvanya işgal edilmiştir. Fakat Litvanyalılar Almanları, Stalin’den bir kurtuluş olarak görmüşlerdir. Yahudilere yönelik katliamlar devam etmektedir. Yahudilerden toptan kurtulma amaçlı ölüm kampları kurulacaktır. Belgeseli seslendiren, Samuel West, belgeselin senaristi ve yapımcısı, Laurence Rees'tir. Gerçek görüntülere dayanan, o dönemin tanıklarının yer aldığı ve konunun tarafsız bir şekilde ele alındığı bu belgesel için iyi seyirler dilerim. Bu bölümün adı, The Road to Treblinka. Belgesel dizisinin devamı gelecektir.
Belgesel İzle - Nazilerin Gizli Dünyası 44:53
Belgesel İzle - Nazilerin Gizli Dünyası 85 izlenme - 9 ay önce
Medal of Honor ( PS1 - 1999 ) 01:50
Medal of Honor ( PS1 - 1999 ) 326 izlenme - 3 yıl önce Medal of Honor, II. Dünya Savaşı ve günümüz savaşlarını konu alan birinci şahıs nişancı tarzında bir video oyunu serisidir. Oyunun geliştiricisi 2015 ve farklı bir çok firma, dağıtıcısı ise Electronic Arts'tır. İlk oyun PlayStation konsoluna uyarlanmış, ardından diğer oyunlar da Microsoft Windows, Mac OS X, Xbox, Xbox 360, PlayStation, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portable, GameCube, Wii, Game Boy Advance platformları için çıkarılmıştır.
Hitler'in İlk Yükselişi ve Naziler 11:58
Hitler'in İlk Yükselişi ve Naziler 145 izlenme - 2 yıl önce Khan Academy'nin Adolf Hitler ve onun siyasal hareketine ilişkin bilgiler verdiği bir öğretim videosu (Türkçe).
En Korkunç Nazi Deneyleri : Hitler'in Ölüm Meleği Mengele 05:17
En Korkunç Nazi Deneyleri : Hitler'in Ölüm Meleği Mengele 119 izlenme - 1 yıl önce Kanala Abone olmak için: http://goo.gl/nxOZRO Liste Videoları için: https://goo.gl/NhtTqb Biyografi Videoları için: https://goo.gl/3zkcYs Tarihi Bilgiler Videoları için: https://goo.gl/pfPBDO Karanlık Deneyler Videoları için: https://goo.gl/kXLpFS Facebook'ta Bilgi Şehri : http://facebook.com/bilgisehritv Bu videoda Nazilerin en korkunç ve en acımasız doktorunu işledik. (Videoda bazı rahatsız edici içerikler bulunabilir!) Telif Hakkı - Copyrights (Metinler Onedio editörü Altay Şengür'e aittir.) Music used: Resurrection by Aaron Spencer https://machinimasound.com/music/resu... Licensed under Creative Commons Attribution 4.0 International (http://creativecommons.org/licenses/b...) Music used: Rallying the Defense by Per Kiilstofte https://machinimasound.com/music/rall... Licensed under Creative Commons Attribution 4.0 International (http://creativecommons.org/licenses/b...)
Hitler'i Vurmak - Idi i Smotri Filminin Kilit Sahnesi (1985) 04:56
Hitler'i Vurmak - Idi i Smotri Filminin Kilit Sahnesi (1985) 237 izlenme - 3 yıl önce Idi i Smotri (Gel ve Gör) filminin kilit sahnesi. Sovyet ordusuna katıldıktan sonra, savaşın acımasız yüzüyle karşılaşan Florya'nın yerdeki Adolf Hitler tablosunu görmesiyle içinde artan öfke ortaya çıkıyor ve silahını tabloya doğrultuyor. Sembolik olarak Hitler'den acısını onun suretinin yer aldığı tabloya ateş ederek çıkartıyor. Çocuk bir hınçla tabloya ateş ettikçe o döneme ait gerçek görüntüler de geriye sarılıyor. Bir nevi dünyanın ve insanların aldığı büyük yara geriye sarılıyor. Fakat çocuğun aklına Hitler'in çocukluğu düşünce ateş edemiyor, durakalıyor. Sahnenin etkisi burada artıyor.
Kırımlı - Fragman  (Nazili Türk Filmi) 01:49
Kırımlı - Fragman (Nazili Türk Filmi) 203 izlenme - 3 yıl önce Cengiz Dağcı’nın Korkunç Yıllar adlı romanından beyazperdeye aktarılan film, II. Dünya Savaşı sırasında Alman esir kamplarında rehin alınan Tatarlı esirlerin yaşadıkları insanlık dramını ve çektikleri acıları konu alıyor. Projesi Avni Özgürel’e ait olan yapımın senaryosu ise Atilla ve Nil Ünsal çiftine ait. Filmin yönetmen koltuğunda ise daha önce Türk Pasaport’u filmine imza atmış olan Burak Arlıel oturuyor. Filmin oyuncu kadrosundaysa Murat Yıldırım, Selma Ergeç, Bülent Alkış, Gülçin Santırcıoğlu ve Burç Kümbetlioğlu isimleri yer alıyor.
ünlü tarih bilimcimiz,üniversite prof.larına taş ç 05:44
ünlü tarih bilimcimiz,üniversite prof.larına taş ç 354 izlenme - 10 yıl önce ünlü tarih hocamız adolf hitleri anlatıyor dikkatle izleyelım
100 Euro'luk Daktiloyu 45 bin Euro'ya Satmak 00:48
100 Euro'luk Daktiloyu 45 bin Euro'ya Satmak 24 izlenme - 6 ay önce Talihsiz bir adamın bit pazarında 100 Euro'ya sattığı daktilo açık artırmada 45 bin Euro'ya alıcı buldu. Çünkü o bir daktilo değildi.
Belgesel Bonus #1(Hitlerin çeşitli işkenceleri) 05:42
Belgesel Bonus #1(Hitlerin çeşitli işkenceleri) 109 izlenme - 3 yıl önce Evet arkadaşlar bu videoda paylaştığımız dünyanın en kötü 10 insanının bonusu bir video hazırladık.Bu videoda da dünyanın en kötü adamı Adolf Hitlerin Yahudilere karşı yağtığı işkenceleri göreceksiniz.İzlemenizi tavsiye ederim.İyi seyirler!!! LİKE ve YORUM atarak bize destek olabilirsiniz :)Abone olarak da Videoyu beğenip paylaşmayı unutmayın! Abone Ol:https://www.youtube.com/channel/UCsiP... Steam:halilgorur45 İzlesene:http://www.izlesene.com/kanal/haliloy... Skype:gorur45 T-Shirt al:www.tisho.com/dukkan/halil-gorur-tr-t­isho_15401 Facebook Grup:https://www.facebook.com/groups/44233... Facebook:https://www.facebook.com/pages/Halil-... Twitter:https://twitter.com/gorur_halil Google+:https://plus.google.com/1073247230089... Tüm soru ve önerilerinizi haliloyun45@gmail.com email adresine gönderebilirsiniz. Lütfen ; - Yorumlarda saygılı olup küfür ve hakaret edenleri spam olarak işaretleyiniz. - Kanal tanıtımı ve reklam yapmak yasaktır.
Kırımlı Filmi Kamera Arkası (Emek İçerir) 04:56
Kırımlı Filmi Kamera Arkası (Emek İçerir) 94 izlenme - 3 yıl önce Bugün vizyona giren ve İkinci Dünya Savaşında bir Kırımlı Türk'ün yaşadıklarını anlatan filmin kamera arkasını izleyeceğiz. Eğlenerek çekmişler, yeri gelmiş setteki sorunlara Türk işi çözümler bulmuşlar, umarım hak ettikleri değeri görürler. Büyük emek sarf ettikleri ve zorluklar yaşadıkları belli. Yine de eğlenmeyi ihmal etmemişler.
Zombi Naziler 06:44
Zombi Naziler 48 izlenme - 3 yıl önce Korkunç naziler şimdide zombileşmiş ve bölgeyi ele geçirmeye çalışmışlardır. Burada devreye biz girerek zombilere dönüşmüş nazileri öldürüyoruz ve bölgeyi kurtarmaya çalışıyoruz. W,A,S,D tuşları ile askerimizi kontrol edibilir ve mouse'unuzla ateş ederek zombileri etkisiz hale getirebilirsiniz. Size verilen görevleri yerine getirerek bölgeyi kurtarabilirsiniz. İyi Eğlenceler... http://www.oyunskor.com/zombinaziler.htm
Eski Nazilerden Kim Kaldı? 00:14
Eski Nazilerden Kim Kaldı? 74 izlenme - 5 yıl önce Almanlıktan aldığı zevki hiçbir şeyden almayan kedi