Hoşgeldiniz!

Necdet Özel

Orgeneral Necdet Özel Soma'da 05:28
Orgeneral Necdet Özel Soma'da 1.915 izlenme - 4 yıl önce Orgeneral Özel, beraberindeki askeri yetkililerle Akhisar'daki askeri havaalanından karayoluyla Soma ilçesine geçti. Mezarlık girişinde bekleyen Türk Kızılayı ve yardım faaliyetlerinde bulunan bazı derneklerin gönüllüleriyle selamlaşan Özel ve kuvvet komutanları, Soma Belediye Mezarlığı'nda işçilerin kabirlerine tek tek karanfil bıraktı. Bir mezarın başında oturan Orgeneral Özel ve beraberindekiler, okunan Kur'an-ı Kerim'i dinledi ve dua etti. Yoğun güvenlik önleminin alındığı ziyaret sırasında, gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Orgeneral Özel, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş ile faciada yaşamını yitiren maden işçilerinin ailelerini evlerinde ziyaret edip, başsağlığı diledi.
Necdet Özel: En Kısa Zamanda TSK'yı Derleyip Toplasınlar 02:43
Necdet Özel: En Kısa Zamanda TSK'yı Derleyip Toplasınlar 237 izlenme - 2 yıl önce Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, darbe girişimiyle ilgili olarak, “Hakkımı helal etmiyorum” dedi. Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, NTV canlı yayınında darbe girişimini değerlendirdi. Özel TSK’daki silah arkadaşlarından en kısa zamanda TSK”yı derleyip toparlamalarını istedi.
 Atatürk, ölümünün 75. yılında Anıtkabir'de tören ile anıldı 03:59
Atatürk, ölümünün 75. yılında Anıtkabir'de tören ile anıldı 365 izlenme - 4 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 75. yılında Anıtkabir'de düzenlenen devlet töreni ile anıldı. Anıtkabir'deki törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları, yüksek yargı organları temsilcileri, Bakanlar Kurulu üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile Ankara Garnizonu'nda görevli askeri personel katıldı. Cumhurbaşkanı Gül, Atatürk'ün mozolesine üzerinde 'Cumhurbaşkanı' yazan kırmızı beyaz karanfillerden oluşan çelengi bıraktı. Gül ve beraberindeki heyet daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek buradaki Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel ve Kuvvet Komutanları Çankaya Köşkü’nde 00:31
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel ve Kuvvet Komutanları Çankaya Köşkü’nde 151 izlenme - 4 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Kuvvet Komutanlarını Çankaya Köşkü’nde kabul etti.
Bahçeli -Özel Paşa Harbiye'de Vatan Konusu İşlenirken Okuldan mı Kaçtın? 01:38
Bahçeli -Özel Paşa Harbiye'de Vatan Konusu İşlenirken Okuldan mı Kaçtın? 86 izlenme - 3 yıl önce Süleymanşah türbesinin ışıde bırakılarak vatan topraklarının terkedilmesine birde bunun kahramanlıkmış gibi yandaş candaş medyayla kahramanlık gibi gösterilmesine devlet bahçeli kendine has üslubuyla salvolar yapıyor aslan payınıda genel kurmay baikanına ayırıyor
Erdoğan, Necdet Özel Görüşmesi Başladı 00:52
Erdoğan, Necdet Özel Görüşmesi Başladı 59 izlenme - 4 yıl önce Erdoğan, Necdet Özel Görüşmesi Başladı
Necdet Özel : Biz Bu İşlerde Yokuz 01:51
Necdet Özel : Biz Bu İşlerde Yokuz 56 izlenme - 4 yıl önce Genelkurmay Başkanı Özel’den açılıma ilişkin ilk çıkış geldi. Özel, ‘Kırmızı çizgiler aşılırsa gereğini yaparız’, ‘ülke bütünlüğü kırmızı çizgimiz’ dedi Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel, Çankaya Köşkü’ndeki 30 Ağustos resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özel’in verdiği mesajlar şöyle: ‘İÇİNDE YOKUZ’ “Hükümetin bir politikası var, o politika yürüyor. Biz çözüm sürecine ilişkin yol haritasını bilmiyoruz, o çalışmanın içinde yokuz. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay çalışmanın kamu kuruluşlarına gönderileceğini söylemişti, henüz bir şey gönderilmedi. Görürsek biz de görüşlerimizi söyleriz” ANALAR AĞLAMASIN... “Kırmızı çizgiler aşılırsa gereğini yapacağımızı söyledik, gereğini de söyleriz. 30 senedir bu mücadeleyi biz yürütüyoruz. Şehit anaları, analar ağlamasın diyorlar. Biz de aynı şeyi söylüyoruz. Ancak bunun yanı sıra ülke bütünlüğü de önemli. Ülke bütünlüğü bizim kırmızı çizgimizdir” “Bazı eylemler yapıyorlar. Güneydoğu’da özellikle. Değişen bir şey yok. Her zaman yaptıkları eylemleri yapıyorlar. Yine adam kaçırıyorlar, yol kesiyorlar, karakollara saldırıyorlar, vergi alıyorlar, propaganda yapıyorlar. Biz görevimizi yapıyoruz, sınırda önlemlerimiz devam ediyor. Biz gerekli mücadeleyi yapıyoruz ve bunları da Genelkurmay sitesinden duyuruyoruz. Asayiş, terör ve toplumsal olaylar olarak kategorize edip siteye koyuyoruz. Toplumsal olayların da bizi ilgilendiren kısımlarını koyuyoruz. Koyuyoruz ki ileride hakim-savcı olayları araştırırken bizden bilgi belge isterse bunları verebilelim. Arşivde bulunması gerekiyor.” TSK’DA F TİPİ ÖRGÜT “Türk Silahlı Kuvvetleri elinde bilgi ve belgeyle çalışır. Bunun dışında MİT ve emniyetten belge istedik ama bize şu ana kadar bilgi belge gelmiş değil. İmzasız ihbar mektuplarıyla işlem başlatamayız. Türk Silahlı Kuvvetleri hukukun üstünlüğüne inanır, buna göre gereğini yapar.” BALYOZ DAVASI “Anayasa Mahkemesi kararını verdi, arkadaşlar özgür. Benim için önemli olan onların özgür olması. Şu an çok rahatım ama davalar henüz sonuçlanmadı. Eğer beraat olursa daha çok mutlu olacağım. Şimdi dileğim beraat olması.” BEDELLİ ASKERLİK “Bize resmi bir müracaat, bir çalışma yok şu anda” dedi. TÖRENE KATILACAK “O tarihte İstanbul’a gideceğim. Ancak akşam düzenlenecek resepsiyona katılmayı planlıyorum. Hukukun üstünlüğüne ve hukuka inanıyorum. Yargı da bir erktir, TSK buna saygı duyar”
İlker Başbuğ'dan mektup 00:57
İlker Başbuğ'dan mektup 59 izlenme - 5 yıl önce Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e seslendi
Madenciler İçin Dua Eden Org. Özel Gözyaşlarını Tutamadı ( Flaş Haberler - Haberler ) 01:08
Madenciler İçin Dua Eden Org. Özel Gözyaşlarını Tutamadı ( Flaş Haberler - Haberler ) 71 izlenme - 4 yıl önce Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Madenci Şehitliği'nde ölen madenciler için dua etti. Özel, gözyaşlarını tutamadı. Son Dakika Haberler. Güncel Haberler. Gündemden haberler.
Madenciler İçin Dua Eden Org. Özel Gözyaşlarını Tutamadı ( Flaş Haberler - Haberler ) 01:08
Madenciler İçin Dua Eden Org. Özel Gözyaşlarını Tutamadı ( Flaş Haberler - Haberler ) 58 izlenme - 4 yıl önce Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Madenci Şehitliği'nde ölen madenciler için dua etti. Özel, gözyaşlarını tutamadı. Son Dakika Haberler. Güncel Haberler. Gündemden haberler.
Davutoğlu: Çatışma Söz Konusu Olmamıştır 06:44
Davutoğlu: Çatışma Söz Konusu Olmamıştır 48 izlenme - 3 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu, eş zamanlı olarak başlatılan ‘Şah Fırat’ adlı operasyon kararının, hiçbir merciden izin almadan, yardım talep edilmeden sadece Ankara’da alındığını söyledi.