Hoşgeldiniz!

neden geldim istanbula

Neden Geldim İstanbula - Erkan Oğur / İsmail Hakkı 07:16
Neden Geldim İstanbula - Erkan Oğur / İsmail Hakkı 25.334 izlenme - 9 yıl önce neden geldim istanbula tutuldum kaldım avare Şimdi bin kere pişmanım vakit geçti ah ne çare gelmez olaydım görmez olaydım tek seni cilveli istanbul görmez olaydım bilmez olaydım. istanbulun kış denizi gemileri dizi dizi merhametin insafın yokmu niçin mansur ettin sen bizi
Erkan Oğur - Neden Geldim İstanbula 07:23
Erkan Oğur - Neden Geldim İstanbula 9.248 izlenme - 6 yıl önce
Erkan Oğur-Neden Geldim İstanbula 06:05
Erkan Oğur-Neden Geldim İstanbula 10.755 izlenme - 9 yıl önce çok ama çok güzel bir video
Burhan Çaçan - Neden Geldim İstanbula 04:05
Burhan Çaçan - Neden Geldim İstanbula 3.130 izlenme - 4 yıl önce Yükleyen - Mustafa Özdemir
Burhan Çaçan - Dilara 03:53
Burhan Çaçan - Dilara 466 izlenme - 3 yıl önce Sitemizde paylaşılan bir videoyla tekrar gündeme gelen bu parçayı sizlerle paylaşmak istedim. Burhan Çaçan'ın kıyıda köşede kalmış bana göre melodisi ve havası çok hoş olan parçalarından birisidir. 1994 yılında çıkardığı Neden Geldim İstabul'a albümünden bir parçadır. Ayrıca sevgilisinin adı Dilara olan cabbar civanmert gençlerimiz, kız arkadaşına sürpriz doğum günü organızasyonu hazırlarken bu parçayı kullanmasınlar* ama her fırsatta dinlesinler öyle ki dile pelesenk olmaya çok müsait olan bir parçadır bu uyarıdan sonra bile olur olmadık anlarda bu şarkıyı söylerken bulacaksınız kendinizi. Ahmetler, Mehmetler, Areller için. Dilaralar da dinleyebilir... "Dilara kadem dökmüş bağlara Dilara yüzün çökmüş dağlara Dilara sevdan düşmüş yollara Yalın ayak başı açık kış günü"
Neden Geldim Istanbul'a 07:24
Neden Geldim Istanbul'a 206 izlenme - 5 yıl önce Erkan oğur
Hareket Halinde Türkiye - 1. Bölüm (Prolog - Otobüs Yolcuları) 37:58
Hareket Halinde Türkiye - 1. Bölüm (Prolog - Otobüs Yolcuları) 103 izlenme - 3 yıl önce "Hareket Halinde Türkiye’nin giriş bölümü, Türk sinemasının kült filmlerinin başında gelen, 1961 yapımı “Otobüs Yolcuları”nın sadece adından değil estetiğinden de esinlenerek Türkiye’de insan hareketine güncel bir bakış yakalamaya çalışırken, aynı zamanda bu belgesel dizinin özellikle yoğunlaşacağı konuları bir anlamda özetliyor. Bizim “otobüs yolcularımız”, akademisyen ve yazar Murat Belge, yazar Latife Tekin, Konda Araştırma’nın yöneticisi Bekir Ağırdır, toplumbilimci Prof. Ünsal Oskay ve Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilcisi Dr. Ulrike Dufner; göç olayının güncel boyutlarını irdelerken köy-şehir, Almancılar gibi olguların çok ötesinde, tarihsel ve coğrafi konumuyla Türkiye’nin global insan hareketinden etkinlenmesinin kaçınılmaz olduğu konusunda görüş birliğine varıyorlar. Eskiden ülkesini terketmek zorunda kalan “siyah Türkler”den dem vuran Murat Belge, artık “Türk olmayan siyahlar”a alışmamız gerektiğini vurgularken, Latife Tekin, göç mağdurları ve Türkiye’nin farklı renkleri için bir “bayramların bayramı”nın yapılmasını öneriyor. Hareket Halinde Türkiye dizisinin diğer bölümlerinden kesitlerin de izlenebileceği “Prolog/Otobüs Yolcuları”nda şimdi Kayışdağı-İstanbul’da yaşayan, 5 çocuk annesi Mardinli Gülseren Hanım’ın, Afrikalı mültecilerle birlikte Avrupa’ya kaçak bir gemiyle sığınma macerasını nefes kesici bir masal gibi dinliyoruz. Müzisyen Erkan Oğur “Neden Geldim İstanbul’a” parçasının öyküsünü anlatıyor: İlk kez Aşil Pulos adında, Amerika’ya göç etmiş olan Harputlu bir Ermeni tarafından 1926 yılında taş plağa “Neden Geldim Amerika’ya” başlığı altında kaydedilmiş. Bu parçayı “Neden Geldim İstanbul’a” şeklinde yorumlayan Erkan Oğur, belgeselde bir performans da sunuyor."