Hoşgeldiniz!

Neil deGrasse Tyson

Kozmik Takvimin Son Anlarında Yolculuk 04:43
Kozmik Takvimin Son Anlarında Yolculuk 18.967 izlenme - 3 yıl önce "Cosmos: A Space-Time Odyssey" belgeselinin ilk bölümünde, Kozmik takvimde yolculuğa çıkıyoruz.
Bilim ve Din Uzlaşmaz 10:53
Bilim ve Din Uzlaşmaz 2.201 izlenme - 9 ay önce Neil deGrasse Tyson bilimdeki boşlukların neden Tanrı'yla doldurulamayacağını ve fen dersinde evrimle yaratılışın yan yana olamayacağını anlatıyor.
Kurt'un Köpeğe Evrilmesi 05:10
Kurt'un Köpeğe Evrilmesi 1.437 izlenme - 3 yıl önce "Cosmos: A Space-Time Odyssey" belgeselinin ikinci bölümünde, Köpeğin Evrimini izliyoruz.
Büyüleyici Şekilde Rahatsız Edici Bir Düşünce - Neil deGrasse Tyson 12:27
Büyüleyici Şekilde Rahatsız Edici Bir Düşünce - Neil deGrasse Tyson 941 izlenme - 3 yıl önce 'Bay Cosmos' olarak tanıdığımız ünlü astrofizikçi Neil deGrasse Tyson'dan evrende yalnız olup olmadığımıza dair kısa ve samimî bir konuşma. "Geceleri uyanık yatıyorum ve düşünüyorum, acaba araştırdığımız evreni anlayabilmek için bir canlı türü olarak çok mu aptalız..."
Bilim ve Çocuklar: En İnsancıl Etkinlik 05:30
Bilim ve Çocuklar: En İnsancıl Etkinlik 512 izlenme - 2 yıl önce Bu harika videoda Neil deGrasse Tyson, bilimin ne kadar temel bir uğraş olduğunu ve doğduğumuzdan itibaren aslında uyguladığımız bir süreç olduğunu gösteriyor. Ayrıca video içerisinde, insanların aslında istemedikleri ve iyi olmadıkları işlerde çalıştırılmasının, tüm insanlığı geriye götüren bir durum olduğu da net bir şekilde dile getiriliyor. İyi seyirler. Altyazılandıran: NeoFreeSelf (http://www.youtube.com/user/NeoFreeSelf)
En Şaşırtıcı Gerçek [ Neil Degrasse Tyson ] 03:33
En Şaşırtıcı Gerçek [ Neil Degrasse Tyson ] 272 izlenme - 4 yıl önce TIME dergisi alanında uzman ve dünyaya mal olmuş kişilere okurların sorularını yöneltir ve bunu “10 Soru” başlığı altında yayınlar. Röportaj yapılan kişilerden biri de astrofizikçi Dr.Neil DeGrasse Tyson’dır. Bir TIME dergisi okuru Tyson’a şu soruyu sorar: "Evrenle ilgili bizimle paylaşabileceğiniz en şaşırtıcı gerçek nedir? ". Bu videoda Tyson’ın bu soruya verdiği cevabı bulacaksınız. Video, Cinematic Orchestra'nın "To Build A Home" adlı şarkısı eşliğinde göz kamaştırıcı bir içerik sunuyor. Bu görsel şölende yer alan film kareleri NASA, HUBBLE teleskobu ve BBC gibi köklü kaynaklardan alınmış. Görüntüler Tyson'ın cümleleriyle birleşince size de uzayın derinliklerine dalıp o güzellikler içinde kaybolmak kalıyor.
En Şaşırtıcı Gerçek (Neil DeGrasse Tyson) 03:33
En Şaşırtıcı Gerçek (Neil DeGrasse Tyson) 250 izlenme - 3 yıl önce En Şaşırtıcı Gerçek (Neil DeGrasse Tyson) TIME dergisi alanında uzman ve dünyaya mal olmuş kişilere okurların sorularını yöneltir ve bunu “10 Soru” başlığı altında yayınlar. Röportaj yapılan kişilerden biri de astrofizikçi Dr.Neil DeGrasse Tyson’dır. Bir TIME dergisi okuru Tyson’a şu soruyu sorar: "Evrenle ilgili bizimle paylaşabileceğiniz en şaşırtıcı gerçek nedir? ". Bu videoda Tyson’ın bu soruya verdiği cevabı bulacaksınız. Video, Cinematic Orchestra'nın "To Build A Home" adlı şarkısı eşliğinde göz kamaştırıcı bir içerik sunuyor. Bu görsel şölende yer alan film kareleri NASA, HUBBLE teleskobu ve BBC gibi köklü kaynaklardan alınmış. Görüntüler Tyson'ın cümleleriyle birleşince size de uzayın derinliklerine dalıp o güzellikler içinde kaybolmak kalıyor.
UFOlar ve Uzaylılar Hakkında Neil deGrasse Tyson 11:40
UFOlar ve Uzaylılar Hakkında Neil deGrasse Tyson 179 izlenme - 3 yıl önce İletişim Adreslerimiz Facebook https://www.facebook.com/uzayspace Twitter https://twitter.com/uzay_space Blog http://uzayspace.blogspot.com.tr/ Ünü astrofizikçi olan Neil deGrasse Tyson ufoları ve dünya dışı yaşam yorumu..