Hoşgeldiniz!

Nelson Videoları

Oyuncusu Kırmızı Kart Görünce Hulk'a Dönüşen Teknik Direktör 00:28
Oyuncusu Kırmızı Kart Görünce Hulk'a Dönüşen Teknik Direktör 6.644 izlenme - 2 ay önce Estudiantes ile Boca Juniors arasında oynanan Arjantin 1. Ligi maçında oyun dışı bırakılan futbolcusundan dolayı Nelson Vivas'ın tepkisi gündem oluyor. Futbolculuğu döneminde Arsenal'de de forma giyen Estudiantes Teknik Direktörü Vivas hocanın insanlık dışı tepkisine dert ortağı oluyoruz.
Büyük Balık Fragman 02:28
Büyük Balık Fragman 61.107 izlenme - 4 yıl önce William, babası amansız bir hastalık nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, evine geri döner. Babasını yakından tanımak için, renkli bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. Babasının, gençliğinde gezgin bir satıcıyken yaşadıkları bir bulmacanın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını en masalsı yönüyle zaferleri ve zaaflarıyla ortaya çıkaracaktır.
Nat King Cole ft Nelson Riddle Orchestra - The Christmas Song 03:15
Nat King Cole ft Nelson Riddle Orchestra - The Christmas Song 7.683 izlenme - 8 ay önce Şarkı Sözleri: Chestnuts roasting on an open fire Jack Frost nipping at your nose Yuletide carols being sung by a choir And folks dressed up like Eskimos Everybody knows a turkey and some Mistletoe help to make the season bright Tiny tots with their eyes all aglow Will find it hard to sleep tonight They know that Santa's on his way He's loaded lots of toys and goodies On his sleigh And every mother's Child is gonna spy to see if Reindeer really know how to fly And so, I'm offering this Simple phrase to kids from One to ninety-two Altho' it's been said many times Many ways "Merry Christmas to you"
Nelson Mandela Kimdir - Kısa Biyografisi 07:14
Nelson Mandela Kimdir - Kısa Biyografisi 16.378 izlenme - 4 yıl önce Bir ulusun kaderini değiştiren lider Nelson Mandela'nın hayat hikayesi... Nelson mandela, nelson mandela kimdir, nelson mandela neden öldü, mandela kimdir, n...
DJ Nelson - La Movie ft. Calk Boy 02:54
DJ Nelson - La Movie ft. Calk Boy 2.360 izlenme - 6 ay önce DJ Nelson ft. Calk Boy - La Movie (Music Video Klip 2017) Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Listen to the hottest dance, house, hardstyle, techno, funk, electronic, pop and hip hop tracks from the www.izlesene.com/mplay, artists like Iggy Azalea, Gionnyscandal, INNA, Alexandra Stan, Tom Boxer, Morena, Akcent, Desaparecidos, Raige, Rihanna, Desaparecidos, Pitbull, Lanfranchi and much more! Subscribe to join one of the biggest music communities on izlesene.com! Şarkı Sözleri (lyrics): Hey there, unfortunately we don’t have the lyrics of this song named “DJ Nelson ft. Calk Boy - La Movie” yet. We do try our best to have all the lyrics you want, but sometimes the lyrics are just not submited to us yet. Do you have the lyrics? Why not submit them! If you have the lyrics for “DJ Nelson - La Movie ft. Calk Boy”, it would be great if you can submit these. This will help other people find these lyrics instantly!
Nelson Riddle - Route 66 02:17
Nelson Riddle - Route 66 2.011 izlenme - 8 ay önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Merle Haggard;Willie Nelson - Pancho And Lefty 04:47
Merle Haggard;Willie Nelson - Pancho And Lefty 5.583 izlenme - 5 yıl önce
half nelson 02:21
half nelson 4.741 izlenme - 6 yıl önce ryan gosslingdan dunne rolünde genç bir ögretmeni canlandırıyor.dan hayatı sınıfın dışında kontrolden çıkmaktadır.kendi içinde şeytanları ile yüzleşmektedir.ve ciddi bi uyuşturucu problemi vardır.ve sonunda dan dibe vurur.bu çöküşün tanıgı olan sınıftaki genç kız olan dreydir.ikil arasındapaylaşılan bu sırrı cevresinde gelişen bi dostluk başlar.dan onu uyusturucu satıcılarından uzak tutmaya çalışır.fakat hayatta kalmak için ne yaparlarsa yapsınlar hayatları degişmiştir.
Nelson Selena Grup Nara Ne Olur Gitme. Kelebek, 06:01
Nelson Selena Grup Nara Ne Olur Gitme. Kelebek, 9.866 izlenme - 8 yıl önce hack lord by nelson dan kelebek selena İçin.. Gurup Nara Ne Olur Gitme Cyberler, sohbetyolu, chatyolu, kelebek, sihirlichat, lovesohbet, selena, nelson,
Willie Nelson - Living In The Promiseland 04:42
Willie Nelson - Living In The Promiseland 3.132 izlenme - 5 yıl önce
Tove Lo - Habits (Oliver Nelson Remix) 04:15
Tove Lo - Habits (Oliver Nelson Remix) 2.208 izlenme - 3 yıl önce Tove Lo - Habits (Oliver Nelson Remix)
Bir Garip MMA Dövüşçüsü(Göbek İçerir!) 04:33
Bir Garip MMA Dövüşçüsü(Göbek İçerir!) 951 izlenme - 2 yıl önce Efendim UFC'nin belki de en ilginç dövüşçülerinden olan Roy Nelson abimizi sizinle paylaşmak istedim. Kocaman göbeğiyle hectagon da milletin anasını ağlatan ama bir o kadar da sempatik tavırlarıyla gönlümüzde yer kuran bir abimizdir. Her zaferinden sonra göbüşünü okşamaktan çekinmeyen Roy abimizi izleyip alkışlarımızla yaşatıyoruz...
¶§¶  daniel bovie & roy rox ft nelson - love me 03:16
¶§¶ daniel bovie & roy rox ft nelson - love me 2.143 izlenme - 8 yıl önce club music severler
Hakeme Kızdı Gömleğini Yırttı! 00:28
Hakeme Kızdı Gömleğini Yırttı! 76 izlenme - 2 ay önce Estudiantes Teknik Direktörü Nelson Vivas, Boca Juniors maçında hakemin kararına enteresan bir şekilde itiraz etti.
  Efsanevi lider son yolculuğuna uğurlandı 00:44
Efsanevi lider son yolculuğuna uğurlandı 1.248 izlenme - 4 yıl önce Güney Afrika eski Devlet Başkanı Nelson Mandela, doğduğu Kunu köyünde düzenlenen törenin ardından defnedildi. On gün önce, 95 yaşında hayatını kaybeden Mandela için, Kunu’da düzenlenen törende çeşitli ülkelerden liderler, Mandela’nın arkadaşları ve aile fertleri konuşmalar yaptı. Güney Afrika bayrağına sarılı tabutunun önünde konuşan Mandela’nın torunu Nandi Mandela, büyükbabasının “eğlenceli, mizah duygusu gelişmiş bir insan” olduğuna dikkat çekti. Mandela, “Çocukluğunda çıplak ayakla okula giderdi fakat bu ülkedeki en yüksek makama ulaşmayı başardı,” dedi. Nelson Mandela’nın cezaevinden arkadaşı Ahmed Katrada ise, “kardeşini” kaybettiğini belirtti ve ekledi: “Bugün, hüzünlüyüz ama aynı zamanda gururumuz büyük. İçimizden biri, hem yaşamında hem de ölümünde, Güney Afrika halkını ve bütün dünyayı, tarihte eşi görülmemiş bir biçimde birleştirdi.” Güney Afrika Devlet Başkanı Jacob Zuma, Güney Afrika halkına kendini adamış bir özgürlük savaşçısının 95 görkemli yılı geride bırakarak aralarından ayrıldığını belirtti. Zuma, Mandela’nın özgürlüğe giden uzun yolculuğu sona erse de, kendi yolculuklarının devam ettiğini ve Mandela’nın mirasına sahip çıkacaklarını ifade etti. Konuşmaların ardından, Mandela’nın tabutu bir top arabasına konuldu. Askerler ve sivillerin eşlik ettiği top arabası, tabutu, naaşın defnedileceği tepeye götürdü. Mandela’nın cenazesi burada toprağa verildi.
Willie Nelson - Angel Flying Too Close To The Ground 04:30
Willie Nelson - Angel Flying Too Close To The Ground 297 izlenme - 8 ay önce Şarkı Sözleri: If you had not have fallen Then I would not have found you Angel flying too close to the ground! And I patched up your broken wing And hung around a while, Tried to keep your spirits up And your fever down. I knew someday that you would fly away For love's the greatest healer to be found. So leave me if you need to, I will still remember Angel flying too close to the ground! Fly on, fly on past the speed of sound! I'd rather see you up, Than see you down Leave me if you need to, I will still remember Angel flying too close to the ground!
Willie Nelson - There You Are 03:26
Willie Nelson - There You Are 1.286 izlenme - 5 yıl önce
Willie Nelson Blue Eyes Crying In The Rain 02:58
Willie Nelson Blue Eyes Crying In The Rain 1.621 izlenme - 5 yıl önce willie nelson blue eyes crying ın the rain
Serge Gainsbourg - Melody 07:32
Serge Gainsbourg - Melody 528 izlenme - 2 yıl önce Asi Fransız Serge Gainsbourg'un ''Histoire de Melody Nelson'' Albümünden bir şarkı. Şarkı daha çok arka planı ile dikkat çekiyor; müthiş bir enstrümantal. Şarkının sonlarına doğru Serge reisin oynaşı Jane Birkin'i de duymak mümkün.
The Knocks - Heat (feat. Sam Nelson Harris) 03:53
The Knocks - Heat (feat. Sam Nelson Harris) 173 izlenme - 8 ay önce The Knocks feat. Sam Nelson Harris - HEAT (Official Audio) 2016 – Official Music Video Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Listen to the hottest dance, house, hardstyle, techno, funk, electronic, pop and hip hop tracks from the www.izlesene.com/mplay, artists like Iggy Azalea, Gionnyscandal, INNA, Alexandra Stan, Tom Boxer, Morena, Akcent, Desaparecidos, Raige, Rihanna, Desaparecidos, Pitbull, Lanfranchi and much more! Subscribe to join one of the biggest music communities on izlesene.com! Şarkı Sözleri (lyrics): [Verse 1] I'm so tired of getting wasted every night I'm tired of sleeping next to your replacement every night I know you found someone who's better suited to your needs [Pre-Chorus] But if you need someone to bring that fire Bring you that good good, that sweet desire Know I hate how we left it, but you can't deny When your body's right next to me [Chorus] Feel my heat Bring your body right next to me Feel my heat Yeah, your fire bring me to my knees [Verse 2] You're tired of my reckless behavior, but it's not fair You always call me when you're looking for some trouble and I'll be there [Pre-Chorus] Cause' when you need someone to bring that fire Bring you that good good, that sweet desire Know I hate how we left it, but you can't deny When your body's right next to me [Chorus] Feel my heat Bring your body right next to me Feel my heat Yeah, your fire bring me to my knees [Bridge] I feel good, I feel great I feel good, I feel good I feel good, I feel great I feel good, I feel good I feel good, I feel great I feel good, I feel great [Pre-Chorus] But if you need someone to bring that fire Being you that good good, that sweet desire Know I hate how we left it, but you can't deny When your body's right next to me [Chorus] Feel my heat Bring your body right next to me Feel my heat Yeah, your fire bring me to my knees [Outro] Feel good, I feel great
The Piano Guys - Moonlight 03:59
The Piano Guys - Moonlight 447 izlenme - 2 yıl önce Kendileri Steven Sharp Nelson olup iki kişiden oluşan bir topluluğun ve şimdiden alkışlarla yaşatmamız gerektiğine inandığım şahsiyetlerden ilkidir. Kendisine Çello Oğlan demektedir. Ve bunu hak etmektedir ki videoda toplamda çaldığı enstrüman sayısından etkilenmemek içten değildir. Alkışlarla yaşatmanız dileğimle...
Willie Nelson - The Wall 03:54
Willie Nelson - The Wall 733 izlenme - 3 yıl önce Music video by Willie Nelson performing The Wall. (C) 2014 Sony Music Entertainment
17 Yaşındaki Sürücü Ölümden Döndü 01:03
17 Yaşındaki Sürücü Ölümden Döndü 287 izlenme - 12 ay önce Eski Formula 1 pilotu Nelson Piquet'in oğlu Pedro Piquet, Porsche GT3 Kupası'nda yaşadığı kaza sonrası korkuttu. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan Piquet ölümden döndü.
Willie Nelson with Ray Charles - Seven Spanish Angels 04:24
Willie Nelson with Ray Charles - Seven Spanish Angels 959 izlenme - 5 yıl önce
Tove Lo - Habits (Oliver Nelson Remix) 04:15
Tove Lo - Habits (Oliver Nelson Remix) 568 izlenme - 3 yıl önce Şarkı Sözleri: I eat my dinner in my bathtub Then I go to sex clubs Watching freaky people gettin' it on It doesn't make me nervous If anything I'm restless Yeah, I've been around and I've seen it all I get home, I got the munchies Binge on all my Twinkies Throw up in the tub Then I go to sleep And I drank up all my money Dazed and kinda lonely You're gone and I gotta stay High all the time To keep you off my mind Ooh-ooh, ooh-ooh High all the time To keep you off my mind Ooh-ooh, ooh-ooh Spend my days locked in a haze Trying to forget you babe I fall back down Gotta stay high all my life To forget I'm missing you Ooh-ooh, ooh-ooh Pick up daddies at the playground How I spend my daytime Loosen up the frown, Make them feel alive I'll make it fast and greasy I'm numb and way too easy You're gone and I gotta stay High all the time To keep you off my mind Ooh-ooh, ooh-ooh High all the time To keep you off my mind Ooh-ooh, ooh-ooh Spend my days locked in a haze Trying to forget you babe I fall back down Gotta stay high all my life To forget I'm missing you Ooh-ooh, ooh-ooh Staying in my play pretend Where the fun ain't got no end Ooh Can't go home alone again Need someone to numb the pain Ooh Staying in my play pretend Where the fun ain't got no end Ooh Can't go home alone again Need someone to numb the pain You're gone and I gotta stay High all the time To keep you off my mind Ooh-ooh, ooh-ooh High all the time To keep you off my mind Ooh-ooh, ooh-ooh Spend my days locked in a haze Trying to forget you babe I fall back down Gotta stay high all my life To forget I'm missing you Ooh-ooh, ooh-ooh
Justin Timberlake - Suit & Tie (Oliver Nelson Remix) 04:39
Justin Timberlake - Suit & Tie (Oliver Nelson Remix) 552 izlenme - 3 yıl önce Şarkı Sözleri (Lyrics): [Intro: Justin Timberlake] I be on my suit and tie, shit tie, shit tie I be on my suit and tie, shit tie, shit Can I show you a few things, a few things, a few things, little baby? 'Cause... I be on my suit and tie, shit tie, shit I be on my suit and tie, shit tie, shit Let me show you a few things Let me show you a few things Wait a minute. You ready, JT? [Verse 1: Justin Timberlake] I can't wait 'til I get you on the floor, good-looking Going hot, so hot, just like an oven And I'll burn myself, but just had to touch it But it's so fine and it's all mine Hey baby, we don't mind all the watching, ha Cause if they study close, real close They might learn something She ain't nothing but a little doozie when she does it She's so fine tonight [Hook: Justin Timberlake] And as long as I got my suit and tie I'ma leave it all on the floor tonight And you got fixed up to the nines Let me show you a few things All pressed up in black and white And you're dressed in that dress I like Love is swinging in the air tonight Let me show you a few things Let me show you a few things Show you a few things about love Now we're in the swing of love Let me show you a few things Show you a few things about love Hey [Verse 2: Justin Timberlake] Stop, let me get a good look at it Oh, so thick, now I know why they call it a fatty And aww, shit's so sick, got a hit and picked up a habit But that's alright, cause you're all mine Awww, go on and show 'em who you call "Daddy" I guess they're just mad cause girl, they wish they had it Oh, my killer, my thriller, yeah, you're a classic And you're all mine tonight [Hook: Justin Timberlake] And as long as I got my suit and tie I'ma leave it all on the floor tonight And you got fixed up to the nines Let me show you a few things All pressed up in black and white And you're dressed in that dress I like Love is swinging in the air tonight Let me show you a few things Let me show you a few things Show you a few things about love Now we're in the swing of love Let me show you a few things Show you a few things about love Hey Get out your seat, Hov [Verse 3: Jay-Z] All black at the white shows White shoes at the black shows Green card for the Cuban links Y'all sit back and enjoy the light show Nothing exceeds like excess Stoute got gout from having the best of the best Is this what it's all about? I'm at the restaurant My rant disturbing the guests Years of distress, tears on the dress Trying to hide her face with some make up sex This is truffle season Tom Ford tuxedos for no reason All Saints for my angel Alexander Wang too Ass-tight Denim and some Dunks I'll show you how to do this young! No papers, catch vapors Get high, out Vegas D'usses on doubles, ain't looking for trouble You just got good genes so a nigga trying to cuff you Tell your mother that I love her cause I love you Tell your father we go farther as a couple They ain't lose a daughter, got a son I show you how to do this, huh, uhh! [Hook: Justin Timberlake] And as long as I got my suit and tie I'ma leave it all on the floor tonight And you got fixed up to the nines Let me show you a few things All pressed up in black and white And you're dressed in that dress I like Love is swinging in the air tonight Let me show you a few things Let me show you a few things Show you a few things about love love love Let me show you a few things Show you a few things about love, hey Oh...
The Piano Guys - Cello Wars 04:09
The Piano Guys - Cello Wars 732 izlenme - 2 yıl önce Star Wars efsanesinin o mükemmel soundtrack'ını bir çok insan bir çok şekilde ya yaptılar. Ama benim şimdiye kadar izlediğim en iyisi diyebileceğim bu soundtrack gerçekten de hoşuma halbuki çello çalgısını bir insana bu kadar sevdirebilen bir video doğrusu ..
Mandela'yı Anma Törenindeki Troll İşaret Dili Tercümanı 01:02
Mandela'yı Anma Törenindeki Troll İşaret Dili Tercümanı 446 izlenme - 2 yıl önce Nelson Mandela'yı anma töreninde, sağır kişilere tercümanlık yapması istenilen tercüman aslında anlamsız hareketler yapıp trollük görevini yerine getiriyor. İngilizce bilmeyen arkadaşlar için spiker hanımın söylediklerinin özetini ve önemli noktalarını aktarıyorum: Milyonlarca kişinin izlediği Nelson Mandela'yı anma töreninde anlamsız el-kol hareketleri yapan bir yorumcu göze çarptı. Konuşma boyunca anlamsız hareketler yapıp, sağır kişileri utanç verici bir duruma sokan bu adamın gerçek tercüman olmadığı anlaşıldı. Güney Afrika Sağırlar Federasyonu Başkanı'nın ve 3 adet işaret dili tercümanının aktardığı bilgiye göre kişi el-kol hareketleri yapmaktadır fakat bunların hem Amerika'nın hem de Güney Afrika'nın kullandığı işaret dilinde hiçbir anlamı yoktur. Ayrıca bu kimliği tespit edilemeyen kişinin Barack Obama dahil dünyanın bütün liderleri ile yanyana durduğu gözlerden kaçmamıştır. Resmi tercümanlık yapan bir bayan ise bu durumun utanç verici, rezil ve kötü olduğunu yansıtmıştır. dipnot: amk trollü.
Mandela'ya Son Vedada İzdiham 01:12
Mandela'ya Son Vedada İzdiham 467 izlenme - 4 yıl önce Güney Afrika'nın ilk siyahi lideri Nelson Mandela'nın katafalka konan naaşını ilk gün
17 yaşındaki sürücü ölümden döndü 01:03
17 yaşındaki sürücü ölümden döndü 345 izlenme - 2 yıl önce Eski Formula 1 pilotu Nelson Piquet'in oğlu Pedro Piquet, Porsche GT3 Kupası'nda yaşadığı kaza sonrası korkuttu. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan Piquet ölümden döndü.