Hoşgeldiniz!

nelson mandela

Nelson Mandela Kimdir - Kısa Biyografisi 07:14
Nelson Mandela Kimdir - Kısa Biyografisi 16.394 izlenme - 4 yıl önce Bir ulusun kaderini değiştiren lider Nelson Mandela'nın hayat hikayesi... Nelson mandela, nelson mandela kimdir, nelson mandela neden öldü, mandela kimdir, n...
  Efsanevi lider son yolculuğuna uğurlandı 00:44
Efsanevi lider son yolculuğuna uğurlandı 1.248 izlenme - 4 yıl önce Güney Afrika eski Devlet Başkanı Nelson Mandela, doğduğu Kunu köyünde düzenlenen törenin ardından defnedildi. On gün önce, 95 yaşında hayatını kaybeden Mandela için, Kunu’da düzenlenen törende çeşitli ülkelerden liderler, Mandela’nın arkadaşları ve aile fertleri konuşmalar yaptı. Güney Afrika bayrağına sarılı tabutunun önünde konuşan Mandela’nın torunu Nandi Mandela, büyükbabasının “eğlenceli, mizah duygusu gelişmiş bir insan” olduğuna dikkat çekti. Mandela, “Çocukluğunda çıplak ayakla okula giderdi fakat bu ülkedeki en yüksek makama ulaşmayı başardı,” dedi. Nelson Mandela’nın cezaevinden arkadaşı Ahmed Katrada ise, “kardeşini” kaybettiğini belirtti ve ekledi: “Bugün, hüzünlüyüz ama aynı zamanda gururumuz büyük. İçimizden biri, hem yaşamında hem de ölümünde, Güney Afrika halkını ve bütün dünyayı, tarihte eşi görülmemiş bir biçimde birleştirdi.” Güney Afrika Devlet Başkanı Jacob Zuma, Güney Afrika halkına kendini adamış bir özgürlük savaşçısının 95 görkemli yılı geride bırakarak aralarından ayrıldığını belirtti. Zuma, Mandela’nın özgürlüğe giden uzun yolculuğu sona erse de, kendi yolculuklarının devam ettiğini ve Mandela’nın mirasına sahip çıkacaklarını ifade etti. Konuşmaların ardından, Mandela’nın tabutu bir top arabasına konuldu. Askerler ve sivillerin eşlik ettiği top arabası, tabutu, naaşın defnedileceği tepeye götürdü. Mandela’nın cenazesi burada toprağa verildi.
Mandela'yı Anma Törenindeki Troll İşaret Dili Tercümanı 01:02
Mandela'yı Anma Törenindeki Troll İşaret Dili Tercümanı 529 izlenme - 3 yıl önce Nelson Mandela'yı anma töreninde, sağır kişilere tercümanlık yapması istenilen tercüman aslında anlamsız hareketler yapıp trollük görevini yerine getiriyor. İngilizce bilmeyen arkadaşlar için spiker hanımın söylediklerinin özetini ve önemli noktalarını aktarıyorum: Milyonlarca kişinin izlediği Nelson Mandela'yı anma töreninde anlamsız el-kol hareketleri yapan bir yorumcu göze çarptı. Konuşma boyunca anlamsız hareketler yapıp, sağır kişileri utanç verici bir duruma sokan bu adamın gerçek tercüman olmadığı anlaşıldı. Güney Afrika Sağırlar Federasyonu Başkanı'nın ve 3 adet işaret dili tercümanının aktardığı bilgiye göre kişi el-kol hareketleri yapmaktadır fakat bunların hem Amerika'nın hem de Güney Afrika'nın kullandığı işaret dilinde hiçbir anlamı yoktur. Ayrıca bu kimliği tespit edilemeyen kişinin Barack Obama dahil dünyanın bütün liderleri ile yanyana durduğu gözlerden kaçmamıştır. Resmi tercümanlık yapan bir bayan ise bu durumun utanç verici, rezil ve kötü olduğunu yansıtmıştır. dipnot: amk trollü.
Mandela'ya Son Vedada İzdiham 01:12
Mandela'ya Son Vedada İzdiham 468 izlenme - 4 yıl önce Güney Afrika'nın ilk siyahi lideri Nelson Mandela'nın katafalka konan naaşını ilk gün
Canlandırdığı Tarihi Karakterlere Tıpa Tıp Benzeyen Oyuncular 01:04
Canlandırdığı Tarihi Karakterlere Tıpa Tıp Benzeyen Oyuncular 417 izlenme - 3 yıl önce Tarihi filmlerde, geçmişten günümüze iz bırakan önemli kişileri canlandıran oyuncular. Tarihi karakterleri canlandırırken onlara benzeyen oyuncular bulmak çok zordur ancak bu oyuncuların canlandırdıkları karakterlere olan benzerliği muazzam.
Nelson Mandela Hayatını Kaybetti. 06:27
Nelson Mandela Hayatını Kaybetti. 325 izlenme - 4 yıl önce Güney Afrika'nın efsanevi lideri Nelson Mandela hayatını kaybetti. Nelson Mandela 95 yaşındaydı.
Mandela'ya Son Vedada İzdiham 01:12
Mandela'ya Son Vedada İzdiham 285 izlenme - 4 yıl önce Güney Afrika'nın İlk Siyahi Lideri Nelson Mandela'nın Katafalka Konan Naaşını İlk Gün
Özgürlük ve Eşitlik Sembolü Nelson Mandela Öldü 02:34
Özgürlük ve Eşitlik Sembolü Nelson Mandela Öldü 238 izlenme - 4 yıl önce Güney Afrika'nın eski Devlet Başkanı Nelson Mandela 95 yaşında hayata veda etti. Güney Afrika Devlet Başkanı Jacob Zuma, devlet televizyonundan yaptığı açıklamada, Mandela'nın, evinde 'huzur içinde' yaşamını yitirdiğini belirtti. Akciğer enfeksiyonu nedeniyle 8 Haziran'da hastaneye kaldırılan Mandela, 1 Eylül'de taburcu edilerek evine gönderilmişti. Güney Afrika'daki ırkçı beyaz rejime karşı yürüttüğü mücadele nedeniyle ömrünün 27 yılını demir parmaklıklar ardında geçiren Mandela, ülkesine 5 yıl devlet başkanı olarak hizmet etmişti.
Mandela'ya Son Vedada İzdiham 01:12
Mandela'ya Son Vedada İzdiham 200 izlenme - 4 yıl önce Güney Afrika'nın ilk siyahi lideri Nelson Mandela'nın katafalka konan naaşını ilk gün... Euronews, Avrupa'nin en çok izlenen haber kanali Önemli haberlerin y...
Barış Komplosu'nun kahramanı Mandela'yı anlattı 06:07
Barış Komplosu'nun kahramanı Mandela'yı anlattı 143 izlenme - 4 yıl önce Nelson Mandela'nın geriye bıraktığı miras
Efsanevi Lider Nelson Mandela Öldü 00:25
Efsanevi Lider Nelson Mandela Öldü 142 izlenme - 4 yıl önce Güney Afrika'nın efsanevi lideri 96 yaşında yaşamını yitirdi! Nelson Mandela kimdir? Güney Afrika'lı Anti Apartheid aktivisti, 1994'ten 1999'a kadar ilk defa tüm halkın katıldığı seçimlerdeki Güney Afrika Cumhuriyeti'nin ilk devlet başkanıdır. Yönetimi, Apartheid'ın mirasının dağılmasına, ırkçılığı engellemeye, fakirlik ve eşitsizliğe odaklanmıştır. Siyasi görüş olarak Demokratik Sosyalist olan Mandela, Afrika Ulusal Konseyi siyasi partisinde 1990'dan 1999'a kadar parti başkanlığı yapmıştır. Mandela, anti-sömürgeci ve anti-apartheid görüşü ile uluslararası beğeni topladı ve 1993'deki Nobel Barış Ödülü, Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı Özgürlük Madalyası ve Sovyet Lenin Nişanı da dahil olmak üzere 250'nin üzerinde ödül kazandı. Güney Afrika'da "Ulusun Babası" olarak görülmekte, aynı zamanda çoğunlukla Kosa Kabilesi ismi olan Madiba olarak da anılmaktadır.
Nelson Mandela'nın Hapishaneden Çıkışı 02:38
Nelson Mandela'nın Hapishaneden Çıkışı 48 izlenme - 2 yıl önce Ajans press arşivinden. Nelson Mandela'nın 27 yıllık tutsaklıktan sonra özgür kalışının görüntüleri ve kalabalıkların tepkisi. 11 Şubat 1990 11 February 1990 PAARL (commentary throughout this section). GV prison gate and many police Car convoy towards outer gate. Crowd waiting to see Mandela. LS Nelson and Winnie walk hand in hand. Winnie raises clenched fist. Both give ANC salute. CU Mandela walking. MCU Nelson and Winnie in car. Car moves off through crush of supporters and security and cameramen. motorcade leaving. 11 February 1990 CAPETOWN. GV motorcycle outriders lead Mandela convoy. PAN Convoy passing. Mandela car, damaged, drives past. Mandela car surrounded by supporters. MCU Mandela on balcony with supporters. Walter Sisulu chants to crowd, and introduces Mandela to crowd. Mandela chants to crowd. Crowd chants. X01716 You can license this story through AP Archive: http://www.aparchive.com/metadata/you... Find out more about AP Archive: http://www.aparchive.com/HowWeWork
Nelson Mandela Belgeseli - 5n1k 20:10
Nelson Mandela Belgeseli - 5n1k 84 izlenme - 2 yıl önce Allah uzun ömür versin demekle beraber, hastanede yaşam savaşı veren insan hakları savunucusu, Güney Afrika'nın ilk siyahi devlet başkanı ve ülkesinin ilk siyahi avukatı olan 93 yaşındaki Mandela'nın işi zor görünüyor. O, tüm dünya için önemli bir değerdir ve onunla ilgili olarak bir şeyler öğrenmek, her insanın hakkıdır. 27 yılını hapiste geçirmiş bu büyük insana bir saygı duruşumuz olsun diye bu videoyu ekleme gereği duydum. Bir de not. Mandela zamanında Atatürk Demokrasi e Barışödülünü red etti. Bunu, ödülün ilk önce Kenan Evren'e verilmesine bağladılar. Meğer tüm dünyanın ambargo koyduğu Güney Afrika ordusuna ve polisine Makine Kimyanın silah satmasıymış.
Mandela'nın naaşı katafalka konuldu 01:53
Mandela'nın naaşı katafalka konuldu 95 izlenme - 4 yıl önce Geçen hafta 95 yaşında ölen eski Güney Afrika Cumhurbaşkanı Nelson Mandela'nın naaşı, Pazar günü düzenlenecek cenaze töreni öncesinde üç gün kalacağı Pretoria’daki cumhurbaşkanlık, meclis, başbakanlık ve bakanlıkların bulunduğu Union binalarına götürüldü.
Reconciliation: Mandela's Miracle (Fragman) 03:06
Reconciliation: Mandela's Miracle (Fragman) 60 izlenme - 4 yıl önce Nelson Mandela'nın hayatından kesitler sunan 2010 yapımı Reconciliation: Mandela's Miracle adlı belgeselin fragmanı
Free Nelson Mandela - Amy Winehouse 05:35
Free Nelson Mandela - Amy Winehouse 37 izlenme - 2 yıl önce Nelson Mandela'nın doğum günü olan 11 Haziran günü, 46664 adı altında sık sık konserlerle kutlandı. (46664 Mandela'nın Rober adasındaki mahkum numarasıdır.) En görkemlisi 11 Haziran 1988'de Londra Wembley stadyumunda kutlanmış. Bu görüntüler oradan mı bilmiyorum. Facebook'ta bir arkadaşım paylaşınca, ben de sitemize eklemeyi uygun gördüm. Kendisi de Yahudi olarak dışlanmanın acısını yaşayan Amy Winehaouse'da bu konserlerden birine katılmış. Hüzünle dinliyoruz. İzlediğiniz şarkı 1984'de Mandela için özel bestelenmiş. Bu da Wikipedia bilgisi. Ayrıca vay anasıı be. Mandela ile ilgili ilk içeriği siteye ben epey bir zaman önce öldüğüne dair yalan bir haberi gerçek sandığım için eklemiştim.
Nelson Mandela İçin Mevlid Okutturmak 03:24
Nelson Mandela İçin Mevlid Okutturmak 60 izlenme - 3 yıl önce Hayatını kaybeden Güney Afrika lideri Nelson Mandela için Malatya'da bir esnaf mevlid okutup çikolata dağıtmış, geçenki Paul Walker olayından sonra şaşırmadım.
Mandela: Long Walk to Freedom (2013) – Fragmanı 01:13
Mandela: Long Walk to Freedom (2013) – Fragmanı 108 izlenme - 5 yıl önce Güney Afrika’nın efsane başkanı Nelson Mandela’nın hayatını anlatan ‘Mandela: Long Walk to Freedom’ filminin fragmanı yayınlandı! Film, Mandela’nın köyde geçen çocukluğundan başkan seçilmesine kadar geçen dönemi anlatıyor. Senaryo Mandela’nın otobiyografisinden uyarlandı.
Nelson Mandela'nın Hayatı 07:14
Nelson Mandela'nın Hayatı 45 izlenme - 3 yıl önce 5 Aralık 2013 tarihinde ölen Güney Afrika Cumhuriyetinin eski lideri Nelson Mandela'nın hayatını izleyeceksiniz. Kendini ırkçılığa adamış bir insan kendisi.
Mandela Unutulmadı 01:14
Mandela Unutulmadı 13 izlenme - 3 yıl önce Güney Afrika'nın eski devlet başkanı Nelson Mandela için ölümünün birinci yılı kapsamında Cape Town'da anma etkinlikleri düzenlendi.
Nelson Mandela - Special Aka 04:12
Nelson Mandela - Special Aka 3 izlenme - 1 yıl önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...