Hoşgeldiniz!

nemrut dağı

Nemrut Dağındaki Çok Gizli Sır Ve Belgeler 06:35
Nemrut Dağındaki Çok Gizli Sır Ve Belgeler 1.415 izlenme - 8 yıl önce işte kanıtlar
Nemrut Dağı 02:41
Nemrut Dağı 345 izlenme - 3 yıl önce Nemrut Dağı
Adıyaman Tanıtım Belgeseli 24:39
Adıyaman Tanıtım Belgeseli 250 izlenme - 2 yıl önce Dünyaca ünlü Nemrut Dağı'na ev sahipliği yapan Adıyaman her yıl yerli ve yabancı onbinlerce gezgini ağırlıyor... Adıyaman, Güneydoğu Anadolu'nun turistik kentlerinden biri. Nemrut Dağı'na ev sahipliği yapan Adıyaman'da milli parkın yanı sıra gezip keşfedecek pek çok tarihi mekan ve doğa güzellik bulunuyor. Bu otantik kenti keşfetmeye başlamadan önce Adıyaman gezilecek yerler listemize göz atın... Nemrut Dağı Milli Parkı: Sadece ülkemizin değil; dünyanın da en önemli örenyerleri arasında bulunan Nemrut Dağı Milli Parkı UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alıyor. Adıyaman merkeze yaklaşık 90 km mesafede bulunan Nemrut Dağı Kommagene uygarlığına ait kral mezarlara, heykellere ve tümülüslere ev sahipliği yapıyor. Dünyadaki en güzel gün doğumu ve gün batımı manzaralarından birine sahip olan Nemrut Dağı'na çıkmak için her yıl onbinlerce gezgin Adıyaman'ı ziyaret ediyor. Tarihi Yapılar: Adıyaman binlerce yıllık bir tarihe sahip. Bu tarihin günümüze mirası ise görülmeye değer tarihi yapılar. Gerger Kalesi, Adıyaman Yeni Kale, Cendere Köprüsü, Altınlı Köprü ve Göksü Köprüsü Adıyaman'da görebileceğiniz tarihi yapılar arasında başı çekiyor. Antik Kentler: Adıyaman'da özellikle arkeolojiye ilgi duyan gezginler için gezilebilecek pek çok antik kent ve öreyeri bulunuyor. Perre Antik Kenti, Pirin Antik Kenti, Arsemia Antik Kenti, Karakuş Tümülüsü, Haydaran Kaya Mezarları, Turuş Kaya Mezarları, Sofraz Tümülüs Mezarları, Karadağ Tümülüsü, Beştepeler Adıyaman'da görmenizi önerdiğimiz, çoğu Roma döneminden kalma örenyerlerinden. Camiler ve Kiliseler: Adıyaman Çarşı Camii, Eskisaray Camii, Yenipınar Camii, Adıyaman Ulu Camii, Abuzer Gaffari Türbesi, St. Petrus Kilisesi ve St. Pavlus Kilisesi Adıyaman'da görülmeye değer tarihi cami ve kiliseler arasında en çok ziyaret edilenlerden. Mağaralar: Gümüşkaya Mağaraları, Zey Mağaraları ve Palanlı Mağarası Adıyaman ve çevresinde yer alan, mağara turizmine ilgi duyan seyahatseverlerin görmeleri gereken mağaralardan. Adıyaman Müzesi: Osmanlı, Selçuklu, Bizans, Roma İmparatorluğu ve Helenistik dönemlere ait eserleri görebileceğiniz Adıyaman Müzesi şehirde mutlaka gezmeniz gereken bir durak Adıyaman'da. Oturakçı Pazarı: Şehir merkezinde bulunan Oturakçı Pazarı Adıyaman'a özgü geleneksel el sanatları, halı, kilim, çanta, hediyelik gibi şehre özgü eşyalara ulaşabileceğiniz bir çarşı.
Oy Aman Aman Burası Adıyaman 10:28
Oy Aman Aman Burası Adıyaman 240 izlenme - 1 yıl önce Efendim Adıyaman ilinin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla yapılmış Oguz aksaç, Uğur aslan gibi ünlü sanatçılarında seslendirdiği meşhur Adıyaman türküsünü ilimizin yerel sanatçılarından içlerinde kuzenimde bulunduğu bir ekip farklı tonlamalarıyla yeniden yorumlamışlar. Keyifle dinleyeceğinizi umduğum bu klip nemrut dağı gibi ilimizin tarihi mekanlarınıda içermektedir.
Nemrutta Güneşin Doğuşu 02:54
Nemrutta Güneşin Doğuşu 802 izlenme - 5 yıl önce temmuz 2011 adıyaman
Adıyaman Harfane Grubu - Nemrut Dağı 02:18
Adıyaman Harfane Grubu - Nemrut Dağı 502 izlenme - 5 yıl önce
Nemrut'ta gezinti yaparken 05:32
Nemrut'ta gezinti yaparken 341 izlenme - 4 yıl önce Nizamettin bertan ve arkadaşları
Nemrut Dağı 02:23
Nemrut Dağı 253 izlenme - 5 yıl önce
Adıyaman'da Gezilecek Yerler 02:17
Adıyaman'da Gezilecek Yerler 83 izlenme - 1 yıl önce Dünyaca ünlü Nemrut Dağı'na ev sahipliği yapan Adıyaman her yıl yerli ve yabancı onbinlerce gezgini ağırlıyor... Adıyaman, Güneydoğu Anadolu'nun turistik kentlerinden biri. Nemrut Dağı'na ev sahipliği yapan Adıyaman'da milli parkın yanı sıra gezip keşfedecek pek çok tarihi mekan ve doğa güzellik bulunuyor. Bu otantik kenti keşfetmeye başlamadan önce Adıyaman gezilecek yerler listemize göz atın... Nemrut Dağı Milli Parkı: Sadece ülkemizin değil; dünyanın da en önemli örenyerleri arasında bulunan Nemrut Dağı Milli Parkı UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alıyor. Adıyaman merkeze yaklaşık 90 km mesafede bulunan Nemrut Dağı Kommagene uygarlığına ait kral mezarlara, heykellere ve tümülüslere ev sahipliği yapıyor. Dünyadaki en güzel gün doğumu ve gün batımı manzaralarından birine sahip olan Nemrut Dağı'na çıkmak için her yıl onbinlerce gezgin Adıyaman'ı ziyaret ediyor. Tarihi Yapılar: Adıyaman binlerce yıllık bir tarihe sahip. Bu tarihin günümüze mirası ise görülmeye değer tarihi yapılar. Gerger Kalesi, Adıyaman Yeni Kale, Cendere Köprüsü, Altınlı Köprü ve Göksü Köprüsü Adıyaman'da görebileceğiniz tarihi yapılar arasında başı çekiyor. Antik Kentler: Adıyaman'da özellikle arkeolojiye ilgi duyan gezginler için gezilebilecek pek çok antik kent ve öreyeri bulunuyor. Perre Antik Kenti, Pirin Antik Kenti, Arsemia Antik Kenti, Karakuş Tümülüsü, Haydaran Kaya Mezarları, Turuş Kaya Mezarları, Sofraz Tümülüs Mezarları, Karadağ Tümülüsü, Beştepeler Adıyaman'da görmenizi önerdiğimiz, çoğu Roma döneminden kalma örenyerlerinden. Camiler ve Kiliseler: Adıyaman Çarşı Camii, Eskisaray Camii, Yenipınar Camii, Adıyaman Ulu Camii, Abuzer Gaffari Türbesi, St. Petrus Kilisesi ve St. Pavlus Kilisesi Adıyaman'da görülmeye değer tarihi cami ve kiliseler arasında en çok ziyaret edilenlerden. Mağaralar: Gümüşkaya Mağaraları, Zey Mağaraları ve Palanlı Mağarası Adıyaman ve çevresinde yer alan, mağara turizmine ilgi duyan seyahatseverlerin görmeleri gereken mağaralardan. Adıyaman Müzesi: Osmanlı, Selçuklu, Bizans, Roma İmparatorluğu ve Helenistik dönemlere ait eserleri görebileceğiniz Adıyaman Müzesi şehirde mutlaka gezmeniz gereken bir durak Adıyaman'da. Oturakçı Pazarı: Şehir merkezinde bulunan Oturakçı Pazarı Adıyaman'a özgü geleneksel el sanatları, halı, kilim, çanta, hediyelik gibi şehre özgü eşyalara ulaşabileceğiniz bir çarşı.
Ali Milli - Nemrut Dağı 02:16
Ali Milli - Nemrut Dağı 185 izlenme - 2 yıl önce Albüm: Adıyaman Harfane Sıra Geceleri 1 Şarkı Sözleri(lyrics): Şarkı Sözleri (lyrics): Çıkam Nemrut dağına Kurbanam yanağına Gel beraber bakalım Güneşin doğuşuna Le le le Sakine Niye gittin tütüne Gel beraber kaçalım Bak gidiyor makine Şu Nemrut'a gelsinler Güzelliği görsünler Kurban olayım dostlar Yari bana versinler Le le le Sakine Niye gittin tütüne Gel beraber kaçalım Bak gidiyor makine Nemrut dağın başında Heykelleri karşında Adıyaman kokuyor Toprağında taşında Le le le Sakine Niye gittin tütüne Gel beraber kaçalım Bak gidiyor makine
ne yapıyon kameraya alıyom komedi 00:40
ne yapıyon kameraya alıyom komedi 181 izlenme - 6 yıl önce adıyaman/ nemrut dağı arsemia antik kenti gezi
Nemrut Dağı ve Mezarın Sırrı 02:52
Nemrut Dağı ve Mezarın Sırrı 22 izlenme - 1 yıl önce TARİHİ KAYNAKLARDA HAK DİNİN KANITLARI . Firavun ve ordusu sulara nasıl gömüldü? Firavunun cesedi binlerce yıl nasıl korundu ve günümüze kadar ulaştı?Sapkın Lut kavmi nerede ve nasıl helak oldu?Ebla tabletlerindeki gizli kalmış gerçek neydi?Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevapları günümüzde yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda bir bir ortaya çıkmakta... Tarihi kaynaklar ve arkeolojik bulgular Kuran'da bildirilen haberlerin doğruluğunu bir kez daha gözler önüne sermekte... Bu filmde son dönemlerde yapılan arkeolojik çalışmaların sonuçlarından bazılarını izleyecek ve tarihi kaynaklarda ortaya çıkan Hak dinin kanıtlarını göreceğiz. nemrut dağı
Nemrut Dağı'nda 09:39
Nemrut Dağı'nda 78 izlenme - 2 yıl önce Nemrut Dağı'na çıkan 34 kişilik turist kafilesi, güneşin doğuşunu seyrettikten sonra ayin düzenledi.
Engelliler, Nemrut Dağı'na Çıktı 04:43
Engelliler, Nemrut Dağı'na Çıktı 43 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Engellilerin Nemrut Dağı'na tırmanmasından detaylar - Nemrut Dağı'nın zirvesindeki heykellerin bulunduğu alanı gezenlerden detaylar - Bedensel engelli Zekeriya Ünal'ın konuşması - Rotary Kulübü 2430. Bölge Federasyonu Başkanı Korhan Atilla'nın konuşması - Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü Dönem Başkanı Ferit Binzet'in konuşması - Dağın zirvesinde müzik dinletisi - Tarihi Cendere Köprüsü'nde Çukurova Senfoni Orkestrası'nın mini konser dinletisi Engelliler, Nemrut Dağı'na çıktı- Türkiye ve yurt dışından engelliler, Adıyaman'ın Kahta ilçesindeki UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Nemrut Dağı'nı gezdi Adıyaman'da, "Rotary Engellilerle Zirvede, Nemrut'a Tırmanıyoruz Projesi" kapsamında Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen engelliler, Nemrut Dağı'na çıktı.
Nemrut Dağı'nda Turizm Etkinliği 03:27
Nemrut Dağı'nda Turizm Etkinliği 13 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar - Davul ve Zurna gösterisi - Vali Mahmut Demirtaş'ın turistlere karanfil dağıtması - Vali Mahmut Demirtaş'ın konuşması - Nemrut Dağındaki heykellerden detaylar - Hindistanlı turistin konuşması - heykellerden detaylar Nemrut Dağı'nda turizm etkinliği- Adıyaman'da Turizm Haftası kapsamında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve "dünyanın 8. harikası olarak" nitelendirilen Nemrut Dağı'nda etkinlik düzenlendi- Vali Demirtaş: - "Özellikle memleketimizde çözüm süreciyle birlikte turist sayısının hem ülke genelinde hem de il genelinde artacağını düşünüyorum" Turizm Haftası dolayısıyla Kahta ilçesi yakınlarındaki 2206 rakımlı Nemrut Dağı'nda etkinlik düzenlendi.