Hoşgeldiniz!

Nervoza Videoları İzle

Ortoreksiya Nervoza Nedir? Bursa Psikolog - Şahin UÇAR 01:25
Ortoreksiya Nervoza Nedir? Bursa Psikolog - Şahin UÇAR 3 izlenme - 6 gün önce Ortoreksiya Nervoza Nedir? Uzm. Klinik Psikolog Şahin UÇAR yanıtlıyor.. https://www.bursapsikolog.org/ ortoreksiya nervoza pdf ,ortoreksiya nervoza makale ,ortoreksiya tedavisi ,ortoreksiya testi ,bigoreksiya ,orthorexia nervosa,anoreksiya
Bulimia Nasıl Bir Hastalıktır? 00:44
Bulimia Nasıl Bir Hastalıktır? 108 izlenme - 2 yıl önce Korto Psikolojik Danışmanlık’tan Klinik Psikolog Esin Ergin ile yeme bozuklukları üzerine konuştuk. Daha önce anoreksiya ve yeme bozuklukların nedenlerini konuşmuştuk. Şimdi ise yeme bozukluğunun yol açtığı hastalıklardan biri olan bulimiayı konuşuyoruz. Bulimia Nervoza nasıl bir hastalıktır? Yanıtı MigrosTV'de! http://migrostv.migros.com.tr/
Anoreksiya nervoza nasıl tedavi edilir? 00:57
Anoreksiya nervoza nasıl tedavi edilir? 30 izlenme - 2 yıl önce Anoreksiya nervoza hastası olan bir kişinin tedavisinde atılacak ilk adım kişinin normal kilosuna geri dönmesinin sağlanmasıdır. Tedavide kişilerin yeme bozukluğuna neden olan duygusal ve ilişkisel sorunlar ele alınır. Ayrıca kişinin stresle başa çıkabilmeyi ve hayatında yaşadığı sorunları yönetmeyi öğrenmesi amaçlanır.
Anoreksiya nervozanın belirtileri nelerdir? 00:43
Anoreksiya nervozanın belirtileri nelerdir? 16 izlenme - 2 yıl önce Anoreksiya nervozası olan bir kişi gözle görülür şekilde çok zayıftır. Aşırı kilo kaybı ve aşırı egzersiz yapılması da anoreksiya nervozanın belirtileridir.
Bir anoreksiya nervoza hastası nasıl fark edilir? 00:46
Bir anoreksiya nervoza hastası nasıl fark edilir? 14 izlenme - 2 yıl önce Anoreksiya, çok aşırı zayfılık sonucu fark edilir. Kişilerin yemek yeme tutumlarıyla da fark edilebilen bir hastalıktır. Bunun nedeni anoreksiya nervoza hastası olan bir kişi yemekleri kalorilerine göre seçer.
Bulimiya nervozanın belirtileri nelerdir? 00:59
Bulimiya nervozanın belirtileri nelerdir? 13 izlenme - 2 yıl önce Bulimiya nervozanın en temel belirtisi kişinin aşırı yemek yiyip yediklerini kusma halidir. Musil, idrar söktürücü gibi ilaçlar kullanılması da bulimiya nervozanın belirtileri olabilir.
Anoreksiya nervoza nasıl bir hastalıktır? 00:53
Anoreksiya nervoza nasıl bir hastalıktır? 13 izlenme - 2 yıl önce Anoreksiya nervoza aşırı zayıf kalma takıntısıdır. Anoreksiya nervozaya sahip kişiler için zayıf olmak ve zayıf kalmak çok önemlidir.
Anoreksiya nervoza vücudu nasıl etkiler? 00:43
Anoreksiya nervoza vücudu nasıl etkiler? 10 izlenme - 2 yıl önce Anoreksiya nervoza vücuda ciddi anlamda zarar verir. Kalp, mide ve sindirim rahatsızlıklarına neden olabilir. Anoreksiya nervoza kişilerin cildinde kuruluğa veya sivilce artışına neden olur.
Anoreksiya nervozanın nedenleri nelerdir? 01:01
Anoreksiya nervozanın nedenleri nelerdir? 7 izlenme - 2 yıl önce Anoreksiya nervozanın tek bir nedeni yoktur. Genetik olabilir. Kişiler ailelerinin yetiştirme şeklinden de etkilenip yeme bozukuluğu yaşayabilirler. İçinde bulunulan toplumun ve medyanın kiloya bakış açısı da yemek bozukluğuna neden olabilir.
Bir bulimiya nervoza hastası nasıl fark edilir? 00:50
Bir bulimiya nervoza hastası nasıl fark edilir? 6 izlenme - 2 yıl önce Bulimiya nervoza hastasını teşhis etmek anoreksiya nervoza hastasını teşhis etmek kadar kolay değildir. Yalnızca kişinin yakın çevresindekiler kişinin yemek yeme tutumuna dikkat ederek bir yeme bozukluğu olup olmadığını teşhis edebilir.
Bulimiya nervoza nasıl bir hastalıktır? 01:06
Bulimiya nervoza nasıl bir hastalıktır? 5 izlenme - 2 yıl önce Bulimiya nervoza kişinin yediği yemekleri kusma yoluyla vücuttan çıkararak zayıflamaya çalıştığı bir yeme bozukluğudur. Bulimiya nervoza hastası olan kişilerin çoğu normal kilodadır, bu nedenle yeme bozukluğuna sahip oldukları kolayca anlaşılmaz.
Bulimiya nervozanın nedenleri nelerdir? 00:49
Bulimiya nervozanın nedenleri nelerdir? 5 izlenme - 2 yıl önce Kişinin yalnızca zayıf olduğu zaman güzel görüneceğini düşünmesi bu yeme bozukluğunun gelişmesinde temel sebeplerden biri. Bunun yanı sıra genetik faktörler de bulimiya nervozanın bir başka nedeni.
Bulimiya nervoza nasıl tedavi edilir? 00:44
Bulimiya nervoza nasıl tedavi edilir? 4 izlenme - 2 yıl önce Bulimiya nervoza hastası olan bir kişiyle güzellik ve yemek algısı üzerinde konuşulur. Yeme bozukluğuna neden olan sorun saptanıp o sorun üzerinde yoğunlaşılır.