Hoşgeldiniz!

nevruz

3. Köprünün Ucunu İsteyen Gelin Adayı 01:43
3. Köprünün Ucunu İsteyen Gelin Adayı 41.584 izlenme - 2 yıl önce Nevruz Hanım gelen damat adayını beğenmeyerek kendi kriterlerini saymaya başlayınca herkesi şaşırttı "KRİTERLERİMİ SAYMAK İSTİYORUM" DEYİNCE... Esra Erol’la Evlen Benim’e katılan Nevruz Hanım gelen damat adayını beğenmeyerek; kendi kriterlerini saymaya başlayınca herkesi şaşırttı. Erol, gelin adayının istekleri karşısında şaşırınca, not alarak ti’ye aldı. Gelin adayı, gelecek talibin Moda, Caddebostan, Nişantaşı, Cihangir gibi semtlerden olmasını istedi. İstediği semtleri sayarken ‘3.köprünün ucunu istiyorum ille de’ deyince, stüdyodakiler kendilerini tutamayarak, gülmeye başladı. Esra Erol talip olacak damat adaylarını 'Kesinlikle ucu uzak olanlar gelmesinler' diyerek uyardı.
Tarkan'ın Albümünü Öpüp Koklayıp Ağlayan Gelin Adayı 01:27
Tarkan'ın Albümünü Öpüp Koklayıp Ağlayan Gelin Adayı 17.227 izlenme - 2 yıl önce Esra Erol'un izdivaç programında aradığı aşkı bir türlü bulmayan gelin adayı Nevruz, kendisine hediye edilen Tarkan albümü karşısında ne yapacağını şaşırdı.
Nevruz'da Halayı Trolleyen Genç 03:25
Nevruz'da Halayı Trolleyen Genç 11.089 izlenme - 2 yıl önce Eskişehir Anadolu Üniversitesindeki Nevruz kutlamalarında Kürt halayı çekilirken kulağında kulaklık bulunan bir öğrenci alanda disko dansı yapmaya başladı. Cemre Özenç adlı genç, kalabalığın şaşkın bakışları arasında herkesten farklı dansıyla herkesi güldürdü.
Nevruz Programa Yeni Haliyle Döndü 01:28
Nevruz Programa Yeni Haliyle Döndü 9.962 izlenme - 2 yıl önce Esra Erol'da programının sansasyonel gelin adayı Nevruz bir süredir programa çıkmıyordu. Esra Erol'un 6 Nisan günü yayınlanan bölümünde büyük değişim geçirerek gelen Nevruz, ekran başındakileri şaşırttı. Makyajlı, oldukça bakımlı ve güler yüzlü gözüken gelin adayını görenler tanımakta zorlandı. Değişimi ile dikkat çeken Nevruz, kendisine; 'Ne kadar güzel olmuşsun' diyen Esra Erol'a ise 'Ben her zaman güzeldim.' diyerek cevap verince ekran başındakileir güldürdü. Değişimi dışında program öncesinde çekilen görüntüleriyle ekrana gelen Nevruz, Hayatındaki zorlukları Esra Erol'la paylaştı ve anlattıklarıyla herkese kendisini daha iyi tanıtma fırsatı yakaladı.
Halay Çekmek İsteyen HDP'lilere Polis'den Tokat Gibi Cevap! 01:18
Halay Çekmek İsteyen HDP'lilere Polis'den Tokat Gibi Cevap! 8.174 izlenme - 2 yıl önce HDP Antalya örgütü Nevruz Bayramı kutlayacakları gerekçesiyle HDP Kepez İlçe Başkanlığı önünde toplandı. Yaklaşık 50 kişilik grubun toplandığını gören Çevik Kuvvet ekipleri parti binası önünde ve karşısında TOMA ile önlem aldı. ÖCALAN LEHİNE SLOGAN ATILDI HDP Milletvekili Garo Paylan, Antalya İl Eş Başkanları Zarife Atik ve Ahmet Kaya'nın sadece halay çekip açıklama yapacaklarını söylemeleri üzerine toplanan kalabalığa önce emniyet yetkilileri tarafından müsaade edildi. Ancak grup içerisinde Abdullah Öcalan lehine slogan atılması üzerine çevik kuvvet ekipleri gruba müdahale etmek üzere harekete geçti. GARO PAYLAN HALAY ÇEKİP EYLEMİ SONLANDIRACAĞIZ DEDİ Uyarı üzerine HDP'li Milletvekili Paylan, Nevruz ile ilgili bir konuşma yaptı ve halay çekerek eylemlerini sona erdireceklerini söyledi. EMNİYET MÜDÜRÜ TEPKİ GÖSTERDİ: BÖYLE BİR GÜNDE HALAY MI OLUR, DAĞILIN Şube Müdürü Görücü ise "Sayın vekil siz gelmeden burada halay çekildi. Suç unsuru olan sloganlar atıldı. Lütfen artık dağılın. Herkes konuşmayı yaptı ve bitti. Bakın İstanbul'da bomba patladı, insanlar öldü. Şimdi bu ölümlerin üzerine halay mı çekeceksiniz? İnsanlar ölümlerde bayramlarını bile iptal eder. Halay çekmez size de yakışmaz" dedi. Bu sözler üzerine HDP Milletvekili Paylan, "Haklısınız" diyerek emniyet müdürlerinin yanından ayrıldı. HDP'liler bunun üzerine sessizce dağıldı.
Demhat Botan - Newroz 05:59
Demhat Botan - Newroz 12.054 izlenme - 3 yıl önce Demhat Botan - Newroz 2015 Web: http://www.simayproduction.com Mem u Zin Kültür ve Sanat Merkezi Cudi Kültür ve Sanat Merkezi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/simayproduction kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Zeki Müren - Bir Oda Yaptırdım Hurma Dalından 02:58
Zeki Müren - Bir Oda Yaptırdım Hurma Dalından 10.063 izlenme - 3 yıl önce Arşivimdeki Zeki Müren kayıtlarını vatandaşa açmak amacıyla buradan daha güzel bir ortam olamaz diye düşünüyorum. İçeriklere çoğumuzun Kardeş Türküler'den Nevruz Türkü adıyla tanıdığı eser ile başlıyoruz, bir Malatya Türküsü, "Bir oda yaptırdım hurma dalından"... Türkünün derdini, kederini ve dersini biraz aşk acısı çeken iyi bilir. Saygılar
Myriam Fares - Şemmame 08:35
Myriam Fares - Şemmame 8.330 izlenme - 4 yıl önce Myriam Fares Erbilde Düzenlenen Nevruz Festivali'nde Shemmame" şarkını Seslendirdi. (2014)
SDÜ Nevruz Kutlamaları 2014 01:01
SDÜ Nevruz Kutlamaları 2014 6.144 izlenme - 4 yıl önce SDÜ Nevruz Kutlamaları 2014
Tanklar Cizre'de, 1992 Kanlı Nevruz (İlçe Merkezinden Görüntüler) 02:54
Tanklar Cizre'de, 1992 Kanlı Nevruz (İlçe Merkezinden Görüntüler) 3.579 izlenme - 2 yıl önce Peki neden Cizre? 1988'e kadar Mit, Jitem ve özel timcilerin hakimiyetinde olan Cizre, bu tarihten sonra köy yakma ve baskınlardan kaçarak Cizre'ye gelmeye başlayanlar köylülerle doldu. İlk defa 1990'da sadece 6-7 yerde lastik yakmalarla başlayan Nevruz kutlamaları, 1991'de ise ilk büyük patlamasını yaşadı. 1992'ye gelindiğinde devlet sadece Dağkapı Mahallesinde mutlak hakimiyet durumundaydı.21 Mart sabahı yürüyüşe geçen çok sayıda insanı durdurmak için tanklar ve panzerler Cizre merkezine gönderilmiş,açılan ateşlerle çok sayıda kişi hayatını kaybetmiştir. Olaylar sırasında resmi olarak 57 kişi hayatını kaybetmiştir, gayriresmi bu rakamın 100'ü aştığı söyleniyor..Ölenlerin çoğu panzerler ve dönemin faili meçhullerle ün yapmış jitem ve özel timcilerin kurşunlarıyladır. Devlet elindeki tüm imkanlarla bu yürüyüşü durdurmaya çalışmış, yine dönemin belediye başkanı Kamil atak ve adamlarınında çok sayıda kişiyi Basisk denen köyde infaz ettiği söyleniyor.(aynı Kamil atak 7 Pkk'lıyı yemeklerine zehir katarak öldüren kişidir.) Bu nevruzu, o yıllarda Cizre'de yaşamış olanlar, bunun kürdistanları için bir dönüm noktası oldugunu, cizre'deki örgütlenme ve direnişin tüm kürdistana sıçradığını belirtiyor. --------------------------------------------------------------------- Buraya kadar olanlar 1992'de olayları yaşamış kürtcülerin anlattıklarıdır, çeşitli kaynaklardan derlediğim cümlelerdir.Şimdi ise olayın diğer aktörü olan "devlet"'cilerin düşüncelerini aktaralım. 1992'ye gelindiğinde Pkk Şırnak-Cizre-Nusaybin ile Lice-Genç-Kulp bölgesinde aşırı derecede güçlenmiş, devlet alan hakimiyetini kaybetmiş durumdaydı. Durumu Dönemin OHAL valisi Ünal Erkan: "PKK, bölgenin bazı yerlerinde vergi toplamaya, askere almaya başladı ve özellikle Şırnak ve Cizre neredeyse kurtarılmış bölge haline getirildi" şeklinde anlatıyordu. O yıllarda Cizre'de asker polis ancak zırhlı araçlarla sokağa çıkabiliyor, akşamları ise tamamen karakol ve kışlalara çekiliyordu, öyleki bazı yerlerde vali kaymakam bile bir yerden bir yere gidemiyordu. Durumun ciddiyetinin farkına varan devlet, strateji değişikliğine gider ve hem kırsalda hem şehirlerde pkk ve pkk destekçilerine karşı çok sert tedbirler almaya başlar. Diyarbakır milletvekili Hatip Dicle'nin "devlet şiddeti seçti.Böylece pkk dahada kitleşelleşecek" sözlerine karşın Pkk'nın direnci kırılmış, başta Osman Pamukoğlu olmak üzere dirayetli komutanların karşı taaruzlarıyla pkk psikolojik üstünlüğü ve alan hakimiyetini her bakımdan kaybetmiştir.
1992 Batman Nevruzu 09:59
1992 Batman Nevruzu 2.806 izlenme - 2 yıl önce Kine em eşliğinde 1992 yılında Batman'da nevruz coşkusu.
Furkan'dan Süper Bir Halay 02:07
Furkan'dan Süper Bir Halay 16.047 izlenme - 10 yıl önce izleyinde halay nasıl çekilirmiş görün
Nevruz Bayramı Şenlikleri 01:06
Nevruz Bayramı Şenlikleri 5.121 izlenme - 10 yıl önce nevruz bayramında okulda yapılan bir küçük gösterinin çekimi
Kürtçe Şarkı Aynur'dan, Nevruz, Kürtçe Müzik 03:35
Kürtçe Şarkı Aynur'dan, Nevruz, Kürtçe Müzik 9.226 izlenme - 7 yıl önce kürtçe şarkı aynur yeni gün
Makyajlı Nevruz - Esra Erol (6 Nisan Çarşamba) 01:34
Makyajlı Nevruz - Esra Erol (6 Nisan Çarşamba) 1.334 izlenme - 2 yıl önce Esra Erol'da programının sansasyonel gelin adayı Nevruz bir süredir programa çıkmıyordu. Esra Erol'un 6 Nisan günü yayınlanan bölümünde büyük değişim geçirerek gelen Nevruz, ekran başındakileri şaşırttı. oldukça bakım ve güler yüzlü gözüken gelin adayını görenler tanımakta zorlandı. Değişimi ile dikkat çeken Nevruz, kendisine; 'Ne kadar güzel olmuşsun' diyen Esra Erol'a ise 'Ben her zaman güzeldim.' diyerek cevap verince ekran başındakileir güldürdü. Değişimi dışında program öncesinde çekilen görüntüleriyle ekrana gelen Nevruz, Hayatındaki zorlukları Esra Erol'la paylaştı ve anlattıklarıyla herkese kendisini daha iyi tanıtma fırsatı yakaladı. Çok eleştirilen gelin adayı Nevruz, Esra Erol'a neler anlattı.
Az Daha Nevruz Ateşinde Yanacaklardı 00:34
Az Daha Nevruz Ateşinde Yanacaklardı 2.599 izlenme - 5 yıl önce Kars Atatürk İlköğretim Okulu Bahçesinde Düzenlenen Nevruz Etkinliklerinde, Havada Çarpışan İki Öğrenci Nevruz Ateşinin İçine Düştü. Yürekleri Ağızlara Getiren Olayda, Öğrencilerin Atik Davranması Olası Bir Faciayı Önledi.
İstanbul Üniversitesi'nde PKK'lilerden Nevruz Kutlaması 04:16
İstanbul Üniversitesi'nde PKK'lilerden Nevruz Kutlaması 2.145 izlenme - 3 yıl önce İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki Havuzlu Bahçede çekilen görüntülerde kitle nevruz'u halay çekerek marşlar söyleyerek kutluyor. marşın sözleri şu şekilde; "Ellerinde Bixiler, Düşüyor Skorskyler Ellerinde Doçkalar Düşüyor tüm Kobralar" Partileri PKK Vuruyor APOcular Orduları HPG Vuruyor APOcular Önderleri Öcalan Geliyor APOcular Vuruyor APOcular Siz dağda biz şehirde Vuruyor Apocular Ellerinde fişekler Düşüyor Ülkücüler Ellerinde sopalar Ağlıyor güvenlikler"
vanda nevruz rezaleti 03:35
vanda nevruz rezaleti 4.691 izlenme - 8 yıl önce işgalci tc kürdistandan defol yazılı pankart açan vatan hainleri apo ve pkk lehine slogan atan onbinlerce kişiye türk polisi alanın çevresinde durmakla yetindi
Nevruz Halayını Troll'leyen Genç 03:25
Nevruz Halayını Troll'leyen Genç 618 izlenme - 12 ay önce Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde gerçekleşen Nevruz halayını troll'leyen gencin görüntüleri iki yıl öncesine ait. Nevruz ateşinin etrafında halay çeken insanlar ve ateşin başında kopan genç...
Diyarbakır Newroz'unda Vinç Üzerinde Halay 2013 01:42
Diyarbakır Newroz'unda Vinç Üzerinde Halay 2013 1.895 izlenme - 5 yıl önce Diyarbakır'da kutlanan Nevruz Bayramı'nda yağlı vincin pistonlarına tırmanarak tepeye kadar ilerleyen iki genç yaptıkları hareketlerle izleyenlere korkulu anlar yaşattı!
Newroz Piroz Be Nevruz Kutlu Olsun Nawrız Qıtti Bo 03:44
Newroz Piroz Be Nevruz Kutlu Olsun Nawrız Qıtti Bo 5.453 izlenme - 10 yıl önce newroz piroz be nevruz kutlu olsun nawrız qıtti bolsın
Kardeş Türküler - Nevruz Türkü 05:20
Kardeş Türküler - Nevruz Türkü 4.629 izlenme - 7 yıl önce
Esra Erol''da - Nevruz Hanım'ın Locadan Gelen Eleştirilere Cevabı (15 Şubat Pazartesi) 02:48
Esra Erol''da - Nevruz Hanım'ın Locadan Gelen Eleştirilere Cevabı (15 Şubat Pazartesi) 636 izlenme - 2 yıl önce Esra Erol 15 Şubat Pazartesi bölümünde adaylar birbirini eleştirdi.Merak edilen aday Nevruz'a yapılan eleştiler,buna karşın Nevruz eleştirilere cevabını izleyelim.
Başkan Vekili Nevruz Ateşinden Atlarken Düştü 02:24
Başkan Vekili Nevruz Ateşinden Atlarken Düştü 1.459 izlenme - 4 yıl önce Uşak'ta düzenlenen resmi törende protokol üyeleri nevruz ateşinin üzerinden atladığı sırada Uşak Belediye Başkan Vekili Nejat Çolak atlarken dengesini kaybederek yere düştü, Çolak'ı yerden korumalar kaldırdı.Uşak Valiliği ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nce TOKİ Şefkat İlk-Orta Okulu'nda düzenlenen Nevruz Bayramı etkinlikleri büyük ilgi gördü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kutlamaların açılış konuşmasını yapan Uşak Kültür ve Turizm Müdürü Şerif Arıtürk, Nevruz'un Türk dünyası için önemini anlatarak, baharın müjdecisi olarak adlandırılan günün coşku ile kutlanması gerektiğini vurguladı. Arıtürk, "Türkiye'nin kültürel değerlerini yaşatmak ve korumak adına Nevruz'un önemli bir kültürel etkinlik. Hangi düşüncede olursak olalım 'Ben Türküm, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım' diyebilen herkesin, Türkün ortak değerlerine birlikte sahip çıkması ve Nevruz'u kutlaması gerekir" dedi. Halk oyunları gösterisinin ardından protokol üyeleri Nevruz ateşinin üstünden atladı. Uşak Belediye Başkan Vekili Nejat Çolak atlarken dengesini kaybederek yere düştü.şak Belediye Başkan Vekili Nejat Çolak atlarken dengesini kaybederek yere düştü. Protokol üyeleri demir dövdükten sonra, yumurta tokuşturdu. Etkinlik lokma ikramının ardından son buldu. Etkinliğe Uşak Valisi Seddar Yavuz, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Fuat Kömürcü, Emniyet Müdürü Ogün Toprak, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik ve protokol üyeleri katıldı.
Yanlışlıkla Nevruz Halayına Karışan Apaçi 03:25
Yanlışlıkla Nevruz Halayına Karışan Apaçi 833 izlenme - 3 yıl önce Eskişehir Anadolu Üniversitesindeki Nevruz kutlamalarında Kürt halayı çekilirken kulağında kulaklık bulunan bir öğrenci alanda disko dansı yapmaya başladı. Cemre Özenç adlı genç, kalabalığın şaşkın bakışları arasında herkesten farklı dansıyla herkesi güldürdü. Arkeoloji Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Özenç, “Ben halay çekmeyi bilmiyorum, o yüzden burada böyle dans ediyorum. Doğaçlama yapıyorum, hayatımda ilk defa dans ediyorum. Kulaklıktan da farklı müzik dinliyorum ama dışarıdaki müzik bunu bastırdığı için iki müziği de karıştırıp öyle dinliyorum” dedi.
Çılgın Egolu Nevruz Hanımı Trolleyen Trollcü Nişantaşlı Genç Mehmet - Esra Erol 33:43
Çılgın Egolu Nevruz Hanımı Trolleyen Trollcü Nişantaşlı Genç Mehmet - Esra Erol 580 izlenme - 2 yıl önce Esra Erol'la programında gelin adayı Nevruz Hanım'ın kendisine gelen damat adayına yaklaşımı stüdyoda sert tepki ile karşılandı. Damat adayının çok konuştuğunu ve Tarkan'a benzemediğini ifade ederek cevabının 'hayır' olduğunu söyleyen gelin adayı bir an önce stüdyoyu terk etmek istedi ama araya Esra Erol girdi. Esra Erol Esra Erol Nevruz Esra Erol Troll
Farkımız, Tarzımız Diyerek Nevruz'da Halayı Trolleyen Genç 03:25
Farkımız, Tarzımız Diyerek Nevruz'da Halayı Trolleyen Genç 762 izlenme - 2 yıl önce Eskişehir Anadolu Üniversitesindeki Nevruz kutlamalarında Kürt halayı çekilirken kulağında kulaklık bulunan bir öğrenci alanda disko dansı yapmaya başladı. Cemre Özenç adlı genç, kalabalığın şaşkın bakışları arasında herkesten farklı dansıyla
Nevruz Çelikhan 00:36
Nevruz Çelikhan 1.090 izlenme - 5 yıl önce Nevruz Çelikhan
1992 Cizre Nevruzunda Neler Yaşandı? 01:24
1992 Cizre Nevruzunda Neler Yaşandı? 685 izlenme - 3 yıl önce 1992 yılında erçekleşen Cizre olaylarından bir kesit izliyoruz.
Kaymakli İlkogretim Okulu Nevruz Bayrami 07:46
Kaymakli İlkogretim Okulu Nevruz Bayrami 1.909 izlenme - 8 yıl önce kaymaklı ilköğretim okulunda düzenlenen nevruz bayramı kutlamaları