Hoşgeldiniz!

new wave

Psychopatia Sexualis: Soft Cell - Sex Dwarf (+18) 05:26
Psychopatia Sexualis: Soft Cell - Sex Dwarf (+18) 15.793 izlenme - 3 yıl önce Muhtevası sadece bir tek imge etrafında dolaşsa da (seks seks seks!) onunla ilgili çeşitlemeleri, insanın aklını durdurabilecek kadar zengin bir Soft Cell çalışması. Tainted Love'ın müthiş başarısının ardından, 'Sex Dwarf' ile sallamak isterler listeleri. Fakat çıplak kadınlarla, transvestitlerle, bilumum BDSM aksesuarıyla, mebzul miktarda çıplaklıkla ve sâir cinsten aktiviteyle dolup taşan video klip, hiç de şaşırtıcı olmayan bir biçimde BBC tarafından yasaklanır ve yayınlanma olanağı bulamaz. 'Sex Dwarf' bu bakımdan, Hieronymus Bosch'vari bir cinsel patolojiler atlasının bir bölmünü güncelleyerek, fazlasıyla 'İngiliz' bir 'camp' ile birleştiriyor ve dehşetle veya şehvetle izlenmekten ziyade, gülerek izlenmesini sağlayan bir parodiye dönüştürüyor. Tabii, yine de körpe dimağların etkilenmesi tavsiye olunmaz. Klibi çeken kişi de, yaklaşık olarak 1980'lerin ortasından itibaren neredeyse bütün Cure kliplerini çeken Tim Pope, ki onun için de Tim Burton'ın klipçisi dense yeridir.
Sapık Hareketlerle Bezeli Amaçsız Klip (Drank & Drug) 02:25
Sapık Hareketlerle Bezeli Amaçsız Klip (Drank & Drug) 2.648 izlenme - 3 yıl önce Hollandalı imiş efendim bu grup, şu sıralar hangi yabancı siteyi açsam karşıma çıkıyor. Kendileri Lil Ronnie & Kleine Flex. Araştırmasını sizler yaparsınız. bye
Wolfsheim - Kein Zuruck 03:49
Wolfsheim - Kein Zuruck 1.498 izlenme - 2 yıl önce Peter Heppner gibi aşmış bir vokale, aşmış şarkılara sahip, insanı adeta kendine bağımlı hale getiren, hatta bundan sonra Almanca dinliycem olm ben dedirtip, ardından hiçbiri bunlar gibi değil ki dedirten, yanlış anlaşılmasın ingilizce şarkıları da olan*, başarılı, alman synth pop grubu Wolfsheim'dan dinliyoruz efenim: Kein Zuruck..
serebro tik tok kesha 03:36
serebro tik tok kesha 1.084 izlenme - 6 yıl önce
Serebro Tik Tok New Wave 2011 03:36
Serebro Tik Tok New Wave 2011 509 izlenme - 6 yıl önce Serebro tik tok new wave 2011
The Police - Wrapped Around Your Finger (1983) 05:11
The Police - Wrapped Around Your Finger (1983) 215 izlenme - 2 yıl önce The Police Londra, İngiltere kökenli rock müzik grubu. Grup 1970'li yılların sonunda dünya çapında büyük bir üne ulaşarak New Wave ve Reggea müzik tarzlarında büyük başarı yakalamış ilk gruplardan birine çevrildi. Çıkardıkları 5 albümün hepsi dünya çapında büyük satış başarıları elde etmiş, eleştirmenlerden yüksek not toplamışdır. Bu albümlerin dördü ünlü Rolling Stone dergisinin "Tarihdeki En İyi 500 Albüm" sıralamasında yer almışdır. Grubun son albümü Synchronicity 1983 senesinde piyasaya sürüldü. Albüm grubun en başarılı albümü olarak, Michael Jackson'un Thriller albümünü listelerden devirdi ve ABD-de 8 milyon sattı. Synchronicity turnesinin ardından yaratıcı farklılıkları sebep göstererek ayrılsalar da 1986-da Amnesty Turnesi için tekrar bir araya gelerek Bryan Adams, U2, Peter Gabriel ve Lou Reed ile turneye çıktılar. 2007 senesinde tekrar bir araya gelip, dünya turnesine çıktılar. Turne, müzik tarihinde en fazla gişe yapan üçüncü turne olduğu gibi, grubu 2008 senesinin en çok kazanan müzisyenleri yaptı. 2003 senesinde Rock 'N Roll Hall of Fame-e dahil olan grup, aktif oldukları 5 sene içerisinde 50 milyonun üzerinde bir satış başarısı yakalmışdı. Jazz, pop, raggea ve punk müziğinin harmanlamasıyla kendi tarzını yaratan The Police, halen bir çok müzik eleştirmeni tarafından tarihdeki en önemli gruplardan biri olarak gösterilir. Her üç üye şarkılar yazsada grubun şarkılarının büyük kısmının sözü ve müziği grubun vokalisti ve bas gitaristi Sting'e aittir. Roxanne ile dünya çapında üne kavuşsalarda, en büyük hit şarkıları Every Breath You Take isimli parçadır. Don't Stand So Close To Me, De Do Do Do De Da Da Da, Message in a Bottle, Walking on the Moon, So Lonely, Every Little Thing She Does Is Magic, Synchronicity, King of Pain, Invisible Sun gibi dönemin bir çok ünlü şarkısını üretmişlerdir.
Gökhan Güney - Sana da mı Geldiler? 02:55
Gökhan Güney - Sana da mı Geldiler? 222 izlenme - 3 yıl önce 80'ler.. New Wave ve Taverna uyumunu ortaya seren bir şarkı... Yıllardır aklımda idi sonunda dinleyebildim! Dinleteyim dedim...
Duran Duran - The Wild Boys 04:13
Duran Duran - The Wild Boys 178 izlenme - 3 yıl önce Seksenli yıllarda fırtına gibi esen ingiliz müzik topluluğu Duran Duran 1984 yılında 'Wild Boys' isimli singılı yayınlayarak listelere 2 numaradan giriş yapmışlardır. Wild Boys kısa sürede Duran Duran’ı tanımlayan şarkı haline gelmiştir. Ayrıca fantastık klibi ile 1985 grammy en iyi video klip ödülünü almıştır.
Culture Club - Do You Really Want To Hurt Me (1982) 04:29
Culture Club - Do You Really Want To Hurt Me (1982) 124 izlenme - 2 yıl önce 1981 yılında kurulmuş İngiliz pop grubu Culture Club 1982 yılında çıkardıkları " Do You Really Want To Hurt Me" isimli şarkısıyla Amerika Billboard Hot 100'de 2. sırayı almıştır.
Nouvelle Vogue - In A Manner Of Speaking 03:58
Nouvelle Vogue - In A Manner Of Speaking 176 izlenme - 4 yıl önce In a manner of speaking I just want to say That I could never forget the way You told me everything By saying nothing In a manner of speaking I don't understand How love in silence becomes reprimand But the way that I feel about you Is beyond words Oh give me the words, give me the words That tell me nothing Ooh give me the words, give me the words That tell me everything In a manner of speaking, semantics won't do In this life that we live we only make do And the way that we feel Might have to be sacrificed So in a manner of speaking, I just want to say That just like you, I should find a way To tell you everything By saying nothing Oh give me the words, Give me the words That tell me nothing Ooh give me the words, give me the words That tell me everything Oh give me the words, give me the words That tell me nothing Ooh give me the words, give me the words That tell me everything
The Buggles - Video Killed The Radio Star (1979) 03:35
The Buggles - Video Killed The Radio Star (1979) 132 izlenme - 3 yıl önce "Video Killed the Radio Star" İngiliz synthpop/New Wave grubu The Buggles'ın bir teklisidir. 7 Eylül 1979'da onların çıkış teklisi olarak Island Records şirketi etiketiyle yayınlamıştır.Şarkı radyonun altın çağlarını kutlar, kariyerinin televizyon tarafından kesilen bir radyo yıldızını anlatır. Şarkı bazı ülkelerdeki müzik listelerinde üst sıralara yükseldi. Ve birçok şarkıcı tarafından yeniden yorumlandı. Klibi ilk kez Birleşik Devletler MTV kanalında 1 Ağustos 1981'de yayınlandı. Şarkı VH1'in 100 Greatest One-Hit Wonders of the 80's listesinde 40. oldu.
The Human League - Don't You Want Me 03:26
The Human League - Don't You Want Me 118 izlenme - 3 yıl önce İngiltere'nin en itibarlı new wave topluluklarından The Human League'i anlatmakla bitmez amk. Pete Burns, D. or Alive için ne ise Philip Oakey'de T. Human League için odur. Zaman zaman -günümüzde- festivallere katılan grubun bu parçası 1982 tarihli Love and Dancing'ten.
Billy Joel - We Didn't Start the Fire (1989) 04:05
Billy Joel - We Didn't Start the Fire (1989) 84 izlenme - 2 yıl önce William Martin Joel (d. 9 Mayıs 1949) ABD'li rock müzisyeni ve şarkı sözü yazarıdır. Gençliğinde piyano dersleri almış, 1960'lı yıllarda çeşitli rock gruplarında piyano çalmıştır. 1973'te piyasaya çıkan Piano Man adlı şarkısı hit olunca, ismini duyurmuştur. Just the Way You Are ile 1977'de Grammy Ödülü kazanmıştır. Elton John ile arkadaş olan Joel'in bu müzisyenle birçok düeti bulunmaktadır. 2 Ekim 2004'te kendisinden 33 yaş küçük Kate Lee ile evlenmiştir. Bu Joel'in üçüncü evliliğidir. Daha önceki eşleri ise Elizabeth Weber ve Christie Brinkley'dir.
2015 International Fashion SuperModel (IFSM) Grand Finale 07:28
2015 International Fashion SuperModel (IFSM) Grand Finale 56 izlenme - 2 yıl önce http://ifsmfashiontv.com - Int'l Fashion SuperModel Competition Hollywood Ca.
The Police - Message In A Bottle (1979) 04:06
The Police - Message In A Bottle (1979) 64 izlenme - 2 yıl önce The Police Londra, İngiltere kökenli rock müzik grubu. Grup 70-lerin sonunda dünya çapında büyük bir üne ulaşdı. New Wave ve Reggea tarzında büyük başarı yakalamış ilk gruplardan biridir. Çıkardıkları 5 albümün hepsi dünya çapında satış başarıları elde etmiş, eleştirmenlerden yüksek not toplamışdır. Bu albümlerin 4-ü Rolling Stone dergisinin "Tarihdeki En İyi 500 Albüm" sıralamasında yer almışdır. Grubun son albümü Synchronicity 1983 senesinde piyasaya çıktı, Michael Jackson'un Thriller albümünü listelerden devirdi ve sadece ABD-de 8 milyon sattı. Ayrılan grup 1986-da Amnesty Turnesi için tekrar bir araya gelerek Bryan Adams, U2, Peter Gabriel ve Lou Reed ile turneye çıktı. 2007 senesinde tekrar bir araya gelip, dünya turnesine çıktılar. Bu tarihdeki en fazla gişe yapan üçüncü turne olduğu gibi, The Police-i 2008in en çok kazanan müzisyenleri yaptı. 2003 senesinde Rock 'N Roll Hall of Fame-e dahil olan grup, aktif oldukları 5 sene içerisinde 50 milyonun üzerinde bir satış başarısı yakalmışdı. Jazz, pop, raggea ve punk müziğini çok kullanan The Police, halen tarihdeki en iyiler listelerinde yer almaktadır. Her üç üye şarkılar yazsada grubun hitlerinin geneli Sting'in besteleridir. Roxanne ile dünya çapında üne kavuşsalarda, en büyük hit şarkıları Every Breath You Take isimli parçaydı. Don't Stand So Close To Me, De Do Do Do De Da Da Da, Message in a Bottle, Walking on the Moon, So Lonely, Every Little Thing She Does Is Magic, Synchronicity, King of Pain, Invisible Sun gibi birçok hit şarkı üretmişlerdir.
Propaganda - Dr. Mabuse 04:27
Propaganda - Dr. Mabuse 90 izlenme - 3 yıl önce Alman synth-pop grubu. Avrupadan yola çıkıp ingilizce parçalarla kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran grubun 1984 tarihli parçası. Solist aplamıza Allah ses vermiş ama güzellik vermemiş, e nabalım böyle de bağrımıza basıcaz artık. Michael Cretu'yu saymazsak muhtemelen şu anda 80'lerin en iyi elektronik alt yapılı parçasını dinliyorsunuz. 1980 ile 1989 yılına ait 1.000 civarı parça dinledim en iyisi budur beyler buyrun dinleyin... Bu parçayı bi arkadaşım 5 yıldır arıyormuş, ismini bir türlü çıkaramamış; bir filmden duymuş sanırım. Sırf onun bende bitmek tükenmek bilmeyen kredisi nedeniyle ekledim bunu. Bu kadar da vefalı bu kadar da kamusal bir piçim. yeh yeh...
Kim Carnes - Bette Davis Eyes (1981) 03:37
Kim Carnes - Bette Davis Eyes (1981) 56 izlenme - 2 yıl önce Kim Carnes 1945 California doğumlu Amerikalı şarkıcı ve besteci1981 yılında çıkardığı " Bette Davis Eyes " isimli şarkısıylar Amerika Billboard Hot 100'de ilk sıraya girmiştir.
Simple Minds - Promised You A Miracle 03:59
Simple Minds - Promised You A Miracle 60 izlenme - 3 yıl önce Şimdi böyle şarkılar yapılsa vallahi çiğ tavuk yerim lan, o derece başarılı yani. Rock ve new wave arasında gidip gelen parçalar okuyan ingiliz band, ne kadar da havalı değil mi agalar... Dinlerken insan, keşke 80lerde yaşasaydım diyor.
Bow Wow Wow - Go Wild in The Country 02:28
Bow Wow Wow - Go Wild in The Country 75 izlenme - 3 yıl önce 80'lerin çılgın gruplarından biriydi, Bow Wow Wow. Yeni Romantikçilerden olup, tahmin edeceğiniz üzere İngiltere’den dünyaya yayılmış sağlam New Wave band’lerinden biridir. 1982 kışında yayınlanan bu parçayı sevin bence, sevmezseniz de bir şey olmaz lan.
Tears For Fears - Shout (1984) 06:24
Tears For Fears - Shout (1984) 51 izlenme - 2 yıl önce "Shout" İngiliz grup Tears for Fears tarafından "1984" yılında çıkarılmıştır.Sözleri Roland Orzabal ve Ian Stanley'e aittir.Şarkı Amerika Billboard Hot 100'de ilk sırayı almıştır.
Duran Duran - The Reflex (1984) 04:30
Duran Duran - The Reflex (1984) 51 izlenme - 2 yıl önce Duran Duran 1978 yılında İngiltere Birmingham'da kurulmuş İngiliz New Wave müzik grubu. Grup son 30 yılda 'en iyi 100' listelerine 21 adet 45'lik ile girmiştir. Aynı sürede, 30 adet 45'likleri İngiltere'de en iyi 40 listesine girmiştir. Albümleri dünya çapında 85 milyondan fazla satılmıştır. Grubun kurucuları klavyede Nick Rhodes, bas gitarda John Taylor, bateride Roger Taylor, gitarda Andy Taylor ve vokalde Simon Le Bon'dur. Grup hiç bir zaman dağılmamıştır. 1989-2001 yılları arasında Warren Cuccurullo gruba katılmış, 1989-1991 yılları arasında da Sterling Campbell baterist olarak gruba dahil olmuştur.
The Human League - Open Your Heart 03:50
The Human League - Open Your Heart 69 izlenme - 3 yıl önce 80leri 80ler yapan en azılı en sağlam new wave gruplarından biridir The Human League. Ancak bu abi eşeğe biraz su kaçırmış gibi. Hani diyorum ki azıcık az boyalı gimin olsa fena mı olurdu layn. Yok biz gene onu severdik de ne bileyim bi serzeniş işte benimkisi. Toplanın beyler 1981 yılına gidiyoruz...
Thompson Twins - Lay Your Hands On Me 03:57
Thompson Twins - Lay Your Hands On Me 55 izlenme - 3 yıl önce Seksenlerde esip gürleyen ve 90'ların başında tamamen dağılan İngiliz grubu aslında "Doctor Doctor" parçası ile yakinen tanıyorsunuz. Ancak ben sırf piçlik olsun diye bu parçayı dinlemenizi istiyorum. Tavsiye değil agalar canım öyle istedi çünkü. Tamam lan alınmayın hemen şaka yaptık amk, maksat müziğe dair bilmediğiniz bir bok kalmasın, valla bak bir çıkarım varsa ne olayım... Tom Bailey abiyi burdan alkışlıyorum.
The Cure - Friday im in Love 03:39
The Cure - Friday im in Love 48 izlenme - 2 yıl önce Bana göre topluluğun, 70 ve 80li yıllardan gelen müzikal birikimi kullanarak yaptığı en iyi 90lar parçası. Çünkü herşeye rağmen dinlendiğinde çok gerilere götürebiliyor dinleyeni. The Cure ve Robert Smith üzerine pek çok şey yazılabilir, ancak İngiltere'den çıkan onca band ve topluluk arasında çok şanslı olduklarını da söylemem gerekir. Örneğin bir Classix Nouveaux"un bir Sal Solo'nun da aynı şekilde desteklenmesini şahsen isterdim, destek gördü mü peki; elbette hayır... Destek bir yana tanıyan yok amına koyayım. Bu parça 1992 yılında yayınlanan Wish'de yer alan şarkılardan biri ve çokzel...
Platinum Blonde - Crying Over You 03:45
Platinum Blonde - Crying Over You 54 izlenme - 3 yıl önce Kanadalı band'ın 1985 tarihli parçası olup, It Doesn't Really Matter ve Not In Love kadar ses getirmiştir. Özellikle 80lerin başında tüm dünyada ayırt edici şekilde tanınırken, 90ların başında benliklerini yitirerek; müzik piyasasından kaybolmuşlardır. Canlardır...
Ultravox - Passing Strangers 03:48
Ultravox - Passing Strangers 43 izlenme - 3 yıl önce 1977 yılında kurulan, 80'lerde adından oldukça söz ettirmiş ingiliz new wave ve elektronik pop gurubudur. Ülkemizde pek kadri kıymeti bilinmemiştir. Müzik dünyasına, Dancing with tears in my eyes , Lament, Heart of the country, Man of two worlds, vienna gibi hit parçaları kazandırmışlardır.
Art Of Noise - Moments İn Love 04:20
Art Of Noise - Moments İn Love 53 izlenme - 3 yıl önce 80'lerin en sıradışı gruplarından biridir Art Of Noise.. YES grubundan tanıdığımız, aynı zamanda ünlü bir prodüktör olan Trevor Horn'un, müzik basınından Paul Morley ile birlikte öncülüğünü yaptığı Art Of Noise projesi, 80'lerin elektronik müzik furyasına farklı bir renk katmıştır. 84 yılından , grubun ilk albümü ve kariyerlerinin başlangıcı olan 'Into Battle ve Art Of Noise' dan güzel pir parça. Keyifli dinlemeler ...
Gang Of Four - Is It Love 04:00
Gang Of Four - Is It Love 51 izlenme - 3 yıl önce Defalarca dağılıp tekrar bir araya gelen İngiliz grubun 1983 tarihli kuşkusuz en iyi parçası. "Gang of Four" dünyaca tanına bir new wave grubu olup bir başka Gang of Four daha vardır ki kendileri Çin malı olup çakmadırlar efenim lüften itibar etmeyiniz. Ha ben illa itibar edicem diyorsan da ben bir şey diyemem sikimde olmaz yani.
Strawberry Switchblade - Jolene 03:34
Strawberry Switchblade - Jolene 39 izlenme - 3 yıl önce Jill Bryson ve Rose McDowall'dan kurulu bayan pop grubu. E arkalarından bi erkek olmayınca haliyle uzun soluklu olmayan bi oluşum olmuş. Hemen dağılmışlar, şaka bi yana bu kızlar devam etseler; bence başarısız olmaları imkansızmış layn. Yani popülerlik namına gerekli olan her şey var bunlarda... Hadi gene iyisiniz amına koyayım hiç duymadığınız ama 80leri sallayan bi grup daha öğrendiniz, keh keh...Yıl 1985.
The Cars - You Might Think 03:03
The Cars - You Might Think 45 izlenme - 3 yıl önce Amerikalı topluluğun 1984 tarihli Heartbeat City albümünde yer alan eğlenceli parçası. Dönem dönem ayrılıp yeniden bir araya gelen topluluk, New Wave’den rock’a parçalar okumuş, 80lerin ruhunu yaşatmıştır. 70lerin ortalarında başladıkları kariyerleri halen aktif olarak devam etmektedir.