Hoşgeldiniz!

niagara

Niagara Şelalesi 01:41
Niagara Şelalesi 89.658 izlenme - 7 yıl önce
Niagara Şelalesi (Kanada Gezi Rehberi) 03:43
Niagara Şelalesi (Kanada Gezi Rehberi) 10.603 izlenme - 4 yıl önce Niagara Şelalesi (Kanada Gezi Rehberi)
Niagara Şelalesi Bile Dondu 00:45
Niagara Şelalesi Bile Dondu 6.502 izlenme - 4 yıl önce ABD’yi etkisi altına alan kutup girdabından kaynaklanan soğuk hava, ünlü Niagara Şelalesi’nin donmasına yol açtı. Kutup soğuklarının etkili olduğu Amerika’da, hayat durma noktasına geldi. Kar ve tipi nedeniyle ülke genelinde binlerce uçuş iptal edildi. Yoğun kar yağışı karayolu ulaşımını da vurdu. Yetkililer bazı bölgelerde tuzlama çalışması yaparken, halkın gerekli olmadığı sürece evlerinden çıkmamaları istendi. Öte yandan Salı günü hava sıcaklığının eksi 18 derece olarak ölçüldüğü Niagara’da şelalenin büyük bir kısmının donması ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Yer yer nehir yatağındaki suyun donmasına yol açan kutup girdabı soğuklarının, önümüzdeki günlerde bölgeyi terk etmesi bekleniyor. 1936 yılında Niagara nehri ve şelalesi tamamen donmuş, halk bu olağanüstü olayı görmek için şelalelerin bulunduğu bölgeye akın etmişti.
Niagara Şelalesi'ni Hiç Böyle Görmediniz! 02:14
Niagara Şelalesi'ni Hiç Böyle Görmediniz! 1.975 izlenme - 1 yıl önce Drone'ların en anlamlı kullanım alanlarından biri de videodaki çekimde olduğu gibi, ziyaret etmekte zorlanacağımız, ziyaret etsek de drone'un bakış açısından göremeyeceğimiz şekilde tanık olmamız...
Niagara Şelalesi Dondu! 00:34
Niagara Şelalesi Dondu! 3.524 izlenme - 4 yıl önce Ünlü Niagara Şelalesi Neredeyse Donmak Üzere Geldi. 27.03.2014 günü gagarino kanalına yüklediğim 'Niagara Şelalesi Dondu!' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Havadan Niagara Şelalesi Full Hd 04:49
Havadan Niagara Şelalesi Full Hd 2.204 izlenme - 6 yıl önce
Nik Wallenda - Niagara Şelalesi ipin üzerinde yürüyerek geçti! 07:29
Nik Wallenda - Niagara Şelalesi ipin üzerinde yürüyerek geçti! 2.657 izlenme - 6 yıl önce Nik Wallenda - Niagara Şelalesi ipin üzerinde geçti!
Niagara Şelalesi
Niagara Şelalesi 1.592 izlenme - 6 yıl önce
niagara 03:02
niagara 1.796 izlenme - 7 yıl önce george ve rose loomis adında genç bir çift balayı için niagara şelalesinde bir motelde kalmaktadırlar..nilişkileri gittikçe kötüleşen çift ; orada cuttlers çifti ile tanışır. bu çift geciken balayılarını yaşamaktadırlar.nkazara polly cuttler rose loomis'in bir sevgilisi olduğunu farkeder.nrose ve sevgilisi rose'un kocasını niagara şelalesinde öldürmeyi planlamaktadır ve bundan hiçkimsenin haberi yoktur...
Muhteşem Niagara Şelalesi 03:59
Muhteşem Niagara Şelalesi 1.278 izlenme - 5 yıl önce Muhteşem Niagara Şelalesi
Niagara Şelalesi'nin Kartpostallık Muhteşem Görüntüsü 01:05
Niagara Şelalesi'nin Kartpostallık Muhteşem Görüntüsü 80 izlenme - 3 ay önce Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada sınırında bulunan Niagara Şelalesi aşırı soğuğun etkisiyle buz ve karla kaplanmış. Niagara Şelalesi'ni ziyaret edenler olağanüstü manzara karşısında büyülendiklerini ifade etmiş.
Dünyanın En Büyüleyici 10 Şelalesi 04:08
Dünyanın En Büyüleyici 10 Şelalesi 751 izlenme - 3 yıl önce Doğa, güzellikleriyle bizi her zaman büyülemeye devam ediyor. İşte Dünya’nın en güzel şelaleleri… 10. NIAGARA ŞELALESİ – AMERİKA / KANADA Kuzey Amerika’nın en güçlü şelalesi olan bu şelale, Amerika ve Kanada sınırında. Amerikan filmlerinde çok geçmesinden dolayı en meşhur şelale olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. 09. GULLFOSS ŞELALESİ – İZLANDA Görüntüsü inanılmaz olan bu yer, İzlanda’nın güney sahillerinde. İnsana cennetteymiş hissi veriyor. 08. PLITVICE ŞELALESİ – HIRVATİSTAN Orta Dünya’dan fırlamış gibi görünen bu şelaleler Hırvatistan’da bulunuyor. 07. HAVASU ŞELALESİ – AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Grand Kanyon’daki bu şelaleye Havasu ismi verilmesi Kızılderililer’in gerçekten Türk olabileceğini düşündürüyor. 06. RHINE ŞELALESİ – İSVİÇRE 05. DÜDEN ŞELALESİ – TÜRKİYE Düden Waterfall - Antalya, Antalya 04. VICTORIA ŞELALESİ – ZİMBABWE/ZAMBİYA Niagara’nın 2 katı büyüklüğünde olan bu şelale Zimbabwe-Zambiya sınırı boyunca 1 mil uzunluğundadır. Afrika’nın bir ucunda olan bu şelaleye İngiltere Kraliçesi’nin isminin verilmesi ise kaderin bir cilvesi olsa gerek. 03. BAATARA ŞELALESİ – LÜBNAN 02. IGUAZU ŞELALESİ – BREZİLYA / ARJANTİN 01. ANGELS ŞELALESİ – VENEZÜELA
Niagara Şelalesi 02:28
Niagara Şelalesi 258 izlenme - 2 yıl önce Niagara Falls niagara şelalesi
Niagara Şelalesi Dondu 00:12
Niagara Şelalesi Dondu 576 izlenme - 4 yıl önce ABD'nin kuzeyinde Kanada sınırındaki dünyaca ünlü Niagara şelalesi dondu. Şelalenin ortasından sular akmaya devam ederken, etrafındaki sular buz tuttu. Kışın bazı yerleri buz tutan şelalelerin bu sene neredeyse tamamen donması, yüz yıldır ilk kez görüldü. 1911'de buz tuttuğu bilinen Niagara şelalesinin geçen yıllarda kendisinin değil, ama etrafındaki derelerin buz tuttuğu ifade edildi.
Niagara Şelalesi Buz Tuttu 02:23
Niagara Şelalesi Buz Tuttu 381 izlenme - 3 yıl önce Yaz-kış ziyaretçisi eksilmeyen Niagara Şelalesi, hava sıcaklıklarının düşmesiyle adeta buz tuttu. Ortaya mühteşem bir manzara çıktı.
Dünyanın En Güzel 10 Şelalesi 03:34
Dünyanın En Güzel 10 Şelalesi 439 izlenme - 3 yıl önce Dünyanın En Güzel 10 Şelalesi 1.Victoria şelalesi 2.Iguazu şelaleleri 3.Angel şelalesi 4.Kaiteur şelalesi 5.Niagara şelalesi 6.Gullfoss Şelalesi 7.Plitvice şelaleleri 8.Yosemite şelalesi 9.Sutherland şelalesi 10.Nohkalikai şelalesi Müzik : zero-project.gr
Niagara Şelaleleri 3d-Vr 05:29
Niagara Şelaleleri 3d-Vr 32 izlenme - 3 ay önce VR-Sanal Gerçeklik ile Niagara Şelaleleri
Niagara Şelalesi - Kanada 00:59
Niagara Şelalesi - Kanada 416 izlenme - 5 yıl önce Niagara Şelalesi - Kanada
Niagara Şelalesi Dondu! 00:36
Niagara Şelalesi Dondu! 328 izlenme - 4 yıl önce Son yılların en dondurucu kışını yaşayan Amerika Birleşik Devletleri'nde soğuk en az 16 can aldı. ABD’yi etkisi altına alan kutup girdabından kaynaklanan soğuk hava, ünlü Niagara Şelalesi’nin de donmasına yol açtı ve ortaya bu ilginç görüntüler çıktı.
Buz Tutan Niagara Şelalesi'ne Tırmanan İlk Dağcı 00:44
Buz Tutan Niagara Şelalesi'ne Tırmanan İlk Dağcı 275 izlenme - 3 yıl önce Kanadalı dağcı ve 'buz tırmanıcısı', 47 yaşındaki Will Gadd, ABD ve Kanada sınırındaki Niagara Şelalesi'ne tırmanan ilk kişi oldu... Niagara'nın buz tutan At Nalı Şelalesi bölümüne tırmanan Gadd, tırmanış sonunda çok üşüdüğünü, çok ıslandığını, vücut ısısının çok düştüğünü söyledi. Elde ettiği başarıdan çok memnun olduğunu ifade eden Gadd, tırmanışın ardından herhangi bir sağlık problemi yaşamadığını belirtti.
Donmuş Niagara Şelalesinin Muhteşem Görüntüsü 01:12
Donmuş Niagara Şelalesinin Muhteşem Görüntüsü 224 izlenme - 3 yıl önce ABD ile Kanada sınırı arasında bulunan Niagara nehri üzerindeki devasa Niagara şelalesinin donmuş hali görenleri hayran bırakıyor.
Neden Niagara Şelalesi Önünde Nikola Tesla Heykeli Var? 03:00
Neden Niagara Şelalesi Önünde Nikola Tesla Heykeli Var? 23 izlenme - 4 ay önce ABD ile Kanada sınırında arasında bulunan Niagara Şelalesini duymuşsunuzdur. Niagara Nehrinin üzerinde bulunan Horseshoe, American Falls ve Bridal Veils Fall şelalelerinden oluşur. Yarım dakikada 168.000 m³ su akıttığı söylenir. Niagara, Kuzey Amerikanın en büyük şelalesidir. Kendisi her yıl milyonlarca turisti ağırlar. Buraya kadar her şey tamam. Az çok bunları duymuşsunuzdur. Peki Niagara Şelalesi önünde duran heybetli Nikola Tesla heykelinden haberiniz var mı? Elbette heykel oraya süs için konmadı. Daha çok ustaya saygı anlamı taşıyor. Peki ama neden? 1856 yılında 9 Temmuz’u 10 Temmuz’a bağlayan, bol yıldırımlı bir gecede dünyaya gelmiş Nikola Tesla. Öyle korkunç bir geceymiş ki ailesinin anlattıklarına göre yıldırım sesinden ebe ürkerek, Tesla’nın karanlığın çocuğu olacağını söylemiş. Annesi ise aksini “Hayır o bir ışık çocuğu olacak!”. Anneler yanılmaz, yanılmamış da Tesla elektriğin mucidi olarak bize ışık olmuş. Tesla diyince aklımıza ilk gelen şey onun elektriği kablosuz iletme hayali değil mi? İkinci şey de Edison’la arasındaki patent savaşları ama şimdi konumuz bu değil. Biz Tesla’nın hayallerine geri dönelim… Evet, onun başka bir hayali daha vardı. O da dünyanın her yerinde bulunan su kaynaklarının gücünden yararlanarak elektrik enerjisi üretmekti. Hatta bu hayalini “Bir gün Niagara Şelalesini elektrik üretmek için kullanacağım.” şeklinde ifade etmiş. Ee dahimiz hayalini gerçekleştirmeden durur mu? Durmaz tabii. 1890 yılında Niagara Şelalesinin gücünü elektrik üretmek için kullanmış. Öyle ki günümüzde bile hala Amerika ve Kanada’nın elektrik ihtiyacının büyük bir kısmı bu şelale üzerindeki santrallerden sağlanıyor. Niagara Şelalesi de dahinin anısına saygı duyarak heybetli Nikola Tesla heykeli önünde çağlayarak akıyor. Ona olan saygımızı ifade etmek için bu heykel az bile. Ölümünün üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen hala onun icatlarını kullanıyoruz. O dönemdeki hayalleri bugünün bile ötesinde. Hayalleri demişken hani az önce bahsettiğim aklımıza ilk gelen hayali vardı ya; elektriği kablosuz iletmek. O hayalini de unutmadım. Ondan da bahsedeceğim ama onun için cuma günkü deneyimi bekleyin. Hem zaten Nikola Tesla’dan bahsetmek için bir gün yetmez öyle değil mi?
Niagara Şelalesi Tilt Shift Tekniğiyle Görüntülenirse 00:56
Niagara Şelalesi Tilt Shift Tekniğiyle Görüntülenirse 224 izlenme - 3 yıl önce Niagara Şelalesi Tilt Shift Tekniğiyle Görüntülenirse Niagara Şelalesinin gerçek görüntülerini daha önce hiç izlemediğiniz animasyonlaştırılmış hali. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/gagarino kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
5 Saniyede Dünyada Neler Oluyor 01:47
5 Saniyede Dünyada Neler Oluyor 430 izlenme - 3 yıl önce Dünyada neler oluyor, her geçen dakika yada saniye içinde. 2-3 Nefes yada 5 adım atıyoruz. 5 Saniyede dünyada neler oluyor? Gelin beraber izleyelim. Bilgikasam - Abone olmayı unutmayınız. www.youtube.com/bilgikasam Sosyal Medya Hesaplarımdan Takip Edin Facebook Hesabım: https://goo.gl/kpY46d Facebook Sayfam: https://goo.gl/kiFWWh İnstagram Hesabım: https://goo.gl/U0QujQ Twitter Hesabım: https://goo.gl/moLvK8 Evdeki Oyuncu Kanalım: https://goo.gl/z9Cn42 Bilgi kasam kanalımda, dünyanın en ilginç bilgileri, enteresan, tuhaf, sıra dışı, akıl almaz konuları ve en önemlisi kaliteli görüntülü videolar ile buradayım. Seslendirmeleri kendim yapıyorum. Profesyonel değilim tabi ki. Fakat kendimi daha da geliştirmeye çalışıyorum.
Niagara'yı ip üstünde geçti! 01:17
Niagara'yı ip üstünde geçti! 342 izlenme - 6 yıl önce Dünyaca ünlü ip cambazı Nik Wallenda, Niagara Şelalesi'ni ip üzerinde yürüyerek geçti.
Niagara Şelalesinden Fıçıyla Atlayan Dayı (1951) 00:44
Niagara Şelalesinden Fıçıyla Atlayan Dayı (1951) 262 izlenme - 3 yıl önce William Red Hill Jr. isimli dayı 1951 yılında henüz 21 yaşındayken "the thing" isimli el yapımı fıçısıyla şelaleden atlıyor. Akıntı ve yükseltinin etkisiyle dayımız malesef fıçının içinde ezilerek hayatını kaybediyor.
Donmuş Hali ile Niagara Şelalesine Tırmanan Adam 01:00
Donmuş Hali ile Niagara Şelalesine Tırmanan Adam 215 izlenme - 3 yıl önce Profesyonel buz tırmanıcısı olan Will Gadd Redbull sponsorluğunda Niagara Şelalesine tırmanış. İhtişamı ile tüm insanlığın beğenisini alan şelalenin donmuş görüntüsünü izlemekte apayrı bir zevk.
Ünlü şelale Niagara buz tuttu! 01:06
Ünlü şelale Niagara buz tuttu! 268 izlenme - 4 yıl önce ABD'yi etkisi altına alan kutup girdabından kaynaklanan soğuk hava, ünlü Niagara Şelalesi'nin donmasına yol açtı. Salı günü hava sıcaklığının eksi 18 derece olarak ölçüldüğü Niagara'da şelalenin büyük bir kısmının donması ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Yer yer nehir yatağındaki suyun donmasına yol açan kutup girdabı soğuklarının, önümüzdeki günlerde bölgeyi terk etmesi bekleniyor. 1936 yılında Niagara nehri ve şelalesi tamamen donmuş, halk bu olağanüstü olayı görmek için şelalelerin bulunduğu bölgeye akın etmişti.
Muhteşem Timelapse Görüntüleriyle Minyatür Niagara Şelalesi 02:22
Muhteşem Timelapse Görüntüleriyle Minyatür Niagara Şelalesi 157 izlenme - 3 yıl önce Niagara Şelalesi Kuzey Amerika'nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Şimdi her zamankinden daha dramatik ve sevimli minyatür boyutuyla karşımızda.
Donmuş Niagara Şelalesi'nden Muhteşem Görüntüler 01:04
Donmuş Niagara Şelalesi'nden Muhteşem Görüntüler 90 izlenme - 3 yıl önce Donmuş Niagara Şelalesi'nden muhteşem görüntüler Kuzey Amerika'yı etkisi altına alan kutup soğukları ABD ile Kanada sınırı arasında bulunan 52 metre yüksekliğindeki ünlü Niagara şelalesinin donmasına yol açtı. Dünyanın 7 harikasından biri olarak gösterilen şelaleye gelen turist sayısı azalırken, - 40'lara yaklaşan soğuk yüzünden şelaleden buz akmaya başladı.