Hoşgeldiniz!

nietzsche

Nietzsche'nin Tanrı Öldü Sözüne Cevap Veren Sözler Köşkü 03:54
Nietzsche'nin Tanrı Öldü Sözüne Cevap Veren Sözler Köşkü 3.298 izlenme - 2 yıl önce
BBC Nietzsche Belgeseli - İnsanca, Pek İnsanca (1999) 49:32
BBC Nietzsche Belgeseli - İnsanca, Pek İnsanca (1999) 7.163 izlenme - 3 yıl önce BBC tarafından hazırlanan, Nietzsche'nin 1878'de kaleme aldığı, Human, All Too Human: A Book for Free Spirits (Menschliches, Allzumenschliches: Ein Buch für freie Geister)kitabıyla aynı adı taşıyan üç bölümlük belgesel dizisinin ilk bölümü. Bu bölümde Nieztsche'nin doğumundan itibaren hayatında yaşadığı olaylar, karşılaştığı kişiler ve aklında coşagelen fikirler yoluyla oluşturduğu felsefesi, Nietzsche üzerine araştırmalar yapmış akademisyenler ve çevirmenler vasıtasıyla izleyiciye aktarılıyor. 'Tanrı öldü' dedikten sonra, Tanrısız kalmış olan toplumu anlamaya çalışan Nietzsche'nin felsefesini işleyen güzel bir belgesel. Kitaplarından alıntılar filan da var. Diğer iki bölümde de Martin Heidegger ve Jean-Paul Sartre anlatılmış. Lâkin o bölümleri çeviren henüz olmadığı için, şimdilik bununla idare edeceğiz, gerçi bu çeviri de biraz sorunlu görünüyor ama olsun, hiç yoktan iyidir. Bölümün adı, Beyond Good and Evil. İyi seyirler.
Milton Friedman - Boğulan Birini Kurtarmama Özgürlüğü Üzerine 04:51
Milton Friedman - Boğulan Birini Kurtarmama Özgürlüğü Üzerine 2.624 izlenme - 2 yıl önce Nobell ödüllü Ekonomist Milton Friedman'ın herkesin hayata bakış açısını sorgulatması gereken bir konuşması.Özellikle objektivizm üzerinden hayata bakmayanlar için. Doğru diye bir şey varmıdır? Aklın yolu bir diyen atalarımız salak mı? Bir şeyi doğru kabul edip onun üzerine sistem kurmamamız mantıklı mı? Marksizm,islamcılık,milliyetçilik iyiyi otomatikleştirmeye mi çalışıyorlar?
Nietzsche: Bilim Hakikat midir? - 8-Bit'lik Felsefe 03:07
Nietzsche: Bilim Hakikat midir? - 8-Bit'lik Felsefe 2.685 izlenme - 3 yıl önce Ünlü alman filozof, kültür, şair ve besteci kimligi ile hepimizin yakından tanıdıgı Nietzsche'den Bilim'e farklı bir pencereden bakış.
Öyle Bir Hayat Yaşıyorum Ki Video Dinle Nietzsche 01:49
Öyle Bir Hayat Yaşıyorum Ki Video Dinle Nietzsche 4.714 izlenme - 8 yıl önce şiir nietzsche ----- seslendiren mr aykutukutu
Sam Harris :  Dinler günümüzde birer fosildir 02:50
Sam Harris : Dinler günümüzde birer fosildir 1.524 izlenme - 3 yıl önce Günümüz 21. yy'ında teknolojinin bu kadar ilerleridigi , akıl ve rasyonalitenin hüküm sürdügü bu donemde insanligin her gecen gün yeni seyler üretip gelistigine tanik oluyoruz . Peygamberlik kavraminin ortaya ciktigi yüzyillarda insanlik büyük bir 'bilgi eksikligi ' ve cehalet icindeydi . Sam Harris'in deyimiyle 'Bir akil hastaligi olarak Dinleri yakindan taniyoruz' iyi seyirler .
Nietzsche Ağladığında - Final Sahnesi 07:33
Nietzsche Ağladığında - Final Sahnesi 952 izlenme - 3 yıl önce Kadın henüz yatkın değildir dostluğa. Ama söyleyin bana, siz erkekler, hanginiz yatkınsınız ki dostluğa? Ah erkekler, sizin yoksulluğunuz ve gönlünüzün cimriliği ! Sizin dostlarınıza verdiğiniz kadarını, ben düşmanıma veririm ve yoksul da da düşmem bu yüzden. Arkadaşlık var; dostluk da olsun ! (Nietzsche) __________________________________ Senaryosunu İrvin Yalom'un yazdığı, yarı kurgu/yarı gerçek olan filmden bir kesit Bu filmde sadece Nietzsche'nin "böyle buyurdu zerdüşt'ü yazmadan bi önceki" dönemine ait izler, ve senaristin kurguladığı bazı diyaloglarla Nietzsche'nin özel hayatına magazinel bir bakış sunulmaktadır.. Filmin tamamını Türkçe dublaj şeklinde şu linkten izleyebilirsiniz: http://video.google.com/videoplay?docid=8558314145089183904# _____________________________________________________ sayfamızın eski video arşivindeki videolar, teknik bir sorundan dolayı açılmadığı için, tek tek yeniden eklenecektir.. bu video'da, o eski arşivimizdeki açılmayan videolardan sadece biridir.. (Sayfa Yönetimi) ____________________________ Facebook'un en kaliteli ve en büyük "Türkçe Nietzsche" sayfası, sizlerinde aktif katılımını ve felsefeye katacağı değeri/rengi bekliyor.. Gelin -sizinle birlikte- felsefeyi "tehlikeli" hale getirelim.. http://www.facebook.com/turkce.nietzsche
Psikoloji Tarihi - Önemli Bilgiler 01:00
Psikoloji Tarihi - Önemli Bilgiler 3.329 izlenme - 8 yıl önce psikoloji tarihi üzerine kısa ve önemli bilgiler.
Ricky Gervais - Hitler ve Nietzsche (Altyazılı) 02:48
Ricky Gervais - Hitler ve Nietzsche (Altyazılı) 1.785 izlenme - 3 yıl önce Ülkemizde de “AIDS, soykırım, savaş, ırk ve din gibi kırmızı çizgileri olan alanlarda mizah yapılmalı mı? Yapılırsa sınırları olmalı mı?” sorularıyla tartışılan konuya,“The Office” efsanesinin yaratıcısı, gönüllerin antipatiği Ricky Gervais’in Hitler ve Nietzsche üzerinden yaklaşımını izliyoruz. İyi seyirler…
Nietzsche'den Alıntılar... 04:09
Nietzsche'den Alıntılar... 1.501 izlenme - 9 yıl önce fredrich wilhelm nietzsche den aforizmalar...
Nietzsche 04:08
Nietzsche 1.495 izlenme - 9 yıl önce nietzsche den alıntılar...
Bize Anlatılmayan Zerdüştlük 03:31
Bize Anlatılmayan Zerdüştlük 395 izlenme - 3 yıl önce Yıllardır Bazı 12 İmam Düşmanı Ateist Yazar Ve Çevreler Tarafından Bizlere Zerdüştlük Şirin Gösterilmeye Çalışılıyor. Kürt Aleviler Aslında Alevi Değil Hz.Ali Ve 11 İmam Aslında Yolumuz Erkanımız Değilmiş Diye İddia Edilmektedir. Bizim Bütün Dua Ve İbadetlerimizın Aslında Bire Bir Zerdüştlerde Olduğunu Zerdüşt Peygamberin Çok Güzel Ve Hümanist Bir Erkan Buyurduğunu Bizlere Yutturmaya Çalışıyorlar. Hazırladığımız Video'da Bu Yol Düşkünlerinın Yalanlarını Gerçek Zerdüştler Deşifre Ediyor. Bu Yezit'lerin Niyeti Bizi ''Allah Muhammed Ali'' Yolundan Bu Tür Yalanlarla Soğutmak Ve Kendilerı Gıbı Ateist Dinsiz Fikirlere Açık Olup Kendi Yollarına Yoldaş Olmamıza Çabalıyorlar. TÜRKÇEYE ÇEVİRİ: ÖZKAN Y.
Orijinal 'Pala Kermes' 00:36
Orijinal 'Pala Kermes' 357 izlenme - 3 yıl önce Şahan'ın 'pala kermes' tiplemesinin ana esin kaynağı olduğunu düşündüğüm amcamızı arz ederim. İlk bakışta bıyık zannedilen ama aslında insanlığın henüz keşfedemediği bir enstrüman olduğu kuvvetle muhtemel olan 'şey'e ve 'ııyyeahh' diye başlayan akort ayarına dikkat!.. Nietzsche'nin farklı bir versiyonu gibi.. daha fazla tutamicam, abi bu neya :D
Allah Kâtilliği İslâmcılara Nasip Olacak 01:52
Allah Kâtilliği İslâmcılara Nasip Olacak 287 izlenme - 2 yıl önce Nihat Genç, İslâmcıların yaptığı nâmussuzluklar sâyesinde Nietzsche'nin başaramadığını başaracaklarını anlatıyor.
Nietzschenin Sözleri 02:24
Nietzschenin Sözleri 222 izlenme - 7 yıl önce http//www.facebook.com/atheisttoplum sayfamızı beğenir misiniz?
Futbol Felsefesi (Almanya - Yunanistan) 02:21
Futbol Felsefesi (Almanya - Yunanistan) 228 izlenme - 3 yıl önce Yunanistan'ın kalesini Plato koruyor, forvette ise Sokrates ve Archimedes var, Almanya'nın kalesinde ise Leibniz , forvette Nietzsche ve Heidegger var, hakem ise sanırım bruce lee onu tam çözemedim, bu ilginç karşımada kazanan taraf yunanistan olsada aslında asıl kazanan felsefe oluyor, yani sanırım, emin değilim, kesin bişey yok, olmayadabilir, yani belki... gibi... vb.
Ahlak, Din Tarafından Çalınmıştır - Christopher Hitchens 01:43
Ahlak, Din Tarafından Çalınmıştır - Christopher Hitchens 158 izlenme - 3 yıl önce 15 Aralık 2011 tarihinde aramızdan ayrılan ünlü ateist yazar Christopher Hitchens dinlerin ahlak'ı tekelleştirmesini eleştiriyor.
Ne Kadar Güçlüsünüz? (Ahlak Felsefesine Giriş) 04:16
Ne Kadar Güçlüsünüz? (Ahlak Felsefesine Giriş) 90 izlenme - 3 yıl önce Güç taşı mı kaldırmak? Öfkeyi mi sindirmek? Bu sorunun cevabını arayan bir video izliyoruz
Nihat Doğan'ın Ünlü Filozof Nietzsche'ye Seslenişi 00:44
Nihat Doğan'ın Ünlü Filozof Nietzsche'ye Seslenişi 70 izlenme - 2 yıl önce Söylemezsem Olmaz programının yorumcusu Nihat Doğan programında Alman filozof Friedrich Nietzsche'nin Tanrı öldü insanlık yaşıyor sözünün, İnsanlık öldü tanrı yaşıyor olması gerektiğini söyledi.
Vahşeti öven hastalıklı beyin: Nietzsche 04:23
Vahşeti öven hastalıklı beyin: Nietzsche 10 izlenme - 3 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/25437/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Vahseti-oven-hastalikli-beyin-Nietzsche A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo