Hoşgeldiniz!

Nihal Atsız Videoları

İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı'nın Ağzından Nihal Atsız (11 Ekim 2009) 38:34
İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı'nın Ağzından Nihal Atsız (11 Ekim 2009) 3.548 izlenme - 8 ay önce 11 Ekim 2009 tarihinde yayınlanmış Teke Tek Özel programında konuk İlber Ortaylı'ydı. Konuşulan konulardan birisi de Türk edebiyat ve siyasi tarihinde en çok tartışılan isimlerden birisi olan, Ortaylı'nın deyişiyle para pul peşinde koşmayan, dik durmayı başarmış Türk ırkçısı Hüseyin Nihal Atsız'dı. Atsız haricinde Mustafa Kemal Atatürk, Zeki Velidi Togan, Orhan Şaik Gökyay, Abdülkadir İnan, Afet İnan, Pertev Naili Boratav, Reha Oğuz Türkkan gibi aydınlar hakkında da yorumlar yapılmıştı. Murat Bardakçı'nın programda okuduğu şiirlerin adları: Davetiye, Mutlak Seveceksin, Geri Gelen Mektup. (Atsız'la ilgili olan kısımlar tamamen bu ancak yayının tümünü izlemek isteyenler: https://www.youtube.com/watch?v=2Ursbi_7kSI) (Murat Bardakçı'nın Atsız hakkındaki yazısı için: http://www.haberturk.com/yazarlar/murat-bardakci/222174-ideolojisinden-kime-ne-nihal-atsiz-cok-onemli-bir-tarihcidir)
Halil Paşa'nın Mezarına Rakı Dökülmesini Vasiyet Etmesi - Tarihin Arka Odası 07:43
Halil Paşa'nın Mezarına Rakı Dökülmesini Vasiyet Etmesi - Tarihin Arka Odası 5.698 izlenme - 2 yıl önce Tarihin Arka Odası’nda bu hafta, Kuttülâmâre kahramanı ve Enver Paşa’nın amcası Halil Paşa anlatıldı. Bir Bektaşi olan Halil Paşa'nın, gırtlak kanseri olmasına rağmen burnundan midesine geçirilen bir sondaj ile rakı içmeye devam ettiği ve öldüğünde mezarına bir şişe rakı dökülmesini vasiyet ettiği aktarıldı. Aktaran kişi Halil Paşa'ya, "Paşa Babam" diyen ve 1944 Türkçülük davasında Nihal Atsız ile birlikte tutuklanan Necdet Özgelen'dir.
Hüseyin Nihal Atsız'ın TBMM'de Anılması 00:46
Hüseyin Nihal Atsız'ın TBMM'de Anılması 2.789 izlenme - 1 yıl önce MHP Afyonkarahisar milletvekili Mehmet PARSAK büyük Türkçü Hüseyin Nihal Atsız'ı 111. doğum yıldönümünde TBMM'de övgü dolu sözlerle andı. (12.01.2016) Nihal ATSIZ'ın 'Vaktiyle bir Atsız varmış derlerse ne hoş; Anılmakla hangi bir ruh olmaz ki sarhoş!' dizelerinden ilhamla 'Vaktiyle bir ATSİZ varmış... Var olsun!' dedi.
Hüseyin Nihal Atsız - Yolların Sonu 03:29
Hüseyin Nihal Atsız - Yolların Sonu 3.553 izlenme - 3 yıl önce http://karnavalhaber.blogspot.com/
H.nihal Atsız Geri Gelen Mektup-Osman Öztunç 04:44
H.nihal Atsız Geri Gelen Mektup-Osman Öztunç 6.440 izlenme - 7 yıl önce H.Nihal ATSIZ-Geri gelen mektup
Genç Atsızlar Vatan Marşı 02:41
Genç Atsızlar Vatan Marşı 247 izlenme - 3 ay önce Şarkı Sözleri: kadınlar, kızlar, çocuklar koşacak kutlu ülküye erler yeniden doğacak, doğacak türkçü türkiye taşında gözü olanın yurduna mezar kazacağız hainin, soysuzun, döneğin alnına vatan yazacağız hainin, soysuzun alnına yaşasın turan yazacağız! ''yetmez türk'e dünya yetmez, dört göl, yedi kıta yetmez! aya çıksa ay yetmez, güneşi de yakacağız! bir türk'ün bir damla yaşı yok edecek dağı taşı! düşmanın başını aşıp gökyüzünü yıkacağız! erisin damla damla kar, gelmek üzere ilkbahar. hazırlansın tabutluklar yeniden girip çıkacağız!'' öfkemiz sarsın her yanı, bozkurtlar yürüye yürüye dökülsün düşmanın kanı, yaşasın ırkçı türkiye! taşında gözü olanın yurduna mezar kazacağız hainin, soysuzun, döneğin alnına vatan yazacağız hainin, soysuzun alnına yaşasın turan yazacağız!
Hüseyin Nihal Atsız - Türk Kızı 02:46
Hüseyin Nihal Atsız - Türk Kızı 7.566 izlenme - 8 yıl önce hüseyin nihal atsız'ın türk kızı şiiri seslendiren sunkur kğan
Biz Atatürk Gençleriyiz 04:37
Biz Atatürk Gençleriyiz 7.296 izlenme - 9 yıl önce türküz, türkçüyüz, atatürkçüyüz. atsizcilar
Nihal Atsız- Topal Asker/ Seslendiren: Veysel Başa 06:04
Nihal Atsız- Topal Asker/ Seslendiren: Veysel Başa 3.697 izlenme - 8 yıl önce
H.nihal Atsız-Geri Gelen Mektup Osman Öztunç 04:47
H.nihal Atsız-Geri Gelen Mektup Osman Öztunç 3.049 izlenme - 7 yıl önce h.nihal atsız
Yeşil Gözlerin 03:30
Yeşil Gözlerin 1.781 izlenme - 3 yıl önce Yeşil Gözlerin
Ganire Paşayeva'nın Atsız'ın Kabrini Ziyareti 00:45
Ganire Paşayeva'nın Atsız'ın Kabrini Ziyareti 121 izlenme - 3 ay önce Türk dünyasına ilgisiyle tanınan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Türkiyeye geldiğinde Türkçülüğün en önemli kişilerinden Hüseyin Nihal Atsız'ın kabrini ziyaret etmiş ve kabri başında bir takım açıklamalarda bulunmuş izleyelim...
Hüseyin Nihal Atsız - Yarının Türküsü 01:51
Hüseyin Nihal Atsız - Yarının Türküsü 1.127 izlenme - 4 yıl önce Hüseyin Nihal Atsız - Yarının Türküsü
Atsızcılar 02:42
Atsızcılar 3.926 izlenme - 9 yıl önce türküz, türkçüyüz, atatürkçüyüz. atsizcilar
Hüseyin Nihâl Atsız Belgeseli 43:29
Hüseyin Nihâl Atsız Belgeseli 231 izlenme - 2 yıl önce Hüseyin Nihâl Atsız, 12 Ocak 1905'te İstanbul Kadıköy'de doğdu. İlköğrenimini Kadıköy’deki çeşitli okullarda, orta öğrenimini Kadıköy ve İstanbul Sultanilerinde (İstanbul Lisesi) yaptı. Buradan mezun olunca Askerî Tıbbiye’ye yazıldı. Atsız, yükseköğrenim çağına gelip Askerî Tıbbiye'ye kaydolduğu çağlarda Türkçülük fikrinin etkisi altına girmeye başladı.
Grup Volkan - Ay Yüzlü Güzel Konçuy 04:42
Grup Volkan - Ay Yüzlü Güzel Konçuy 381 izlenme - 2 yıl önce Hüseyin Nihal Atsızın bir Şiiridir Şarkıya dönüştürülmüştür neyse fazla bilgim yok iyi dinlemeler Şiir Sözleri ; Mestim bugün aşkınla ay yüzlü güzel konçuy, Gönlümde esip çınla, ay yüzlü güzel konçuy. Şevkinle serab ettin, aşkınla harab ettin, Payında türab ettin, ay yüzlü güzel konçuy. Sensiz yaşamak boştur, birlikte ölüm hoştur, Coştum, daha çok coştur, ay yüzlü konçuy. Sevginle geçip serden, bildim yaralar nerden; Eyvah kara gözlerden, ay yüzlü güzel konçuy. Zulmetteki mahımsın, gönlümdeki ahımsın, Ömrümde günahımsın, ay yüzlü güzel konçuy. Lebler sücü, bir tas ver; hem neş`e ve hem yas ver; Hançer mi o kirpikler, ay yüzlü güzel konçuy. Almış beni albızlar, gönlümde yaran sızlar, Kurban sana Atsızlar, ay yüzlü güzel konçuy.
Türkçülüğe Çağrı 04:45
Türkçülüğe Çağrı 1.830 izlenme - 8 yıl önce tüm türk soyluları türkçülüğe çağırıyoruz. tanri türk'ü korusun
Nihal Atsız'a Sesleniş 02:20
Nihal Atsız'a Sesleniş 2.135 izlenme - 8 yıl önce nihal atsız'ın bozkurtları. atsız ata'ya sesleniş...
Dilaver Cebeci & Hüseyin Nihal Atsız - Ölürüm Türkiyem 09:46
Dilaver Cebeci & Hüseyin Nihal Atsız - Ölürüm Türkiyem 641 izlenme - 3 yıl önce Hüseyin Nihal Atsız - Ölürüm Türkiyem
Bütün Türk Gençliğine_hüseyin Nihal Atsız 10:01
Bütün Türk Gençliğine_hüseyin Nihal Atsız 711 izlenme - 6 yıl önce şiir hüseyin nihal atsızyorum nihal mirdoğanklip meryem aslan
Hüseyin Nihal Atsız - Geri Gelen Mektup 03:42
Hüseyin Nihal Atsız - Geri Gelen Mektup 236 izlenme - 2 yıl önce Sitede bu şiirin bestelenmiş hali var. Doğrusu olmamış zira her şiir şarkı sözü değildir. Mesela Necip Fazıl'ın Kaldırımları da böyle bestelenemez şiirlerdendir. Bestelemek isteyen becerememiştir. Biz şiir olarak dinleyelim.
11 Aralık Atsız Ata'yı Anma - Genç Atsızlar 05:29
11 Aralık Atsız Ata'yı Anma - Genç Atsızlar 270 izlenme - 2 yıl önce Değerli arkadaşlar; Türkçülüğün yolbaşçısı Atsız Ata'yı anma amacıyla burada toplandık. Yurdun birçok değişik yerlerinden geldik. Hepimizin niyeti bilge yolbaşçıyı şerefle anmaktır. Buradaki anma tarzımızdan, üslubumuzdan rahatsız olan kimseler olduğunu biliyoruz. Bağırıyor olmamızdan dolayı kabir adabına yakışmayan hareketler yaptığımızdan bahsediliyor. Bizim anladığımız anma şekli budur arkadaşlar. Dileyen bizimle anma yapmak zorunda değildir. Kimsenin bizimle anma yapmak gibi bir zorunluluğu hiç bir zaman olmadı. Bizden olmayanı Türkçü saymamak gibi bir alçaklığa biz hiç bir zaman düşmedik. Bundan sonra bizimle birlikte olan hiç kimse, böyle bir alçaklığa tenezzül etmez. Bilge yolbaşçımız Atsız Ata, hayatı boyunca ezik, sülük, zavallı geçinen, gölgelerde yaşayan bir kimse olmadı. Biz onu mevlütlerle de anmayı biliyoruz elbette ki. Ellerimizi açıp yakarışlarımızı da yapıyoruz elbette ki. Aramızdan, aynı şekilde anma yapmayan bir sürü insan olduğu için, herkes aynı dine, aynı inanca sahip olmadığı için; hiç kimseyi kenarda bırakmamak, dışlamamak, ötekileştirmemek adına ortak bir yakarış yapıyoruz. Yakarış yapma şeklimiz, hep birlikte var olsun demek. Onun hayatta iken bıraktığı vasiyet üzerine, biz böyle bir anma şekli bulduk. Yukarıdan ayetle gelmiş, vahiyle bildirilmiş bir anma şekli değildir, kendimiz böyle düşündük. Kendisi belirttiği şekli ile; ''Vaktiyle bir Atsız varmış...'' derlerse ne hoş! Anılmakla hangi bir ruh olmaz ki sarhoş? demişti. Hayatında bıraktığı bu mirası devam ettirmek adına, onun ruhunu sarhoş etmek adına, yakarışlarımızı bir araya topluyoruz. Rahatsız olanların da duyabileceği şekilde katılırsanız ben memnun olurum. Umuyorum ki, öyle inanıyorum ki, onun ruhunda sarhoş olacaktır. ------------------------------------------------ Kürşat'ın Sofrasında - Caner Kara ------------------------------------------------ Dillerinize, yüreklerinize, bozkurt yapan ellerinize sağlık. Bizimle birlikte anmamıza iştirak ettiğiniz için, hepinize teşekkür ederim. Buradan istişare ortamı yaratmak adına, birlikte danışıp, sıkıntılarımızı dertlerimizi konuşup, bir daha ki seneye daha kalabalık olmak adına, görüşme yapacağız. İsteyen kardeşlerimizle, dostlarımızla konuşmaya hazırız. Tanış olmamız adına, buna katkı sağlar iseniz, teşekkür ederim. Ayrıca belirtmek istediğim bir şey var. Değerli arkadaşlar; Genç Atsızlar olarak, Kömen adında bir dergi çıkartıyoruz. Bundan, zannederim ki herkesin haberi vardır. Şimdi oldu en azından. Gelecek yıl kabir başındaki anmaları, fitne, çekişme, üçkâğıt, hakaret vs. şekilleri yok etmek adına; Genç Atsızlar olarak başlattığımız Türkçü anma şeklini, Azerbaycan Bakü'ye, Şehitler Hiyabanı'na taşıyoruz. 3 Mayısta bizimle olacak kardeşlerimize, kandaşlarımıza, teşekkür ederiz şimdiden. Hazara yüz sürmeye gideceğiz, diliyorum ki orada da görüşeceğiz. Teşekkür ederim. Genç Atsızlar adına Caner Kara 11 Aralık 2011
Hüseyin Nihal Atsız 1975'teki Türkçülük Üzerine Ses Kaydı 20:23
Hüseyin Nihal Atsız 1975'teki Türkçülük Üzerine Ses Kaydı 285 izlenme - 2 yıl önce Bu kayıt, 21 Nisan 1975’te Atsız’ın Bostancı’daki evinde Reha Oğuz Türkkan tarafından yapılmıştır. Kayıt, “3 Mayıs” Türkçülük davasında Atsız ile birlikte yargılanan kişilerden biri olan Reha Oğuz Türkkan ile Atsız’ın, yargılandıkları süreç içerisinde yaşadıklarını içermektedir. Kayıt, Atsız vefat etmeden yaklaşık sekiz ay önce yapılmıştır. Kaynak: http://www.nihal-atsiz.com
Biz Türk'üz 03:21
Biz Türk'üz 1.938 izlenme - 9 yıl önce türküz , türkçüyüz, atatürkçüyüz. atsızcılar
Osman Öztunç - Yeşil Gözlerin 04:52
Osman Öztunç - Yeşil Gözlerin 188 izlenme - 2 yıl önce Nihal Atsız'ın "geri gelen mektup" şiirinden bestelenmiş, insanda yeşil gözlü biri bulup aşık olma isteği uyandıran osman öztunç şarkısını dinliyoruz. sözleri; Ruhun mu ateş yoksa o gözler mi alevden? Bilmem bu yanardağ ne biçim korla tutuştu. Pervane olan kendini gizler mi alevden? Sen istedin ondan bu gönül zorla tutuştu. Gün senden ışık alsa da bir renge bürünse, Ay secde edip çehrene yerlerde sürünse, Her şey silinip kaybolurken nazarından, Yalnız o yeşil gözlerinin nuru görünse... Hançer gibi keskin ve çiçekler gibi ince, Çehren bana uğrunda ölüm hazzı verince, İçimdeki azgın devi rüzgârlara attım, Gözlerle günah işlemenin zevkini tattım. Gözler ki birer parçasıdır sende İlah'ın Gözler ki senin en katı zulmün ve silahın Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin.
Hüseyin Nihal Atsız Ses Kaydı - Reha Oğuz Türkkan 20:20
Hüseyin Nihal Atsız Ses Kaydı - Reha Oğuz Türkkan 126 izlenme - 2 yıl önce Bu kayıt, 21 Nisan 1975'te Atsız'ın Bostancı'daki evinde Reha Oğuz Türkkan tarafından yapılmıştır. Kayıt, "3 Mayıs" Türkçülük davasında Atsız ile birlikte yargılanan kişilerden biri olan Reha Oğuz Türkkan ile Atsız'ın, yargılandıkları süreç içerisinde yaşadıklarını içermektedir.
3 Mayıs Türkçülük Günü Marşı 03:10
3 Mayıs Türkçülük Günü Marşı 145 izlenme - 2 yıl önce Irkçılık-Turancılık davasının gerekçelerinden biri olarak gösterilen Hüseyin Nihal Atsız - Sabahattin Ali davasının 3 Mayıs 1944 tarihli duruşmasından sonra yaşanan "Ankara Nümayışı"'nı anmak amacıyla, ilk defa 3 Mayıs 1944 tarihinde Tophane Askerî hapishanesinde Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sançar ve Reha Oğuz Türkkan başta olmak üzere 10 mahkûm tarafından kutlanmıştır. Daha sonraki senelerde de devam eden toplantılar Türkçülük Günü adını almıştır. Marşı seslendiren: Fatih Kaya Kuzucu Marşın sözleri: Haydi 3 Mayıs, Türkçüler Turancılar elele, Tarihler bin dokuz yüz kırk dördü gösterdi, Atsız'ım Bozkurtlara buyruğu verdi, Yiğitçe buyruğa gönül verdiler, Alparslanlar, toganlar, Orkun, İdiller, Yürüyün, yürüyün haydi yiğitler, Haydi 3 Mayıs, Türkçüler Turancılar elele, Büyük Türk Milleti senin bayramın. Haydi 3 Mayıs, Türkçüler Turancılar elele, Dilde birlik, işte birlik, fikirde birlik, Sağlanırsa o zaman kurulur dirlik, Yürü yiğit yürü bugün senin günündür, Bugün düğün günün, senin bayram günündür, 3 Mayıs Türkçünün düğün günüdür, Haydi 3 Mayıs, Türkçüler Turancılar elele, Büyük Türk Milleti senin bayramın.
Atilla Yılmaz - Kahramanlık / Hüseyin Nihal Atsız 04:16
Atilla Yılmaz - Kahramanlık / Hüseyin Nihal Atsız 156 izlenme - 2 yıl önce SANATÇI : ATİLLA YILMAZ ALBÜM : VUR ONLİNE SATIN ALMA LİNKİ :http://www.dr.com.tr/Muzik/Vur/Atilla... YAPIM : NAZ MÜZİK YAPIM YIL : 2007 http://www.facebook.com/AtillaYilmazR... http://twitter.com/Atillaylmaz http://www.atillayilmaz.org
Hüseyin Nihal Atsız Belgeseli - Bölüm 1 08:54
Hüseyin Nihal Atsız Belgeseli - Bölüm 1 152 izlenme - 2 yıl önce Kendisi Türkçü, milliyetçi ve Turancı olarak tanımlanan Atsız,Türk tarihinin yetiştirdiği en büyük tarihçilerden birisidir.Türkçülük ve Turancılık fikirleriyle önce çıkan Atsız,bir insanın Türk kanı taşıması için 3 nesil yeterli açıklaması da yapmıştır. 1975 yılında vefat eden yolbaşçımız Atsız'ın tini şad,mekanı uçmağ olsun. Not:Diğer bölümler eklenecektir.
Hocalı Katliamı Anısına 01:47
Hocalı Katliamı Anısına 99 izlenme - 2 yıl önce Bundan tam 22 yıl önce yaşanan katliamdan sağ kurtulmuş bir ablamızın konuşmalarının yer aldığı ve vahşeti gözler önüne seren tatlı su hümanistlerinin adını bile anmadığı bir insanlık dramı... Unutmayın vatansever Türk gençliği Irkdaşlarının yok edilmesine göz yuman bir millet zaten yok olmaya mahkumdur ve buna layıktır." Hüseyin Nihâl ATSIZ