Hoşgeldiniz!

Nijer

Nijer'deki Susuzluktan Ölmek Üzere Olan Bebek 01:52
Nijer'deki Susuzluktan Ölmek Üzere Olan Bebek 5.376 izlenme - 4 ay önce Afrika ülkesi Nijer'de annesi tarafından su verilmediği için fenalaşan bebeğe kendi eliyle su içirirken gözyaşlarına boğulan Dr. Mehmet Büyükçapar'ın sosyal medyada yayınlanan videosu izleme rekoru kırdı. İzleyenleri duygulandıran o anı anlatan Dr. Büyükçapar, "O çocuğa su verdikten sonra gözlerini açtı ve bana baktı, ben o anda koptum zaten. O bakışı görüp insanın dayanması mümkün değil" dedi.
Nijer'de İlk Defa Beyaz Müslüman Gören Kardeşlerimiz 02:34
Nijer'de İlk Defa Beyaz Müslüman Gören Kardeşlerimiz 1.220 izlenme - 3 yıl önce Dillerin ve Renklerin Rabbi Olan Allah'a Hamd Olsun. İlk defa beyaz müslüman görüyorlar. Onlara göre beyazlar hep hristiyan veya yahudi. Mutluluk gözyaşları diye buna derim ben.
Çamurdan Cami - Mali 05:00
Çamurdan Cami - Mali 730 izlenme - 3 yıl önce Mali'de yaşayan halk, yağmur mevsimi gelmeden önce çamurdan inşa edilmiş camiye, yine çamurdan koruyucu bir tabaka eklemek için seferber oluyor. Bütün kasaba özverili bir şekilde çalışarak camiyi bir sene daha ayakta tutabilecek... Belgeselin tamamı: http://www.dailymotion.com/video/xmb7aq_bbc-human-planet-nehirler-dost-ve-duyman_shortfilms
Nijer Kurban 12:21
Nijer Kurban 438 izlenme - 6 yıl önce
Susuzluktan Ölmek Üzere Olan Bebek Türk Doktoru Ağlattı 01:52
Susuzluktan Ölmek Üzere Olan Bebek Türk Doktoru Ağlattı 31 izlenme - 4 ay önce Afrika'ya giden bir grup gönüllü Türk doktor, Nijer'deki bir çadır hastanesine getirilen bebeğin susuz kaldığını anlıyor ve su içiriyor. Susuz kalan bebeğin suya kavuştuktan sonraki hali Türk doktoru gözyaşlarına boğuyor
M'Bia attı Kamerun farka koştu 01:32
M'Bia attı Kamerun farka koştu 234 izlenme - 2 yıl önce 2018 Dünya Kupası Afrika Elemeleri 2. Tur ilk maçında Kamerun rakibi Nijer'i 3-0'lık net skorla geçti.
Nijer De İlk Defa Beyaz Müslüman Gören Afrikalı 02:34
Nijer De İlk Defa Beyaz Müslüman Gören Afrikalı 151 izlenme - 3 yıl önce Nijer de İlk defa Beyaz Müslüman Gören Afrikalı Gözlerinize inanamayacaksınız. Bu kadar mı sevinir insan Beyaz bir müslüman gördüğüne ve bu kadar mı haykırır neşesini.. Hem Ağlayacak hem utanacaksınız.. Neredeydik şimdiye kadar diye.. Beyazları hep hristiyan ve hep yahudi sanıyorlar çünkü hep onlar Afrika dalar..
Mbia attı, Kamerun Nijer'e fark yaptı! 01:46
Mbia attı, Kamerun Nijer'e fark yaptı! 28 izlenme - 2 yıl önce 2018 Dünya Kupası Afrika Elemeleri 2. Tur ilk maçında Nijer ile Kamerun karşı karşıya geldi. Stéphane Mbia, Kamerunlu futbolcu. Süper Lig takımlarından Trabzonspor'da forma giymektedir.
Charlie Hebdo Karşıtı Gösteriler Kana Bulandı 01:09
Charlie Hebdo Karşıtı Gösteriler Kana Bulandı 40 izlenme - 3 yıl önce Dünya genelinde Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yönelik tepkiler sürüyor. Afrika ülkesi Nijer'de iki gündür süren gösterilerde ölü sayısı 10!a çıktı. Başkent Niamey'deki göstericiler kiliseleri, Fransızlara ait bir restoranı, dükkanları ve polis araçlarını ateşe verirken polisin sert müdahalesiyle karşılaştı. Yetkililer dört kişinin ateşe verilen kilise ve barlarda hayatını kaybettiğini açıklarken, bu şiddet eylemlerini planlayanları bulmak için soruşturma başlatıldığını açıkladı.
2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi'nde Nijer Devlet Başkanı İle Görüştü 00:44
2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi'nde Nijer Devlet Başkanı İle Görüştü 41 izlenme - 3 yıl önce Ekvator Ginesi’nde gerçekleştirilen 2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Afrika’ya her bakımdan çok önem verdiğine işaret ederek, “Afrika halklarını her zaman gönüldaşlarımız ve kader arkadaşlarımız olarak gördük. İnsanlığın ortak birikimine eşsiz katkılar sağlamış olan Türkiye, Afrika kıtasına her zaman hürmet nazarıyla bakmıştır” dedi. Kapanış oturumunda da bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, üçüncü zirvenin 2019’da İstanbul’da gerçekleştirileceğini belirtti.
Türkiye ile Nijer’in Gönüllerini Birleştirdiler 02:57
Türkiye ile Nijer’in Gönüllerini Birleştirdiler 1 izlenme - 2 ay önce “Gönüllüler” çatısı altında bir araya geldiler, dünyanın en fakir ülkelerinden Nijer’e şifa ve yardım taşıyorlar. Yüzde 80’i müslüman olan Nijer’de din ayrımı gözetmeksizin çalışma yürüten Türk yardım gönüllüleri, müthiş bir fedakarlık örneği gösteriyorlar… "Afrika’da durum gerçekten vahim, lütfen desteklerinizi esirgemeyin", diyerek insanlara çağrı yapıyorlar... En yeni içerikler ve güncel videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın. Kanalımıza Abone Olmak İçin: https://www.youtube.com/user/diyanettv?sub_confirmation=1&feature=iv&src_vid=Pw6SPinr1CU&annotation_id=annotation_2140645055 Web Sitemiz http://www.diyanet.tv Facebook http://www.fb.com/trtdiyanet Twitter http://www.twitter.com/trtdiyanet Instagram : http://instagram.com/trtdiyanet
Nijer Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahamadou Çankaya Köşkü’nde 03:41
Nijer Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahamadou Çankaya Köşkü’nde 18 izlenme - 4 yıl önce Nijer Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Issoufou Mahamadou, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak ülkemize devlet ziyareti gerçekleştiriyor.
M'Bia attı Kamerun farka koştu 01:32
M'Bia attı Kamerun farka koştu 4 izlenme - 2 yıl önce 2018 Dünya Kupası Afrika Elemeleri 2. Tur ilk maçında Kamerun rakibi Nijer'i 3-0'lık net skorla geçti.
“Uzun Tutukluluk Cezaya Dönüşmemeli; Yargı Süreci Hızlandırılmalı” 02:14
“Uzun Tutukluluk Cezaya Dönüşmemeli; Yargı Süreci Hızlandırılmalı” 4 izlenme - 4 yıl önce Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Gül, basın mensuplarının Ergenekon tahliyeleri, Gezi olaylarında yaralanan Berkin’in hayatını kaybetmesi ve Türkiye’nin Afrika’yla ilişkileri hakkındaki sorularını cevapladı.
“Türkiye-Nijer İlişkilerinin Parlak Geleceğini, Köklü Tarihî Bağlara Yakışır Biçimde İnşa Etmek İsti 06:47
“Türkiye-Nijer İlişkilerinin Parlak Geleceğini, Köklü Tarihî Bağlara Yakışır Biçimde İnşa Etmek İsti 4 izlenme - 4 yıl önce Türkiye’ye resmî bir ziyaret gerçekleştiren Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou onuruna Çankaya Köşkü’nde resmî akşam yemeği veren Cumhurbaşkanı Gül, ziyaretin iki ülke arasında Cumhurbaşkanı düzeyinde bir ilki teşkil ettiğini kaydederek, “Yıldırım Bayezid’in, hakemlik talep etmek üzere gelen heyetini, İstanbul’dan oğlu Yunus’la birlikte ülkenize göndermesiyle ilişkilerimizin temelleri atılmıştır. O tarihten itibaren dost ve kardeş Nijer’le bağlarımız kopmamıştır” dedi.
Nijer Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahamadou Çankaya Köşkü’nde 03:41
Nijer Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahamadou Çankaya Köşkü’nde 4 izlenme - 4 yıl önce Nijer Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Issoufou Mahamadou, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak ülkemize devlet ziyareti gerçekleştiriyor.
“Uzun Tutukluluk Cezaya Dönüşmemeli; Yargı Süreci Hızlandırılmalı” 02:14
“Uzun Tutukluluk Cezaya Dönüşmemeli; Yargı Süreci Hızlandırılmalı” 3 izlenme - 4 yıl önce Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou ile gerçekleştirdiği ortak basın toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Gül, basın mensuplarının Ergenekon tahliyeleri, Gezi olaylarında yaralanan Berkin’in hayatını kaybetmesi ve Türkiye’nin Afrika’yla ilişkileri hakkındaki sorularını cevapladı.
Basın Mensuplarının Gündeme İlişkin Sorularını Cevapladı. 02:51
Basın Mensuplarının Gündeme İlişkin Sorularını Cevapladı. 2 izlenme - 4 yıl önce Soru: “Dün bazı tahliyeler gerçekleşti, tahliyeler arasında masum olduğu iddia edilenler var, hala suçlu olduğu söylenenler var, bu tahliyelerle ilgili görüşünüzü merak ediyorum. Bir de yine dün Çankaya Köşkü’ndeki bir görüşmede bazı hasta tutuklular hakkında sizlere bir liste verildiği bugün gazetelerdeki bazı haberlere yansıdı. Bu konuyla ilgili aktarabileceğiniz bilgi varsa onu sizlere sorarım?”
“Türkiye-Nijer İlişkilerinin Parlak Geleceğini, Köklü Tarihî Bağlara Yakışır Biçimde İnşa Etmek İsti 06:47
“Türkiye-Nijer İlişkilerinin Parlak Geleceğini, Köklü Tarihî Bağlara Yakışır Biçimde İnşa Etmek İsti 2 izlenme - 4 yıl önce Türkiye’ye resmî bir ziyaret gerçekleştiren Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou onuruna Çankaya Köşkü’nde resmî akşam yemeği veren Cumhurbaşkanı Gül, ziyaretin iki ülke arasında Cumhurbaşkanı düzeyinde bir ilki teşkil ettiğini kaydederek, “Yıldırım Bayezid’in, hakemlik talep etmek üzere gelen heyetini, İstanbul’dan oğlu Yunus’la birlikte ülkenize göndermesiyle ilişkilerimizin temelleri atılmıştır. O tarihten itibaren dost ve kardeş Nijer’le bağlarımız kopmamıştır” dedi.
Basın Mensuplarının Gündeme İlişkin Sorularını Cevapladı. 02:51
Basın Mensuplarının Gündeme İlişkin Sorularını Cevapladı. 1 izlenme - 4 yıl önce Soru: “Dün bazı tahliyeler gerçekleşti, tahliyeler arasında masum olduğu iddia edilenler var, hala suçlu olduğu söylenenler var, bu tahliyelerle ilgili görüşünüzü merak ediyorum. Bir de yine dün Çankaya Köşkü’ndeki bir görüşmede bazı hasta tutuklular hakkında sizlere bir liste verildiği bugün gazetelerdeki bazı haberlere yansıdı. Bu konuyla ilgili aktarabileceğiniz bilgi varsa onu sizlere sorarım?”