Hoşgeldiniz!

Nikola Videoları İzle

Aziz Yıldırım'ın Euroleague Finalinde Sahaya Girmesi 01:51
Aziz Yıldırım'ın Euroleague Finalinde Sahaya Girmesi 14.728 izlenme - 9 ay önce Bu akşam oynanan Fenerbahçe - Cska Moskova Euroleague finali sırasında Cska'lı bir taraftarın oyun içindeki Fenerbahçe'li Kalinic'i itmesi sonrası Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım sahaya girerek tepki gösterdi.
Nikola Tesla & Aleyna Tilki 02:33
Nikola Tesla & Aleyna Tilki 3.394 izlenme - 3 ay önce Eğitim neden şart, popüler kültür neden tehlikeli, bilim neden önemli? Bizim millet de anca cüppeli şunu dedi, yok efendim götümün deliğine su kaçtı orucum bozulurmu diye uğraşın.
Nikola Tesla İnançlı Bir Deha 03:53
Nikola Tesla İnançlı Bir Deha 1.454 izlenme - 5 ay önce Zamanın çok ötesinde bir deha. Ateistlerin bilim adamlarını inançsız gibi gösterme çabasından nasibini alan bilim adamlarından biride Nikola Tesla'dır. Nikola Tesla gösterilmeye çalışanın aksine İnanç düzeyi yüksek bir bilim adamıydı. Nikola Tesla : "The gift of mental power comes from GOD, Divine Being, and if we concentrate our minds on that truth, we become in tune with this great power. Bu deha bilim adamlarının toplum tarafından inançsız olarak algılanmasının nedeni gelenekselleşen inanç sistemini benimsememesi, bunun yerine herşeyi kuşattan Bir ALLAH İnancına sahip olmalarıdır.
Kadın Taraftar Futbolcunun Şortunu Aldı 00:10
Kadın Taraftar Futbolcunun Şortunu Aldı 6.450 izlenme - 2 yıl önce Torino'nun Juventus'u 2 - 1 yendiği maç sonrası Torino takımın defans oyuncusu Nikola Maksimovic in bir bayan hayranının formasını istemesi üzerine şortunu veriyor.Adamlardaki rahatlık çok enteresan.
İşte Braga'nın En Golcüsü 01:04
İşte Braga'nın En Golcüsü 1.659 izlenme - 12 ay önce UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcimiz Fenerbahçe'nin rakibi Braga'nın en golcü oyuncusu bu sezon 12 golle oyanayan Nikola Stojiljkovic
Nikola Tesla'nın İcadı: Plazma lambası 01:02
Nikola Tesla'nın İcadı: Plazma lambası 2.468 izlenme - 3 yıl önce Plazma lambası Nikola Tesla tarafından yüksek voltaj olgusunu araştırmak amacıyla içi boşaltılmış cam tüplerde yaptığı yüksek frekans elektrik akımı deneyleri sonucunda icat edilmiştir. Tesla bu icadını "soy gaz deşarj tüpü" olarak adlandırmıştır.
Nikola Jokic'ten Warriors'a karşı triple-double! 01:49
Nikola Jokic'ten Warriors'a karşı triple-double! 27 izlenme - 6 gün önce Denver Nuggets pivotu Nikola Jokic, Golden State Warriors karşısında 17 sayı, 21 ribaund ve 12 asistle triple-double yaptı!
Tesla Belgeseli - History Channel 43:09
Tesla Belgeseli - History Channel 1.318 izlenme - 1 yıl önce Sitemizdeki fiziğe duyulan ilgi gözlerimi yaşarttı.bMeme nasıl merak uyandırdığı için sitede yer alıyorsa bunlar da yer almalı diye düşünüyorum. Tesla bilim dünyasının en akılda soru işareti bırakan insanlarından. Prestij filminden sonra daha geniş kitlelerin ilgisini çekti. Her bilim adamı zamanın ötesindedir ama Tesla daha bir ötesindeydi. Elektrik ilgilenmiş sayısız icadı vardır.21. yüzyılı Tesla'nın oluşturduğu iddia edilir. Amacı dünyaya kablosuz enerji aktarımını sağlamaktı. Peki nasıl olur da bu adamın ismini günlük hayatımız da bu kadar az duyarız işte belgesel bu tarz soruların cevabını veriyor.
History Channel-Modern Mucizeler-Nikola Tesla 3 11:03
History Channel-Modern Mucizeler-Nikola Tesla 3 2.098 izlenme - 6 yıl önce http//www.facebook.com/teknolojivebilim
Nikola Tesla Belgeseli - Bölüm 1 14:23
Nikola Tesla Belgeseli - Bölüm 1 2.051 izlenme - 5 yıl önce
Nikola Tesla vs Thomas Edison 02:03
Nikola Tesla vs Thomas Edison 861 izlenme - 2 yıl önce Epic Rap Battles of History serisini bilmeyenlerimiz sınırlıdır herhalde. Bir Elektronik Mühendisi olarak alkislarlayasiyorum.com ailesinin bu dissleşmeden mahrum kalmamasını istedim. Kendimce şarkının sözlerini de çevirdim. Hatam varsa affola, profosyonel bir çevirmen değilim :D Tarihin Destansı Rap Savaşları Thomas Edison Nikola Tesla'ya karşı! Başla! Thomas Edison: Yaklaş, çarpılacaksın sana tükürüp statik elektriği verince, Seni uzun patent listeme ekleyeceğim o havanı indirip Sen hendekler kazıp,köprüleri yıkarken Ben icat edip, paralarımı tomarlıyorum, sen git de papağanlarınla uğraş. Sen OCD ile çarpılmış bir ineksin, Hiç milli olmadın ama seni fena düdükledim. Seni hunharca ezip geçeceğim Tesla Sana alternatif akım vermeden direk dissleyeceğim. Nikola Tesla: Bir evren görüyorum sonsuz enerjili Ama düşmandan hiç bir olası tehlike yok Bana Tesla de, Nikola , afili giyinmiş Elektriksel intikam dersleri veriyorum ve sınavda çıkacak Haydi itiraf et tüm hırsızlıklarını ve tüm dünyanın bilmesini sağla Sırplının Menlo büyücüsüne ne yaptığını Tarih tekrar yazılıyor ve ben onu okudum Kredileri nasıl çalacağını bulmak senin en iyi icadın Thomas Edison: Gerçekler acıdır, sen sıçtın ve batırdın(aslında burda 'the truth Hertz' diyor ses oyunu var) Para etmeyen görüşlerine metelik bile koklatmam Ben iş yapıyorum. Anladın mı? Gerçi sen yapamazsın New Jerseyi bile iyi gösterdim. İcat ettiğim kayıttan gidiyorum. Sen aldatıldın tıpkı dediğim gibi ve sen bunu asla unutmayacaksan 50Bin dolara iddiasına girerim Al bak bakalım bensiz bu savaşın ne tadı olurdu? Işıksız , kamerasız ve sessiz. Gördün mü ? Nikola Tesla: Salak! Bu dediklerinle beni etkilediğini mi sandın? o küçük aç gözlü beyninle yeteneklerimi kaldıramadın Benim beynimdekiler çağımızın bile önündeydi Sen benden çalmadın , beni insanlıktan çaldın Bu gerçeğin kablosuz iletimi Bir bankacının şokedici hayat hikayesi İnsanlar enerjiyi serbest bırakmamı engellediğini bilseydi Üçkağıtçı Edisonu tüm imkanlarıyla lanetlerdi Kim kazandı? Sırada kim var? Sen karar ver..
History Channel-Modern Mucizeler-Nikola Tesla 2 11:03
History Channel-Modern Mucizeler-Nikola Tesla 2 1.169 izlenme - 6 yıl önce http//www.facebook.com/teknolojivebilim
Havadan Elektrik Üretmek - Nikola Tesla ve Niceleri 05:33
Havadan Elektrik Üretmek - Nikola Tesla ve Niceleri 542 izlenme - 1 yıl önce A. Einstein'in de dediği gibi evrende herşey bir enerjidir. Biz yeter ki onu kullanabileceğimiz dile çevirebilelim! Videoda yapılan devre Nikola Tesla'nın saklanıp geliştirilmeyen havadan elektrik elde etme yöntemidir. Bahsi geçen diğer cihazlar Moray, Hans Coler, Lester Hendershot, Alfred Hubbard ve Testatika makinasıdır. Bu makinaların görsellerini internette küçük bir araştırma ile bulabilirsiniz.
Kilometre Taşları - Nikola Tesla 05:06
Kilometre Taşları - Nikola Tesla 508 izlenme - 2 yıl önce Floresan lambayı, neon ışıklarını, hız-ölçeri, otomobillerdeki ateşleme sistemini, radarın temellerini, elektron mikroskobunu ve mikrodalga fırını da Nikola Tesla'nın icat ettiğini bilenlerin sayısı sınırlıdır. Nicola Tesla'ya göre bu doğru akım uygulanan doğru sistem değildir. Hem jeneratör (üreteç) hem de motordaki komütatörü ortadan kaldırmak ve alternatif akımı tüm sistemde kullanmak daha akla uygun gelmekteydi. Fakat hiç kimse alternatif akımda çalışabilen bir motoru oluşturmamıştı ve Nicola Tesla bu sorunu çok düşündü. 1882'nin Şubat ayında, Budapeşte'nin bir parkında Szigetti adında bir sınıf arkadaşı tüm elektrik endüstrisinde devrim yapacak olan "dönen manyetik alan"ı bulmuştu. Dönen elemana bağlantı gereği olmayacaktı. Komütatör yoktu artık. Daha sonradan tüm alternatif akım elektrik sistemlerini tasarladı. Alternatörler, elektrik enerjisinin ekonomik iletimi ve dağıtımı için gerilim yükseltici ve alçaltıcı transformatörler ve mekanik güç sağlamak için alternatif akım motorları. Dünyanın her tarafında harcanıp giden su gücünün bolluğundan esinlenip, gerekli olan yerlere enerji dağıtabilen hidroelektrik santralleriyle bu büyük gücün elde edilmesini tasarladı. Budapeşte'de "Bir gün Niyagara Çağlayanı'nı elektrik elde etmek için kullanacağım" diyerek dinleyenleri şaşırttı. Alternatif akım jeneratörleri ve motorları, radyo, floresan, radar, MRI, lazer teknolojisi, robot teknolojisi, deprem makinesi (HAARP), Nicola Tesla'nın teorileri kaynaklık edinilerek yaratılmış projelerdir.
History Channel-Modern Mucizeler-Nikola Tesla 1 11:00
History Channel-Modern Mucizeler-Nikola Tesla 1 964 izlenme - 6 yıl önce http//www.facebook.com/teknolojivebilim
history channel-modern mucizeler-nikola tesla 4-son 10:12
history channel-modern mucizeler-nikola tesla 4-son 958 izlenme - 6 yıl önce http//www.facebook.com/teknolojivebilim
Dedenin Torunu ile İmtihanı (Küfür İçerir) 00:59
Dedenin Torunu ile İmtihanı (Küfür İçerir) 368 izlenme - 1 yıl önce Bulaşık yıkayan dedeye yılan bile dokunmaz denir fakat torun eğlence anlayışını üst doruklara çıkartmada karar kılar ve dedesini rahatsız eder. Bir yandan türkü çığırarak önündeki işin yükünü azaltan dedenin tepkilerindeki ince ayrıntılar da şahanedir.
Dünyanın Unuttuğu Bilim Adamı - Nikola Tesla 05:26
Dünyanın Unuttuğu Bilim Adamı - Nikola Tesla 292 izlenme - 1 yıl önce Bilinmezlikleriyle yaşama veda eden,geride bıraktığı gizemleri halen çözülememiş bilim adamı Nikola Tesla hakkında bir kaç bilgi sizlerle. Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzmanı. Aslında dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla 'kökünden' değiştirebilecek birçok 'kullanılan ve kullanılmayan' deneye/buluşa da imza atmıştır. Özellikle 'elektriğin kablosuz taşınabilmesi' gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. Thomas Edison ile arasında amansız bir bilimsel mücadele geçmiştir. Elektrik üzerine yaptığı sayısız deneyler ve buluşlar vardır. 7Ocak 1943 itibarıyla, yirmi altı ülkede kendisine ait üç yüze yakın patenti bulunmaktaydı Bu video vesilesi ile Thomas Edison'un ,Dallas dizisindeki J.R(Ceyar) profili gibi paralı ve küstah bir adam olduğunu,aslında bilim ile değil de işin tamamen manevi($$$) tarafında olduğunu göreceksiniz. Beğenerek takip ettiğim Pancar Tarlası'na teşekkürler.Çok güzel bir video hazırlamışlar. iyi seyirler.
Nowitzki, Pau Gasol'u trolledi 00:43
Nowitzki, Pau Gasol'u trolledi 267 izlenme - 1 yıl önce Nowitzki, Nikola Vucevic'in Pau Gasol'u poster yaparak harika maç bastı videoyu paylaştı.
Nikola Tesla'nın Bilinmeyen 10 İcadı ! 01:58
Nikola Tesla'nın Bilinmeyen 10 İcadı ! 434 izlenme - 3 yıl önce Kanalımızdaki diğer videoları izlemeyi ve Abone Olmayı unutmayın. İzlesene: http://www.izlesene.com/BilgicAdam
Kemba Walker'ın Mirotic'i Kötürüm Etmesi 00:38
Kemba Walker'ın Mirotic'i Kötürüm Etmesi 439 izlenme - 2 yıl önce Bulls - Hornets maçında Kemba Walker'ın Nikola Mirotic'i nasıl da mal ettiğini izliyoruz efendim. Zamanında bir Allen Iverson crossoverı vardı böyle, izler dururdum gençken.
Tesla Bobinleriyle Müzik Yapmak 04:00
Tesla Bobinleriyle Müzik Yapmak 187 izlenme - 1 yıl önce Kimileri Nikola Tesla'nın bobinlerini oyuncak etmişler diye düşünebilir ama aksine, yeni neslin onu daha çok sevmesi, araştırması, öğrenme isteğinin olmasının bir sonucudur bu vidyo. Keşke yaşasaydı nadir insan Nikola Tesla.. Saygı ile anıp alkış ile yaşatıyoruz.
Dünyanın Kaderini Değiştirebilecek Kaybolan 5 İcat 06:09
Dünyanın Kaderini Değiştirebilecek Kaybolan 5 İcat 367 izlenme - 2 yıl önce İnsan, dünyanın kaderiyle oynayıp araştırarak yaptığı icatlarla onu değiştirebilir mi? İnsanın ve dünyanın kaderini değiştirebilecek birşey icat edilse ve o buluş yok edilse veya kaybolsa nasıl hissederdiniz?
Nikola Tesla'nın Bilinmeyen 10 İcadı ! 01:58
Nikola Tesla'nın Bilinmeyen 10 İcadı ! 94 izlenme - 1 yıl önce Kanalımızdaki diğer videoları izlemeyi ve ABONE OL'mayı unutmayın. Blog: http://bilgic-adam.blogspot.com/ Facebook: http://www.facebook.com/BilgicAdam Twitter: http://www.twitter.com/Bilgic_Adam İnstagram: http://www.instagram.com/BilgicAdam Tumblr: http://bilgic-adam.tumblr.com/ İzlesene: http://www.izlesene.com/BilgicAdam Youtube: http://www.youtube.com/BilgicAdam Youtube Yedek : http://www.youtube.com/BilgicAdamYEDEK Dailymotion: http://www.dailymotion.com/BilgicAdam Ask.fm: http://ask.fm/BilgicAdam -------- ETİKETLER ; bilgiç bilgiç adam bilgicadam videoları bilgiç adam videoları youtube bilgiç adam bilgicadam bilgic adam youtube.com/bilgicadam youtube.com/BilgicAdamtv soru cevap soru cevap tv bilgiç adam videoları youtube bilgiç adam bilgi bilgi videoları araştırma videoları Tesla'nın Bilinmeyen 10 İcadı, Nikola Tesla, Nikola Tesla icatları, Nikola Tesla buluşları, Ozon jeneratörü;, Elektrik jeneratörü, Raylı sistem, Tesla hava aracı, Tesla debi ölçer, Nikola Tesla patentleri, Patent, Nikola Tesla neyi icat etti, İcat, Buluşnikola tesla nikola tesla kimdir nikola tesla hayatı nikola tesla belgeseli nicola tesla nikola tesla vikipedi nikola tesla kitap nikola tesla ekşi nikola tesla buluşları nikola tesla belgesel nikola tesla neyi buldu nikola tesla hakkında bilgi nikola tesla nin hayati nikola tesla şimşeklerin efendisi nikola tesla icatlari Keyword icat icat nedir icat ve buluşlar icat nasıl yapılır icat ne demek yeni icat icat resimleri icat oyunları icat yapan kişiler icat nedir kısaca icat yapalım icat vikipedi icat resmi icat yapma icat videoları telefonu icat eden icat yapmak istiyorum icat haberleri icat ne demektir radyonun icat tarihi yeni icat makinalar icat ve keşifler icat yap icat ve mucitler ne icat edebilirim icat buluş basit icat icat bul icat yapma oyunları icat yapmak icat hikayeleri icat yapanlar telefon icat bir icat binbir icat en önemli icat icat fikirleri bilgisayarı icat eden kolay icat ingilizce icat yeni icat fikirleri televizyonu icat eden radyo icat tarihi icat mucit buluş ve icat icat edenler yeni bir icat matbaayı icat eden icat eden kişiler icat isimleri ampulün icat tarihi icat edilmemiş buluşlar 10 tane icat televizyon icat nasıl icat yapılır icat lar radyo icat televizyon icat tarihi ampul icat tarihi icat ödevi ilginc icat icat bulma icat video binbir icat sergisi en ilginç icat evde icat yap bilgisayar icat nikola tesla
Nikola Vucevic 37 sayıyla rekor kırdı 01:25
Nikola Vucevic 37 sayıyla rekor kırdı 279 izlenme - 2 yıl önce Nikola Vucevic 37 sayı bularak bu sezon en yüksek rakamına ulaştı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/futbolarena kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İlklerin Adamı: Nikola Tesla 00:15
İlklerin Adamı: Nikola Tesla 145 izlenme - 2 yıl önce Sırp asıllı Amerikalı mucit ve bilim insanı Nikola Tesla, elektriğe ve elektromanyetizmaya doğuştan gelen yatkınlığıyla yaşadığı dönemde hem bilime, hem de evlerdeki günlük hayata damga vurmuş bir isim. Tesla’nın icat ettiği birçok buluş ve geliştirdiği birçok prensip günümüzde halen kullanılmakta. 10 Temmuz 1856’da Avusturya İmparatorluğu sınırları içindeki Smiljan köyünde doğan Nikola Tesla, dalgalı bir eğitim dönemi geçirdi. Papaz olan ve oğlunun da bir papaz olmasını isteyen babasının istekleri aksine, Nikola Tesla Avusturya İmparatorluğu içindeki farklı şehirlerde farklı okullara gitti, farklı üniversitelerde ders aldı ve farklı işlerde çalıştı. Bu yıllarda elde ettiği teknik bilgiler ve iş deneyimi, ileriki yıllarda kariyerine, daha da önemlisi hayallerine yön verecekti. Alternatif Akım 1884’te New York’a taşınan ve çalışmalarına burada devam eden Tesla, burada Edison’la çalışmaya başlad
Nikola Kalini Cimbom'a Yakın 03:33
Nikola Kalini Cimbom'a Yakın 215 izlenme - 2 yıl önce Nikola Kalinic Galatasaraylı oluyor (FOTOMAÇ) "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/futbolarena kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Nikola Tesla'nın Geliştirdiği 7 Ölümsüz Teknoloji 03:59
Nikola Tesla'nın Geliştirdiği 7 Ölümsüz Teknoloji 126 izlenme - 1 yıl önce Bu videoda Nikola Tesla'nın 7 güzel teknolojisini araştırdım daha çok var beyeni çok olurssa ikinci olarak başka icadlarını da paylaşırım iyi seyirler. 1-Alternatif Akım:Nikola Tesla'nın hiç şüphesiz en bilinen ve dünyadaki bilinen teknolojiye yeni bir yön verme potansiyeli olan fikirleri alternatif akım üzerineydi. Bu alanda aldığı sayısız ABD ve Avrupa patentleriyle su götürmez bir tutarlılık barındıran fikirleri devrim niteliğindeydi. Tesla alternatif akım üzerinden yaptığı çalışmalarla 1890'da Niagara şelalesinin gücünü elektrik üretimi için kullanmaya başladı. Bugün Niagara Şelalesi heybetli bir Nikola Tesla heykeli önünde çağlamaktadır. 2-Uzaktan Radyo Kontrolü:Günümüzde çocukların uzaktan kumandalı arabalarında ve benzeri cihazlarda kullanılan radyo frekansı ile uzaktan kontrol, Tesla'nın öncülüğünü yaptığı bir teknolojiydi. İlk olarak 1898'de New York'ta suyla dolu bir platformun üstünde duran uzaktan kumandalı bir tekneyi seyircilerin verdiği talimatlarla uzaktan kontrol eden Tesla, bu gösteriyle tüm dünyanın dikkatini üstüne çekmişti. 3. Küresel Telsiz:Dünya çapında frekans yayını yapacak ilk telsiz vericisini de yine Nikola Tesla tasarlamıştı. Long Island'da 1904 yılında tamamlanan yapı döneminin en ilginç mimari özelliklerini taşıyordu. Tek parça olması dışında, büyük bir mantara benzeyen yapı, yerdeki kısmı geniş ve 62 metre yukarısındaki tepe noktasına doğru daralan, kafes şeklinde bir iskelete sahipti. Tepede 30 metre çapında bir yarım küreyle örtülüydü. İskelet, bronzdan kalın civata ve bakır lambalarla birbirine bağlanmış, sağlam ağaç kolonlarından yapılmıştı. Yarım küre şeklindeki tepe, üstten yüzeysel olarak bakır bir elekle kaplıydı. Tüm yapıda demir metali yoktu. 4-Yüksek Frekans:Modern elektronikteki neon tüpü ve flüoresan'ın öncülüğünü yapan teknoloji yine Tesla'nın fikirlerinden ortaya çıkmıştı. Bir yüksek frekans transformatörü ile kendi keşfi olan "Nikola Tesla Bobinleri" çıplak elinde tuttuğu gazlı tüpü yakacak şekilde vücudundan, zarar vermeden, yüksek gerilimli akım geçirmesini sağlıyordu. Bu alan üstünde yoğunlaşan Tesla, Mekanik ve fiziksel titreşimlerle çalışırken, Houston Caddesi'ndeki laboratuvarının etrafında hakiki bir depreme neden olmuştu. Binanın doğal rezonans frekansına yaklaşan, Nikola Tesla'nın mekanik osilatörü, yaşlı binayı sarsmıştı! Bir blok ileride, polis karakolundaki eşya esrarengiz bir şekilde hareket etmeye başlamıştı. Böylece, Nikola Tesla, rezonans, vibrasyon ve "doğal 7 periyot"a ait matematiksel teorileri de ispatlamıştı. 5. Mega Verici:Yüksek gerilim ve yüksek frekanslı elektrik iletimi konusundaki araştırmalar, Nikola Tesla'yı Colorado Springs yakınlarındaki bir dağın üzerine Dünya'nın en güçlü radyo vericisini kurup çalıştırmaya yöneltti. 60 metrelik direğin etrafında, 22,5 metre çapında, hava çekirdekli transformatörü yaptı. İç kısımdaki sekonder 100 sarımlı ve 3 metre çapındaydı. Üreticisi, istasyondan birkaç mil uzaklıkta bulunan enerjiyi kullanırken, Nikola Tesla ilk insan yapımı şimşeği oluşturdu. Bir direğin tepesindeki 1 metre çaplı bakır küreden, 30 metre uzunluğunda, kulakları sağır eden şimşekler çaktı. 40 km uzaklıktaki kasabalarda bile bu gök gürültüsünün işitildiği kaydedilmiştir. 100 milyon Volt değerinde gerilim kullanılıyordu. Daha sonra kendi patentlerini çıkartacak olan Fritz Lowenstein'ın şahit olduğu bu deneylerde Tesla 26 mil uzaklıktaki 200 ampülü yakmayı başarmıştı! 6-İyonosfer:Tesla'nın en ilginç fikirlerinden biri de dünyayı saran katmanlardan üçüncüsü olan İyonosferin elektrik akımı için kullanılmasıydı. Herhangi bir kablo kullanılmaksızın sadece İyonosferdeki taşıyıcı özelliklerin kullanılarak küresel çapta kablosuz ve herkesin kullanabileceği ücretsiz bir elektrik dağıtımı sağlamak Tesla'nın sınırları zorlayan bir hayaliydi. İşin ilginci doğru bir çalışma yaparak Tesla'nın bu hayalini gerçekleştirmek mümkündü ama asla uygulanmamıştı. 7-Kozmik Dalgalar ve Uzay:Uzaydaki hayatın varlığıyla da oldukça ilgili olan Nikola Tesla, kendi laboratuarından uzaya ses dalgaları göndermiş ve uzaydan gelen kozmik ses dalgalarının kaydını yapmıştır. Ancak bunu başardığı dönemde dünya biliminde kozmik ses dalgalarının yeri olmadığı için bu çalışmalar adeta çöpe gitmiştir! Tesla 1917'nin Ağustos'unda uzaktaki cisimlerin üzerine kısa dalga darbeleri gönderip, yansıyan kısa dalga darbelerinin bir flüoresan ekran üzerinde toplanmasıyla izlenebileceklerini açıklamıştır.
Tesla Bobinleriye Awolnation'ın Şarkısını Çalmak 01:51
Tesla Bobinleriye Awolnation'ın Şarkısını Çalmak 269 izlenme - 2 yıl önce ''Tesla bobini, 1891 yılı civarında Nikola Tesla tarafından bulunan ve yüksek voltaj, düşük akım ve yüksek frekansta alternatif akım üretmek amacıyla kullanılan deşarj bobinleridir. Tesla bobininde kabloyu bir hortum, elektiriği bu hortumun içinde akan su, elektirik akımını suyun akışı ve voltajı da suyun basıncı olarak düşünebiliriz. Hortumun ucuna bir ağızlık eklendiğinde ters orantılı bir şekilde suyun akış hızı azalırken basıncı da artar. Tesla bobininin çalışması da bu şekilde gerçekleşir. Tesla, bobini oluştururken birkaç konfigrasyon denemiştir ve bu alet genellikle bir araya gelen iki ya da üç çift rezonans elektrik devresinden oluşmaktadır. Tesla bu bobinleri elektrikle aydınlanma, fosforesans, röntgen ışınları üretimi, yüksek frekanslı alternatif akım, elektroterapi ve kablosuz elektrik üretimi gibi alanlarda yenilik getirecek deneyleri için kullanmıştır. Tesla bobinleri 1920'lere dek kablosuz telgraf için spark-gap radyo vericilerinde kullanıldı.'' Orjinal şarkı: http://youtu.be/PPtSKimbjOU
 Mirotic'ten Üçlük Bombardımanı 01:22
Mirotic'ten Üçlük Bombardımanı 127 izlenme - 11 ay önce Nikola Mirotic, New York Knicks'in United Center'a konuk olduğu maçta tam 9 üçlük isabeti kaydederek 35 sayı kaydetti ve 6 ribaund aldı.