Hoşgeldiniz!

noam

Captain Fantastic - Eğitim Sistemi Üzerine 03:31
Captain Fantastic - Eğitim Sistemi Üzerine 1.572 izlenme - 9 ay önce Modern dünyanın iyiden iyiye insani esir aldigi şu zamanlarda hepimizin (kendimiz gibi gördüklerimizin) içinde bulunduğu doğaya kaçma eylemini güzel bir şekilde ele almış bir filmdir Captain Fantastic . insan evriminin son yılları, çok yakından şahit olduğumuz üzere tek tanrılı dinler vasıtasıyla geçmektedir. toplum olarak yaşamanın geldiği son noktada bu tek tanrılı dinlerin var olan felsefeleri de artık kaybolmuştur, çoğu insan için gelenekten başka bir şey değildir artık din. Endüstri devriminin, mass productionın, ekonominin ve kapitalizmin insanoğlu üzerindeki son sıçrayışı artık toplumu tamamen tüketici bir hale çevirdi, bunu hepimiz avmlerde görüyoruz sanırım. öyle ki bilgi bile artık tüketim nesnesi; kitaplar parayla, üniversiteler parayla, sanat parayla satılıyor. o kadar ki kutsal değerler mesela dinlerin kutsal kitapları bile parayla alınmıyor mu? insanın son dini kapitalizm insan yaşamını ve varlığını o kadar boş bir noktaya getirdi ki bunu fark edebilmek bile büyük çoğunluk için imkansız halde. üniversitelerin insanlara bilgi değil statü verdiğini ve insanların da bilginin peşinde değil, bu statünün ve getirdiği avantajların peşinde olduğunu görüyoruz. sözde okuyorlar ama ne okudukları hakkında en ufak bir fikirleri yok. "eğer hiç umut olmadığını farz edersen, hiç umut olmadığını garantilemiş olursun. eğer özgürlük için bir iç güdün olduğunu farz edersen, bir şeyleri değiştirme şansın olur. daha sonra dünyayı daha iyi hale getirmek için katkıda bulunma şansın var." noam chomsky.
300 Bir İmparatorluğun Yükselişi Türkçe Altyazılı Fragmanı 02:21
300 Bir İmparatorluğun Yükselişi Türkçe Altyazılı Fragmanı 6.546 izlenme - 4 yıl önce 7 Mart 2014'de vizyona girecek olan 300 Bir imparatorluğun yükselişi filminin fragmanı. Frank Millar'ın son çizgi romanı Xerxes'den uyarlanan ve "300" filminin nefes kesen görsel tarzıyla anlatılan film aksiyonu yeni bir yere, denize götürüyor. Yunan komutan Themistokles savaşın seyrini değiştirecek bir şekilde ordusunu yönlendirerek tüm Yunanistan'ı birleştirmeyi hedefliyor. "300: Rise of an Empire"da Themistokles ölümlü Tanrı Xerxes'in ve Pers ordusunun kindar komutanı Artemisia'nın liderliğindeki Pers güçleriyle mücadele ediyor.
300:Bir İmparatorluğun Yükselişi Türkçe Altyazılı Fragman 02:21
300:Bir İmparatorluğun Yükselişi Türkçe Altyazılı Fragman 2.406 izlenme - 5 yıl önce 300:Rise Of An Empire / 7 Mart 2014'de sinemalarda! Film, Persler ile Atinalılar'ın karşı karşıya geldiği Artemis Savaşı'na sahne olacak. Yeni filmin kahramanları ise Pers Kralı Xerxes ile Atinalı savaşçı Themistocles. Filmin yönetmenliğini Noam Murro yapıyor. Başrollerini ise Sullivan Stapleton, Rodrigo Santoro ve Eva Green paylaşıyor.
Osmanlıyı Yıkan Yahudiler 02:53
Osmanlıyı Yıkan Yahudiler 1.201 izlenme - 8 yıl önce osmanlıyı yıkan yahudiler, yahudilerin türkiye üzerindeki emelleri..
Noam Chomsky ile Öğrenme Yeteneğine Gelen Bakış Açısı 01:45
Noam Chomsky ile Öğrenme Yeteneğine Gelen Bakış Açısı 59 izlenme - 1 yıl önce Bir dilde konuşmayı ve düşünmeyi nasıl bu kadar çabuk öğrenebiliyoruz? Plato’nun inandığı gibi bir şeyler bilerek mi doğuyoruz yoksa John Locke ve diğer empiristlerin öne sürdüğü gibi zihnimiz üzerine deneyimlerin yazıldığı boş bir levha mı? Noam Chomsky, bu tartışmaya 1960’larda yeni bir bakış açısı getirdi.
Sinema: 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi (300: Rise of an Empire) 02:21
Sinema: 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi (300: Rise of an Empire) 287 izlenme - 4 yıl önce 7 Mart 2014'de vizyona giren 300 Bir imparatorluğun yükselişi filminin fragmanı. Frank Millar'ın son çizgi romanı Xerxes'den uyarlanan ve "300" filminin nefes kesen görsel tarzıyla anlatılan film aksiyonu yeni bir yere, denize götürüyor. Yunan komutan Themistokles savaşın seyrini değiştirecek bir şekilde ordusunu yönlendirerek tüm Yunanistan'ı birleştirmeyi hedefliyor. "300: Rise of an Empire"da Themistokles ölümlü Tanrı Xerxes'in ve Pers ordusunun kindar komutanı Artemisia'nın liderliğindeki Pers güçleriyle mücadele ediyor.
Is the Man Who Is Tall Happy Fragman 01:24
Is the Man Who Is Tall Happy Fragman 237 izlenme - 4 yıl önce Is the Man Who Is Tall Happy isimli belgeselin resmi fragmanı.
Noam Chomsky Gezi Parkı Konuşması 06:54
Noam Chomsky Gezi Parkı Konuşması 136 izlenme - 5 yıl önce Noam Chomsky Gezi Parkı Konuşması
Noam Chomsky'nin Gezi Parki Konuşması 06:17
Noam Chomsky'nin Gezi Parki Konuşması 108 izlenme - 5 yıl önce Noam Chomsky'nin Taksim Gezi Parkı Direnişi Hakkında Dünya Kamuoyuna Mesajı The World Renowned Dissident Prof. Noam Chomsky Calls For A Global Reaction To Re...
300: Bir İmparatorluğun Yükselişi Fragman 02:21
300: Bir İmparatorluğun Yükselişi Fragman 149 izlenme - 4 yıl önce 7 Mart 2014'de vizyona giren 300 Bir imparatorluğun yükselişi filminin fragmanı. Frank Millar'ın son çizgi romanı Xerxes'den uyarlanan ve "300" filminin nefes kesen görsel tarzıyla anlatılan film aksiyonu yeni bir yere, denize götürüyor. Yunan komutan Themistokles savaşın seyrini değiştirecek bir şekilde ordusunu yönlendirerek tüm Yunanistan'ı birleştirmeyi hedefliyor. "300: Rise of an Empire"da Themistokles ölümlü Tanrı Xerxes'in ve Pers ordusunun kindar komutanı Artemisia'nın liderliğindeki Pers güçleriyle mücadele ediyor.
Foy Vance - Noam Chomsky Is a Soft Revolution 02:28
Foy Vance - Noam Chomsky Is a Soft Revolution 15 izlenme - 1 yıl önce Foy Vance - Noam Chomsky Is a Soft Revolution (Audio) 2016 Tüm müzik videoları yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlesene.com'da! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..." Listen to the hottest dance, house, hardstyle, techno, funk, electronic, pop and hip hop tracks from the www.izlesene.com/mplay, artists like Iggy Azalea, Gionnyscandal, INNA, Alexandra Stan, Tom Boxer, Morena, Akcent, Desaparecidos, Raige, Rihanna, Desaparecidos, Pitbull, Lanfranchi and much more! Subscribe to join one of the biggest music communities on izlesene.com! Foy Vance – "The Wild Swan" Album Tracklist: 01. Noam Chomsky Is a Soft Revolution – (02:28) 02. Upbeat Feelgood – (03:23) 03. Coco – (02:30) 04. Casanova – (03:16) 05. Bangor Town – (04:26) 06. Burden – (03:33) 07. She Burns – (03:50) 08. Be Like You Belong – (04:48) 09. Unlike Any Other – (04:15) 10. Ziggy Looked Me in the Eye – (04:01) 11. Fire It Up (The Silver Spear) – (04:05) 12. The Wild Swans on the Lake – (03:08) Şarkı Sözleri (lyrics): [Verse 1] Carl Perkins for the rock n roll Dr. John for the Jock-A-Mo Little Richard for a Saturday night James Brown if you’re feelin outtasight Willie Nelson if you’re feelin low Aretha Franklin if you need some soul [Pre-Chorus] Play 'em loud. But if you’re quiet and you’re brooding, baby [Chorus] Noam Chomsky is a soft revolution [Verse 2] Jean-Paul Sartre if it’s all just so Dostoyevsky if you’re in the know A bit of scripture for a little light Baby Che Guevara for a full on bar fight Alexander if you’re feeling great Charlie Darwin if you’re thinking ‘bout apes [Pre-Chorus-Variation] If you’re quiet and you’re looking for solution baby [Chorus] Noam Chomsky is a soft revolution [Verse 3] Old Joe Lewis gonna wear you down Ali Muhammad gonna do it loud Marciano got a granite chin Baby go get a rocket for a 147 Gotta bolt when you’re feeling lighting And that McGregor good lord he’s frightenin’ [Pre-Chorus-Variation] If your quiet and you’re sick of institution baby [Chorus] Noam Chomsky is a soft revolution