Hoşgeldiniz!

nobel

Bıçaklı, Silahlı, Köpekli Kız Kavgası (Bol Küfür İçerir) 02:06
Bıçaklı, Silahlı, Köpekli Kız Kavgası (Bol Küfür İçerir) 15.170 izlenme - 2 yıl önce İç anadolu da sıradan olaylar bunlara alıştık ama işte köpeğe üzüldüm bu tür kişilerin elinde olmasından dolayı.
Aziz Sancar - Rol Modelimin Fotoğrafı Arkada 01:40
Aziz Sancar - Rol Modelimin Fotoğrafı Arkada 3.443 izlenme - 6 ay önce Nobel ödüllü bilim insanımız Aziz Sancar, belgeselci Nebil Özgentürk'ün "Facetime" vasıtasıyla yönelttiği "Rol modeliniz kimdir ?" sorusununun cevabını kıvrak zekası ile arkasındaki fotoğrafa dikkat çekerek verdi. Gururla izliyoruz efenim..
Aziz Çöpü Dışarı Çıkar 00:26
Aziz Çöpü Dışarı Çıkar 5.984 izlenme - 1 yıl önce #AzizSancar: Nobeli aldıktan sonra eve gittim eşim: "Aziz çöpü dışarı çıkar" dedi. Sayın hocam, dışarıdaki nobel, evde geçmiyormuş demek ki.
Nevşin Mengü'den Aziz Sancar Yorumu 01:49
Nevşin Mengü'den Aziz Sancar Yorumu 6.214 izlenme - 2 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan ve bizleri gururlandıran Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar'ın etnik kökeni hakkında sosyal medyada ortaya çıkan yorumlar ve tartışmalar üzerine güzel bir yorum gelmiş çok sevgili ve güzel spikerimiz Nevşin Mengü'den,izliyoruz efenim.
Prof. Aziz Sancar - 'Bu Ödülü Türk Milletine Adıyorum' 03:57
Prof. Aziz Sancar - 'Bu Ödülü Türk Milletine Adıyorum' 4.357 izlenme - 2 yıl önce Nobel Kimya Ödülü o kadar önemlidir ki sayfalarca yazı yazılabilir ama gelin sitedaşlar biz bu muhteşem başarıyı asıl sahibinden dinleyelim.Bu başarıyı Cumhuriyet'in eğitim sistemine borçluyum diyen Profesör Aziz Sancar,“Bu ödülü Türk milletine adıyorum” diyerek sözlerine devam etti.
Aziz Sancar Neden Nobel Ödülü Aldı? 03:31
Aziz Sancar Neden Nobel Ödülü Aldı? 3.450 izlenme - 1 yıl önce Aziz Sancar'ın neden Nobel ödülü aldığına ilişkin kısa bir açıklama....
Nobel Kimya Ödülü Alan Aziz Sancar'ın Hayat Hikayesi 06:38
Nobel Kimya Ödülü Alan Aziz Sancar'ın Hayat Hikayesi 4.745 izlenme - 2 yıl önce Nobel Ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın kısa hikayesini anlatan video. Vehbi Koç Vakfı tarafından "6. Vehbi Koç Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar" olarak bugün paylaşıldı. Kendisi Nobel Kimya Ödülü alan ilk TÜRK'tür. Ancak ne yazıkki ülkemizin ne kadar geri olduğunu anlayabiliyoruz. Bizim ülkemizde devlet hastanesinde doktordan ötesi olamayacakken USA tarafından nerelere geldiğini görebiliyoruz. Ayrıca okullarda ders kitaplarında bu adam ve niceleri gibi bilim tarihine geçmiş Türklerin yazılması gerekiyor. Çok garip ama olabiliyor.Okuma yazma bilmeyen mardinli bir aileden Nobel Kimya Ödülü alabilecek bir çocuğun çıkması işte hayatta tam olarak bu imkansızlıkların imkanlı olması.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Nobel de Siyasi 03:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Nobel de Siyasi 2.773 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Birileri ’30 bin, 40 bin mülteci kabul edeceğiz’ diyor ondan sonra nasıl oluyorsa Nobel’e aday gösteriliyor. Bizde 2,5 milyon mülteci var, kimsenin umurunda değil. Çünkü Nobel de siyasi' dedi.
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 01:14
Nobel Kimya Ödülü'nü Aziz Sancar'ın Alması 2.976 izlenme - 2 yıl önce 2015 Nobel Kimya Ödülü'ne Türk asıllı ABD vatandaşı Aziz Sancar, ABD'li Paul Modrich ve İsveçli Tomas Lindahl layık görüldü. 2006 yılında da ünlü yazar Orhan Pamuk, Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmıştı. Haberin detayları videodadır.
Nobel Ödülü Size Verilse Hangi Alanda Olurdu? - Sokak Röportajı 02:58
Nobel Ödülü Size Verilse Hangi Alanda Olurdu? - Sokak Röportajı 1.766 izlenme - 2 yıl önce DNA çalışmaları sayesinde Nobel Kimya Ödülü'ne layık görülen Türk bilimadamı Aziz Sancar’ın başarısının ardından kameraları sokağa çevirmişler. ‘Nobel ödülü size verilse hangi alanda olurdu?’ diye sorulan vatandaştan beklenmedik cevaplar gelmiş.
2016 Nobel Fizik Ödülü Sahiplerini Buldu 01:00
2016 Nobel Fizik Ödülü Sahiplerini Buldu 527 izlenme - 10 ay önce Nobel Ödül Komitesi, bu yıl 116. kez dağıtılan Nobel Ödülleri'nin fizik dalındaki sahiplerini bir basın toplantısıyla duyurdu. Merkezi Stockholm'de bulunan Karolinska Enstitüsü, 2016 Nobel Fizik Ödülü'nü Britanya doğumlu, ancak çalışmalarını Amerika Birleşik Devletleri'nde sürdüren 3 bilim adamına, David Thouless, F. Duncan Haldane ve J. Michael Kosterlitz'e verdi. Bilim insanlarının bu ödüle layık görülme nedeni olarak, topolojik evre değişimleri ve maddenin topolojik evrelerinin kuramsal keşfini yapmaları gösterildi. Nobel Ödülü, İsveçli Alfred Nobel'in ölümünün ardından vasiyeti sonucunda oluşturulan fonla ilk kez 1901'de dağıtılmıştı. Ödüller, Alfred Nobel'in doğum günü olan 10 Aralık'ta düzenlecek törenle sahiplerine verilecek.
2016 Nobel Edebiyat Ödülü Bob Dylan'a Verildi 03:39
2016 Nobel Edebiyat Ödülü Bob Dylan'a Verildi 483 izlenme - 9 ay önce İsveç'in başkenti Stockholm'de Nobel Ödülü'nden sorumlu olan Svenska Akademien, 2016 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü 'Köklü Amerikan müzik geleneğinde yeni şiirsel ifadeler yaratmayı başardığı! gerekçesiyle ABD'li efsanevi müzisyen Bob Dylan'a verdi. Daha önce onlarca büyük edebiyatçının kazandığı Nobel Edebiyat Ödülü, böylece ilk kez ana olarak müzikle ilgilenen ve edebi eserler anlamında şarkı sözleriyle ön plana çıkan bir isme verilmiş oldu. 20. yüzyılın en büyük müzisyenlerinden, ozanlarından bir tanesi olan 75 yaşındaki Dylan, hem müzikleri, hem de yazdığı sözleri ve şiirleriyle 50 yılı aşan müzik kariyerinde dünyanın her yerinden büyük beğeni ve saygı gördü. Halen aktif olarak müzik yaşamını sürdüren Dylan, 2016 yılında Fallen Angels adlı yeni stüdyo albümünü çıkarmıştı. Nobel Ödülleri, Alfred Nobel'in ölüm yıldönümü olan 10 Aralık 2016 günü Stockholm'de sahiplerine verilecek.
Nobel Ödüllü Oyun Yazarı Dario Fo Hayatını Kaybetti 01:00
Nobel Ödüllü Oyun Yazarı Dario Fo Hayatını Kaybetti 427 izlenme - 9 ay önce 1997 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanmış, ünlü İtalyan oyun yazarı, aktör ve politik aktivist Dario Fo'nun yaşama veda ettiği 13 Ekim 2016 günü duyuruldu. Dario Fo 90 yaşındaydı. Siyasileri ve siyasi olayları yeren oyunlarıyla tüm dünyada tanınan Fo'nun oyunları defalarca sergilendi, aynı zamanda aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bazı ülkelerde yasaklandı. En bilinen oyunları arasında Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü, Ödenmeyecek Ödemiyoruz, Fo'nun bir süredir solunum problemleri yaşadığı ve 12 gündür Milano'da Luigi Sacco Hastanesi'nde tedavi gördüğü, Corriere della Sera tarafından açıklandı. Dario Fo kısa bir süre önce Türkiye'de yeniden gündeme gelmişti. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası birçok yabancı yazarın oyunu gibi onun da oyunlarının Türkiye'de yasaklanması nedeniyle "Bundan onur duyuyorum, Benim için ikinci kez Nobel kazanmak gibi" şeklinde konuşmuştu. Fo'nun uzun yıllar evli kaldığı eşi, tiyatro oyuncusu Franca Rame, 2013'te vefat etmişti. Dario Fo'nun tek çocuğu, 1955 doğumlu Jacopo Fo da oyun yazarı olmayı seçmişti.
 Orhan Pamuk - İnsan Manzaraları 29:32
Orhan Pamuk - İnsan Manzaraları 685 izlenme - 1 yıl önce Birçok edebiyat ödülünün yanı sıra 2006 yılında Nobel Ödülünü kazanarak bu ödülü alan en genç kişilerden biri olan orhan pamugun hayati ve kitaplarina dair önemli dip notlari .. İyi seyirler ..
Senden Evvel Ölem 04:40
Senden Evvel Ölem 3.458 izlenme - 8 yıl önce
John Nash Nobel Ödül Töreni 01:57
John Nash Nobel Ödül Töreni 165 izlenme - 5 ay önce Ünlü bilim adamı John Nash matematik alanında köklü değişiklikle yapmıştır.1959'da, Nash ruhsal bozukluk belirtilerini açıkça göstermeye başladı ve birkaç yılını paranoid şizofreni teşhisiyle akıl hastanelerinde geçirdi. 1970'ten sonra, durumu yavaş da olsa daha iyiye gitmeye başladı ve 1980'lerin ortasında akademik kariyerine geri dönme imkanı buldu. İzliyoruz
Aziz Sancar: Evrime Değil Allah'a İnanıyorum 01:08
Aziz Sancar: Evrime Değil Allah'a İnanıyorum 33 izlenme - 1 ay önce Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, sigara konusunda ekibiyle yaptığ yeni bilimsel çalışmalar hakkında yaptığı konuşmada, öğrencilerine siyasetle uğraşmamalarını ve sigara içmemelerini söyledi. Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinde düzenlenen programda öğrencilerin sorularını da yanıtlayan bilim adamı, bir öğrencinin sormuş olduğu din ve bilim arasındaki ilişkiye dair soruya "Ben Müslümanım ve Müslüman olduğumu her yerde söylüyorum. Müslümanlığımla övünüyorum. Türkiye'deki evrim tartışmaları beni çok üzdü. Türkiye'nin çok sorunu var. Ben Allah'a inanıyorum. İsteyen evrime inanır, isteyen inanmaz fakat bunu kalkıp büyük devlet, millet sorunu yapıp kavga ederek bütün enerjimizi boşa harcıyoruz." yorumunda bulundu.
Nobel Ödül Töreninde Patti Smith, Dylan'ın Şarkı Sözlerini Unuttu 02:01
Nobel Ödül Töreninde Patti Smith, Dylan'ın Şarkı Sözlerini Unuttu 224 izlenme - 7 ay önce İsveç Akademisi'nce verilen Nobel Edebiyat Ödülü'ne bu yıl layık görülen müzisyen- yazar Bob Dylan, cumartesi Stockholm'de düzenlenen ödül törenine gelmedi. "Amerikan müzik geleneğinde yeni şiirsel anlatımlar yarattığı için" bu ödüle layık görülen Dylan'ın bir şarkısını törende şarkıcı Patti Smith seslendirdi. Ancak Smith, Dylan'ın "A Hard Rain's A-Gonna Fall" şarkısının sözlerinin bir bölümünü unuttu. Son derece gergin olduğunu söyleyerek izleyicilerden özür dileyen Smith, alkışların ardından şarkıya kaldığı yerden devam etti
George Bernard Shaw'in Albert Einstein Onuruna Verdiği Yemek 01:52
George Bernard Shaw'in Albert Einstein Onuruna Verdiği Yemek 620 izlenme - 2 yıl önce 1925 Nobel Edebiyat Ödülü alan İrlandalı George Bernard Shaw 27 Ekim 1930 da Londra'da bir otelde Albert Einstein adına başarılarından dolayı bir akşam yemeği düzenliyor. Konuşmasında Albert Einstein'a övgüler yağdırıyor. Arkadaşlar Türkçe alt yazılı halde bulmaya çalıştım ama bulamadım özür dilerim.
Serdal Genç Eğin Türküsü 05:08
Serdal Genç Eğin Türküsü 1.669 izlenme - 8 yıl önce
Nobel Kafe Bar -  Antalya  Eski Liman 01:11
Nobel Kafe Bar - Antalya Eski Liman 1.391 izlenme - 6 yıl önce nobel kafe bar - antalya eski limanda çok güzel bir gençlik kafesidir... tavsiye ederim... bir büyük fincan çay 2-tl...dir....şubat/2011
Nobel Ödüllü Yazar Marquez Hayata Veda Etti 01:05
Nobel Ödüllü Yazar Marquez Hayata Veda Etti 588 izlenme - 3 yıl önce İspanyol dilinin en yetkin kalemlerinden Gabriel Garcia Marquez hayata veda etti. 87 yaşındaki Nobel ödüllü yazar uzun süreden beri akciğer ve idrar yolları enfeksiyonu nedeniyle tedavi görüyordu. “Büyülü gerçekçilik” akımının en önemli isimlerinden Marquez’in 1967’de yayımlanan “Yüzyıllık Yalnızlık” adlı kült romanı 25’ten fazla dile çevrilmişti. Dostları kendisini son gününde de yalnız bırakmadı: “Dilimiz literatürünün yayılmasını ve prestij kazanmasını sağlayan eserlere imza atan büyük bir yazarı kaybettik. Romanları onun da ötesine geçti. Her yerde insanları etkilemeye devam edecek.” 1927’de Kolombiya’da doğan yazar ömrünün son 30 yılını Meksika’da geçirdi. En son 31 Mart’ta hastaneye kaldırılan Marquez’e bunama teşhisi konulduğu için yazmayı bırakmıştı. Kameraların karşısına en son 6 Mart’ta geçen dünyaca ünlü yazar yaş gününü kutlamıştı.
Aziz Sancar - Her Şeyimi Türkiye'deki Barış İçin Verirdim 04:50
Aziz Sancar - Her Şeyimi Türkiye'deki Barış İçin Verirdim 137 izlenme - 9 ay önce Kristal Elma Festivali'ne video konferans yoluyla katılan Nobel Ödüllü bilim adamı Aziz Sancar'ın konuşması, gözyaşlarıyla izlendi ve ayakta alkışlandı.Konuşmasında rol modelinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu belirten Aziz Sancar,konuşması sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşadı...
akzo nobel rüstem tropheus red chimba 00:59
akzo nobel rüstem tropheus red chimba 1.399 izlenme - 8 yıl önce chimba
Rihanna - S.o.s. @ Nobel Peace Prize 2006 03:40
Rihanna - S.o.s. @ Nobel Peace Prize 2006 839 izlenme - 8 yıl önce
Serdal Genç Ayrılığın Hediyesi 03:55
Serdal Genç Ayrılığın Hediyesi 1.182 izlenme - 8 yıl önce
Serdal Genç Başım Belada 03:21
Serdal Genç Başım Belada 1.178 izlenme - 8 yıl önce
Ölesiye Özledim Serdal Genç 03:35
Ölesiye Özledim Serdal Genç 980 izlenme - 8 yıl önce
Nobel Barış Ödülü Alan Türk: Ahmet Üzümcü 01:09
Nobel Barış Ödülü Alan Türk: Ahmet Üzümcü 497 izlenme - 3 yıl önce Normalde Türk kızı Almanya'nın en güzel g.tlü kızı seçildi haberini bile atlamayan basınımız bu haberi atladı. O yüzden Eronevs'den veriyorum tabi. Bunun bir sebebi de, başbakanımızı deyimiyle MAALESEF Nato'nun Suriye'ye müdahalesinin engellenmiş olması. Bir de farkında mısınız, başbakanımız ne Mandela'nın cenazesine gitti, ne de tüzel kişilik adına da olsa bir Türk diplomata verilen Nobel Barış ödülü törenine gitti. 2013 Nobel Barış Ödülü'nün sahibi Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ) oldu. 2013 Nobel Barış Ödülü'nün sahibi Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ) oldu. Norveç'in başkenti Oslo'daki Nobel Komitesi, örgütü "kimyasal silahların ortadan kaldırılması için harcadığı kapsamlı çabalar" nedeniyle Nobel Barış Ödülü'ne layık gördü. Birleşmiş Milletler'in geçtiğimiz eylülde Suriye'deki kimyasal silahların imhasına yeşil ışık yakmasının ardından tüm gözler KSYÖ'ye çevrilmişti. Örgüt başkanlığını yürüten Türk Büyükelçi Ahmet Üzümcü ise barış ödülünün hedefini şöyle özetliyor: "Bu ödül, bu silahların yok edilmesi için uluslararası kamuoyunun yıllardır verdiği çabaları desteklemeyi ve sürdürülmesini sağlamayı hedeflemek olarak görülmelidir." Örgüt yetkilileri ise 1 Kasım'dan beri Suriye'de bulunuyor. İmha edilmesi planlanan 1000 ton kimyasal silahın 300 tonunu sarin gazı oluşturuyor.
Serdal Genç Ben Beni 02:49
Serdal Genç Ben Beni 961 izlenme - 8 yıl önce