Hoşgeldiniz!

Nobel Barış Ödülü

Aziz Sancar - Her Şeyimi Türkiye'deki Barış İçin Verirdim 04:50
Aziz Sancar - Her Şeyimi Türkiye'deki Barış İçin Verirdim 147 izlenme - 1 yıl önce Kristal Elma Festivali'ne video konferans yoluyla katılan Nobel Ödüllü bilim adamı Aziz Sancar'ın konuşması, gözyaşlarıyla izlendi ve ayakta alkışlandı.Konuşmasında rol modelinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu belirten Aziz Sancar,konuşması sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşadı...
barack obama ya ödül 02:12
barack obama ya ödül 157 izlenme - 8 yıl önce 2009 nobel barış ödülü, abd başkanı barack obama ya verildi..obama ya ödülün verilmesine gerekçe olarak abd başkanının nükleer silahsızlanma için yaptığı çalışmalar ve dünya barışına katkıları gösterildi.
Eski ABD Başkanı Jimmy Carter Uçakta Tek Tek İnsanlarla Tokalaştı 00:42
Eski ABD Başkanı Jimmy Carter Uçakta Tek Tek İnsanlarla Tokalaştı 16 izlenme - 8 ay önce Washington'dan Atlanta'ya giden bir uçakta yer alan 1977 - 1981 yılları arasında Amerika’nın 39. Başkanı olarak görev yapan Jimmy Carter uçaktaki tüm yolcuların tek tek elini sıktı.Jimmy Carter 2002 yılında Nobel Barış ödülünü almıştı.
Nobel Barış Ödülü Sahibini Buldu 03:23
Nobel Barış Ödülü Sahibini Buldu 4 izlenme - 1 yıl önce 2016 Nobel Barış Ödülü, Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos'a verildi. Santos'a Nobel Barış Ödülü, FARC gerillaları ile barış anlaşmasının gerçekleşmesi için yaptığı çalışmalardan dolayı verildi. Santos, geçtiğimiz ay Kolombiya'da FARC'la (Kolombiya Devrimci Silah Güçleri) ile 52 yıldır süren çatışmayı sonlandıran anlaşmayı imzaladı. 4 yıl süren müzakerelerin sonunda imzalanan barış anlaşması, geçtiğimiz hafta halkın oylamasına sunulmuş fakat referandumdan 'hayır' sonucu çıkmıştı. Fakat Santos, ateşkesin Ekim ayı sonuna kadar uzatıldığını açıkladı. Kolombiya hükümeti ile FARC arasında ise yeni bir barış anlaşması için görüşmeler başlatıldı.