Hoşgeldiniz!

Normal Doğum Videoları İzle

Doğumun Başladığı Nasıl Anlaşılır? 00:32
Doğumun Başladığı Nasıl Anlaşılır? 3 izlenme - 2 hafta önce Bazı hastada su gelir, bazı hastalar nişan atar, bazı hastalar direk ağrı ile ya da kanamayla gelirler. Kişiden kişiye doğumun başlangıç şekli değişir. Bir gebe suyu geldiği zaman, kanaması ve ağrıları başladığı zaman mutlaka doğum doktoru ile koordine halinde olmalıdır.
Hangi Durumlarda Sezaryene Başvurulmalıdır? 00:39
Hangi Durumlarda Sezaryene Başvurulmalıdır? 3 izlenme - 2 hafta önce En sık sezaryenle doğuma başvurduğumuz olay hastanın daha önceki gebeliğinin sezaryen ile yapılmış olmasıdır. Onun dışında bebekte kalp atışlarında yavaşlama görüldüğünde, bebeğin eşinin önce ayrıldığını gördüğümüzde ya da bebekte geliş anormallliği varsa sezeryan ile doğuma başvuruyoruz.
Hamilelikte tansiyon ölçmek gerekli mi? 01:47
Hamilelikte tansiyon ölçmek gerekli mi? 5 izlenme - 4 hafta önce Gebelik döneminde anne adaylarının doktor kontrolleri dışındaki dönemde tansiyonlarını ölçmeleri gereksiz bir gerginlik dışında işe yaramaz. Eğer doktor evde de tansiyon takibi önerdiyse dijital aletler değil, civalı tansiyon cihazı kullanılmalı, tansiyon ölçümünü bu konuda deneyimli biri yapmalıdır. Ayrıntılar burada: http://www.gebelik.org/dosyalar/hafta...
Normal doğum sonrası anneyi neler bekler? 01:15
Normal doğum sonrası anneyi neler bekler? 78 izlenme - 2 yıl önce Normal doğum sonrası annelerde doğum sonrası psikozlara rastlanabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/mplay kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Hipnozla Doğum 02:20
Hipnozla Doğum 88 izlenme - 2 yıl önce HİPNOZ Psikopatolojilerin çözümlenmesinde (depresyon, kaygı, panik atak, obsesif kompulsif bozukluk-OKB, fobiler vb.) Genel bir rahatlama sağlamada (fiziksel - zihinsel rahatlama, affetme, korkulardan kurtulma) Diş operasyonlarında Tıbbi operasyonlarda Sigara bırakmada Kilo problemlerinde Özgüven eksikliklerinde Motivasyonda Alışkanlıkların değiştirilmesinde Öğrenmede (yabancı dil vb.) kullanılan etkili bir yöntemdir. HİPNOZLA DOĞUM: Doğum süresi ve doğum sırasında /doğumdan sonra annenın yorgunluğu azaltabilir Doğum sonrası iyileşme süresi ve müdahale riskini azaltabilir Gebelik sırasında ağrı ve rahatsızlıklara ve sabah bulantısına yardımcı olabilir anne ve bebek oksijen seviyelerini artırabilir.
Sezeryan mı? Normal doğum mu? 04:52
Sezeryan mı? Normal doğum mu? 8 izlenme - 2 ay önce Sezeryan mı? Normal doğum mu? Doğum nasıl olmalı? Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Epidural ile Normal Doğum 01:53
Epidural ile Normal Doğum 7 izlenme - 2 ay önce Epidural ile Normal Doğum Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler epidural doğum epidural normal doğum epidural doğum nasıl yapılıyor epidural normal doğum riskleri epidural normal doğum ankara www.klinkisankara.com www.sevtaphemdemir.com
Doğum Yapacak Bir Hastaya Epidural Anestezi Uygulanışı  04:46
Doğum Yapacak Bir Hastaya Epidural Anestezi Uygulanışı 11 izlenme - 2 ay önce Sezaryen ile doğum yapacak bir hastaya epidural anestezi uygulanışı.Anestezi Uzmanı Dr.Nurettin TİLKİOĞLU ve Kadın Doğum Uzmanı Dr Hüseyin ŞENYURT Gebelik ve Doğumla ilgili diğer konular için bağlantıyı takip ediniz: http://www.dr-hsenyurt.com/dogum-konu...
Hamileyken Cinsel İlişkide Korunmak Gerekli Mi? - Dr. Kağan Kocatepe 01:47
Hamileyken Cinsel İlişkide Korunmak Gerekli Mi? - Dr. Kağan Kocatepe 10 izlenme - 2 ay önce Hamilelikte cinsel ilişkide bulunurken korunmak gerekli midir sorusuyla ilgili iki tane konu bulunmaktadır. Bunlardan birincisi yeni bir hamileliğin oluşup oluşmamasıdır. Hamileyken yeniden hamile kalma durumu literatürde vardır ancak milyonda birdir. Fakat karnınızda biri 6 aylık biri 3 aylık çocuk olması gibi bir durumun olması hemen hemen mümkün değildir. Hamilelikte gebelikten korunmaya gerek yoktur. Fakat hamilelikte cinsel ilişki esnasında cinsel yolla bulaşan hastalıklardan ve muhtemel enfeksiyonlardan korunmak gereklidir. Hastalık taşıyıcı bir eş varsa veya baba adayı ürolog doktordan böyle bir tanı aldıysa, kadın eşiyle kesinlikle beraber olmamalıdır. Beraber olacaksa da prezervatif kullanılması gerekir. Bu yapılmadığı takdirde bebeğe zarar verilecektir. Hatta bazı durumlarda prezervatif bile koruyucu olmayabilir, o nedenle bu durumun çok ciddiye alınması gerekmektedir.
Gebelikte Nefes Darlığı Ve Soluk Soluğa Kalma - Dr. Kağan Kocatepe 02:08
Gebelikte Nefes Darlığı Ve Soluk Soluğa Kalma - Dr. Kağan Kocatepe 10 izlenme - 2 ay önce Dr. Kağan Kocatepe - hamilelik döneminde nefes darlığı nedenleri. Hamilelikte özellikle son haftalarda nefes darlığı çok sık meydana gelir. Karın büyüdüğü için akciğerlere alttan baskı olmaktadır. Normal bir durumdur, kalp ve akciğerle ilgili bir hastalık varsa o zaman anormal bir durum ortaya çıkabilir. İlk haftalarda da nefes darlığı gözükebilir. Bu da solunum sisteminin ortama adapte olmaya çalışmasıdır. Solunum sistemi temiz kan ihtiyacını gidermek için çok daha fazla çalışmaktadır, bu da anne adayı tarafından nefes darlığı olarak hissedilmektedir. Nefes açlığı psikolojik bir durumdur. Derin nefes alma ihtiyacı hissedersiniz ancak derin nefesi hiçbir zaman alamazsınız. O derin nefesleri alamama hissine nefes açlığı adı verilir. Bu da çoğu zaman çeşitli ruhsal sıkıntılardan meydana gelebilir. Herhangi bir şekilde nefes darlığı söz konusu olduğunda, doktorun bu konuda bilgilendirilmesi gerekir.
Anne Karnında Bebek Dünyayı Algılamaya Ve Öğrenmeye Ne Zaman Başlar? 02:04
Anne Karnında Bebek Dünyayı Algılamaya Ve Öğrenmeye Ne Zaman Başlar? 5 izlenme - 1 ay önce Rahim içi yaşam: Rahim içindeki bebek doğacağı dünyayı annesinden gelen biyokimyasal ve hormonal sinyallerle, daha sonra işittikleriyle algılamaya başlar ve böylece fetus olarak olgunlaşıp doğduğunda adaptasyonu daha kolay olur. Ayrıntılar burada: http://www.gebelik.org/dosyalar/hamil...
Sezaryenin avantajları nelerdir? 02:51
Sezaryenin avantajları nelerdir? 82 izlenme - 2 yıl önce Sezaryenin planlı bir operasyon olması aileler için avantaj sayılabilir.
Normal doğumun riskleri nelerdir? 02:37
Normal doğumun riskleri nelerdir? 68 izlenme - 2 yıl önce Normal doğum uygun şartlarda yapılmalı. Doğum anında gebe, doktorun direktiflerine uyum sağlamalı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/mplay kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Dr. Kağan Kocatepe - Normal Doğum mu Sezeryan mı 02:19
Dr. Kağan Kocatepe - Normal Doğum mu Sezeryan mı 7 izlenme - 2 ay önce Dr. Kağan Kocatepe - Sezaryen normal doğum ikilemi Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Hangi durumlarda normal doğum yapılamaz? 01:53
Hangi durumlarda normal doğum yapılamaz? 66 izlenme - 2 yıl önce Sistemik hastalığı olanlar, pelvis yapısı doğuma uygun olmayanlar normal doğum yapamaz.
Suni sancı hangi durumlarda kullanılır? 01:22
Suni sancı hangi durumlarda kullanılır? 65 izlenme - 2 yıl önce Suni sancı normal doğumun kendiliğinden başlamadığı durumlarda kullanılır.
Hamile Yogasının Normal Doğum Yapmaya Katkısı Olur Mu? 01:24
Hamile Yogasının Normal Doğum Yapmaya Katkısı Olur Mu? 78 izlenme - 2 yıl önce Hamile yogası hamileliğinizi rahat geçirmek için bir araç olarak düşünebileceğiniz gibi doğuma hazırlanmak için de komple bir çalışma olarak da düşünebilirsiniz. Çünkü sadece fiziksel bir çalışma değildir. Aynı zamanda hamile yogası zihinsel ve ruhsal da bir çalışmadır. Örneğin meditasyon anda olma çalışması doğuma taşıyabileceğiniz bir güçtür. Fiziksel olarak güçlenirsiniz, kaslarınız hem güçlenir, hem elastikiyet kazanır. Nefes çalışmaları gene doğuma taşıyabileceğiniz bir tekniktir. Ve doğumda aslında bir kadının yapabileceği bir tek şey var o da gevşemektir. Yoga dersleri aracılığıyla derin gevşeme teknikleri aracılığıyla gevşemeyi doğumunuza taşıyabilirsiniz. Bu da sizin çok daha rahat, kolay, güzel bir doğum deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda imgeleme teknikleri kullanırız, zorluklarla baş etme teknikleri kullanırız. Sesle çalışırız, bütün bu araçları doğumunuza hamile yogası aracılığıyla taşıyabilirsiniz.
Doğum Nasıl İlerler? (3 Boyutlu Animasyonla Anlatım) 18:27
Doğum Nasıl İlerler? (3 Boyutlu Animasyonla Anlatım) 9 izlenme - 2 ay önce Op. Dr. Banu Çiftçi; Kadın Sağlığı ve Hastalıkları, Gebelik, Doğum ve Tüp Bebek süreçleri ile ilgili akla gelebilecek her soruyu 3 boyutlu animasyonlar ile cevaplıyor. ------------------------ Bu yayında Nucleus Medical markasına ait içerik kullanılmıştır. ------------------------
Sezaryen nasıl gerçekleşir? 02:37
Sezaryen nasıl gerçekleşir? 71 izlenme - 2 yıl önce Sezaryen normal doğuma uygun olmayan hamilelerde bölgesel ya da genel anesteziyle uygulanan bir cerrahi yöntem.
Sezaryen ve Normal Dog?um İc?in Hazırlıklar Nelerdir? 01:16
Sezaryen ve Normal Dog?um İc?in Hazırlıklar Nelerdir? 43 izlenme - 10 ay önce Annelere iyi gelecek öneriler Kadıköy Anneleri ile MigrosTV'de!
Hamilelikte Karın Çizgisi (Linea Nigra) Nedir Ve Bebek Cinsiyetiyle İlgisi Var Mı? 02:04
Hamilelikte Karın Çizgisi (Linea Nigra) Nedir Ve Bebek Cinsiyetiyle İlgisi Var Mı? 4 izlenme - 1 ay önce Gebelik döneminde p anne adayında karında pubis kemiğinden başlayan, bazen göbek deliğine kadar, bazen de göğüs kafesi seviyesi seviyesine kadar uzanan çizgi şeklindeki cilt değişikliği linea nigra tıbben bir duruma işaret etmez ve gebelikten sonra kaybolur. Ayrıntılar burada: http://www.gebelik.org/dosyalar/cilt....
Anne adaylarının normal doğumdan korkmasının sebepleri nelerdir? 01:56
Anne adaylarının normal doğumdan korkmasının sebepleri nelerdir? 57 izlenme - 2 yıl önce Anne adayları genellikle doğum sancılarından çekindikleri için normal doğumdan korkarlar. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/mplay kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Anne Karnında Bebek Nasıl Soluk Alıp Verir? Fetal Solunum Hareketlerinin Amacı Nedir? 01:59
Anne Karnında Bebek Nasıl Soluk Alıp Verir? Fetal Solunum Hareketlerinin Amacı Nedir? 3 izlenme - 4 hafta önce Rahim içindeki bebek solunum kaslarını güçlendirmek için bol miktarda solunum egzersizi yapar ve sağlıklı bebekler bunu özellikle son üç aylık dönemde düzenli olarak yaparlar. Ayrıntılar burada: http://www.gebelik.org/dosyalar/iyili...
Doğum Esnasında Yaşanan Zorluklar Nelerdir? 01:34
Doğum Esnasında Yaşanan Zorluklar Nelerdir? 3 izlenme - 2 hafta önce Gebe kendini nasıl doğum yapmak istiyorsa, doğum şeklini nasıl seçtiyse ona mutlaka hazırlamalıdır. Özellikle normal doğum esnasında yaşadığımız en büyük zorluk annenin bu işten korkmasıdır. Ağrılar başladığı zaman ben bu işi yapamayacağım, çok ağrım var diye korkmaktadır. Diğer bir zorluk ıkınmaktır, annenin ıkınmayı öğrenmesi gerekir. Koordineli bir şekilde ıkınması lazımdır ki bebek doğum kanalında çok uzun süre kalmasın, oksijensiz kalmadan bir an önce dışarıya çıksın. Onun dışında doğum sırasında eğer bebekte geliş anomalisi varsa; doğum süresi uzun sürebilir, bu sürede bebek oksijensiz kalabilir. Bazen kafa çıkıyor, omuz takılabiliyor ya da bebek doğuyor ama plesanta ayrılmıyor, geç ayrılıyor, ayrıldıktan sonra annelerde kanamalar olabiliyor. Bu tür komplikasyonlar bizim oldukça nadir gördüğümüz komplikasyonlar olduğu için genelde hastalar mutlu ve huzurlu şekilde bebeklerini kucaklarına alıyorlar.
Erken Doğum Nedir? 01:02
Erken Doğum Nedir? 2 izlenme - 2 hafta önce 36. haftadan önce bebeğin dünyaya gelmesini biz erken doğum olarak adlandırıyoruz. Tabi burada bebeğin dünyaya geldiği hafta bizim için çok önemlidir. 24 ile 36. hafta arasındaki doğumlar erken doğum olarak tanımlamır. Bebek ne kadar 36. haftaya yakın doğuyorsa bebeğin riskleri o kadar azalmaktadır. Ne kadar 24. haftaya yakınsa bebekte erken doğum komplikasyonlarını daha çok görmekteyiz. Bugün erken doğumun en önemli sebebi farkına varılmadan geçirilmiş idrar yolu enfeksiyonlarıdır. Aynı zamanda annede yüksek tansiyonun olması, bebeğin eşinin erken gelmesi, annenin kronik yda sistemik hastalıklarının olması bebeğin erken doğma eylemini başlatmaktadır.
Normal Doğumun Anne Ve Bebeğe Faydası Nelerdir? 00:54
Normal Doğumun Anne Ve Bebeğe Faydası Nelerdir? 2 izlenme - 2 hafta önce Normal doğuran annenin her şey yolunda gittiği zaman toparlanma süreci daha kısa oluyor. Doğumdan iki saat sonra kendi çocuğuna kendi bakar konuma geliyor ve bir ameliyatın riski altına atılmamış oluyor. Sezaryen bir ameliyattır ve ameliyatlar ne risk taşıyorsa; anestezi ve ameliyatın kendi risklerini taşımaktadır. Bebek açısından faydalarını da anlatmak gerekirse, bebek doğum kanalından geçerken sıkıştığı için akciğerlerindeki sıvıyı daha rahat atıyor ve solunum sıkıntısını görme riskimiz azalıyor. Her zaman her şeyin doğalı daha iyidir, toparlanma süreci hem anne hem de bebek için daha hızlı oluyor.
Kolay Doğum Yapmanın Yolları Nelerdir? 00:44
Kolay Doğum Yapmanın Yolları Nelerdir? 2 izlenme - 2 hafta önce Kolay doğum yapmanın en güzel yolu sağlıklı beslenmek, bol protein ağırlıklı beslenmek ve fazla kilo almamaktadır. Doğum bir kas mucizesidir. Siz pelvis bölgesindeki kaslarınızı ne kadar iyi çalıştırırsanız doğum o kadar kolay olur. Bunun için en güzel egzersizler pelvik bölgeye yönelik pilates egzersizleri ya da yoga egzersizleri olabilir, eğer hiçbir şey yapamıyorsanız yürüyüş, yüzme olabilir.
Doğum Kontrol Yöntemlerinden Sonra Gebe Kalmak Zorlaşır Mı? 00:50
Doğum Kontrol Yöntemlerinden Sonra Gebe Kalmak Zorlaşır Mı? 2 izlenme - 2 hafta önce Hiçbir doğum kontrol yönteminden sonra gebe kalma zorlaşmaz. Genellikle halk arasında hapların bırakıldıktan sonra 3 ya da 4 ay beklenmesi gerektiği söylenir. Fakat biz hapı bıraktığımızda yumurtlama direk geri döner ve ertesi ay bile gebelik beklenebilir. Bazen hormonlu rahim içi araçlar ya da cilt altına yerleştirilen implantlar endometrium duvarına yani rahmin kanayan dokusunda inceliğe neden olduğu için bir iki ay gebeliğe engel olabilir fakat o da geri dönüşümlü bir etki gösterebilir.
Normal doğumda doğum tarihi nasıl hesaplanır? 01:29
Normal doğumda doğum tarihi nasıl hesaplanır? 65 izlenme - 2 yıl önce Normal doğumda doğum tarihi kişinin son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanır.
Hamilelikte hangi sıklıkla cinsel ilişkiye girilebilir? - Dr. Kağan Kocatepe 01:44
Hamilelikte hangi sıklıkla cinsel ilişkiye girilebilir? - Dr. Kağan Kocatepe 8 izlenme - 2 ay önce Hamilelikte cinsel ilişki sıklığı çiftten çifte ve çiftin ruhsal durumundan diğer bir duruma göre değişir. Her çiftin bir cinsel ilişki sıklığı vardır, yaşla birlikte azalabilir veya artabilir. Ancak genel eğilim hamilelik döneminde cinsel ilişki sıklığının azalması yönündedir. Çünkü ilk 3 ayda anne adayı vücudundaki değişiklikler ve belirtiler nedeniyle ilişkiye çok istekli değildir. Son dönemde de rahimin yaptığı baskı nedeniyle çok çeşitli rahatsızlıklar duyabileceği için, bu dönemde de ilişkiye çok istekli değildir. Orta trimester denilen dönemde, ilişki genelde hamilelik öncesi dönemdeki gibi sürebilir. Ancak burada belirleyici temel faktör, anne adayının isteği ve doktorun onayıdır. Şunu unutmamak gerekir ki, mekanik olarak da vajinada bir takım değişiklikler meydana geleceği için, sık cinsel ilişkide bulunmak kadının ağrı duymasına sebep olabilir. Cinsel ilişki sıklığını belirleyecek olan kişi anne adayının kendisidir. Doktorun önerisi ve baba adayının da bunu kabul etmesiyle, her çiftin kendine özgü bir cinsel ilişki sıklığı olacaktır. Bunu sayı olarak belirtmek mümkün değildir.