Hoşgeldiniz!

Nuri Bilge Ceylan

Kış Uykusu (2014) Fragman 01:37
Kış Uykusu (2014) Fragman 716.999 izlenme - 8 yıl önce Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği, Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Melisa Sözen ve Nejat İşler'in oynadığı filmin fragmanı
Ahlat Ağacı (2018) Fragman 01:05
Ahlat Ağacı (2018) Fragman 230.560 izlenme - 4 yıl önce 71. Cannes Film Festivali'nde dünya prömiyeri yapılan ve büyük beğeni toplayan Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi Ahlat Ağacı, 1 Haziran'da sinemalarda olacak.
Nuri Bilge Ceylan'ın ilk Kısa Filmi - Koza (1995) 17:40
Nuri Bilge Ceylan'ın ilk Kısa Filmi - Koza (1995) 34.094 izlenme - 7 yıl önce Nuri Bilge Ceylan'ın ilk kısa film. Çanakkalede kendi köyünde çekmiştir. Siyah ve beyaz ve mükemmel kareler eşliğinde filmini sunuyor bize. Kısa filmde görünen teyze ve amca öz annesi ve babasıdır. Alkışlarla yaşıyorum sanatı ve sanatçıyı destekleyen oluşum.
Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes Film Festivali'nde Konuşması 02:31
Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes Film Festivali'nde Konuşması 39.005 izlenme - 8 yıl önce 2014 Cannes Film Festivali ödül töreninde Nuri Bilge Ceylan 'Kış Uykusu' filmiyle Altın Palmiye ödülünün sahibi oldu. "bu ödülü son bir yılda hayatını kaybeden gençlere ve Somada hayatını kaybeden maden işçilerine adıyorum" Nuri Bilge Ceylan ödülü Quantin Tarantino ve Uma Thurman'ın elinden alırken, salonda oldukça duygusal anlar yaşandı. Bu ödülün kendisi için müthiş bir sürpriz olduğunu söyleyen Ceylan, "Bu ödülü geçen sene Türkiye'de hayatını kaybeden gençlere adıyorum" dedi. Director: Nuri Bilge Ceylan Writers: Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan Stars: Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbag 67. Cannes Film Festival (2014) The Golden Palm (Palme d'Or) Candidate
Üç Maymun Fragmanı 01:10
Üç Maymun Fragmanı 29.185 izlenme - 8 yıl önce Nuri Bilge Ceylan'ın Üç Maymun filminin fragmanı
Ahlat Ağacı Fragmanı - Nuri Bilge Ceylan 01:05
Ahlat Ağacı Fragmanı - Nuri Bilge Ceylan 9.461 izlenme - 4 yıl önce Cannes Altın Palmiye ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın yeni filmi Ahlat Ağacı'nın fragmanı yayınlandı. Fragman içerisinde kendisinden bolca imza bulmak mümkün.
Cem Yılmaz - Nuri Bilge Ceylan Esprisi 00:26
Cem Yılmaz - Nuri Bilge Ceylan Esprisi 4.960 izlenme - 2 yıl önce Okan Bayülgen ile Uykusuzlar Kulübü'ne konuk olan Cem Yılmaz, inanılmaz bir Nuri Bilge Ceylan şakası yaptı. İzliyoruz..
Ahlat Ağacı Filmindeki Piyangocu Nevzat 02:01
Ahlat Ağacı Filmindeki Piyangocu Nevzat 6.494 izlenme - 3 yıl önce Kpss sınavı için Çanakkale şehir merkezine giden öğretmen adayı Sinan, sınav sonrası piyango satıcısı Nevzat Abi'yle kısa bir diyaloğa girer. Sencar Sağdıç (Piyangocu Nevzat): 1954 yılında Balıkesir Edremit'te doğdu. Ahlat Ağacı, Yol Kenarı, Çırak, Albüm, Hadi İnşallah, Zerre ve Kosmos filmlerinde oynadı. Bu arada ufak bir not, film sadece 1000 adet ve Blu-Ray olarak piyasaya sürülmüş, fiyatı da D&R'da 96 tl. NBC filmlerini zaten bulamıyoruz, bulabildiklerimiz de 96 tl. Bize reva mı bu eyy NBC.
The Story of Film - Nuri Bilge Ceylan - İklimler 02:19
The Story of Film - Nuri Bilge Ceylan - İklimler 7.805 izlenme - 7 yıl önce Mark Cousins'in 2011 yapımı The Story of Film belgeselinin 15. bölümüne Nuri Bilge Ceylan İklimler filmiyle konuk oluyor.
Nuri Bilge Ceylan'ın Nejat İşler'e Rolünü Anlatırken Gaza Gelmesi  01:08
Nuri Bilge Ceylan'ın Nejat İşler'e Rolünü Anlatırken Gaza Gelmesi 9.857 izlenme - 5 yıl önce ''Kış Uykusu'' filminin çekimlerinde yaşanan komik kamera arkası görüntülerinden birini izliyoruz efenim...
Mayıs Sıkıntısı - Rol Kesemeyen Dayı 03:14
Mayıs Sıkıntısı - Rol Kesemeyen Dayı 3.257 izlenme - 3 yıl önce Mayıs Sıkıntısı filminin kamera arkası görüntüleridir.
Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes'da Ayakta Alkışlanması 05:39
Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes'da Ayakta Alkışlanması 4.203 izlenme - 4 yıl önce Ahlat Ağacı Cannes’da görücüye çıktı Bu yıl 71'incisi düzenlenen Cannes Film Festivali'nde büyük ödül Altın Palmiye için yarışan Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Ahlat Ağacı filminin ekibi, kırmızı halıda yürüdü ve filmin ilk gösterimine katıldı. Filmi izleyenler 15 dakika boyunca oturmadan ekibi alkışladı. Alkışlar, 2008'de Üç Maymun filmiyle yine Cannes'da 'En İyi Yönetmen' ödülünü alan Bilge Ceylan'ın sarf ettiği "Ödülü, tutkuyla sevdiğim yalnız ve güzel ülkeme adıyorum" sözlerini akıllara getirdi. Bilge Ceylan'ın 'yalnız ve güzel' ülkesi filmi merakla beklerken, yönetmenle yeniden gururlandı.
Nuri Bilge Ceylan'ın Bennu Yıldırımlar'ı Acımasızca Fırçalaması 02:50
Nuri Bilge Ceylan'ın Bennu Yıldırımlar'ı Acımasızca Fırçalaması 2.268 izlenme - 2 yıl önce Ahlat Ağacı filmi için bir araya gelen ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan ve ödüllü oyuncu Bennu Yıldırımlar arasında film çekimleri boyunca bir gerilim yaşanmış. Nuri Bilge Ceylan, nezaketi ile bilinen Bennu Yıldırımlar gibi haza bir hanımefendiyi deyim yerindeyse yönetmen egosu ile fırçalamış. İzliyoruz efendim..
Nuri Bilge Ceylan'ın Youtuber olması 03:29
Nuri Bilge Ceylan'ın Youtuber olması 4.134 izlenme - 4 yıl önce Altın Palmiyeli yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın oğlu Ayaz ve babası ile evde oynadığı kovadaki bardağa bozuk para atma oyunu.
Nuri Bilge Ceylan'ın Oğlunun Sihirbazlık Gösterisi 02:29
Nuri Bilge Ceylan'ın Oğlunun Sihirbazlık Gösterisi 3.631 izlenme - 3 yıl önce Bu video da olanları sakın denemeyin denerseniz olabilecek sorunlardan şirketimiz sorumlu değildir yazılmış açıklamaya, NBG'nin oğlu Ayaz Ceylan imzası taşıyan bu yapımda sihirbazlık üzerine derin düşüncelere sevk etmiş.
Haluk Bilginer ile Sigara İçiyorum 01:56
Haluk Bilginer ile Sigara İçiyorum 5.305 izlenme - 7 yıl önce Haluk Bilginer sigarayı baştan içiyor, içime adını altın çakmakla çakıyor. 23:50 sigaralarımızı birlikte içiyoruz.
Nuri Bilge Ceylan ile Köpekbalığı Sahnesi 00:57
Nuri Bilge Ceylan ile Köpekbalığı Sahnesi 3.051 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'de sanatsal sinema olarak akla gelen isimler arasında belki ilk sırayı oynayan Nuri Bilge Ceylan'ın insan gözünün görüp görebileceği belki de en doğal hali ile hırka hariç bir köpek balığı sahnesi izliyoruz.
Kış Uykusu (Winter Sleep) (Fragman) Trailer 01:37
Kış Uykusu (Winter Sleep) (Fragman) Trailer 7.117 izlenme - 8 yıl önce Aydın emekli bir oyuncudur; aktörlüğü bıraktıktan sonra Orta Anadolu'da kendi halinde küçük bir otelde çalışarak günlerini geçirir. Hayatında ise iki kadın vardır: kendisine her anlamda uzak ve soğuk olan genç karısı Nihal ve boşanmış olan kız kardeşi Necla. Kışın bastırması ve kar yağışının artması bu küçük taşrtada en çok Aydın'ın sinirlerine dokunur ve onu uzaklara gitmeye teşvik eder... Türk sinemasının Cannes tescilli, bol ödüllü yönetmeni Nuri Bilge Ceylan'ın Bir Zamanlar Anadolu'da filminden sonra hayata geçirdiği son filmi olan Kış Uykusu yine yüzünü taşraya dönen bir yapım. Filmin başrolünde Haluk Bilginer yer alırken, kadroda kendisine Demet Akbağ, Melisa Sözen,Ayberk Pekcan, Serhat Mustafa Kılıç, Tamer Levent, Nejat İşler ve Nadir Sarıbacak eşlik ediyor.
Nuri Bilge Ceylan - Tarkovski'nin Filmleri Çok Sıkıcı 01:34
Nuri Bilge Ceylan - Tarkovski'nin Filmleri Çok Sıkıcı 904 izlenme - 2 yıl önce Ödüllü yönetmenimiz ve gururumuz Nuri Bilge Ceylan, vakti zamanında katıldığı bir programda unutulmaz bir gaf yapmış. İzliyoruz..
Nuri Bilge Ceylan - Kasaba 01:32
Nuri Bilge Ceylan - Kasaba 5.786 izlenme - 7 yıl önce Bi adam aynı anda hem nuri hem bilgi hem ceylan nasıl olur diye sorulacağını önceden kestirip cevabını sessizce vermiş yönetmenimiz. Ve bunu arkadaşlarının oyununu kenardan seyreden çocuğun gözünden... yani köyündeki sürüden kaçıp, koca şehirde büsbütün yalnızlaşanlara gelsin şimdiki alkışlar.
Kış Uykusu- Kamera Arkası 10:42
Kış Uykusu- Kamera Arkası 3.278 izlenme - 6 yıl önce Altın Palmiye ödüllü Kış uykusunun sahne çekimlerinden bir parça. Nuri Bilge Ceylan'ın ne kadar disiplinli ve ne istediğinden emin bir şekilde çalıştığını görmekteyiz efem. Aynı zamanda büyük ihtimal ekip geç saatlerde çektiği ve yorgun olduğu için artık komikler şakalar da baş göstermiş.
Mayıs Sıkıntısı - 1999 03:51
Mayıs Sıkıntısı - 1999 2.922 izlenme - 4 yıl önce Nuri Bilge Ceylan'ın kendi yaÅŸantısına göndermelerle dolu filminden pastoral bir sahne...
Üç Maymun - Kamera Arkası 02:33
Üç Maymun - Kamera Arkası 5.019 izlenme - 7 yıl önce Videoyu Yavuz Bingöl'ün aşırı profesyonel oyunculuğuna dikkat çekmek için yükledim. İyi seyirler...
Gezi Park, Sanatçılar ile Röportajlar 04:22
Gezi Park, Sanatçılar ile Röportajlar 6.218 izlenme - 9 yıl önce Rıza Kocaoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Nuri Bilge Ceylan ve Tamer Karadağlı ile Taksim Gezi Park Röportajı
Nuri Bilge Ceylan'ın Sinema ile Tanıştığı Film 23:36
Nuri Bilge Ceylan'ın Sinema ile Tanıştığı Film 2.254 izlenme - 3 yıl önce Nuri Bilge Ceylan, İstanbul'da fotoğrafçılık yaptığı sırada, kamera arkasında olan bitenleri görmek istediği için arkadaşı Mehmet Eryılmaz'ın kısa filminde oynamayı kabul eder. Video'nun başında kamera arkasından bir kesit var. ayrıca Mehmet Eryılmaz, Nuri Bilge Ceylan'ın İklimler filminde akademisyen arkadaşı rolünde oynamıştı. Kendisi bu filmde 34 yasında. İlk kısa filmi Koza'yı 36 yasında yapmış. Bu filmden sonra kendisini yavaş yavaş tanıtmaya başlayıp kendisini bugüne getiren kariyerini inşa etti. Başarmak için istemek, anlamak ve çalışmak gerekiyor. Kaç yaşında olursanız olun.
Ev Yapımı Kamera Arkası - Nuri Bilge Ceylan’a Gönderme 00:15
Ev Yapımı Kamera Arkası - Nuri Bilge Ceylan’a Gönderme 1.895 izlenme - 2 yıl önce Efendim geçtiğimiz günlerde hatırlarsınız siteye, “Nuri Bilge Ceylan’ın Bennu Yıldırımlar’ı Acımasızca Fırçalaması” başlıklı bir içerik yüklemiştim. Ahlat Ağacı filminin kamera arkasından bir görüntüydü bu. Yeni başlayan Birol Güven imzalı Ev Yapımı dizisinin kamera arkası görüntüsünde de bu olay ti’ye alınmış. Keyifle izliyoruz..
Kış Uykusu - Son Sahne 02:58
Kış Uykusu - Son Sahne 2.343 izlenme - 4 yıl önce Nuri Bilge Ceylan'ın ödüllü filminde Aydın, eşi Nihale içini olabildiğince içten şekilde dökmektedir. Bu arada ilk gün, ilk buluşma, ilk bakışmadan sonra yorulmuş insanlar, yıpranmış ilişkiler, mutsuzluk, acı ve yılgınlık hissi, bunun yanında her ne olursa olsun terkedilme korkusu şairane bir tirada ilham kaynağı olmuş.
Kış Uykusu Setinin Nuri Bilge Ceylan'ın Küfür Etmesiyle Kahkahaya Boğulması 00:20
Kış Uykusu Setinin Nuri Bilge Ceylan'ın Küfür Etmesiyle Kahkahaya Boğulması 1.972 izlenme - 5 yıl önce Kış Uykusu filminde Nejat İşler (İsmail)'e rolünü anlatan Nuri Bilge Ceylan'ın ağzından çıkan küfür ve kahkahaya boğulan ekip...
Bir Zamanlar Anadolu'da (Once Upon A Time in Anatolia)/Doktor-Arap Konuşma Sahnesi 04:17
Bir Zamanlar Anadolu'da (Once Upon A Time in Anatolia)/Doktor-Arap Konuşma Sahnesi 2.011 izlenme - 4 yıl önce Sinemamızın tartışmasız en iyi yönetmenlerinden Nuri Bige Ceylan'ın Cannes Film Festivali'nden en önemli ikinci ödül Büyük Jüri Ödülü ile döndüğü, BBC'nin XXI. yüzyılın en önemli 100 filmi arasına koyduğu tek Türk filmi olan "Bir Zamanlar Anadolu'da"dan güzel bir sahne sizlerle. (Once Upon A Time in Anatolia/2011)
Bir Zamanlar Anadolu'da - Monolog 04:17
Bir Zamanlar Anadolu'da - Monolog 2.106 izlenme - 5 yıl önce Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın 2011 Cannes Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülüne layık görülen Bir Zamanlar Anadolu'da filminden etkileyici bir monolog sahnesi... Sahnede hem görsel hem de işitsel büyük bir sanat söz konusu...