Hoşgeldiniz!

nurnberg

Tolgay Arslan 45 Metreden Gol Attı 00:25
Tolgay Arslan 45 Metreden Gol Attı 1.568 izlenme - 4 yıl önce Tolgay Arslan 45 Metreden Gol Attı Tolgay Arslan Half-way Goal! For Hamburg Vs Nurnberg 2013 -
Ceza sahası dışından enfes vole 00:26
Ceza sahası dışından enfes vole 453 izlenme - 3 yıl önce Nürnberg II takımında forma giyen Julian Wiessmeier'den mükemmel bir gol...
Rudolf Hess'in Son Sözleri 01:29
Rudolf Hess'in Son Sözleri 706 izlenme - 3 yıl önce Zamanında Hitler'in 2.adam olarak ilan ettiği ve en başında beri yanında yer alan Rudolf Hess'in Nürnberg Mahkemelerin' de karar öncesi yer alan son sözleri. Rudolf Hess 1941 yılında daha savaşın başında İngiltere'ye kendi için özel tasarlanan uçağını kullanarak gitmiş ve barış görüşmeleri yapabileceğini hayal ederken, tutuklanmış ve savaşın sonuna kadar İngiltere' de tutsak kalmıştır. Bunun için birçok farklı senaryo var aslında, 2.Dünya savaşının en gizemli olaylarından biri olarak geçer halen; 1)Hitler'le Hess bunu birlikte planladı, başarıya ulaşması için ciddiyeti göstermek adına 2 numaralı adamını gizlice gönderdi, başarısız olması halinde bunun güçsüzlük anlamına gelmemesi için Hess' i deli ilan edecekti. 2)Hess zaman içinde Goering'in arkasına düştü ve hatta Himmler ondan daha fazla söz sahibi oldu, etkisini tekrar kazanmak için böyle agresif bir hareket yapmaya çalıştı. 3)Hess'in olimpiyatlar sırasında tanıştığı ve barış görüşmelerini yapmasını sağlayacak bağlantı olacak kişi aslında tamamen gizli servis güdümünde çalışıyordu ve Hess'i kandırdılar. vb vb... Sonuçta öyle yada böyle barış için giden bir adamın ve yakalandığından dolayı aslında varsa savaş suçları ile zerre ilgisi olmayan bir adamdan, ömrünün sonuna kadar tek kişi olarak bir hapishanede tutulmuş ve Hitler' e ölümüne bağlı bir adamdan söz ediyoruz.
Ebru Hastane 01:08
Ebru Hastane 1.022 izlenme - 11 yıl önce kolunda serumla oynuyan catlakkiz:))
Nurnberg Hell March 06:26
Nurnberg Hell March 464 izlenme - 4 yıl önce Sieg Heil
Hazırlık Maçında Sert Faul Kavga Çıkarttı 01:00
Hazırlık Maçında Sert Faul Kavga Çıkarttı 306 izlenme - 3 yıl önce Nurnberg’in tecrübeli orta saha oyuncusu Jan Polak Celta Vigoyla 2-2 berabere kaldıkları maçta yaptığı sert hareket sonrası rakip takım oyuncularının hışmına uğradı.
Yılın Golüne Aday! 00:31
Yılın Golüne Aday! 165 izlenme - 3 yıl önce Almanya'da oynanan Nürnberg II - Garching maçında Nürnberg forması giyen Julian Wiessmeier attığı harika gol ile izleyenlerin alkışı aldı.