Hoşgeldiniz!

Obezite Cerrahı Videoları İzle

Gastrik bypass ameliyatı ile obezite kesin çözüm müdür ? 00:23
Gastrik bypass ameliyatı ile obezite kesin çözüm müdür ? 112 izlenme - 1 yıl önce Prof Dr Umut Barbaros iletişim : whatsapp +905325444378 . Gastrik bypass ameliyatı ile obezite kesin çözüm müdür? Obezitenin Cerrahi Tedavisinde uygulanan tekniklerin hiç birisinde kesin çözümden bahsedilemez. Ama başarı oranlarının yükseklik alçakliklarına göre değişik oranları vardır. Laporoskopik veya robotik gastirk bypass ameliyatandaki kalıcı başarı oranı • tir. Yani gastrik bypass uygulanan hastaların • inde 5 yıldan sonra da kilo alımı görünmez.
Gastrik Bypass Ameliyatı Cerrahi Süresi Ne Kadardır ? 00:29
Gastrik Bypass Ameliyatı Cerrahi Süresi Ne Kadardır ? 11 izlenme - 1 yıl önce Prof Dr UMut Barbaros Bilgilendirme Platformu whatsapp +905325444378 - - Gastrik bypass ameliyatı cerrahi süresi ne kadardır Obezite ameliyatlarında Gastrik Bypass ameliyatı kapalı yapılmalıdır. Kapalı Gastrik bypass ameliyatı deneyime göre süresi değişebilmektedir. Ama deneyimli bir ekip tarafından yaklaşık 2 saatte laporoskopik gastrik bypass yapılabilir. Burada süreyi etkileyen unsurlar: Hastanın kilosu, yapan cerrahın deneyimini ve ameliyat sırasında oluşabilecek komplikasyonları
Obezite tedavisinde cerahinin yeri ve önemi nedir ? 03:21
Obezite tedavisinde cerahinin yeri ve önemi nedir ? 6 izlenme - 1 yıl önce ------------------------------------------ Prof Dr Umut Barbaros Hemen İletişim whatsapp +905325444378 --------------------------------------------- . . Obezite tedavisinde cerahinin yeri ve önemi nedir? Obezitede cerrahisi bazı hastalarda tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkar.Her obez hasta ameliyat olmalımıdır?-Hayır. Obezitede Cerrahinin bazı kriterleri vardır. Bunların başında VKİ ve bunun yanı sırada hastanın eşlik eden hastalıkları vardır. Hastanın VKİ 35'in üzerinde ve Kalp,Tansiyon,Şeker Hastalığı,Uyku Apnesi gibi eşlik eden hastalıkları varsa obezite cerrahi tedavisi düşünülebilir. Hastanın VKİ 40 ve üzerinde ise eşlik eden hastalık aramaksızın Obezite cerrahisi düşünülebilir. Tüm bunları yaparken grup çalışmasının önemi büyüktür.Zira hastayı değerlendirirken bir Endokrinolog hastanın organik bir rahatsızlığının olmadığını ki bunlar: tiroid ve sürrenal bezi hastalıkları. Obezitenin sebebinin sadece Yeme Bozukluğu olduğunu ortaya koymalıdır. Öte yandan Psikiyatrik Değerlendirme de Cerrahi demesi şarttır.Bu grup çalışması sonucunda CERRAHİ kararı alındığında hastaya CERRAHİ tedavi önerilir. Peki, Cerrahi Tedavilerde neler yapılabilir? Günümüzde Obezite Cerrahisi giderek yaygınlaşmaktadır.Sanılanın aksine obezite cerrahi çeşitleri çok fazladır. Halk Arasında sadece KELEPÇE olarak bilinsede, obezite cerrahisi geniş bir yelpazedir.Mide kelepçesi yani Gastrik band bu yelpazede başlangıç ameliyatıdır-Engelleyici bir Girişimdir.Yani gıda alımını engeller. Buna benzer bir ameliyatta Mide Tüpleştirilmesidir yani Sleeve Gasrectomy olarak da bilinir.Bu iki ameliyatın başarı oranları benzerdir.Temel felsefeleri alınan gıda miktarını azaltmaları ve bunun daha çok sıvı hale getirilmesidir. Bu da hastanın yapacağı kalori diyetine yardımcı bir cerrahi girişim yapılmış olur. Diğer bir cerrahi girişim ise Emilim bozucu cerrahidir. Buradaki temel felsefe: Hastanın yediği gıdaların bir kısmının emilimini azaltmaktır. En popüler olanı ki Amerika'da en yaygın yapılan cerrahi girişim Gastrik Bypass'dır.Ülkemizde de artık sıklığı giderek artmakta dır.Gastrik Bypass da mide 20 cc lik küçük bir poşa dönüştürülmekte ve ince bağırsan ortlarına dikilmektedir. Hem emilim azalmakta,hem de mide hacmi küçültülmekte dir. Gastrik Bypass a benzeyen ve sıklıkla uygulanmayan diğer bir girişim ise biilio pankreatik diversiyon dur.Bu cerrahi girişim 1970 lerin sonunda yapılmaya başlanmıştır. Gastrik bypass tan en büyük farkı emilim bozuklğunun çok fazla olmasıdır.Ameliyat sonrası dönemde ciddi protein eksikliği olabilir.Bu ameliyat sonrasında hastaların bol protein almaları önerilir.