Hoşgeldiniz!

Obezite Doktoru Videoları İzle

Tüp mide ameliyatlarının avantajları nelerdir ? 00:24
Tüp mide ameliyatlarının avantajları nelerdir ? 7 izlenme - 12 ay önce Prof Dr Umut Barbaros Obezite Merkezi- Bilgi Platformu whatsapp : +905325444378 ----------------------------------------------------- Tüp mide ameliyatlarının avantajları nelerdir? Tüp Mide ameliyatındaki en büyük avantaj,hastanın sadece midesiyle ilgili bir girişim yapılmasıdır. Ayrıca kelepçe de olduğu gibi hastanın vücuduna yabancı bir cisim konulmamaktadır. Buradaki başarının en büyük sebebi: - Midenin küçültülmesi ve iştah hormonu denilen grenilin midenin çıkartılan bölümü ile beraber atılması ve açlık hissinin azalmasıdır.
Oktay Usta ile Yeşil Elma - Beslenme Önerileri 22:20
Oktay Usta ile Yeşil Elma - Beslenme Önerileri 8 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Halil Kutlu Erol , Yeşil Elma Programına konuk oldu ve beslenme önerileri hakkında bilgi verdi. www.hastane.fatih.edu.tr
Obezite ameliyatlarndan önce hastalara uygulanan testler nelerdir ? 00:34
Obezite ameliyatlarndan önce hastalara uygulanan testler nelerdir ? 2 izlenme - 12 ay önce ---------------------------------------------- Prof Dr Umut Barbaros Bilgi Platformu whatsapp +905325444378 ---------------------------------------------- . Obezite ameliyatlarndan önce hastalara uygulanan testler nelerdir? Obezite ameliyatı dediğimiz zaman hazırlık dönemi sadece Cerrah tarafından yapılmaz. Cerrah burada kendi rolü olan iyi teknisyenlikle sorumludur. Hazırlık dönemi ise multidisipliner bir yaklaşımdır. Bu hastaları ameliyat öncesinde Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Kardiyolog, Endokrin Uzmanı ve Beslenme Danışmanı değerlendirilmelidir. Hepsinin değerlendirmesi sonunda ise bir psikiyatrist tarafından yeme bozuklukları açısından hasta değerlendirilmelidir. Bunların hepsinin sonucunda yapılan konseyde hastanın ameliyat olup olamıyacağına karar verilir.