Hoşgeldiniz!

obezite tedavisi

Tüp Mide Ameliyatı 11:20
Tüp Mide Ameliyatı 2.104 izlenme - 3 yıl önce Obezite tedavisi Sleeve Gastrektomi ( Tüp Mide Ameliyatı) ile başarılı olarak sağlanmaktadır. Bu ameliyatta midenin yaklaşık olarak 2/3'ü çıkarılmaktadır. çok düşük riskle yapılan tüp mide ameliyatı ideal kiloya yakın kiloya kavuşmasını sağlamaktadır. Üstelik ameliyattan 2 ay sonra bir iki gıda dışında gıda kısıtlaması yapılmamaktadır. Şeker hastalığı ameliyattan sonra % 60 iyileşmektedir.
Tüp Mide 08:49
Tüp Mide 1.268 izlenme - 2 yıl önce Obezitenin en etkili ve kalıcı Tüp mide ameliyatı ile sağlanabilmektedir. www.ibrahimsakcak
Obezite Ve Diyabet 20:01
Obezite Ve Diyabet 509 izlenme - 3 yıl önce Çağımızın en büyük iki sağlık sorunu olan obezite ve diyabet cerrahi tedavi ile ortadan kaldırılabiliyor. Geçmiş yıllara göre daha güvenli yapılan bu ameliyatlardan sonra çoğu zaman mucizevi bir şekilde daha ameliyatın 3. gününde kan şekeri normal seviyelere iniyor.
Şeker Hastalığı Ameliyatı 02:21
Şeker Hastalığı Ameliyatı 205 izlenme - 2 yıl önce Tip 2 Diyabet(şeker Hastalığı) Gastrik by pass yöntemiyle tamamen iyileşebiliyor. Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan bu ameliyat yöntemi mucizevi sonuçlar sunmaktadır. Bu ameliyat sonrası şeker hastalığı yanında obezite, horlama, diz ağrıları, hipertansiyonda da gerileme ve iyileşme olmaktadır. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürmekte 2 veya 3 gün hastanede yatılmaktadır.
Çocukları Obeziteden Korumak İçin Neler Yapabiliriz? 03:10
Çocukları Obeziteden Korumak İçin Neler Yapabiliriz? 124 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/cocuklari-obeziteden-korumak-icin-neler-yapabiliriz/ Obezite konusunu işlemeye devam ediyoruz. Bu seferki sorumuz “Çocukları obeziteden korumak için neler yapabiliriz?” Obezite özellikle büyüme çağındaki çocuklarımızı etkiliyor. Obeziteye karşı olarak çocuklarımıza organik gıda yedirmememiz yeterli olur mu? Obezite ve beslenme uzmanı Dr. Ayça Kaya cevaplıyor. Dr. Ayça Kaya’ya Obezite nedir? Obezite Genetik midir? diye sorduk. Cevaplar MigrosTV’de! Koah Hastalığını duymuş muydunuz? Merak ettiyseniz buradan buyurun!
diyet ile obeziteden kurtulmak mümkün mü 01:30
diyet ile obeziteden kurtulmak mümkün mü 113 izlenme - 8 yıl önce
Obezite Nedir? 00:41
Obezite Nedir? 82 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/obezite-nedir/ Özellikle fast foodların yaygınlaşmasıyla son yıllarda ortaya çıkan ve en büyük sağlık problemlerinden biri olan obezite konusunu işliyoruz. Obezite nedir, sorumuzu Obezite ve Beslenme Uzmanı Dr. Ayça Kaya cevaplıyor!
Obezite Neden Tedavi Edilmelidir? (prof.dr. Oktay Banlı) 02:08
Obezite Neden Tedavi Edilmelidir? (prof.dr. Oktay Banlı) 98 izlenme - 4 yıl önce Muayenehane: Çankaya, Meşrutiyet Caddesi No:46/11, Ankara, telefon : (+90) 312 431 77 79 faks : (+90) 312 431 77 79 hastane: Çankaya, Meşrutiyet Caddesi No:33, Ankara, Türkiye e-posta: Obeziteklinigiankara@gmail.com
Obezite Genetik midir? 00:43
Obezite Genetik midir? 59 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/obezite-genetik-midir/ Çağın hastalıklarından biri olarak tabir edebileceğimiz obeziteyi konuşuyoruz. Obezite genetik midir? Dr. Ayça Kaya'ya sizin için sorduk.
Obezitede tedavi yöntemleri nelerdir? 01:28
Obezitede tedavi yöntemleri nelerdir? 49 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Halil Kutlu Erol, obezite hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Obezite , Diyabet ve Tiroid Hastalıkları Kliniğinde ;Tip 1 ve tip 2 diyabet, Gestasyonel diyabet (gebelik diyabeti), Metabolik sendrom, Hipertansiyon (özellikle endokrin hipertansiyon), Obezite (şişmanlık), Guatr ve diğer tiroid bezi hastalıkları, Hipofiz bezi hastalıkları (örneğin, prolaktin hormon yükseklikleri), Kolesterol ve trigliserid (kan yağları) yükseklikleri, Osteoporoz (kemik erimesi) ve metabolik kemik hastalıkları, Böbrek üstü bezlerinin (adrenal veya surrenal bezler) hastalıkları Kadınlarda polikistik over sendromu, Hirsutizm (tüylenme fazlalığı) hastalıklarının tedavisi yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Obezitede tedavi yöntemleri nelerdir? Önce diyet tedavisi. Diyet tedavisine ek olarak ilaç tedavisi. İlaç tedavisine yanıt vermezse ameliyat kabaca buna bariyatrik cerrahi deniyor. Ama bu son tedavi seçeneği. Olmazsa olmaz şey diyet tedavisi yani hasta ameliyat geçirse dahi yine diyet yapacak ilaç kullansa bile yine diyet yapacak. Onun için mutlaka her obez hastanın diyetisyen gözetiminde olması gerekiyor. Tabi hem diyetisyen hem doktor takibinde olursa çok daha güzel olur. Sac ayağı söz konusu. Diyetisyen, doktor, hasta bu üçlü şey olmazsa olmaz. Diyet yaptıktan sonra hastanın hastalıkların yönelik ilaç tedavisi. Öncelikle ne yapıyoruz? Obez hasta geldiği zaman herhangi bir hormonal bozukluk var mı? Obezitesi neden kaynaklanıyor ? endojen obezite mi eksojen obezite mi böyle bir ayırım yapıyoruz. Ondan sonra ona göre ilaç tedavisi başlıyoruz. Çünkü her obez hastaya ilaç tedavisi gerekmiyor. Bazı hastalar sadece diyet yapmakla bir de egzersiz tabi çok önemli. Düzenli egzersiz yapmakla ve çok iyi motivasyonla kilo verebiliyorlar. Ama bazı hastalara geçici süreyle veya daha uzun süreyle ilaç tedavisi desteği gerekebiliyor.
Obezite şeker hastalığına yol açar mı ? 00:27
Obezite şeker hastalığına yol açar mı ? 22 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi, Diyetisyen Sinem Demirci obezite hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Obezite şeker hastalığına yol açar mı ? Öncelikli olarak obezitede insülin direnci gelişiyor ve hastaların kan şekeri regülasyonu bozulmuş oluyor ve bunun akabinde eğerki genetiğinde şeker hastalığı varsa obezite bunun ortaya çıkmasına neden olabiliyor.
Obezite nedir ? 00:22
Obezite nedir ? 15 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi, Diyetisyen Sinem Demirci obezite hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Vücut yağ kütlesinin yükselmesiyle beraber beden kitle endeksinin 30’un üzerine çıkmasına obezite diyoruz.
Sağlık Kontrolü- 4 Mart 2017 Cumartesi 45:21
Sağlık Kontrolü- 4 Mart 2017 Cumartesi 11 izlenme - 1 yıl önce CNN TÜRK’te, 4 Mart Cumartesi günü saat 09:00’da, Leyla Ataman ile Sağlık Kontrolü programında, Prof. Dr. Ahmet Türkçapar ile obezite tedavisi, Dr. Özer Kavalcıoğlu ile gözlüklerden kurtaran akıllı mercekler, Dr. Hakan Özörnek ile tüp bebek tedavisinde altın yumurta yöntemi, ve Prof. Dr. İhsan Karadoğan ile lösemi hastalığı ele alındı.
Obezite tedavisinde psikolojik destek önemli midir ? 01:23
Obezite tedavisinde psikolojik destek önemli midir ? 13 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vedat Bilgiç, Obezite Tedavisinde Psikolojik Destek hakkında bilgilendiriyor. Psikiyatri bir tıp dalıdır. Başlıca ilgi alanı beyin hastalıklarıdır. Psikiyatri ve psikiyatr; akıl hastalığı, ruh hastalığı, sinirlilik halleri, düşünce davranış ve duygu değişiklikleri gibi hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. Ruh-zihin gibi kavramların bedenin işlevlerinden bağımsız olduğu düşüncesi yaygındır. Bizler mesleğimize adını veren ruh kavramının beyin, duygu, düşünce ve davranışlarla olan ilişkisi irdeliyoruz. Obezite tedavisinde psikolojik destek önemli midir? Obezite tedavisinde psikiyatrik yaklaşım oldukça önemlidir. Çünkü bazı psikiyatrik durumlar kişinin yeme düzenini etkilediği için kilo vermesini engelleyebilirler. Özellikle şizofreni bipolar bozukluk depresyon ve kaygı bozukluğu olan hastaların kullandığı bazı ilaçlar kilo vermelerine engel olabilmektedir. Hatta mevcut kilolarını çok arttırarak obeziteye yol açabilmektedir. Bazı kaygı düzeyi yüksek kişiler kaygıları arttığında yeme alışkanlıklarında bir sıklaşma gözlenmektedir. O nedenle obezite için yardım alan bireylerin aynı zamanda psikiyatrik yardım almalarını da tavsiye ediyoruz. Bizim bununla ilgili bir deneyimimiz var. obez hastalarla ilgili yaklaşık sekiz hafta süren bir grup psikoterapisi deneyimimizde psikiyatrik durumla obezite arasında çok güzlü bağlar olduğunu bizati deneyimleyerek görmüştük.
Oktay Usta ile Yeşil Elma - Beslenme Önerileri 22:20
Oktay Usta ile Yeşil Elma - Beslenme Önerileri 15 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Halil Kutlu Erol , Yeşil Elma Programına konuk oldu ve beslenme önerileri hakkında bilgi verdi. www.hastane.fatih.edu.tr
Obeziteden yalnızca diyet yaparak kurtulmak mümkün müdür ? 00:38
Obeziteden yalnızca diyet yaparak kurtulmak mümkün müdür ? 11 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi, Diyetisyen Sinem Demirci obezite hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Obezite tedavisinde pek çok yöntem mevcuttur. Tabiî ki en başta diyet tedavisi gelmektedir. Ancak diyet tedavisine geç kalmış hastalarımızda bariyatrik cerrahide önemli rol oynamaktadır. Son dönemlerde çok duyduğumuz bariyatrik tedavide hastalarımızın tüp mide ameliyatları sonrasında hızlı kilo verişi ve kiloyu koruma noktalarında yine diyetisyen yardımıyla bunu sağlıyoruz.
Obezitenin nedeni genetik olabilir mi ? 00:32
Obezitenin nedeni genetik olabilir mi ? 9 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi, Diyetisyen Sinem Demirci obezite hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Obezitenin nedeni genetik olabilir mi ? Obezitenin pek çok nedeni var. İç sedantel yaşam , hareketsizlik , fast foota yönelim gibi. Tabiki bunlardan bir tanesi de genetik yapımız. Ancak tek başına genetik yapı obezitenin oluşmasında etkili değildir. Bir çok faktör bir araya geldiği zaman obezitede genlerimiz etkili oluyor.