Hoşgeldiniz!

Obezite Tedavisi Videoları İzle

Tüp Mide 08:49
Tüp Mide 1.025 izlenme - 1 yıl önce Obezitenin en etkili ve kalıcı Tüp mide ameliyatı ile sağlanabilmektedir. www.ibrahimsakcak
Tüp Mide Ameliyatı 11:20
Tüp Mide Ameliyatı 1.739 izlenme - 2 yıl önce Obezite tedavisi Sleeve Gastrektomi ( Tüp Mide Ameliyatı) ile başarılı olarak sağlanmaktadır. Bu ameliyatta midenin yaklaşık olarak 2/3'ü çıkarılmaktadır. çok düşük riskle yapılan tüp mide ameliyatı ideal kiloya yakın kiloya kavuşmasını sağlamaktadır. Üstelik ameliyattan 2 ay sonra bir iki gıda dışında gıda kısıtlaması yapılmamaktadır. Şeker hastalığı ameliyattan sonra % 60 iyileşmektedir.
Obezite Ve Diyabet 20:01
Obezite Ve Diyabet 489 izlenme - 2 yıl önce Çağımızın en büyük iki sağlık sorunu olan obezite ve diyabet cerrahi tedavi ile ortadan kaldırılabiliyor. Geçmiş yıllara göre daha güvenli yapılan bu ameliyatlardan sonra çoğu zaman mucizevi bir şekilde daha ameliyatın 3. gününde kan şekeri normal seviyelere iniyor.
Şeker Hastalığı Ameliyatı 02:21
Şeker Hastalığı Ameliyatı 156 izlenme - 1 yıl önce Tip 2 Diyabet(şeker Hastalığı) Gastrik by pass yöntemiyle tamamen iyileşebiliyor. Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan bu ameliyat yöntemi mucizevi sonuçlar sunmaktadır. Bu ameliyat sonrası şeker hastalığı yanında obezite, horlama, diz ağrıları, hipertansiyonda da gerileme ve iyileşme olmaktadır. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürmekte 2 veya 3 gün hastanede yatılmaktadır.
Çocukları Obeziteden Korumak İçin Neler Yapabiliriz? 03:10
Çocukları Obeziteden Korumak İçin Neler Yapabiliriz? 116 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/cocuklari-obeziteden-korumak-icin-neler-yapabiliriz/ Obezite konusunu işlemeye devam ediyoruz. Bu seferki sorumuz “Çocukları obeziteden korumak için neler yapabiliriz?” Obezite özellikle büyüme çağındaki çocuklarımızı etkiliyor. Obeziteye karşı olarak çocuklarımıza organik gıda yedirmememiz yeterli olur mu? Obezite ve beslenme uzmanı Dr. Ayça Kaya cevaplıyor. Dr. Ayça Kaya’ya Obezite nedir? Obezite Genetik midir? diye sorduk. Cevaplar MigrosTV’de! Koah Hastalığını duymuş muydunuz? Merak ettiyseniz buradan buyurun!
Obezite Neden Tedavi Edilmelidir? (prof.dr. Oktay Banlı) 02:08
Obezite Neden Tedavi Edilmelidir? (prof.dr. Oktay Banlı) 91 izlenme - 3 yıl önce Muayenehane: Çankaya, Meşrutiyet Caddesi No:46/11, Ankara, telefon : (+90) 312 431 77 79 faks : (+90) 312 431 77 79 hastane: Çankaya, Meşrutiyet Caddesi No:33, Ankara, Türkiye e-posta: Obeziteklinigiankara@gmail.com
diyet ile obeziteden kurtulmak mümkün mü 01:30
diyet ile obeziteden kurtulmak mümkün mü 113 izlenme - 7 yıl önce
Obezite Nedir? 00:41
Obezite Nedir? 70 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/obezite-nedir/ Özellikle fast foodların yaygınlaşmasıyla son yıllarda ortaya çıkan ve en büyük sağlık problemlerinden biri olan obezite konusunu işliyoruz. Obezite nedir, sorumuzu Obezite ve Beslenme Uzmanı Dr. Ayça Kaya cevaplıyor!
Obezite Genetik midir? 00:43
Obezite Genetik midir? 53 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/obezite-genetik-midir/ Çağın hastalıklarından biri olarak tabir edebileceğimiz obeziteyi konuşuyoruz. Obezite genetik midir? Dr. Ayça Kaya'ya sizin için sorduk.
Sağlık Kontrolü- 4 Mart 2017 Cumartesi 45:21
Sağlık Kontrolü- 4 Mart 2017 Cumartesi 6 izlenme - 2 ay önce CNN TÜRK’te, 4 Mart Cumartesi günü saat 09:00’da, Leyla Ataman ile Sağlık Kontrolü programında, Prof. Dr. Ahmet Türkçapar ile obezite tedavisi, Dr. Özer Kavalcıoğlu ile gözlüklerden kurtaran akıllı mercekler, Dr. Hakan Özörnek ile tüp bebek tedavisinde altın yumurta yöntemi, ve Prof. Dr. İhsan Karadoğan ile lösemi hastalığı ele alındı.
Obezitede tedavi yöntemleri nelerdir? 01:28
Obezitede tedavi yöntemleri nelerdir? 39 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Halil Kutlu Erol, obezite hakkında bilgilendiriyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Obezite , Diyabet ve Tiroid Hastalıkları Kliniğinde ;Tip 1 ve tip 2 diyabet, Gestasyonel diyabet (gebelik diyabeti), Metabolik sendrom, Hipertansiyon (özellikle endokrin hipertansiyon), Obezite (şişmanlık), Guatr ve diğer tiroid bezi hastalıkları, Hipofiz bezi hastalıkları (örneğin, prolaktin hormon yükseklikleri), Kolesterol ve trigliserid (kan yağları) yükseklikleri, Osteoporoz (kemik erimesi) ve metabolik kemik hastalıkları, Böbrek üstü bezlerinin (adrenal veya surrenal bezler) hastalıkları Kadınlarda polikistik over sendromu, Hirsutizm (tüylenme fazlalığı) hastalıklarının tedavisi yapılmaktadır. www.hastane.fatih.edu.tr Obezitede tedavi yöntemleri nelerdir? Önce diyet tedavisi. Diyet tedavisine ek olarak ilaç tedavisi. İlaç tedavisine yanıt vermezse ameliyat kabaca buna bariyatrik cerrahi deniyor. Ama bu son tedavi seçeneği. Olmazsa olmaz şey diyet tedavisi yani hasta ameliyat geçirse dahi yine diyet yapacak ilaç kullansa bile yine diyet yapacak. Onun için mutlaka her obez hastanın diyetisyen gözetiminde olması gerekiyor. Tabi hem diyetisyen hem doktor takibinde olursa çok daha güzel olur. Sac ayağı söz konusu. Diyetisyen, doktor, hasta bu üçlü şey olmazsa olmaz. Diyet yaptıktan sonra hastanın hastalıkların yönelik ilaç tedavisi. Öncelikle ne yapıyoruz? Obez hasta geldiği zaman herhangi bir hormonal bozukluk var mı? Obezitesi neden kaynaklanıyor ? endojen obezite mi eksojen obezite mi böyle bir ayırım yapıyoruz. Ondan sonra ona göre ilaç tedavisi başlıyoruz. Çünkü her obez hastaya ilaç tedavisi gerekmiyor. Bazı hastalar sadece diyet yapmakla bir de egzersiz tabi çok önemli. Düzenli egzersiz yapmakla ve çok iyi motivasyonla kilo verebiliyorlar. Ama bazı hastalara geçici süreyle veya daha uzun süreyle ilaç tedavisi desteği gerekebiliyor.
Obezite ilaçla tedavi edilebilir mi ? 00:37
Obezite ilaçla tedavi edilebilir mi ? 19 izlenme - 1 yıl önce Prof Dr Umut Barbaros Bilgi Plaformu +905325444378 . . Obezite ilaçla tedavi edilebilir mi? Obezite VKİ'ne bağımlı olarak, ilaç tedavisi kullanılarak tedavi edilebilir. Ama VKİ 30 ve 40 arasındaki hastalarda bu denenebilir. Genellikle Medikal Obezite Tedavisi günümzde çok başarılı olmamaktadır. Biz ilaç tedavisi yerine diyet veya beslenme düzenlenmesini tercih ediyoruz. Diyet tedavisi yada beslenme alışkanlıklarını düzenleme 40 VKİ ne kadar tüm hastalarda uygulanabilir. 40 ve üzerindeki hastalara Morbit Obez diyoruz.Orda beslenme düzenlemeleri çok başarılı olmaz.
Obezite Tedavisi - Dr. Özden Avcı 49:24
Obezite Tedavisi - Dr. Özden Avcı 16 izlenme - 2 yıl önce Cem TV Sağlık Yaşam programına konuk olan Opr. Dr. Özden Avcı obezite tedavisi hakkında bilgiler verdi. Yayın tarihi: 11.02.2015 Ranedevu tel: 0532 228 33 60
Obezite şeker hastalığına yol açar mı ? 00:27
Obezite şeker hastalığına yol açar mı ? 18 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi, Diyetisyen Sinem Demirci obezite hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Obezite şeker hastalığına yol açar mı ? Öncelikli olarak obezitede insülin direnci gelişiyor ve hastaların kan şekeri regülasyonu bozulmuş oluyor ve bunun akabinde eğerki genetiğinde şeker hastalığı varsa obezite bunun ortaya çıkmasına neden olabiliyor.
Oktay Usta ile Yeşil Elma - Beslenme Önerileri 22:20
Oktay Usta ile Yeşil Elma - Beslenme Önerileri 15 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Halil Kutlu Erol , Yeşil Elma Programına konuk oldu ve beslenme önerileri hakkında bilgi verdi. www.hastane.fatih.edu.tr
Obezite nedir ? 00:22
Obezite nedir ? 9 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi, Diyetisyen Sinem Demirci obezite hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Vücut yağ kütlesinin yükselmesiyle beraber beden kitle endeksinin 30’un üzerine çıkmasına obezite diyoruz.
Mide Balonu Kimlere Uygulanır ? 00:34
Mide Balonu Kimlere Uygulanır ? 5 izlenme - 1 yıl önce Prof Dr Umut Barbaros İletişim Bilgi Platormu whatsapp : +905325444378 ----------------------------------------------------- Mide Balonu Kimlere Uygulanır? Mide balonu takmak için hastanın ya aşırı obez olması "super super obez" dediğimiz 50 nin üstündeki Vücut Kitle İndekslerine sahip olması gerekir ki Ameliyatı daha kolay yapalım diye "mide balonu" takılıp hasta 20-30 kilogram verdirilir. Daha sonra "obezite cerrahisi" düşünülür. Ya da VKİ 30'un üzerinde fakat 35'in altında olan hastalarda yani "hafif obez" hastalarda kullanılabilir böylelkle 20 kilogarm yaklaşık vermesi sağlanılır. Kalıcı bir çözüm değildir , geçici bir teknik olarak uygulanabilir.
Obezite tedavisinde cerahinin yeri ve önemi nedir ? 03:21
Obezite tedavisinde cerahinin yeri ve önemi nedir ? 6 izlenme - 1 yıl önce ------------------------------------------ Prof Dr Umut Barbaros Hemen İletişim whatsapp +905325444378 --------------------------------------------- . . Obezite tedavisinde cerahinin yeri ve önemi nedir? Obezitede cerrahisi bazı hastalarda tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkar.Her obez hasta ameliyat olmalımıdır?-Hayır. Obezitede Cerrahinin bazı kriterleri vardır. Bunların başında VKİ ve bunun yanı sırada hastanın eşlik eden hastalıkları vardır. Hastanın VKİ 35'in üzerinde ve Kalp,Tansiyon,Şeker Hastalığı,Uyku Apnesi gibi eşlik eden hastalıkları varsa obezite cerrahi tedavisi düşünülebilir. Hastanın VKİ 40 ve üzerinde ise eşlik eden hastalık aramaksızın Obezite cerrahisi düşünülebilir. Tüm bunları yaparken grup çalışmasının önemi büyüktür.Zira hastayı değerlendirirken bir Endokrinolog hastanın organik bir rahatsızlığının olmadığını ki bunlar: tiroid ve sürrenal bezi hastalıkları. Obezitenin sebebinin sadece Yeme Bozukluğu olduğunu ortaya koymalıdır. Öte yandan Psikiyatrik Değerlendirme de Cerrahi demesi şarttır.Bu grup çalışması sonucunda CERRAHİ kararı alındığında hastaya CERRAHİ tedavi önerilir. Peki, Cerrahi Tedavilerde neler yapılabilir? Günümüzde Obezite Cerrahisi giderek yaygınlaşmaktadır.Sanılanın aksine obezite cerrahi çeşitleri çok fazladır. Halk Arasında sadece KELEPÇE olarak bilinsede, obezite cerrahisi geniş bir yelpazedir.Mide kelepçesi yani Gastrik band bu yelpazede başlangıç ameliyatıdır-Engelleyici bir Girişimdir.Yani gıda alımını engeller. Buna benzer bir ameliyatta Mide Tüpleştirilmesidir yani Sleeve Gasrectomy olarak da bilinir.Bu iki ameliyatın başarı oranları benzerdir.Temel felsefeleri alınan gıda miktarını azaltmaları ve bunun daha çok sıvı hale getirilmesidir. Bu da hastanın yapacağı kalori diyetine yardımcı bir cerrahi girişim yapılmış olur. Diğer bir cerrahi girişim ise Emilim bozucu cerrahidir. Buradaki temel felsefe: Hastanın yediği gıdaların bir kısmının emilimini azaltmaktır. En popüler olanı ki Amerika'da en yaygın yapılan cerrahi girişim Gastrik Bypass'dır.Ülkemizde de artık sıklığı giderek artmakta dır.Gastrik Bypass da mide 20 cc lik küçük bir poşa dönüştürülmekte ve ince bağırsan ortlarına dikilmektedir. Hem emilim azalmakta,hem de mide hacmi küçültülmekte dir. Gastrik Bypass a benzeyen ve sıklıkla uygulanmayan diğer bir girişim ise biilio pankreatik diversiyon dur.Bu cerrahi girişim 1970 lerin sonunda yapılmaya başlanmıştır. Gastrik bypass tan en büyük farkı emilim bozuklğunun çok fazla olmasıdır.Ameliyat sonrası dönemde ciddi protein eksikliği olabilir.Bu ameliyat sonrasında hastaların bol protein almaları önerilir.
Obeziteden yalnızca diyet yaparak kurtulmak mümkün müdür ? 00:38
Obeziteden yalnızca diyet yaparak kurtulmak mümkün müdür ? 8 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi, Diyetisyen Sinem Demirci obezite hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Obezite tedavisinde pek çok yöntem mevcuttur. Tabiî ki en başta diyet tedavisi gelmektedir. Ancak diyet tedavisine geç kalmış hastalarımızda bariyatrik cerrahide önemli rol oynamaktadır. Son dönemlerde çok duyduğumuz bariyatrik tedavide hastalarımızın tüp mide ameliyatları sonrasında hızlı kilo verişi ve kiloyu koruma noktalarında yine diyetisyen yardımıyla bunu sağlıyoruz.
Obezite tedavisinde psikolojik destek önemli midir ? 01:23
Obezite tedavisinde psikolojik destek önemli midir ? 6 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Vedat Bilgiç, Obezite Tedavisinde Psikolojik Destek hakkında bilgilendiriyor. Psikiyatri bir tıp dalıdır. Başlıca ilgi alanı beyin hastalıklarıdır. Psikiyatri ve psikiyatr; akıl hastalığı, ruh hastalığı, sinirlilik halleri, düşünce davranış ve duygu değişiklikleri gibi hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. Ruh-zihin gibi kavramların bedenin işlevlerinden bağımsız olduğu düşüncesi yaygındır. Bizler mesleğimize adını veren ruh kavramının beyin, duygu, düşünce ve davranışlarla olan ilişkisi irdeliyoruz. Obezite tedavisinde psikolojik destek önemli midir? Obezite tedavisinde psikiyatrik yaklaşım oldukça önemlidir. Çünkü bazı psikiyatrik durumlar kişinin yeme düzenini etkilediği için kilo vermesini engelleyebilirler. Özellikle şizofreni bipolar bozukluk depresyon ve kaygı bozukluğu olan hastaların kullandığı bazı ilaçlar kilo vermelerine engel olabilmektedir. Hatta mevcut kilolarını çok arttırarak obeziteye yol açabilmektedir. Bazı kaygı düzeyi yüksek kişiler kaygıları arttığında yeme alışkanlıklarında bir sıklaşma gözlenmektedir. O nedenle obezite için yardım alan bireylerin aynı zamanda psikiyatrik yardım almalarını da tavsiye ediyoruz. Bizim bununla ilgili bir deneyimimiz var. obez hastalarla ilgili yaklaşık sekiz hafta süren bir grup psikoterapisi deneyimimizde psikiyatrik durumla obezite arasında çok güzlü bağlar olduğunu bizati deneyimleyerek görmüştük.
Obezite Nasıl Tedavi Edilir? 00:51
Obezite Nasıl Tedavi Edilir? 3 izlenme - 1 yıl önce Obezite Nasıl tedavi Edilir? Op. Dr. Mustafa Şener cevaplıyor... Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/exixiz kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Obezitenin nedeni genetik olabilir mi ? 00:32
Obezitenin nedeni genetik olabilir mi ? 6 izlenme - 2 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi, Diyetisyen Sinem Demirci obezite hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Obezitenin nedeni genetik olabilir mi ? Obezitenin pek çok nedeni var. İç sedantel yaşam , hareketsizlik , fast foota yönelim gibi. Tabiki bunlardan bir tanesi de genetik yapımız. Ancak tek başına genetik yapı obezitenin oluşmasında etkili değildir. Bir çok faktör bir araya geldiği zaman obezitede genlerimiz etkili oluyor.
Obezite Tedavisi Naslıdır ? 00:26
Obezite Tedavisi Naslıdır ? 3 izlenme - 1 yıl önce ---------------------------------------------- Prof Dr Umut Barbaros Hemen İletişim , whatsapp +905325444378 ---------------------------------------------- . . Obezite Tedavisi Nasıldır? Obezite tedavisi Vücut Kitle İndeksine bağımlı olarak eşlik eden hastalıklar da ele alınarak yapılır. Obez hastalarda belirli bir oranda Medikal Tedavi ve Diyet tedavisi, spor tedavisi ve sprorun hayata eklenmesi önemli rol oynar. Yalnız "Morbit Obez" dediğimiz 40 ve üzerindeki Vücut Kitle İndeksindeki hastalarında "Cerrahi Tedavi" devreye girer. -