Hoşgeldiniz!

Obsesif Videoları İzle

Obsesif Kısa Film 05:34
Obsesif Kısa Film 33.080 izlenme - 8 yıl önce kısa film...
Obsesif - Kompulsif Bozukluk - Kısa Film 07:08
Obsesif - Kompulsif Bozukluk - Kısa Film 1.312 izlenme - 2 yıl önce Obsesif kompulsif bozukluk diğer adıyla saplantı-zorlantı bozukluğudur. Hastalığa yol açan etkenin beyindeki sinir iletimine katkıda bulunan serotonin maddesinin salınımının dengesizliğinden kaynaklandığı düşünülmektedir. OKB'de verbijerasyon görülebilir. Simetri hastalığı,yürürken çizgilere basmama hastalığı bu bozukluğa örnektir. İleri boyutlarda çok büyük problemlere yol açar.
Obsesif Kompulsif Bozukluk (Altyazılı - Animasyon) 07:08
Obsesif Kompulsif Bozukluk (Altyazılı - Animasyon) 586 izlenme - 2 yıl önce Sitede olmamasına şaşırdığım güzel bir animasyonu paylaşıyorum. Animasyon OKB'nin ne olduğunu kabaca bizlere gösteriyor. Bilgilendirmesi açısından: Obsesif kompulsif bozukluk diğer adıyla" saplantı-zorlantı bozukluğudur". Hastalığa yol açan etkenin beyindeki sinir iletimine katkıda bulunan serotonin maddesinin salınımının dengesizliğinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Kesin bir tedavi yöntemi bulunmasa da Seçici serotonin gerialım inhibitörleri kullanmak ve Bilişsel davranışçı tedavi uygulamak iyileştirici etkilere sahip yöntemlerdendir.
Anksiyete Bozukluğu ve Obsesif Kompulsif Bozukluk 11:17
Anksiyete Bozukluğu ve Obsesif Kompulsif Bozukluk 318 izlenme - 10 ay önce İnsanı intiharın eşiğine bile getiren hayatını alt üst eden birde anksiyetenin yanında depresyon varsa insanı hepten harap eden şeyler. Umarım faydalı olur. https://www.youtube.com/channel/UC8hgx5hCiyDmO3UeBl95_1Q
Obsesif Kompulsif Süpermen 01:56
Obsesif Kompulsif Süpermen 171 izlenme - 1 yıl önce Eğer Süpermen Obsesif kompulsif olsaydı ne olurdu sorusuna cevap olacak animasyonu izliyoruz.
Çocuk ve Gençlerde Okb Obsesif Kompulsif Bozukluk 05:20
Çocuk ve Gençlerde Okb Obsesif Kompulsif Bozukluk 497 izlenme - 5 yıl önce Obsesif-Kompulsif Bozukluğun (OKB) çocuk ve ergenlerde sıklığı %0.3 --0.9 olarak bildirilmekle birlikta daha sık olabileceği düşünülmektedir.. En sık ortaya çıktığı yaş 7, ortalama başlangıç yaşı 10'dur. Ancak literatürde ve klinik pratikte çok daha küçük yaşlarda başlayan (2 yaşa kadar) olgulara rastlanmaktadır. Çocuk ve GençPsikolojik Danışmanlık ve Psikiyatri Merkezi http//www.cocukvegenc.com
Obsesyon - Kısa Film 08:25
Obsesyon - Kısa Film 290 izlenme - 2 yıl önce Senaryo-Yönetmen: Emre Uğantaş Oyuncular: Deniz Demir , Vahit alacacıoğlu Müzik: Halil Tan VFX: Orkun Eser ( Metraj film vfx production) Ses: Ali Kemal Yücel 2. Kamera: Sami Neslioğlu Yapım Sorumluları: Mustafa Gürmen- Ömer Faruk Demir Catering: Nisa Uğantaş-İlhan Uğantaş 2014 yapımı kısa metrajlı film. Tür: Psikoloji
Obsesif kompulsif bozukluğu nasıl tedavi edilir? 01:11
Obsesif kompulsif bozukluğu nasıl tedavi edilir? 208 izlenme - 3 yıl önce
Obsesif kompulsif bozukluğu belirtileri nelerdir? 01:13
Obsesif kompulsif bozukluğu belirtileri nelerdir? 169 izlenme - 3 yıl önce
abluka alarm ft kolera obsesif - süveyda 2009 05:15
abluka alarm ft kolera obsesif - süveyda 2009 253 izlenme - 5 yıl önce
Yansıma - Kısa Film 15:21
Yansıma - Kısa Film 66 izlenme - 1 yıl önce Asosyal bir adam, eşiğinden dönülen bir ölüm ve kadınlar.
Obsesif Örümcek - Kısa Film 04:47
Obsesif Örümcek - Kısa Film 87 izlenme - 1 yıl önce Bu kısa filmde odsesyonlarımızı örümceğin gözünden izlemekteyiz efendim.. Takıntı (Obsesyon), ruhçulukta (spiritüalizm) ve ruhbilimde (psikoloji) farklı olarak tanımlanır ve farklı kavramları ifade etmek üzere kullanılır. Psikiyatri sözlüklerinde kısaca “yanlış olduğunu bildiğimiz halde kafamızdan atamadığımız, mantık ve muhakeme ile uzaklaştırılamayan, arzu edilmeyen saplantı halindeki fikirler” olarak tanımlanır. Ruhçulukta ise, “bir bedensiz ruhun bir bedenliyi (insanı) hükmedecek derecede etkisi altına alması” olarak tanımlanır. Tanımlardan da anlaşılabileceği gibi, birinde obsede edici etken bir fikir olarak kabul edilir, diğerinde ise bu etken bir fikir değil, bu tür fikirleri obsedeye (obsesyon olayına maruz kalana) aşılayan canlı bir varlıktır. Obsesyon (obsession) sözcüğü Latince’de “rahatsız etme” anlamında kullanılan “ obsideratum” ya da “obsidere” sözcüğünden türetilmiştir.
Obsesif kompulsif bozukluk hangi psikolojik sorunlarla bir arada görülebilir? 00:44
Obsesif kompulsif bozukluk hangi psikolojik sorunlarla bir arada görülebilir? 114 izlenme - 3 yıl önce
Obsesif Kompulsif Bozukluk Nedir? 00:26
Obsesif Kompulsif Bozukluk Nedir? 24 izlenme - 1 yıl önce Obsesif Kompulsif bozukluk kişinin mesleki, ailesel, özel ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen bir ruhsal bozukluktur. Genelde her yaş aralığında görülür. Bu rahatsızlık, bu bozukluk hayatımızı olumsuz yönde etkilediği için normal işlevsel olarak büyük bir sıkıntıya sokabilir bizleri.
Obsesif Kompulsif Bozukluğunun Tedavisi Nedir? 00:48
Obsesif Kompulsif Bozukluğunun Tedavisi Nedir? 12 izlenme - 1 yıl önce Obsesif Kompulsif bozukluğunun tedavisinde ilk önce iki farklı boyutu ele alınır. İlk önce obsesyonlar düşünsel boyut ele alınır. Biz kişiyi rahatsız eden düşünceleri ele alıp daha sonra onu daha rahatlatıcı düşüncelerle yer değiştirmeyi öğretiriz. Buna farklı yöntemler belirleriz. Diğer aşamada Kompulsiyon yani davranışlardır. Davranışsal olarak Obsesyonları tetikleyen davranışları direk kademeli olarak kişiye daha rahatlatacak şekilde öğretebiliriz. Yine bilinçsel davranış yöntemlerinden bunun en önemli etkenlerinden, en önemli psikoterapi tekniklerinden bir tanesidir. Uzun sürelidir, uzun solukludur ama sonuç kalıcı hale gelir.
Obsesif Kompulsif Bozukluğunun Tedavisi Nedir? 00:48
Obsesif Kompulsif Bozukluğunun Tedavisi Nedir? 10 izlenme - 1 yıl önce Obsesif Kompulsif bozukluğunun tedavisinde ilk önce iki farklı boyutu ele alınır. İlk önce obsesyonlar düşünsel boyut ele alınır. Biz kişiyi rahatsız eden düşünceleri ele alıp daha sonra onu daha rahatlatıcı düşüncelerle yer değiştirmeyi öğretiriz. Buna farklı yöntemler belirleriz. Diğer aşamada Kompulsiyon yani davranışlardır. Davranışsal olarak Obsesyonları tetikleyen davranışları direk kademeli olarak kişiye daha rahatlatacak şekilde öğretebiliriz. Yine bilinçsel davranış yöntemlerinden bunun en önemli etkenlerinden, en önemli psikoterapi tekniklerinden bir tanesidir. Uzun sürelidir, uzun solukludur ama sonuç kalıcı hale gelir.