Hoşgeldiniz!

öksürük

Hillary Clinton Öksürük Krizine Tutuldu  02:31
Hillary Clinton Öksürük Krizine Tutuldu 2.001 izlenme - 2 yıl önce Hillary Clinton öksürük krizine tutuldu, dakikalarca konuşmakta zorlandı. Demokrat Parti’nin başkan adayı Hillary Clinton, Cleveland şehrindeki mitinginde öksürük mağduru oldu. Konuşması öksürükleri sebebiyle sık sık kesilen Clinton, su içse de krizi atlatamadı. Usta politikacı “Trump’ı düşünce alerjim tutuyor” diyerek alkışı kapsa da, rakibinin “Sağlığı başkanlık yapmaya elverişli değil” sözünü de akıllara yeniden düşürdü. Clinton, dışişleri bakanlığı döneminde de benzer öksürük krizleri yaşamıştı.
Bebeklerin Hapşırık İle İmtihanı 01:04
Bebeklerin Hapşırık İle İmtihanı 1.632 izlenme - 3 yıl önce Bebeklerin Hapşırık İle İmtihanı Bebeklerin hapşırırken ki halleri ortaya komik görüntüler çıkardı.
Öksürüğü Anında Kesen 5 Doğal Karışım 01:42
Öksürüğü Anında Kesen 5 Doğal Karışım 810 izlenme - 1 yıl önce Akciğerlerinizde enfeksiyon olduğunda öksürük nöbetlerine tutulabilirsiniz. Bu, vücudun, solunum yollarını tıkayabilecek olan mukusu uzaklaştırmak için verdiği cevaptır. Ancak eğer öksürük birkaç gün içinde kuru öksürük halini alır ve geçmek bilmezse, bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. Bunlar ihmal etmemeniz ve aklınızda tutmanız gereken semptomlardır, aksi takdirde sağlığınız tehlikeye girebilir. Eğer önerdiğimiz bu ev yapımı doğal ilaçları uyguladığınızda semptomlar devam ederse, mümkün olan en kısa zamanda doktorunuza görünmeniz çok önemlidir. Öksürüğün Nedenleri Nelerdir? Kuru öksürüğe neden olabilecek pek çok şey vardır. Ağır bir soğuk algınlığı geçirmişsinizdir ve öksürük halen geçmemiştir, ya da sigara gibi irritasyon yapan bir maddeye maruz kalmışsınızdır. Diğer nedenleri arasında alerjiler, astım, tansiyon için kullanılan ilaçlar gibi bazı çeşit ilaçlar, veya yatak odasında havanın çok kuru olması yer alır. Mide reflüsü de kuru öksürüğe yol açabilir. Sıcak İçecekler İçin Öksürüğün nedeni boğazınızın irrite olmasıdır. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu sıcak şeyler içmektir: çorba, zencefil, limon veya nane çayı, nefes yollarınızı açtığı ve mukusu uzaklaştırmaya yardımcı olduğu için bu tür bir sorun için en etkili yoldur. Bol miktarda oda sıcaklığında su içmelisiniz. Ayrıca, yatmadan önce sıcak duş almak da çok iyi bir fikirdir. Soğan Bir soğanı kıyın, iki çorba kaşığı bal ekleyin ve soğanın bütün özünün çıkması için yarım saat bekleyin. Bundan şurup gibi günde birkaç kez birer kaşık için. Pek lezzetli olmasa da hem kuru öksürükle hem de gribin diğer semptomlarıyla savaşmak için oldukça etkilidir. Tuz Gargarası Yarım bardak ılık suya kattığınız bir çorba kaşığı tuz ile yapacağınız gargara kuru öksürüğe karşı oldukça etkilidir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ucuz ve etkili bir reçetedir. Günde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Üzüm Üzüm, ciğerlerinizin gücünü artırır ve çok etkili bir balgam sökücüdür. Birkaç gün boyu üzüm yerseniz farkı göreceksiniz. Ayrıca üzümün suyunu çıkarıp balla tatlandırarak günde birkaç kez içebilirsiniz. Kuru öksürüğü kesmede oldukça etkili olmasının yanısıra oldukça lezzetli ve tazeleyicidir. Badem Badem kötü kuru öksürükten kurtulmak ve tedavi etmek için mükemmel bir ev yapımı ilaçtır. Bu basit ilacı hazırlamak son derece kolaydır: altı adet badem alın ve bir gece boyunca suda bekletin. Ertesi gün kabuklarını soyun ve ezerek macun haline getirin. Yirmi gram tereyağı ve yirmi gram şeker ekleyin. İyice karıştırarak elde ettiğiniz karışımdan, öksürük devam ettiği sürece, en az üç gün boyunca günde iki kez birer çay kaşığı yiyin.
Öksürerek Şarkı Söylemek - Kök Jötel (Galimjan Joldasbay) 02:57
Öksürerek Şarkı Söylemek - Kök Jötel (Galimjan Joldasbay) 1.400 izlenme - 3 yıl önce Kazak sanatının derinliklerinde boğaz temizlemeyle müzik icrasının nasıl buluştuğuna şahit oluyoruz.
Öksürük Çayı Nasıl Nasıl Yapılır? 00:37
Öksürük Çayı Nasıl Nasıl Yapılır? 491 izlenme - 1 yıl önce Vitamin deposu ayva, çekirdekleri ve yaprakları ile de şifa kaynağı. Meyve saatlerinize eşlik eden ayvaların yapraklarını kurutabilir, etkili ve doğal bir ökrüsük çayı yapabilirsiniz. Doğadan gelen sağlık, size iyi gelecek...
 Canlı Yayında Spikerin Zor Anları : ''Boğulmak Üzereyim'' 00:25
Canlı Yayında Spikerin Zor Anları : ''Boğulmak Üzereyim'' 1.451 izlenme - 4 yıl önce Ülke Tv'de Banu Yüm moderatörlüğünde gerçekleşen, Prof. Dr. Caner Taslaman ve Yrd. Doç. Emre Dorman'ın konuk olduğu 'Gündem' programında öksürük krizine tutulan Banu Yüm oldukça zor anlar yaşadı.
Geçmeyen Kuru Öksürük Nasıl Tedavi Edilir? 00:37
Geçmeyen Kuru Öksürük Nasıl Tedavi Edilir? 370 izlenme - 1 yıl önce Akciğerlerinizde enfeksiyon olduğunda öksürük nöbetlerine tutulabilirsiniz. Bu, vücudun, solunum yollarını tıkayabilecek olan mukusu uzaklaştırmak için verdiği cevaptır. Ancak eğer öksürük birkaç gün içinde kuru öksürük halini alır ve geçmek bilmezse, bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. Bunlar ihmal etmemeniz ve aklınızda tutmanız gereken semptomlardır, aksi takdirde sağlığınız tehlikeye girebilir. Eğer önerdiğimiz bu ev yapımı doğal ilaçları uyguladığınızda semptomlar devam ederse, mümkün olan en kısa zamanda doktorunuza görünmeniz çok önemlidir. Öksürüğün Nedenleri Nelerdir? Kuru öksürüğe neden olabilecek pek çok şey vardır. Ağır bir soğuk algınlığı geçirmişsinizdir ve öksürük halen geçmemiştir, ya da sigara gibi irritasyon yapan bir maddeye maruz kalmışsınızdır. Diğer nedenleri arasında alerjiler, astım, tansiyon için kullanılan ilaçlar gibi bazı çeşit ilaçlar, veya yatak odasında havanın çok kuru olması yer alır. Mide reflüsü de kuru öksürüğe yol açabilir. Sıcak İçecekler İçin Öksürüğün nedeni boğazınızın irrite olmasıdır. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu sıcak şeyler içmektir: çorba, zencefil, limon veya nane çayı, nefes yollarınızı açtığı ve mukusu uzaklaştırmaya yardımcı olduğu için bu tür bir sorun için en etkili yoldur. Bol miktarda oda sıcaklığında su içmelisiniz. Ayrıca, yatmadan önce sıcak duş almak da çok iyi bir fikirdir. Soğan Bir soğanı kıyın, iki çorba kaşığı bal ekleyin ve soğanın bütün özünün çıkması için yarım saat bekleyin. Bundan şurup gibi günde birkaç kez birer kaşık için. Pek lezzetli olmasa da hem kuru öksürükle hem de gribin diğer semptomlarıyla savaşmak için oldukça etkilidir. Tuz Gargarası Yarım bardak ılık suya kattığınız bir çorba kaşığı tuz ile yapacağınız gargara kuru öksürüğe karşı oldukça etkilidir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ucuz ve etkili bir reçetedir. Günde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Üzüm Üzüm, ciğerlerinizin gücünü artırır ve çok etkili bir balgam sökücüdür. Birkaç gün boyu üzüm yerseniz farkı göreceksiniz. Ayrıca üzümün suyunu çıkarıp balla tatlandırarak günde birkaç kez içebilirsiniz. Kuru öksürüğü kesmede oldukça etkili olmasının yanısıra oldukça lezzetli ve tazeleyicidir. Badem Badem kötü kuru öksürükten kurtulmak ve tedavi etmek için mükemmel bir ev yapımı ilaçtır. Bu basit ilacı hazırlamak son derece kolaydır: altı adet badem alın ve bir gece boyunca suda bekletin. Ertesi gün kabuklarını soyun ve ezerek macun haline getirin. Yirmi gram tereyağı ve yirmi gram şeker ekleyin. İyice karıştırarak elde ettiğiniz karışımdan, öksürük devam ettiği sürece, en az üç gün boyunca günde iki kez birer çay kaşığı yiyin.
Hillary Clinton'un Öksürük Krizine Girmesi 00:43
Hillary Clinton'un Öksürük Krizine Girmesi 264 izlenme - 2 yıl önce Hillary Clinton öksürük krizine tutuldu, dakikalarca konuşmakta zorlandı. Demokrat Parti’nin başkan adayı Hillary Clinton, Cleveland şehrindeki mitinginde öksürük mağduru oldu. Konuşması öksürükleri sebebiyle sık sık kesilen Clinton, su içse de krizi atlatamadı. Usta politikacı “Trump’ı düşünce alerjim tutuyor” diyerek alkışı kapsa da, rakibinin “Sağlığı başkanlık yapmaya elverişli değil” sözünü de akıllara yeniden düşürdü. Clinton, dışişleri bakanlığı döneminde de benzer öksürük krizleri yaşamıştı.
Öksürüğe Ne İyi Gelir 01:46
Öksürüğe Ne İyi Gelir 274 izlenme - 2 yıl önce Öksürük. Öksürüğe ne iyi gelir. Öksürük nasıl geçer. Öksürüğe ne iyi gelir bitkisel http://neiyigelirki.com/oksuruge-ne-iyi-gelir/
Uzun Süren, Balgamlı Öksürüğün Sebepleri Nelerdir? 01:01
Uzun Süren, Balgamlı Öksürüğün Sebepleri Nelerdir? 599 izlenme - 4 yıl önce Pratik öneriler, farklı, yaratıcı ve kolay yemek tarifleri, kendine özen gösterenler için güzellik ve bakımla ilgili değerli bilgiler, sağlık, eğitim ve daha pek çok konuda uzman görüşleri, hobi, el işi meraklılarına dekoratif fikirler ve çok daha fazlası MigrosTV'de. Bizi takip etmeye devam edin: http://migrostv.migros.com.tr/
Çocuklarda Öksürük Nasıl Tedavi Edilir? 01:35
Çocuklarda Öksürük Nasıl Tedavi Edilir? 168 izlenme - 1 yıl önce Akciğerlerinizde enfeksiyon olduğunda öksürük nöbetlerine tutulabilirsiniz. Bu, vücudun, solunum yollarını tıkayabilecek olan mukusu uzaklaştırmak için verdiği cevaptır. Ancak eğer öksürük birkaç gün içinde kuru öksürük halini alır ve geçmek bilmezse, bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. Bunlar ihmal etmemeniz ve aklınızda tutmanız gereken semptomlardır, aksi takdirde sağlığınız tehlikeye girebilir. Eğer önerdiğimiz bu ev yapımı doğal ilaçları uyguladığınızda semptomlar devam ederse, mümkün olan en kısa zamanda doktorunuza görünmeniz çok önemlidir. Öksürüğün Nedenleri Nelerdir? Kuru öksürüğe neden olabilecek pek çok şey vardır. Ağır bir soğuk algınlığı geçirmişsinizdir ve öksürük halen geçmemiştir, ya da sigara gibi irritasyon yapan bir maddeye maruz kalmışsınızdır. Diğer nedenleri arasında alerjiler, astım, tansiyon için kullanılan ilaçlar gibi bazı çeşit ilaçlar, veya yatak odasında havanın çok kuru olması yer alır. Mide reflüsü de kuru öksürüğe yol açabilir. Sıcak İçecekler İçin Öksürüğün nedeni boğazınızın irrite olmasıdır. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu sıcak şeyler içmektir: çorba, zencefil, limon veya nane çayı, nefes yollarınızı açtığı ve mukusu uzaklaştırmaya yardımcı olduğu için bu tür bir sorun için en etkili yoldur. Bol miktarda oda sıcaklığında su içmelisiniz. Ayrıca, yatmadan önce sıcak duş almak da çok iyi bir fikirdir. Soğan Bir soğanı kıyın, iki çorba kaşığı bal ekleyin ve soğanın bütün özünün çıkması için yarım saat bekleyin. Bundan şurup gibi günde birkaç kez birer kaşık için. Pek lezzetli olmasa da hem kuru öksürükle hem de gribin diğer semptomlarıyla savaşmak için oldukça etkilidir. Tuz Gargarası Yarım bardak ılık suya kattığınız bir çorba kaşığı tuz ile yapacağınız gargara kuru öksürüğe karşı oldukça etkilidir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ucuz ve etkili bir reçetedir. Günde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Üzüm Üzüm, ciğerlerinizin gücünü artırır ve çok etkili bir balgam sökücüdür. Birkaç gün boyu üzüm yerseniz farkı göreceksiniz. Ayrıca üzümün suyunu çıkarıp balla tatlandırarak günde birkaç kez içebilirsiniz. Kuru öksürüğü kesmede oldukça etkili olmasının yanısıra oldukça lezzetli ve tazeleyicidir. Badem Badem kötü kuru öksürükten kurtulmak ve tedavi etmek için mükemmel bir ev yapımı ilaçtır. Bu basit ilacı hazırlamak son derece kolaydır: altı adet badem alın ve bir gece boyunca suda bekletin. Ertesi gün kabuklarını soyun ve ezerek macun haline getirin. Yirmi gram tereyağı ve yirmi gram şeker ekleyin. İyice karıştırarak elde ettiğiniz karışımdan, öksürük devam ettiği sürece, en az üç gün boyunca günde iki kez birer çay kaşığı yiyin.
Öksürük ve Ebeveynin Alabileceği Önlemler 01:34
Öksürük ve Ebeveynin Alabileceği Önlemler 454 izlenme - 4 yıl önce Öksürük, çocuklarda en sık görülen rahatsızlıklardandır. Öksürük tedavisi ise neden ortaya çıktığına bağlı olarak değişir. Öksürüğe karşı ebeveynin alabileceği önlemlerin yanı sıra öksürük meydana geldiğinde yapılabilecekleri de Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu’na sorduk. http://www.migrostv.com/oksuruge-karsi-ebeveynlerin-alabilecegi-onlemler-nelerdir/ Uzman röportajları MigrosTV'de; http://migrostv.migros.com.tr/
Erkin Koray - Öksürük 03:32
Erkin Koray - Öksürük 304 izlenme - 3 yıl önce Geliyor Sırıta sırıta İki yüzlü soytarı gibi Geliyor Salına salına Sahte yosmalar gibi Haber vermeden Gürültü etmeden Öcü gibi Umacı gibi Acımadan Yüreği sızlamadan Geliyor gene Üstüme çullanmaya Boğazıma sarılmaya Geliyor gene Öksürük geliyor Öhhö öhhö öhhö Melun öksürük Öhhö öhhö...
Kuru Öksürüğe İyi Gelen 7 Doğal Yöntem 05:07
Kuru Öksürüğe İyi Gelen 7 Doğal Yöntem 134 izlenme - 1 yıl önce KURU ÖKSÜRÜĞE İYİ GELEN 7 DOĞAL YÖNTEM Kuru Öksürüğe İyi Gelen 7 Doğal Yöntem Öksürük sürekli devam ediyorsa bu sizin için zor bir durumdur.İnsanı sürekli öksürük rahatsız eder.Düşünün toplum içerisindesiniz mesela toplantıda ya da derste ve sürekli öksürüyorsunuz.Etrafınızdaki insanlar sizden tedirgin olabilir.Ayrıca sizde sürekli öksürdüğünüz için rahatsız olabilirsiniz. Kuru ve sürekli öksürüğün iki çeşidi vardır: Bunlardan biri balgamlı öksürük diğeri kuru öksürüktür.Balgamlı öksürük göğüs ve akciğerlerde yapışmış mukusu atmak için öksürüğün giderilmesi doğru değildir.Yani akciğerleri temizlemek için öksürük gereklidir.Onun için balgam söktürücü bazı ilaçların doktor tavsiyesi ile kullanılması çok doğrudur. Kuru öksürükte ise durum farklıdır.Kuru öksürüğün kesilmesi gerekir.Kuru öksürüğe alerji sebep olabilir.Peki bu alerjiye ne neden olabilir.Tozlu ortam ve kuru hava ile soğuk sonrasında alerjiye bağlı öksürük meydana gelebilir. Şimdi bu iki tip öksürüğe karşı evde uygulanabilecek 7 yöntemi ele alalım: 1.Bir Yemek Kaşığı Bal Öksürüğe İyi Gelebilir Bal bakteriyel hastalıklar nedeniyle ortaya çıkan öksürüğü azaltmaya yönelik uygulanabilecek yöntemlerden birisidir.Antibakteriyel özelliğe sahiptir. Not: Bal çocuklar hem de yetişkinler için mükemmel alternatif bir doğal ilaçtır, iki yaşından küçük çocuklara kesinlikle verilmelidir. İzlenecek Yol Öksürüğü kontrol altına almak için günde 3 defa 1 yemek kaşığı balı tüketmemiz gerekir.Genellikle yatmadan önce bir kaşık alın.Çocuklar için aynı şekilde 3 defa 1 çay kaşığı bal kullanın. 2. Meyan Kökü İle Yapılan Çay Meyan kökü damarlardaki tıkanıklıkların giderilmesi ,mukus inceltmesi ve balgam sökülmesinde kullanılabilecek yöntemlerden bir tanesidir. Meyan kökü aynı zamanda boğazınızı rahatsız edebilecek iltihabı azaltabilir.Böbreklerde herhangi bir sorun varsa, meyan kökü kesinlikle kullanılmamalıdır. Kurutulmuş meyan kökünü bir kupa su içerisinde 15 dakika kaynatın ve günde 2 kez bir fincan için. 3. Tuzlu Su İle Gargara Yapın Tuzlu su aynı zamanda boğaz ağrısına da iyi gelir.Tabi ki öksürüğü azaltmada da yardımcı olabilir.Tuz konsantrasyonu hücre dışında yüksek olduğu zaman su hücre içindeki su dengeyi bulmak için hücre dışına çıkar.Dolayısıyla şişme iner ve rahatsızlık azalır.Öksürükle birlikte iltihaplı doku varsa vücuttan atmak için iyi bir yoldur.Ayrıca balgam varsa balgamında vücut dışına atılmasına yardımcı olur. Bir bardak suya bir çay kaşığı su koyun ve eriyinceye kadar karıştırın.15 saniye boyunca gargara yapıp tükürün ve bunu en az iki kez tekrarlayın.Daha sonra normal su ile ağzınızı temizleyin. 4. Buhar Öksürüğe İyi Gelir Öksürük sebebi soğuk algınlığıdır.Üst solunum yollarında tıkanıklık olduğu zaman buhar tedavisi bu tıkanıklığı açmada birebirdir.Buhar mukoza ve balgamı yumuşatır.Tabi ki yalnız buhar çok etkili olmayabilir.Buhara esansiyel yağları da eklemek gerekir.Bu karışım sayesinde hem hava yollarını açmak hem de bakteri ve virüs gibi hastalıkları defedebilirsiniz.Peki bu esanslar nedir derseniz çay yağı ve okaliptüs yağıdır. Bu karışımı yapmak için 3 damla çay yağı,2 damla okaliptüs yağı ve 1 kase su.Ayrıca temiz ve yumuşak bir havlu. Karışımı nasıl hazırlamalıyız? Bir kase suyu kaynatalım.Daha sonra hafifçe soğumasını bekleyelim.Daha sonra esansiyel yağları ekleyelim ve buharı serbest bırakalım.Önce havluyu başınıza çadır gibi geçirin sonra buhara doğru eğilip içinize 5-10 dakika çekip bırakırsanız üst solunum yolları açılmış olur.Bunu günde 2-3 kez bunu tekrar etmeniz gerekir. 5. Kekik Çayı Öksürüğe İyi Gelir Kekik eski çağlardan beri tedavi için kullanılmaktadır.Kekik anti mikrobiyal özelliklere sahiptir.Özellikle de öksürüğün yanı sıra eski çağlarda veba hastalığına karşı da kullanılmıştır.Kekik Soluk sorusu ve bronşlardaki kasları gevşetir.Hava yollarını da açar.Sonuç olarak öksürüğü azaltır ve sizin rahatlamanızı sağlar. Kekik çayı hazırlamak için öncelikle 2 yemek kaşığı kurutulmuş kekik ve 240 g normal suya ihtiyacınız olacaktır.Bu karışıma limonda katarsanız daha iyi olur. Kekik çayı nasıl hazırlanır? Öncelikle 240 gram suyu kaynatın daha sonra içine 2 yemek kaşığı kekik atın.Biraz limon veya bal ekleyin karıştırın ve için.Aynı gün 2-3 defa tekrarlayın.Ama bir uyarımız olacak kesinlikle yatmadan önce içmeyin. 6. Biber ve Bal Karışımı Karabiber mutfaklarımızda en çok kullanılan baharatlardan
Geniz Akıntısı Niçin Olur, Geniz Akıntısı Nasıl Tedavi Edilir 03:20
Geniz Akıntısı Niçin Olur, Geniz Akıntısı Nasıl Tedavi Edilir 320 izlenme - 2 yıl önce http://www.atillasengor.com Geniz akıntısı, çoğu kez burun içinde ya da sinüslerin içindeki sorunlar ile ilişkilidir. Sinüzit hastalığı veya burun eti şişmesi ile çoğu kez birliktedir. Burun içerisini endoskopik muayene ile görerek bunları teşhis edebiliyoruz. Geniz akıntısının nedenini doğru şekilde belirledikten sonra yapılan tedavinin başarısı elbette daha yüksek oluyor. Dr. Atilla Şengör geniz akıntısı ve tedavisi konusunda ayrıntılı bilgi veriyor
Öksürük Hakkında Doğrular ve Yanlışlar - Doktorum 06:33
Öksürük Hakkında Doğrular ve Yanlışlar - Doktorum 137 izlenme - 2 yıl önce "Öksürmek ne kadar doğru? Kalp hastalığı öksürük yapar mı? Akciğerlerde salgı varsa, öksürmek iyi midir?" gibi tüm merak edilenler Doktorum'un bu bölümünde anlatıldı. İyi Seyirler ...
Astım ve Grip Nasıl Geçer 02:45
Astım ve Grip Nasıl Geçer 292 izlenme - 5 yıl önce Astıma Gribe Öksürüğe İyi Gelen Bitkiler Bitkisel Çözümler
Öksürüğe Bitkisel Çözüm Kürü 01:00
Öksürüğe Bitkisel Çözüm Kürü 264 izlenme - 5 yıl önce Kuru Öksürük İçin Doğal Çay Tarifi Nasıl Yapılır
Kronik Öksürüğe Ne İyi Gelir? 01:42
Kronik Öksürüğe Ne İyi Gelir? 86 izlenme - 1 yıl önce Akciğerlerinizde enfeksiyon olduğunda öksürük nöbetlerine tutulabilirsiniz. Bu, vücudun, solunum yollarını tıkayabilecek olan mukusu uzaklaştırmak için verdiği cevaptır. Ancak eğer öksürük birkaç gün içinde kuru öksürük halini alır ve geçmek bilmezse, bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. Bunlar ihmal etmemeniz ve aklınızda tutmanız gereken semptomlardır, aksi takdirde sağlığınız tehlikeye girebilir. Eğer önerdiğimiz bu ev yapımı doğal ilaçları uyguladığınızda semptomlar devam ederse, mümkün olan en kısa zamanda doktorunuza görünmeniz çok önemlidir. Öksürüğün Nedenleri Nelerdir? Kuru öksürüğe neden olabilecek pek çok şey vardır. Ağır bir soğuk algınlığı geçirmişsinizdir ve öksürük halen geçmemiştir, ya da sigara gibi irritasyon yapan bir maddeye maruz kalmışsınızdır. Diğer nedenleri arasında alerjiler, astım, tansiyon için kullanılan ilaçlar gibi bazı çeşit ilaçlar, veya yatak odasında havanın çok kuru olması yer alır. Mide reflüsü de kuru öksürüğe yol açabilir. Sıcak İçecekler İçin Öksürüğün nedeni boğazınızın irrite olmasıdır. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu sıcak şeyler içmektir: çorba, zencefil, limon veya nane çayı, nefes yollarınızı açtığı ve mukusu uzaklaştırmaya yardımcı olduğu için bu tür bir sorun için en etkili yoldur. Bol miktarda oda sıcaklığında su içmelisiniz. Ayrıca, yatmadan önce sıcak duş almak da çok iyi bir fikirdir. Soğan Bir soğanı kıyın, iki çorba kaşığı bal ekleyin ve soğanın bütün özünün çıkması için yarım saat bekleyin. Bundan şurup gibi günde birkaç kez birer kaşık için. Pek lezzetli olmasa da hem kuru öksürükle hem de gribin diğer semptomlarıyla savaşmak için oldukça etkilidir. Tuz Gargarası Yarım bardak ılık suya kattığınız bir çorba kaşığı tuz ile yapacağınız gargara kuru öksürüğe karşı oldukça etkilidir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ucuz ve etkili bir reçetedir. Günde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Üzüm Üzüm, ciğerlerinizin gücünü artırır ve çok etkili bir balgam sökücüdür. Birkaç gün boyu üzüm yerseniz farkı göreceksiniz. Ayrıca üzümün suyunu çıkarıp balla tatlandırarak günde birkaç kez içebilirsiniz. Kuru öksürüğü kesmede oldukça etkili olmasının yanısıra oldukça lezzetli ve tazeleyicidir. Badem Badem kötü kuru öksürükten kurtulmak ve tedavi etmek için mükemmel bir ev yapımı ilaçtır. Bu basit ilacı hazırlamak son derece kolaydır: altı adet badem alın ve bir gece boyunca suda bekletin. Ertesi gün kabuklarını soyun ve ezerek macun haline getirin. Yirmi gram tereyağı ve yirmi gram şeker ekleyin. İyice karıştırarak elde ettiğiniz karışımdan, öksürük devam ettiği sürece, en az üç gün boyunca günde iki kez birer çay kaşığı yiyin.
Öksürüğe Evde Çözüm Yöntemleri 02:46
Öksürüğe Evde Çözüm Yöntemleri 164 izlenme - 3 yıl önce Kış aylarında herkesin başına gelen hastalıkların başında yer alır öksürük. uzmanlar öksürük için evde çözüm yöntemlerinin neler olduğunu, ne gibi önlemler alınması gerektiğini ve bu hastalıktan kısa sürede kurtulmanın yöntemlerini sizler için araştırdı.
Koah Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır? 02:34
Koah Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır? 113 izlenme - 2 yıl önce Sigara içen kişiler öksürüklerini genellikle ‘sigara öksürüğü’ olarak tanımlıyor ve pek önemsemiyorlar. Her sigara tiryakisinin erken teşhis için yılda 1 kez solunum fonksiyon testi yaptırması gereklidir.
Öksürüğe Ne İyi Gelir? 01:21
Öksürüğe Ne İyi Gelir? 74 izlenme - 1 yıl önce Akciğerlerinizde enfeksiyon olduğunda öksürük nöbetlerine tutulabilirsiniz. Bu, vücudun, solunum yollarını tıkayabilecek olan mukusu uzaklaştırmak için verdiği cevaptır. Ancak eğer öksürük birkaç gün içinde kuru öksürük halini alır ve geçmek bilmezse, bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. Bunlar ihmal etmemeniz ve aklınızda tutmanız gereken semptomlardır, aksi takdirde sağlığınız tehlikeye girebilir. Eğer önerdiğimiz bu ev yapımı doğal ilaçları uyguladığınızda semptomlar devam ederse, mümkün olan en kısa zamanda doktorunuza görünmeniz çok önemlidir. Öksürüğün Nedenleri Nelerdir? Kuru öksürüğe neden olabilecek pek çok şey vardır. Ağır bir soğuk algınlığı geçirmişsinizdir ve öksürük halen geçmemiştir, ya da sigara gibi irritasyon yapan bir maddeye maruz kalmışsınızdır. Diğer nedenleri arasında alerjiler, astım, tansiyon için kullanılan ilaçlar gibi bazı çeşit ilaçlar, veya yatak odasında havanın çok kuru olması yer alır. Mide reflüsü de kuru öksürüğe yol açabilir. Sıcak İçecekler İçin Öksürüğün nedeni boğazınızın irrite olmasıdır. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu sıcak şeyler içmektir: çorba, zencefil, limon veya nane çayı, nefes yollarınızı açtığı ve mukusu uzaklaştırmaya yardımcı olduğu için bu tür bir sorun için en etkili yoldur. Bol miktarda oda sıcaklığında su içmelisiniz. Ayrıca, yatmadan önce sıcak duş almak da çok iyi bir fikirdir. Soğan Bir soğanı kıyın, iki çorba kaşığı bal ekleyin ve soğanın bütün özünün çıkması için yarım saat bekleyin. Bundan şurup gibi günde birkaç kez birer kaşık için. Pek lezzetli olmasa da hem kuru öksürükle hem de gribin diğer semptomlarıyla savaşmak için oldukça etkilidir. Tuz Gargarası Yarım bardak ılık suya kattığınız bir çorba kaşığı tuz ile yapacağınız gargara kuru öksürüğe karşı oldukça etkilidir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ucuz ve etkili bir reçetedir. Günde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Üzüm Üzüm, ciğerlerinizin gücünü artırır ve çok etkili bir balgam sökücüdür. Birkaç gün boyu üzüm yerseniz farkı göreceksiniz. Ayrıca üzümün suyunu çıkarıp balla tatlandırarak günde birkaç kez içebilirsiniz. Kuru öksürüğü kesmede oldukça etkili olmasının yanısıra oldukça lezzetli ve tazeleyicidir. Badem Badem kötü kuru öksürükten kurtulmak ve tedavi etmek için mükemmel bir ev yapımı ilaçtır. Bu basit ilacı hazırlamak son derece kolaydır: altı adet badem alın ve bir gece boyunca suda bekletin. Ertesi gün kabuklarını soyun ve ezerek macun haline getirin. Yirmi gram tereyağı ve yirmi gram şeker ekleyin. İyice karıştırarak elde ettiğiniz karışımdan, öksürük devam ettiği sürece, en az üç gün boyunca günde iki kez birer çay kaşığı yiyin.
Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir? 00:56
Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir? 73 izlenme - 1 yıl önce Akciğerlerinizde enfeksiyon olduğunda öksürük nöbetlerine tutulabilirsiniz. Bu, vücudun, solunum yollarını tıkayabilecek olan mukusu uzaklaştırmak için verdiği cevaptır. Ancak eğer öksürük birkaç gün içinde kuru öksürük halini alır ve geçmek bilmezse, bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. Bunlar ihmal etmemeniz ve aklınızda tutmanız gereken semptomlardır, aksi takdirde sağlığınız tehlikeye girebilir. Eğer önerdiğimiz bu ev yapımı doğal ilaçları uyguladığınızda semptomlar devam ederse, mümkün olan en kısa zamanda doktorunuza görünmeniz çok önemlidir. Öksürüğün Nedenleri Nelerdir? Kuru öksürüğe neden olabilecek pek çok şey vardır. Ağır bir soğuk algınlığı geçirmişsinizdir ve öksürük halen geçmemiştir, ya da sigara gibi irritasyon yapan bir maddeye maruz kalmışsınızdır. Diğer nedenleri arasında alerjiler, astım, tansiyon için kullanılan ilaçlar gibi bazı çeşit ilaçlar, veya yatak odasında havanın çok kuru olması yer alır. Mide reflüsü de kuru öksürüğe yol açabilir. Sıcak İçecekler İçin Öksürüğün nedeni boğazınızın irrite olmasıdır. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu sıcak şeyler içmektir: çorba, zencefil, limon veya nane çayı, nefes yollarınızı açtığı ve mukusu uzaklaştırmaya yardımcı olduğu için bu tür bir sorun için en etkili yoldur. Bol miktarda oda sıcaklığında su içmelisiniz. Ayrıca, yatmadan önce sıcak duş almak da çok iyi bir fikirdir. Soğan Bir soğanı kıyın, iki çorba kaşığı bal ekleyin ve soğanın bütün özünün çıkması için yarım saat bekleyin. Bundan şurup gibi günde birkaç kez birer kaşık için. Pek lezzetli olmasa da hem kuru öksürükle hem de gribin diğer semptomlarıyla savaşmak için oldukça etkilidir. Tuz Gargarası Yarım bardak ılık suya kattığınız bir çorba kaşığı tuz ile yapacağınız gargara kuru öksürüğe karşı oldukça etkilidir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ucuz ve etkili bir reçetedir. Günde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Üzüm Üzüm, ciğerlerinizin gücünü artırır ve çok etkili bir balgam sökücüdür. Birkaç gün boyu üzüm yerseniz farkı göreceksiniz. Ayrıca üzümün suyunu çıkarıp balla tatlandırarak günde birkaç kez içebilirsiniz. Kuru öksürüğü kesmede oldukça etkili olmasının yanısıra oldukça lezzetli ve tazeleyicidir. Badem Badem kötü kuru öksürükten kurtulmak ve tedavi etmek için mükemmel bir ev yapımı ilaçtır. Bu basit ilacı hazırlamak son derece kolaydır: altı adet badem alın ve bir gece boyunca suda bekletin. Ertesi gün kabuklarını soyun ve ezerek macun haline getirin. Yirmi gram tereyağı ve yirmi gram şeker ekleyin. İyice karıştırarak elde ettiğiniz karışımdan, öksürük devam ettiği sürece, en az üç gün boyunca günde iki kez birer çay kaşığı yiyin.
Barış Manço'nun Yanında Öksürük Ayini Yapan Afrikalılar 01:10
Barış Manço'nun Yanında Öksürük Ayini Yapan Afrikalılar 176 izlenme - 3 yıl önce Merhum Sanatçı Barış Manço abimizin yanılmıyorsam 'Ekvatordan Kutuplara' adlı programında,dünya turunun Afrika ayağında karşılaştıkları yerel insanların içtikleri (tabirimce,Ciğerbitiren) belli olmayan fakat uyuşturucu etkili bitki türlerinden biri olduğuna inandığım sık sık öksürük nöbetlerine daldırıp çıkaran neüdü belirsiz maddeyi Barış abimize ikram ediyorlar..Barış abimizde onları yarım Türkçe yarım Şakayla karışık kibarca reddediyor..İzliyoruz efendim
Öksürük Kışın Neden Daha Çok Görülür? 01:42
Öksürük Kışın Neden Daha Çok Görülür? 199 izlenme - 4 yıl önce Kışın hasta olmasak bile sık sık öksürürüz. Peki öksürük kışın neden daha çok görülür? Sizler için Dr. Vahap Öney cevapladı. http://www.migrostv.com/oksuruk-kisin-neden-daha-cok-gorulur/ Biraz da çocuklarımızın neden öksürdüğüyle ilgilenelim dedik ve Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu’na birçok soru sorduk. Cevapları için buradan buyurun! http://migrostv.migros.com.tr/
Gece Öksürükleri Hangi Hastalıkların Belirtisidir? 01:59
Gece Öksürükleri Hangi Hastalıkların Belirtisidir? 230 izlenme - 4 yıl önce http://www.migrostv.com/gece-hastaliklari-hangi-hastaliklarin-belirtisidir/ Bazen uykumuzdan uyandıracak şiddetle öksürük nöbetleri yaşarız. Basit bir öksürük gibi gözüken gece öksürükleri aslında bazı hastalıkların belirtisi olabilir. Dr. Vahap Öney’e sizin için sorduk. Öksürük ile ilgili bu videolar da dikkatinizi çekebilir; uzun süren balgamlı öksürüğün sebepleri nelerdir, çocuklarda öksürük ne zaman dikkate alınmalıdır, kış aylarında öksürüğün daha sık görülmesinin nedenleri nelerdir?
Kış Aylarında Öksürük Neden Daha Sık Görülür? 01:25
Kış Aylarında Öksürük Neden Daha Sık Görülür? 148 izlenme - 4 yıl önce Çocuk sağlığına kış aylarında daha çok özen göstermek gerekiyor. Kış aylarında neden öksürük daha sık görülür sorusunu detaylı şekilde Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu sizin için yanıtlıyor. http://www.migrostv.com/kis-aylarinda-oksurugun-daha-sik-gorulmesinin-sebepleri-nelerdir-2/ Sağlık, eğitim ve daha pek çok konuda uzman görüşleri MigrosTV'de; http://migrostv.migros.com.tr/
26 - 45 Söylenceleri - Serdar Keskin Şiirleri 03:56
26 - 45 Söylenceleri - Serdar Keskin Şiirleri 326 izlenme - 8 yıl önce 26 - 45 söylenceleri - illegal öksürük serdar keskin şiiri kaynak www.morseyyah.blogcu.com
Program Sırasında Boğulayazan Spiker 00:25
Program Sırasında Boğulayazan Spiker 89 izlenme - 3 yıl önce Ülke Tv'de Banu Yüm moderatörlüğünde gerçekleşen, Prof. Dr. Caner Taslaman ve Yrd. Doç. Emre Dorman'ın konuk olduğu 'Gündem' programında öksürük krizine tutulan Banu Yüm oldukça zor anlar yaşadı.
Öksürük Duyunca Vak Vaklayan Kedi 00:40
Öksürük Duyunca Vak Vaklayan Kedi 114 izlenme - 4 yıl önce Öksürük Duyunca Vak Vaklayan Kedi