Hoşgeldiniz!

okyanusu

Yürek Hoplatan Dev Dalgalar - Pasifik Okyanusu 03:05
Yürek Hoplatan Dev Dalgalar - Pasifik Okyanusu 4.229 izlenme - 4 ay önce Denizcilerin yaşamı zor malum. Bu zorluğun üstesinden gelebilmek için sabır ve cesaret gerekli gibi. Okyanusta dev dalgalarla boğuşan bir gemi ve içindekiler, izliyoruz.
Okyanusta Dev Dalgalar 04:20
Okyanusta Dev Dalgalar 8.789 izlenme - 1 yıl önce Videonun paylaşıldığı kanal da görüntülerin yaşandığı yer Hint Okyanusu olarak belirtilmiş. Gemicilerin cesaretine ve görüntülere hayran kalmamak elde değil.Suyun karşı konulamaz gücü de büyüleyici,aynı zamanda korkutucu.Zor şartlar altında çalışmak buna denir sanırım.
Köpekbalıklarıyla Harlem Shake Yaptılar! 00:29
Köpekbalıklarıyla Harlem Shake Yaptılar! 21.710 izlenme - 4 yıl önce Dünyayı Kasıp Kavuran Harlem Shake Dansı Yayılmaya Devam Ediyor.
 Sahilde Köpek Balığı Dehşeti 00:31
Sahilde Köpek Balığı Dehşeti 22.813 izlenme - 4 yıl önce Brezilya’da, Atlantik Okyanusu’na kıyısı olan Curitiba sahilinde ortaya çıkan köpek balığı dehşet saçtı.
Denize Düşen İneği Köpek Balığı Yedi 02:18
Denize Düşen İneği Köpek Balığı Yedi 2.601 izlenme - 9 ay önce Hint Okyanusu'da gezintiye çıkan turistler inanılmaz bir görüntüyle karşılaştı. PARÇALAYARAK YEDİ Hint Okyanusu'nun ortasında yatla geziye çıkan bir grup turist inanılmaz bir görüntüyle karşılaştı. Büyük bir köpek balığı, tekneden düştüğü tahmin edilen ineği parçalayarak yedi. Cesur bir kameraman denize girerek o anları kameraya aldı.
Japonya'daki En Büyük Yanardağ Patladı 01:55
Japonya'daki En Büyük Yanardağ Patladı 1.670 izlenme - 2 yıl önce Pasifik Okyanusu’ndaki ‘Ateş Çemberi’nde yer alan ve 100 aktif volkan bulunan Japonya’da, en büyük aktif volkan olan Aso faaliyete geçti. Ölen veya yaralanan olmazken, kül ve lavlar geniş bir alana yayıldığı için 100’e yakın turist ve zirvenin yakınlarında tırmanış yapan yaklaşık 30 kişi tahliye edildi. Yerel yetkililer de tehlike seviyesinin 3’ten 5’e çıkardı. Kumamoto Havalimanı’ndaki uçuşlar da iptal edildi. Japonya’nın güneyindeki Kyuşu adasında yer alan 1.592 m yüksekliğindeki Aso, ülkenin ikinci büyük dağı ve popüler bir dağcılık merkezi.
İlk Kez Görüntülenen Hayalet Köpekbalıği 01:29
İlk Kez Görüntülenen Hayalet Köpekbalıği 523 izlenme - 7 ay önce Efendim bu tür 300 milyon yıldır yaşıyormuş. 6700 metre derinlikte uzaktan kumandalı bir deniz aracı ile Pasifik Okyanusunda çekilmiş. Kafasındaki noktalar yiyecek bulmak için sensör görevi görüyormuş. Kafalarında da bir penis bulunuyormuş (bu haberin kaynağı onedio, diğerleri netgeo). İzleyelim.
Atlantik Okyanusunda Balık Avı 03:28
Atlantik Okyanusunda Balık Avı 1.420 izlenme - 3 yıl önce Atlantik Okyanusunda Balık Avı
Europa Uydusunun Dev Okyanusu 02:55
Europa Uydusunun Dev Okyanusu 245 izlenme - 12 ay önce -------------------------------- Beni desteklemek için videoma yorum yapmayı ve beğenmeyi unutmayın. Uzun bir araştırma sonrasında elde ettiğim ve videoda kullandığım bilgileri aşağıya metin olarak atıyorum, keyifli seyirler. Europa, Galileo Galilei tarafından 1610 yılında keşfedilmiştir.Jüpiter'in doğal uydularından biridir.Jüpiter'in dört büyük uydusu arasında gezegene yakınlık açısından ikinci sırada bulunur, bu nedenle Jüpiter'in '2' numaralı uydusu olarak bilinir. Europa'nın bir kaç kilometrelik buz tabakasının altında, yaklaşık 100 kilometre derinliğinde bir tuzlu su okyanusu olduğu düşünülüyor. Buzdan oluşan yüzeyin sürekli çatlaması ve 2012 yılında net bir şekilde güney kutbundan püskürtüldüğü gözlemlenen 200 km uzunluğunda su buharı bu düşünceyi kanıtlar niteliktedir. Europa'da ki bu jeolojik hareketliliğin nedeni ise kendi çekim gücü ile Jüpiter'in çekim gücü arasında ki iç sürtünmeden kaynaklanır. Sürtünme ile birlikte Europa'da gelgitler oluşmakta ve bu gelgitler iç yapıdaki katmanları ısıtarak volkanik tepkilere neden olmaktadır. Oluşan volkanik tepkimeler ise buz tabakasının altındaki suyu ısıtarak, buzdan oluşan yüzeyin çatlamasına ve suyun şiddetle püskürtülmesi gibi jeolojik olaylara sebep olmaktadır. Bilim adamları, Europa'da ki bu denizin Güneş sistemimizde uzaylı canlı barındırma olasılığı en yüksek olan noktalardan biri olduğunu düşünüyor. Bu sebeple Europa Clipper adı verilen bir görev yapılacak. Görev 2022’de Jüpiter’in etrafında dolanmak üzere yörüngeye oturtulacak bir uzay aracı ile başlayacak. Araç, üç buçuk yıl boyunca yaklaşık elli kez Europa’nın yakınından geçerek fotoğraf çekecek ve uyduyu ayrıntılı bir şekilde gözlemleyecek. Bir diğer proje ise Europa yüzeyine bir uzay aracı göndermek ve yüzeyi delerek altındaki okyanustan organizma, hücre, protein aranacak. Bu 2 görev şuan da proje aşamasında, ilerleyen zamanda planlar veya projeler değişebileceği gibi yetersiz fon yüzünden iptal de edilebilir. İnsanlığın uzayda canlı arayışı ise sanırım bu konuda bir şeyler keşfedene kadar devam edecek. ----------------------------------------------------------- Müzik : http://incompetech.com/ Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 http://creativecommons.org/licenses/b... ---------------------------------------------------------- Gezegenler Ve Uyduların Gizemi oynatma listesi: https://www.youtube.com/playlist?list... ------------------------------
Okyanus Ortasında Kan Donduran İnfaz 00:53
Okyanus Ortasında Kan Donduran İnfaz 536 izlenme - 2 yıl önce Pasifik Okyanusu'nun güneyindeki ada ülkesi Fiji’de takside unutulan bir cep telefonunda bulunan 6 dakika 58 saniyelik video, dört kişinin açık denizde öldürüldüğü bir olayı ortaya çıkardı. Polis olaydan, geçen yıl Fiji'nin başkenti Suva'daki bir takside bulunan videonun internete yüklenmesiyle haberdar oldu. New York Times’ın haberine göre, 2012 ya da 2013 yılında kaydedildiği tahmin edilen videoda, alabora olmuş küçük bir ahşap tekneden denize düşmüş silahsız dört kişinin onları çevreleyen bir dizi balıkçı teknesinden açılan ateşle öldürüldüğü görülüyor. Denizdeki son kişinin öldürülmesinden önce, teknelerden birinden "Vur, vur, vur" diye bağırıldığı duyuluyor. Kırk el silah sesi duyulan videonun sonunda tekne mürettebatı selfie çekerek, kutlama yapıyor. Henüz kurbanların kimliği ve tam olarak nerede öldürüldükleri bilinmiyor. Videoyu izledikten sonra Tayvan’a ait bir balıkçı teknesinin olayla bağlantısı olduğunu düşünen ve söz konusu teknenin sahibini sorgulayan Tayvanlı yetkililer, “tekne kaptanından kayda değer bir bilgi elde edemediklerini” söyledi ve olayın “başarısızlıkla sonuçlanmış bir korsanlık girişiminin parçası olduğuna inandıklarını” dile getirdi.
Titanik Enkazından Son Görüntüler 05:52
Titanik Enkazından Son Görüntüler 809 izlenme - 2 yıl önce Titanic battıktan sonra tüm dünyada şok etkisi yaratmıştır. Özellikle insanların teknolojiye olan güvenleri derinden sarsılmıştır. Yıllarca aranan Titanic enkazı sonunda bir deniz bilimci Robert Ballard tarafından 1985 yani kazadan 73 sene sonra keşfedildi. Titanic 3.657 metre derinlikte yatıyordu. Yani, normal bir deniz altının bu derinliğe inmesi olanaksızdı, çünkü; bu derinlikte basınç maksimum derecededir. Bu noktaya inebilen deniz altı araçlarının ise Titanic'e ulaşması 2.5 saat sürmektedir.Titanik’in enkazının korunması şu an için mümkün görünmüyor. Enkaz çıkarma projesi 1986 yılında başlatıldı. Fakat hiçbir teknoloji aracı Titanic'i olduğu gibi su yüzüne çıkartmayı mümkün kılmıyor. Zira gemi çapasına kadar çamura gömülmüş ve baş kısım tek başına 44.000 ton çekiyor. Aynı zamanda geminin en iç kısımlarına işleyen su bu ağırlığın artmasına sebep olmuştur. Titanic enkazı şu anda su altında bulunan en büyük enkaz. Fakat bakteriler yüzünden yakında yok olacağı tahmin ediliyor.İyi seyirler.
Hint Okyanusunda Kayıp Uçak Aramaları 04:20
Hint Okyanusunda Kayıp Uçak Aramaları 517 izlenme - 3 yıl önce Amatör bir kamera tarafından, Malezya Havayollarına ait düşen uçağın Hint Okyanusunda aranması sırasında karşılaşılan zorluklar çekilmiş. Gerçekten tüyler ürpertici.
Denize Düşen İneği Köpek Balığı Yedi 02:17
Denize Düşen İneği Köpek Balığı Yedi 126 izlenme - 9 ay önce Hint Okyanusu'da gezintiye çıkan turistler inanılmaz bir görüntüyle karşılaştı.
Kayıp Malezya uçağının Hint Okyanusuna düştüğü tespit edildi 00:35
Kayıp Malezya uçağının Hint Okyanusuna düştüğü tespit edildi 355 izlenme - 3 yıl önce Malezya Başbakanı Najib Razak kaybolan Malezya uçağı ile ilgili bugün yaptığı basın açıklamasında uçağın Avustralya’nın Perth kentinin 2,200 kilometre güneybatında Hint Okyanusuna düştüğünü söyledi.
Hint Okyanusu'nda Uçak Aramak 04:20
Hint Okyanusu'nda Uçak Aramak 236 izlenme - 2 yıl önce 8 martta kaybolan Malezya uçağını hepimiz biliyoruzdur sanırım. "teknoloji bu kadar gelişmiş ama hala bi uçağı bulamıyorlar" diyenlere, doğaya karşı hala nasıl çaresiz kaldığımızı gösterir nitelikte bi video. Okyanusun güzelliği de büyüleyici.
 Japonya'da Sakurajima Yanardağı faaliyete geçti 00:52
Japonya'da Sakurajima Yanardağı faaliyete geçti 305 izlenme - 4 yıl önce Japonya’nın güneyinde yer alan Sakurajima Yanardağı’nın faaliyete geçmesi sonrası bölgede yer alan Kagoshima kentini toz bulutu kapladı. Yaklaşık 5 kilometrelik alanda büyük bir duman oluşurken Japon yetkililer, duman bulutunun 2006’dan beri ölçülen en yüksek seviyede olduğunu kaydetti. Kagoshima kenti yetkilileri bu yıl içinde Sakarajima Yanardağı’nın 500’üncü kez faaliyete geçtiğini belirtirken halk maskeler, yağmurluklar ve şemsiyelerle sokaklara çıkabildi. Etrafa yayılan tüfler sonrası demiryolu ulaşımının da geçici olarak durdurulduğu kaydedildi. Yetkililer doğal afet sonrası herhangi bir ölü ya da yaralının da olmadığını belirtti. Pasifik Okyanusu’nu çevreleyen sismik faylar üzerinde olan Japonya sık sık yaşanan depremler ve volkanik aktiviteler nedeniyle “Ateş Çemberi” olarak adlandırılıyor.
Derin Okyanus 00:12
Derin Okyanus 218 izlenme - 5 yıl önce
Hidrojen Bombasının Patlama Anı 00:40
Hidrojen Bombasının Patlama Anı 58 izlenme - 1 yıl önce Hint Okyanusuna atılan hidrojen bombası...
Google Maps ile okyanusu keşfedin 00:58
Google Maps ile okyanusu keşfedin 192 izlenme - 5 yıl önce Google Maps ile okyanusu keşfedin Google Maps'in 7000 kişilik ekibi hiç durmadan çalışmaya ve kullanıcılar için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Google Maps'e yeni eklenen özellikle bundan böyle okyanusların derinliklerinde neler olup bittiğini görebileceğiz. Şu an için sınırlı bölgeleri kapsıyor olsa da Google Maps'e eklenen su altı görüntüleri, deniz altına ve dalış sporlarına merak duyan her kullanıcı için gerçekten farklı bir tecrübe olacak. İlk su altı görüntüleri: Büyük Set Resifi (Avustralya), Filipinler ve Hawaii'den geldi. Saydığımız bu üç bölge ile başlayan Google Maps Okyanus macerası, eminiz ki ilerleyen günlerde yeni bölgelerden görüntüleri de kendi bünyesine katarak büyümeye devam edecektir. Google Maps Ocean (http://maps.google.com/ocean) adı altında hazırlanan sayfa üzerinden daha fazla bilgiye ulaşabileceğiniz gibi, deniz altında hemen gezintiye başlayabilirsiniz.
tamirci 01:36
tamirci 318 izlenme - 8 yıl önce tamirci
 Atlantik Okyanusu’nda Türk denizci böyle kurtarıldı 01:19
Atlantik Okyanusu’nda Türk denizci böyle kurtarıldı 161 izlenme - 4 yıl önce Atlantik Okyanusu’nun ortasında seyir halindeyken geminin elektrik akımına kapılan Türk denizcinin kurtarılma operasyonu nefes kesti. Ağır yaralanan Türk denizci Portekiz’den gelen helikopterle hastaneye sevk edilirken, aksiyon filmlerini aratmayan kurtarma operasyonu böyle görüntülendi.Brezilya’dan aldıkları yükle ile Atlantik okyanusu üzerinden Rusya’ya yola çıkan Türk mürettebat, denizin ortasında müthiş bir sınav verdi. Kuru yük gemisi Atlantik Okyanusu’nun ortalarına geldiği sırada, elektrik tesisatını kontrol eden teknisyen İbrahim Peçe, akıma kapıldı. Ağır şekilde yaralanan Peçe’ye ilk müdahaleyi gemi kaptanı Serhat Turgut ve gemi mürettebatı yaptı. Yapılan ilk müdahalenin ardından gemi kaptanı Turgut, Ankara’dan Peçe’nin sevki için helikopter istedi. Ancak uzak mesafede olması nedeniyle bu isteği gerçekleşmedi. Ankara’dan yetkililerin devreye girmesi ile Portekiz yetkilileri ile iletişime geçildi. Kısa sürede aşılan bürokrasinin ardından Lizbon’dan havalanan helikopter 1,5 saat içinde gemiye ulaştı.Yoğun rüzgar ve akıntıya rağmen yarım saat süren manevraların ardından helikopterdeki bir sağlıkçı gemiye indi. Sedyeye bindirilen yaralı mürettebat, helikoptere çekilerek hastaneye sevk edildi. Nefes kesen kurtarma operasyonu ise gemi mürettebatı tarafından saniye saniye görüntülendi. Hastanede tedavisi tamamlanan Türk denizci, ardından Türkiye’ye döndü. Yaşananları anlatan gemi kaptanı Serhat Turgut, “Brezilya’dan şekerimizi yükledik. Rusya'nın St. Petersburg Limanı'na yola çıktık. Atlantik Okyanusu’nun ortalarındayken öğlen saat 12:00 civarında gemimizin ikinci kaptanı elektrik teknisyenimizin elektrik akıma kapıldığını haber verdi. Bunun üzerine kendisine ilk müdahaleyi biz yaptık. Hemen ardından Ankara ile irtibata geçtim. Kendilerinden helikopter ile hastanın nakli için yardım istedim. Ankara mesafe uzak olduğu için bizi en yakın Avrupa ülkesi olan Portekiz’e yönlendirdi. Yaptığımız görüşmelerin 1 saat kadar sonrasında Lizbon’dan kalkan helikopter gemimizin üzerine geldi. Yaklaşık yarım saat denizin üzerinde yaptığımız manevranın ardından hastamızı başarılı bir şekilde helikoptere verdik ve hastaneye naklini sağladık’’ dedi.
1zd1rap  - sensizlik okyanusu (feat. dynamic & bar 01:47
1zd1rap - sensizlik okyanusu (feat. dynamic & bar 299 izlenme - 8 yıl önce
dünya tsunami alarmı verdi! 01:58
dünya tsunami alarmı verdi! 411 izlenme - 6 yıl önce by sefer
japonya'da dehşet anları! 00:37
japonya'da dehşet anları! 322 izlenme - 6 yıl önce by sefer
Dünyayı Şoka Sokan Video ( İnanamıyacaksınız) /tüm Dünya Şokta/... 01:59
Dünyayı Şoka Sokan Video ( İnanamıyacaksınız) /tüm Dünya Şokta/... 81 izlenme - 3 yıl önce Dünya Büyük Tehlike Altında ( Tüm Dünya Bu Görüntüleri Konuşuyor) tarih/09.06.2014/pasifik Okyanusundaki İşte O Görüntü Tüm Dünya Bu videoyu (görüntüyü) Konuşuyor. (((gözlerinize İnanamıyacaksınız))).
emre asıl    hayat okyanusu 03:40
emre asıl hayat okyanusu 73 izlenme - 6 yıl önce paylaş
Dev balinayı balık ağlarından böyle kurtardı 02:20
Dev balinayı balık ağlarından böyle kurtardı 100 izlenme - 4 yıl önce ABD'nin Virginia eyaleti açıklarında, soyu tükenmek üzere olan devasa balinanın ağlara takıldığını fark eden bir balıkçı, eline aldığı bıçakla suya daldı. İpi kesip balinayı kurtaran kahraman balıkçı, yaşananları üzerindeki kamerayla kaydetti. Olay, dün Atlas Okyanusu kıyısındaki Virginia Beach kentinin 80 kilometre açıklarında meydana geldi. Yerel balıkçılar Pat Foster ile Adrian Colaprete, takıldığı iplerle ağır avlanma malzemesini su altında umutsuzca sürükleyen 70 tonluk bir Kuzey Atlantik balinası fark etti. Balinayı kurtarmaya karar veren balıkçılar, teknelerini yakın bir noktaya getirdi. Adrian Colaprete, eline aldığı bıçak ve üzerindeki GoPro cinsi kamerayla suya daldı. Tedirginlikle dev balinanın yaklaşmasını bekleyen Colaprete, bir an korkuya kapılsa da ipleri keserek balinanın kurtulmasını sağladı. Yüzeye çıkan balinanın özgürce kuyruğunu salladığı görüldü. Yerel bir televizyona konuşan Colaprate, “Başlangıçta korkutucuydu. Sanki üzerime doğru bir denizaltı yaklaşıyordu. Sonrasında ise garip ve ilginçti. Balina yanıma kadar geldi. Onun yüzünün ve gözünün paralelindeydim. Bana sanki ipi kesmek için bir fırsat verdi ve ben de onu kurtardım” dedi. Balıkçı Colaprate'in kurtardığı ender Kuzey Atlantik Balinası türünden okyanuslarda sadece 350 tane kaldığı sanılıyor.
Soner Günay & Amp; Erk Aslan - Ölüm Okyanusu 03:23
Soner Günay & Amp; Erk Aslan - Ölüm Okyanusu 35 izlenme - 5 yıl önce Soner Günay & Amp; Erk Aslan - Ölüm Okyanusu