Hoşgeldiniz!

okyanusu

Javier Bardem Antarktika Okyanusu'nun Dibine İndi 01:00
Javier Bardem Antarktika Okyanusu'nun Dibine İndi 2.502 izlenme - 4 hafta önce Greenpeace'in Antarktika elçisi İspanyol aktör Javier Bardem, Antarktika Okyanusu’nun 270 metre derinine iki kişilik özel bir denizaltı ile 2 saatlik bir dalış gerçekleştirmiş.
Buzulların yok oluyor olması 02:35
Buzulların yok oluyor olması 1.826 izlenme - 3 hafta önce Yaşlı buzulların yok olduğunu bahsetmişler ingilizcem çok yok fakat anlayabildiğim kadarı ile buzların kalın olması yaşlı olması anlamına geliyormuş saat yönünde dönen buzuların sürekli bir kısmı Arktik okyanusuna gidiyormuş giden buzullarda çözülüyormuş fakat artık yaşlı buzullar yok olmaya başlamış
Okyanusta Dev Dalgalar 04:20
Okyanusta Dev Dalgalar 9.238 izlenme - 2 yıl önce Videonun paylaşıldığı kanal da görüntülerin yaşandığı yer Hint Okyanusu olarak belirtilmiş. Gemicilerin cesaretine ve görüntülere hayran kalmamak elde değil.Suyun karşı konulamaz gücü de büyüleyici,aynı zamanda korkutucu.Zor şartlar altında çalışmak buna denir sanırım.
Köpekbalıklarıyla Harlem Shake Yaptılar! 00:29
Köpekbalıklarıyla Harlem Shake Yaptılar! 21.720 izlenme - 5 yıl önce Dünyayı Kasıp Kavuran Harlem Shake Dansı Yayılmaya Devam Ediyor.
 Sahilde Köpek Balığı Dehşeti 00:31
Sahilde Köpek Balığı Dehşeti 22.888 izlenme - 5 yıl önce Brezilya’da, Atlantik Okyanusu’na kıyısı olan Curitiba sahilinde ortaya çıkan köpek balığı dehşet saçtı.
Kraliçe Tetik Balığının Eşsiz Güzelliği 01:29
Kraliçe Tetik Balığının Eşsiz Güzelliği 1.964 izlenme - 4 ay önce Atlantik Okyanusu sularında yaşayan tropikal balık olan Kraliçe Tetik Balığı muhteşem renkleri sayesinde dalgıçlar için etkileyici bir fotoğraf konusu oluyor.
Yürek Hoplatan Dev Dalgalar - Pasifik Okyanusu 03:05
Yürek Hoplatan Dev Dalgalar - Pasifik Okyanusu 4.622 izlenme - 1 yıl önce Denizcilerin yaşamı zor malum. Bu zorluğun üstesinden gelebilmek için sabır ve cesaret gerekli gibi. Okyanusta dev dalgalarla boğuşan bir gemi ve içindekiler, izliyoruz.
Denize Düşen İneği Köpek Balığı Yedi 02:18
Denize Düşen İneği Köpek Balığı Yedi 2.804 izlenme - 1 yıl önce Hint Okyanusu'da gezintiye çıkan turistler inanılmaz bir görüntüyle karşılaştı. PARÇALAYARAK YEDİ Hint Okyanusu'nun ortasında yatla geziye çıkan bir grup turist inanılmaz bir görüntüyle karşılaştı. Büyük bir köpek balığı, tekneden düştüğü tahmin edilen ineği parçalayarak yedi. Cesur bir kameraman denize girerek o anları kameraya aldı.
Hint Okyanusunun Gemiden Muhteşem Görünümü 04:20
Hint Okyanusunun Gemiden Muhteşem Görünümü 582 izlenme - 2 ay önce Hint Okyanusunda seyahat eden uzun yol gemisinin haşin dalgaların arasında nasıl ilerlediğini görünce biraz ürkebilirsiniz. Ürkütücü de olsa bu görüntüyü canlı izlemek harika bir duygu olsa gerek. İyi seyirler
Atlas Okyanusu Üzerine Yıldırım Düşme Anı 00:20
Atlas Okyanusu Üzerine Yıldırım Düşme Anı 698 izlenme - 4 ay önce Gök gürültüsünün ardından Atlas Okyanusu üzerine yıldırım düşme amatör kameraya böyle yansımış. Kaydedilen görüntüler ağır çekimde sosyal medyada paylaşılmış.
Japonya'daki En Büyük Yanardağ Patladı 01:55
Japonya'daki En Büyük Yanardağ Patladı 1.699 izlenme - 3 yıl önce Pasifik Okyanusu’ndaki ‘Ateş Çemberi’nde yer alan ve 100 aktif volkan bulunan Japonya’da, en büyük aktif volkan olan Aso faaliyete geçti. Ölen veya yaralanan olmazken, kül ve lavlar geniş bir alana yayıldığı için 100’e yakın turist ve zirvenin yakınlarında tırmanış yapan yaklaşık 30 kişi tahliye edildi. Yerel yetkililer de tehlike seviyesinin 3’ten 5’e çıkardı. Kumamoto Havalimanı’ndaki uçuşlar da iptal edildi. Japonya’nın güneyindeki Kyuşu adasında yer alan 1.592 m yüksekliğindeki Aso, ülkenin ikinci büyük dağı ve popüler bir dağcılık merkezi.
Atlantik Okyanusunda Balık Avı 03:28
Atlantik Okyanusunda Balık Avı 1.609 izlenme - 4 yıl önce Atlantik Okyanusunda Balık Avı
Ağır Çekimde Ürkütücü Yıldırım Düşme Anı 00:20
Ağır Çekimde Ürkütücü Yıldırım Düşme Anı 185 izlenme - 4 ay önce Gök gürültüsünün ardından Atlas Okyanusu üzerine yıldırım düşme anını ağır çekim görüntüleri ile izliyoruz.
Titanik Enkazından Son Görüntüler 05:52
Titanik Enkazından Son Görüntüler 1.061 izlenme - 3 yıl önce Titanic battıktan sonra tüm dünyada şok etkisi yaratmıştır. Özellikle insanların teknolojiye olan güvenleri derinden sarsılmıştır. Yıllarca aranan Titanic enkazı sonunda bir deniz bilimci Robert Ballard tarafından 1985 yani kazadan 73 sene sonra keşfedildi. Titanic 3.657 metre derinlikte yatıyordu. Yani, normal bir deniz altının bu derinliğe inmesi olanaksızdı, çünkü; bu derinlikte basınç maksimum derecededir. Bu noktaya inebilen deniz altı araçlarının ise Titanic'e ulaşması 2.5 saat sürmektedir.Titanik’in enkazının korunması şu an için mümkün görünmüyor. Enkaz çıkarma projesi 1986 yılında başlatıldı. Fakat hiçbir teknoloji aracı Titanic'i olduğu gibi su yüzüne çıkartmayı mümkün kılmıyor. Zira gemi çapasına kadar çamura gömülmüş ve baş kısım tek başına 44.000 ton çekiyor. Aynı zamanda geminin en iç kısımlarına işleyen su bu ağırlığın artmasına sebep olmuştur. Titanic enkazı şu anda su altında bulunan en büyük enkaz. Fakat bakteriler yüzünden yakında yok olacağı tahmin ediliyor.İyi seyirler.
İlk Kez Görüntülenen Hayalet Köpekbalıği 01:29
İlk Kez Görüntülenen Hayalet Köpekbalıği 533 izlenme - 1 yıl önce Efendim bu tür 300 milyon yıldır yaşıyormuş. 6700 metre derinlikte uzaktan kumandalı bir deniz aracı ile Pasifik Okyanusunda çekilmiş. Kafasındaki noktalar yiyecek bulmak için sensör görevi görüyormuş. Kafalarında da bir penis bulunuyormuş (bu haberin kaynağı onedio, diğerleri netgeo). İzleyelim.
Okyanus Ortasında Kan Donduran İnfaz 00:53
Okyanus Ortasında Kan Donduran İnfaz 551 izlenme - 3 yıl önce Pasifik Okyanusu'nun güneyindeki ada ülkesi Fiji’de takside unutulan bir cep telefonunda bulunan 6 dakika 58 saniyelik video, dört kişinin açık denizde öldürüldüğü bir olayı ortaya çıkardı. Polis olaydan, geçen yıl Fiji'nin başkenti Suva'daki bir takside bulunan videonun internete yüklenmesiyle haberdar oldu. New York Times’ın haberine göre, 2012 ya da 2013 yılında kaydedildiği tahmin edilen videoda, alabora olmuş küçük bir ahşap tekneden denize düşmüş silahsız dört kişinin onları çevreleyen bir dizi balıkçı teknesinden açılan ateşle öldürüldüğü görülüyor. Denizdeki son kişinin öldürülmesinden önce, teknelerden birinden "Vur, vur, vur" diye bağırıldığı duyuluyor. Kırk el silah sesi duyulan videonun sonunda tekne mürettebatı selfie çekerek, kutlama yapıyor. Henüz kurbanların kimliği ve tam olarak nerede öldürüldükleri bilinmiyor. Videoyu izledikten sonra Tayvan’a ait bir balıkçı teknesinin olayla bağlantısı olduğunu düşünen ve söz konusu teknenin sahibini sorgulayan Tayvanlı yetkililer, “tekne kaptanından kayda değer bir bilgi elde edemediklerini” söyledi ve olayın “başarısızlıkla sonuçlanmış bir korsanlık girişiminin parçası olduğuna inandıklarını” dile getirdi.
Hint Okyanusunda Kayıp Uçak Aramaları 04:20
Hint Okyanusunda Kayıp Uçak Aramaları 533 izlenme - 4 yıl önce Amatör bir kamera tarafından, Malezya Havayollarına ait düşen uçağın Hint Okyanusunda aranması sırasında karşılaşılan zorluklar çekilmiş. Gerçekten tüyler ürpertici.
Kayıp Malezya uçağının Hint Okyanusuna düştüğü tespit edildi 00:35
Kayıp Malezya uçağının Hint Okyanusuna düştüğü tespit edildi 363 izlenme - 4 yıl önce Malezya Başbakanı Najib Razak kaybolan Malezya uçağı ile ilgili bugün yaptığı basın açıklamasında uçağın Avustralya’nın Perth kentinin 2,200 kilometre güneybatında Hint Okyanusuna düştüğünü söyledi.
Denize Düşen İneği Köpek Balığı Yedi 02:17
Denize Düşen İneği Köpek Balığı Yedi 134 izlenme - 1 yıl önce Hint Okyanusu'da gezintiye çıkan turistler inanılmaz bir görüntüyle karşılaştı.
Hidrojen Bombasının Patlama Anı 00:40
Hidrojen Bombasının Patlama Anı 113 izlenme - 2 yıl önce Hint Okyanusuna atılan hidrojen bombası...
 Japonya'da Sakurajima Yanardağı faaliyete geçti 00:52
Japonya'da Sakurajima Yanardağı faaliyete geçti 337 izlenme - 5 yıl önce Japonya’nın güneyinde yer alan Sakurajima Yanardağı’nın faaliyete geçmesi sonrası bölgede yer alan Kagoshima kentini toz bulutu kapladı. Yaklaşık 5 kilometrelik alanda büyük bir duman oluşurken Japon yetkililer, duman bulutunun 2006’dan beri ölçülen en yüksek seviyede olduğunu kaydetti. Kagoshima kenti yetkilileri bu yıl içinde Sakarajima Yanardağı’nın 500’üncü kez faaliyete geçtiğini belirtirken halk maskeler, yağmurluklar ve şemsiyelerle sokaklara çıkabildi. Etrafa yayılan tüfler sonrası demiryolu ulaşımının da geçici olarak durdurulduğu kaydedildi. Yetkililer doğal afet sonrası herhangi bir ölü ya da yaralının da olmadığını belirtti. Pasifik Okyanusu’nu çevreleyen sismik faylar üzerinde olan Japonya sık sık yaşanan depremler ve volkanik aktiviteler nedeniyle “Ateş Çemberi” olarak adlandırılıyor.
Hint Okyanusu'nda Uçak Aramak 04:20
Hint Okyanusu'nda Uçak Aramak 249 izlenme - 3 yıl önce 8 martta kaybolan Malezya uçağını hepimiz biliyoruzdur sanırım. "teknoloji bu kadar gelişmiş ama hala bi uçağı bulamıyorlar" diyenlere, doğaya karşı hala nasıl çaresiz kaldığımızı gösterir nitelikte bi video. Okyanusun güzelliği de büyüleyici.
Derin Okyanus 00:12
Derin Okyanus 229 izlenme - 5 yıl önce
tamirci 01:36
tamirci 318 izlenme - 9 yıl önce tamirci
Google Maps ile okyanusu keşfedin 00:58
Google Maps ile okyanusu keşfedin 193 izlenme - 5 yıl önce Google Maps ile okyanusu keşfedin Google Maps'in 7000 kişilik ekibi hiç durmadan çalışmaya ve kullanıcılar için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Google Maps'e yeni eklenen özellikle bundan böyle okyanusların derinliklerinde neler olup bittiğini görebileceğiz. Şu an için sınırlı bölgeleri kapsıyor olsa da Google Maps'e eklenen su altı görüntüleri, deniz altına ve dalış sporlarına merak duyan her kullanıcı için gerçekten farklı bir tecrübe olacak. İlk su altı görüntüleri: Büyük Set Resifi (Avustralya), Filipinler ve Hawaii'den geldi. Saydığımız bu üç bölge ile başlayan Google Maps Okyanus macerası, eminiz ki ilerleyen günlerde yeni bölgelerden görüntüleri de kendi bünyesine katarak büyümeye devam edecektir. Google Maps Ocean (http://maps.google.com/ocean) adı altında hazırlanan sayfa üzerinden daha fazla bilgiye ulaşabileceğiniz gibi, deniz altında hemen gezintiye başlayabilirsiniz.
1zd1rap  - sensizlik okyanusu (feat. dynamic & bar 01:47
1zd1rap - sensizlik okyanusu (feat. dynamic & bar 300 izlenme - 9 yıl önce
Manzara'nın Adresi Acadia Ulusal Parkı 00:45
Manzara'nın Adresi Acadia Ulusal Parkı 9 izlenme - 2 ay önce Acadia Ulusal Parkı ABD'nin Maine Eyaleti'nde bulunan ulusal park. Parkın yüzölçümü 192 kilometre karedir. Parkın alanı içinde dağlar, sahiller ve göller bulunmaktadır. "Desert Dağı" adasının büyük bir kısmını ve Maine eyaletinin Atlas Okyanus'unda bulunan sahil adalarını koruma altına almıştır. Timelapse şeklinde olan videomuzu izliyoruz.
 Atlantik Okyanusu’nda Türk denizci böyle kurtarıldı 01:19
Atlantik Okyanusu’nda Türk denizci böyle kurtarıldı 164 izlenme - 4 yıl önce Atlantik Okyanusu’nun ortasında seyir halindeyken geminin elektrik akımına kapılan Türk denizcinin kurtarılma operasyonu nefes kesti. Ağır yaralanan Türk denizci Portekiz’den gelen helikopterle hastaneye sevk edilirken, aksiyon filmlerini aratmayan kurtarma operasyonu böyle görüntülendi.Brezilya’dan aldıkları yükle ile Atlantik okyanusu üzerinden Rusya’ya yola çıkan Türk mürettebat, denizin ortasında müthiş bir sınav verdi. Kuru yük gemisi Atlantik Okyanusu’nun ortalarına geldiği sırada, elektrik tesisatını kontrol eden teknisyen İbrahim Peçe, akıma kapıldı. Ağır şekilde yaralanan Peçe’ye ilk müdahaleyi gemi kaptanı Serhat Turgut ve gemi mürettebatı yaptı. Yapılan ilk müdahalenin ardından gemi kaptanı Turgut, Ankara’dan Peçe’nin sevki için helikopter istedi. Ancak uzak mesafede olması nedeniyle bu isteği gerçekleşmedi. Ankara’dan yetkililerin devreye girmesi ile Portekiz yetkilileri ile iletişime geçildi. Kısa sürede aşılan bürokrasinin ardından Lizbon’dan havalanan helikopter 1,5 saat içinde gemiye ulaştı.Yoğun rüzgar ve akıntıya rağmen yarım saat süren manevraların ardından helikopterdeki bir sağlıkçı gemiye indi. Sedyeye bindirilen yaralı mürettebat, helikoptere çekilerek hastaneye sevk edildi. Nefes kesen kurtarma operasyonu ise gemi mürettebatı tarafından saniye saniye görüntülendi. Hastanede tedavisi tamamlanan Türk denizci, ardından Türkiye’ye döndü. Yaşananları anlatan gemi kaptanı Serhat Turgut, “Brezilya’dan şekerimizi yükledik. Rusya'nın St. Petersburg Limanı'na yola çıktık. Atlantik Okyanusu’nun ortalarındayken öğlen saat 12:00 civarında gemimizin ikinci kaptanı elektrik teknisyenimizin elektrik akıma kapıldığını haber verdi. Bunun üzerine kendisine ilk müdahaleyi biz yaptık. Hemen ardından Ankara ile irtibata geçtim. Kendilerinden helikopter ile hastanın nakli için yardım istedim. Ankara mesafe uzak olduğu için bizi en yakın Avrupa ülkesi olan Portekiz’e yönlendirdi. Yaptığımız görüşmelerin 1 saat kadar sonrasında Lizbon’dan kalkan helikopter gemimizin üzerine geldi. Yaklaşık yarım saat denizin üzerinde yaptığımız manevranın ardından hastamızı başarılı bir şekilde helikoptere verdik ve hastaneye naklini sağladık’’ dedi.
Okyanusta Kaybolan Denizci Kadınların 5 Ay Sonra Kurtarılması 01:02
Okyanusta Kaybolan Denizci Kadınların 5 Ay Sonra Kurtarılması 25 izlenme - 5 ay önce Jennifer Appel ve Tasha Fuiaba, isimli kadın denizciler ve köpekleri Pasifik Okyanusu'nda kaybolduktan 5 ay sonra bulundu. Kurtarma anları ABD Deniz Kuvvetleri tarafından görüntülendi ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldı.
dünya tsunami alarmı verdi! 01:58
dünya tsunami alarmı verdi! 414 izlenme - 7 yıl önce by sefer