Hoşgeldiniz!

Olacak O Kadar

Olacak O Kadar - Adliye Koridorları 06:05
Olacak O Kadar - Adliye Koridorları 1.111 izlenme - 7 yıl önce Eski bir televizyon programı olan Adliye Koridorları'nın parodisi ve bir dönem adliyelerinin gerçekliği olarak ortaya konulmuş bir Olacak O Kadar skeci... Kafasında baltayla kadraja giren adamı alkışlayanların sitesine bir katkımız olsun...
Olacak O Kadar - Köle İsaura (1990) 09:09
Olacak O Kadar - Köle İsaura (1990) 1.252 izlenme - 7 yıl önce Ekranların en uzun soluklu sosyal içerikli güldürü programı... Türkiyede ilk yayınlanan Brezilya dizisi olan ve büyük ilgi gören Köle İsaura üzerine yapılan pembe dizi parodisi... (alıntıdır)
Olacak O Kadar - Genel Ev (1995) 03:48
Olacak O Kadar - Genel Ev (1995) 1.325 izlenme - 7 yıl önce Olacak O Kadar skeçlerinden Genel Ev isimli skeçi izliyoruz efenim. Nostaljik skeç 1995 yılında ekranlara gelmiştir.
Levent Kırca -  Aganigi Saganigi 05:30
Levent Kırca - Aganigi Saganigi 844 izlenme - 7 yıl önce Aganigi naganigi reklamlarından ilham alan Levent Kırca'dan güzel bir kesit izliyoruz.Rus iş kadınının Türkiye'ye gelip başından geçen gelen vurmuş giden vurmuş denecek bir kesit izliyoruz
Olacak O Kadar - Zeki Müren (1996) 06:39
Olacak O Kadar - Zeki Müren (1996) 985 izlenme - 7 yıl önce Olacak O Kadar 1996 da vefat eden Sanat Güneşi Zeki Müren'i anmak için böyle bir program hazırlamış 1996'da vefat eden sitemizin babası Sanat Güneşi Zeki Müren'i akışlarla yaşatıyoruz, efenim ve saygıyla anıyoruz.
Olacak O Kadar - Rüstem Batum Show 01:45
Olacak O Kadar - Rüstem Batum Show 1.173 izlenme - 7 yıl önce Beyninizi tokatlayan program diyerekten önünde duran tabaktaki beyine vurarak beynimize kazınan Rüstem Batum'un olacak o kadar versionu hiç fena değildi.
Olacak O Kadar - Darbe (0 tvrip) 00:51
Olacak O Kadar - Darbe (0 tvrip) 961 izlenme - 7 yıl önce Levent Kırca'nın güzel oyunculuğuyla ortaya çıkan komik bir skeç.
Olacak O Kadar - Baltalı Adam (Uzun Versiyon - 1997) 03:38
Olacak O Kadar - Baltalı Adam (Uzun Versiyon - 1997) 1.194 izlenme - 7 yıl önce Ne Koydun Lan Kafana lafiyla nam salmis herkesin aklinda yer etmis skecin tamamini alkislarlayasiyorum.com'a yüklemekten büyük gurur duyuyorum. Efsanesi bol Olacak O Kadar sizlerle efendim izliyoruz. Kısa Hali için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/4222/olacak-o-kadar-ne-koydun-lan-kafana
Olacak O Kadar - Memuruslar 05:11
Olacak O Kadar - Memuruslar 1.182 izlenme - 7 yıl önce Olacak O Kadar'in efsane skeclerinden Memuruslar... Kalite kotu olsa da idare ediniz. Not: Tekin Siper'e en iyi yardimci ve yardirici oyuncu Oscar'i...
Olacak O Kadar - Değişmeyen Türk Zihniyeti (1998) 06:42
Olacak O Kadar - Değişmeyen Türk Zihniyeti (1998) 927 izlenme - 7 yıl önce Daha önce Pembe İncili Kaftan skeci ile Osmanlı tarihine saygı duruşunda bulunan Kırca burada ise o günden bugüne süregelen değişmeyen zihniyeti eleştiriyor.Günümüzdeki yönetimin Osmanlı tarihinden başka bir Türk tarihinden bahsetmemesi ve eleştiriden uzak tamamen övgüyle bahsetmesi göz önüne alındığında bugünlerde böyle bir skeç çekilmesi imkansız görünüyor.Bu açıdan bile farklı bir yeri var bu skecin.17 senede daha kötüye gitmemize ne demeli bilemedim
Olacak O Kadar - Kadınlar Günü Röportajı 00:40
Olacak O Kadar - Kadınlar Günü Röportajı 772 izlenme - 7 yıl önce Olacak O Kadar 'ın TV1 'de ilk yayınlanmaya başladığı 1988 yılında bizzat Betamax Video'da kasete kaydettiğim , yıllar sonra tozlu video kasetten PC'ye aktardığım arşivlik bir skeç. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yapılan röportajda muhabir mikrofonu yanlış kişiye uzatıyor.
Olacak O Kadar (Sarhoş Baskın) 16:46
Olacak O Kadar (Sarhoş Baskın) 812 izlenme - 5 yıl önce Olacak O Kadar, Levent Kırca'nın yarattığı ve oyuncu kadrosunun başında bulunduğu, 22 yıldır çeşitli Türk televizyon kanallarında yayınlanan ve halkın sorunlarını anlatan bir eleştirel güldürü programıdır. Yönetmeni Oğulcan Kırca'dır. Program TRT'de başladığı yayın hayatına 1986 yılından 2005 yılına dek aralıksız devam etmiştir. Programda 5-7 dakikalık skeçlerle Türkiye'de yaşanan güncel komik ve trajikomik olaylar anlatılır.
Meclis Üzerine Değerlendirmeler - Olacak O Kadar 02:26
Meclis Üzerine Değerlendirmeler - Olacak O Kadar 858 izlenme - 5 yıl önce Efsane yapımlar arasında yer alan Olacak O Kadar'dan o dönemdeki meclis olayları üzerine yapılan değerlendirmeleri izliyoruz. Değişen pek bir şey yok sanki...
Olacak O Kadar - Baltalı Adam 2 (1997) 07:17
Olacak O Kadar - Baltalı Adam 2 (1997) 1.133 izlenme - 7 yıl önce Olacak O Kadar'in efsane skeci olan Baltalı Adam'in 2. versiyonunu sizlere sunmaktan gurur duyuyorum.Aman dikkat edin on iki santimlik şişi bir yanadiginizdan sokup oteki yanaginizdan cikarmasinlar.Yazik olur.Izliyoruz efendim...
Olacak O Kadar (Pos Dilenci) 03:16
Olacak O Kadar (Pos Dilenci) 801 izlenme - 5 yıl önce Olacak O Kadar, Levent Kırca'nın yarattığı ve oyuncu kadrosunun başında bulunduğu, 22 yıldır çeşitli Türk televizyon kanallarında yayınlanan ve halkın sorunlarını anlatan bir eleştirel güldürü programıdır. Yönetmeni Oğulcan Kırca'dır. Program TRT'de başladığı yayın hayatına 1986 yılından 2005 yılına dek aralıksız devam etmiştir. Programda 5-7 dakikalık skeçlerle Türkiye'de yaşanan güncel komik ve trajikomik olaylar anlatılır.
Olacak O Kadar (Kız İsteme) 05:30
Olacak O Kadar (Kız İsteme) 673 izlenme - 5 yıl önce Olacak O Kadar, Levent Kırca'nın yarattığı ve oyuncu kadrosunun başında bulunduğu, 22 yıldır çeşitli Türk televizyon kanallarında yayınlanan ve halkın sorunlarını anlatan bir eleştirel güldürü programıdır. Yönetmeni Oğulcan Kırca'dır. Program TRT'de başladığı yayın hayatına 1986 yılından 2005 yılına dek aralıksız devam etmiştir. Programda 5-7 dakikalık skeçlerle Türkiye'de yaşanan güncel komik ve trajikomik olaylar anlatılır.
Az Sonra - Olacak O Kadar (1997) 04:04
Az Sonra - Olacak O Kadar (1997) 1.125 izlenme - 7 yıl önce Olacak O Kadar programının 1997 yılında ekranlara gelen bir skeci. Bu skeçte dönemin meşhur televizyon mottosu Az Sonra işlenmiş. O dönem Televizyonu masaya çevirmek ya da yönünü değiştirmek çok ayıp olduğu için tabi böyle zorluklar vardı.
Olacak O Kadar - Mustafa Kemal Atatürk ve Türkan Saylan 01:43
Olacak O Kadar - Mustafa Kemal Atatürk ve Türkan Saylan 1.146 izlenme - 7 yıl önce Türkan Saylan'ı kadın haklarından bahsettiği ve bu haklara sahip çıkmalıyız dedigi için takdir eden bir insançm ama madem kadçn haklarç diyor neden başörtülülere sahip çıkmıyor oda bir söz konusu çünkü ne yazık ki Türkiye'mizde bütün kadınların hakkı yeniliyor, başı açık kapalı farketmeksizin. Konuyu fazla uzatmayayım ilk izlediğimde çok duygulandırmıştı, bu video beni ve "ülke gerçekten nereye gidiyor Atatürk tekrardan gelse keşke de kurtarsa bizi" söylemleri ne yazık ki hala var cunku vatandas hakli istenilen seviyeye bir turlu gelemedik başkaları yönetiyor bizi. Pek de siyasete girmek istemiyorum. Bence Olacak O Kadar'ın Fox Tv'de yayınlamış olduğu en güzel skeç budur diye düşünüyorum. Sezon finalini iyi yapmışlar. Alkışlarlayaşatıyorum seni Olacak O Kadar.
Olacak O Kadar (Sayım Suyum Yok) 05:32
Olacak O Kadar (Sayım Suyum Yok) 789 izlenme - 5 yıl önce Olacak O Kadar, Levent Kırca'nın yarattığı ve oyuncu kadrosunun başında bulunduğu, 22 yıldır çeşitli Türk televizyon kanallarında yayınlanan ve halkın sorunlarını anlatan bir eleştirel güldürü programıdır. Yönetmeni Oğulcan Kırca'dır. Program TRT'de başladığı yayın hayatına 1986 yılından 2005 yılına dek aralıksız devam etmiştir. Programda 5-7 dakikalık skeçlerle Türkiye'de yaşanan güncel komik ve trajikomik olaylar anlatılır.
Olacak O Kadar - İlkyardım 03:54
Olacak O Kadar - İlkyardım 1.321 izlenme - 7 yıl önce Kaza görünce izleyen, izlemek için durup yeni bir kazaya sebebiyet veren, yaralılara ilk müdaheleyi yapmaktan çekinmeyen; yeri geldi mi bir doktor, bir hemşire, bir itfaiyeci, bir kriz masası yöneticisi olabilen yurdum insanının anlatıldığı bir başyapıt.
Bir Zamanlar Show TV 07:35
Bir Zamanlar Show TV 1.100 izlenme - 7 yıl önce Show TV'nin eski zamanlarda yayınladığı dizi, program ve pek çok içerikten oluşan kısa bir video.
İsmail Hakkı'nın İlk Röportajı - Olacak O Kadar 00:47
İsmail Hakkı'nın İlk Röportajı - Olacak O Kadar 1.150 izlenme - 7 yıl önce Aslen ekmeği sahnede diklemesine ortadan ikiye bölüp neşe içinde yerken sandalyeden düşmesiyle tanınan kemancı İsmail Hakkı'nın nisbeten zayıf zamanları. Nerede gülünecek diye soran gençlere not; "şimdi ben müsade alayım şöyle geçeyim de gideyim" dedikten hemen sonra gülünecek.
Olacak O Kadar (Taş Devri) 10:54
Olacak O Kadar (Taş Devri) 750 izlenme - 5 yıl önce Olacak O Kadar, Levent Kırca'nın yarattığı ve oyuncu kadrosunun başında bulunduğu, 22 yıldır çeşitli Türk televizyon kanallarında yayınlanan ve halkın sorunlarını anlatan bir eleştirel güldürü programıdır. Yönetmeni Oğulcan Kırca'dır. Program TRT'de başladığı yayın hayatına 1986 yılından 2005 yılına dek aralıksız devam etmiştir. Programda 5-7 dakikalık skeçlerle Türkiye'de yaşanan güncel komik ve trajikomik olaylar anlatılır.
Olacak O Kadar - Nazım Hikmet (1993) 01:18
Olacak O Kadar - Nazım Hikmet (1993) 828 izlenme - 7 yıl önce Olacak O Kadar programının 1993 yılına ait bir skecini izliyoruz efenim, o dönem Nazım Hikmet'in vatandaşlığının tekrar verilmesi konularının gündeme gelmesi üzerine Levent Kırca ve ekibinin yine kendine has taşlamalarını izlemiştik. Tekrar izliyoruz...
Yumuşak Pehlivanlar - Olacak O Kadar (1999) 06:52
Yumuşak Pehlivanlar - Olacak O Kadar (1999) 1.081 izlenme - 7 yıl önce Olacak O Kadar skeçlerinden bir tanesini izleyeceğiz. 1999 yılına ait olan skeçde yumuşak pehlivanlar ile çayırlarda ılık esintileri işlemişler efenim Olacak O Kadar ekibi. İzleyelim bakalım hatırlayanlar olacak mı bu skeci o günlerden.
Olacak O Kadar - İngilizce Dersi 02:58
Olacak O Kadar - İngilizce Dersi 1.103 izlenme - 7 yıl önce İngilizce öğrenmek isteyen için harika bir başlangıc videosu.en azından derdinizi anlatacak kadar ingilizce öğrenirsin.olacak o kadar bir skeçi videoda levent kırca bizden birini oynamakta diğer oyuncular ingiliz beyefendilerini.bildiğin mr and mrs brown olarak karşımıza çıkmaktadır.son alıdğımız bilgiye göre Fatih Terim bu videolar sayesinde ingilizce konuşmayı öğrenmiş.
Olacak O Kadar (Noel Baba Türkiye'de) 07:35
Olacak O Kadar (Noel Baba Türkiye'de) 764 izlenme - 6 yıl önce Olacak O Kadar, Levent Kırca'nın yarattığı ve oyuncu kadrosunun başında bulunduğu, 22 yıldır çeşitli Türk televizyon kanallarında yayınlanan ve halkın sorunlarını anlatan bir eleştirel güldürü programıdır. Yönetmeni Oğulcan Kırca'dır. Program TRT'de başladığı yayın hayatına 1986 yılından 2005 yılına dek aralıksız devam etmiştir. Programda 5-7 dakikalık skeçlerle Türkiye'de yaşanan güncel komik ve trajikomik olaylar anlatılır.
Olacak O Kadar - Yerli Film 07:02
Olacak O Kadar - Yerli Film 1.189 izlenme - 7 yıl önce Öncelikle nerede o eski olacak o kadar diyoruz. Oya Başar'la Levent Kırca'yı yan yana görmeyeli ne kadar uzun olmuş, özlemişiz. Zeki Müren ile ilgili bu skeçte eski türk filmleri ele alınmış absürdlük ile harmanlanmış. 1994 tarihli bu skeçte Belgin Doruk ve Recep Tayyip Erdoğan da canlandırılmıştır.
Olacak O Kadar - Kafasına Tabela Düşen Adam (1997) 05:36
Olacak O Kadar - Kafasına Tabela Düşen Adam (1997) 1.232 izlenme - 7 yıl önce Olacak O Kadar'ın Ne Koydun Lan Kafana ve Baltalı Adam olarakta aklımızda yer edinen meşhur skecinin 3. versiyonu.
Olacak O Kadar - Öğretmenler Günü 04:19
Olacak O Kadar - Öğretmenler Günü 1.017 izlenme - 7 yıl önce Dünyada 'Öğretmenler Günü' 5 Ekim'dir. Peki, bizde neden 24 Kasım? Çünkü... Binlerce öğretmeni cezaevlerine gönderen, işkenceden geçiren, sürgün eden... Dönemin en etkili öğretmenler örgütü TÖB-DER’i kapatan 12 Eylül Rejimi alay eder gibi 24 Kasım'ı 1981 yılında 'Öğretmenler Günü' olarak ilan etmiş. Öğretmenler de kuzu kuzu askeri rejimin kendilerine uygun gördüğü tarihi, çekilen onca acıya rağmen kabullenmişler. Dün, Türkiye'de öğretmenlerin, Avrupalı meslektaşlarından iki yüz saat daha fazla çalışmalarına rağmen çok daha düşük ücretler aldıklarını vurgulayan OECD Raporu’nu okurken aklıma ilk bu geldi. Dünyada 5 Ekim'de kutlanan “Öğretmenler Günü”nü, askeri rejim komutuyla 24 Kasım’da kutlayan ve buna hiç bir demokratik tepki göstermeyen öğretmenin "maaşının" da yetersiz olması son derece normal. Demokratik bilinci olmayanın mesleki yeterliliği de... Bireysel gelişimi de çok tartışmalıdır çünkü. Toplumun en okumuş yazmışlarından ol, çocuk yetiştirmeye sıvan ama demokrasi konusunda dilsizmiş gibi davran. Böylesi bir 'robot portreye' kim, neden ve niçin para pul versin? Üstelik bu "robot portrenin" daha fazlasını hak ettiğini de kim iddia edecek? Gazeteci Mehmet Altan Yazısı Olacak O Kadar da Öğretmenler Gününü Bazı Göndermelerle Skeç Haline Getirmiş İzliyoruz. Kaynak http://egitimedair.net/belirli-gun-ve-haftalar/967-5-ekim-dunya-ogretmenler-gunu