Hoşgeldiniz!

Ölçüsü Videoları İzle

Galatasaray In  Şampiyonluk Çoşkusu 05:00
Galatasaray In Şampiyonluk Çoşkusu 1.413 izlenme - 9 yıl önce şampiyon galatasaray
SINAVO - Türkçe - Hece Ölçüsü 00:39
SINAVO - Türkçe - Hece Ölçüsü 322 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı Türkçe - Hece Ölçüsü soru çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.
Kıyamet nedir, nasl kopacaktır ? 11:22
Kıyamet nedir, nasl kopacaktır ? 1.699 izlenme - 6 yıl önce www.huzuradogru.tv
Sokak Sohbetleri   Tesettüre Girmekte Zorlanıyor Musunuz 09:32
Sokak Sohbetleri Tesettüre Girmekte Zorlanıyor Musunuz 292 izlenme - 2 yıl önce Hanımlar Rehberi Tesettür nedir, İslamda tesettürün yeri nedir, İslama göre bayanların kapanması zorunlumudur, tesettür ayeti Kuranda geçiyormu, bayanların kapanırken karşılaştığı zorluklar, ailem kapanmama tesettüre girmeme izin vermiyor, arkadaşlarım kapalıyım diye dalga geçiyor ne yapmalıyım, tesettür risalesi, İman ve tesettür arasında ki ilişki, şeytan kapanmak isteyenlere nasıl vesvese veriyor, tesettür konusunda zorlanıyor musun, İslamda kapalı olmak şart mıdır, namaz kılıyorum tesettüre girmesem olmaz mı, tesettürün ölçüleri nelerdir, İslamda Tesettür, tesettür modası, Kur'anın tesettür kıyafetinde ölçüsü nedir, tesettürü cazibe için kullanmak, tesettüre giriş için neler lazım, kadına örtünmek farzmıdır Konuşmacı: Serkan Aktaş (www.facebook.com/harunserkanaktas) Konu: Lem'alar / 24. Yirmidördüncü Lema / Sözler Köşkü Web Sitesi: http://www.sozlerkosku.com Sözler Köşkü Facebook: https://www.facebook.com/SozlerKoskuIzmir Sözler Köşkü Youtube: https://www.youtube.com/user/sozlerkosku Sözler Köşkü Twitter : https://twitter.com/sozler_kosku
Kask Bedeni Ölçüleri, Kask Ölçüsü Nasıl Alınır Mymotosiklet'te 02:19
Kask Bedeni Ölçüleri, Kask Ölçüsü Nasıl Alınır Mymotosiklet'te 300 izlenme - 3 yıl önce Kask Bedeni Ölçüleri, Kask Ölçüsü Nasıl Alınır Mymotosiklet'te
Nişanlıların Görüşme Ölçüsü - Nureddin Yıldız 03:06
Nişanlıların Görüşme Ölçüsü - Nureddin Yıldız 111 izlenme - 1 yıl önce Nişanlı olanlar tlf vb. cihazlar ile görüşebilir lakin fiziksel temaslar gayri meşru ilişkiler yaşanmamalıdır. Nurettin Yıldız Hoca anlatıyor. Evlenecek kardeşlerimizin nişanlı iken dikkat etmesi gerekir.
Lastik Ölçüsü Nedir? 02:00
Lastik Ölçüsü Nedir? 61 izlenme - 1 yıl önce Lastik ölçüleri, oto lastikler üzerinde yazan ve lastikler hakkında, üretiminden, taban genişliğine, üretim amacına, tarihine kadar birçok bilgiyi veren ölçüler olarak tanımlanmaktadır. Lastik ölçüleri, üretici firmaların belirlediği aralıklarda tercih edilmeli, üzerinde veya altında ölçüler kullanılmamalıdır. Bu tarz bir durumda arabanızın yol tutuşu olumsuz etkilenecek, fren performansı azalacaktır. Ayrıca, oto lastik üzerinde yer alan son kullanma tarihi de son derece önemlidir. Bu tarih dikkate alınmalı ve üretim tarihinden itibaren 4 yılı aşan lastikler kullanılmamalıdır.
Sırrı Süreyya - 30 Mart'ta Hepimiz Boyumuzun Ölçüsünü Alacağız 03:59
Sırrı Süreyya - 30 Mart'ta Hepimiz Boyumuzun Ölçüsünü Alacağız 151 izlenme - 2 yıl önce Bu sözü bir samimiyet göstergesi olarak kabul ediyorum, ve maalesef tablo budur, bu ülkede de sandıkla gelen sandıkla gidecektir diyorum! Sandıkla deviremediğini sokakta devirmeye çalışanlar bence boşuna kendini yormasın, ki onlar 15 yaşındaki bir çocuğun bile cenazesini siyasi amaçları uğruna kullanıyorlar, ama bunun yerine şunu yapabilirler; eğer bu hukuktan memnun değillerse, eğer seçim sonuçlarından memnun değillerse Fazıl Say abileri gibi kendilerine havaalanına yakın bir ülke bulabilirler. Bulmazlarsa bu ülkede mutlaka onların terörünü hukuka, demokrasiye, devletin nizamına uyduracak birileri olacaktır, bunu bilsinlerdir.
Tesettürün Ölçüsü - Nureddin Yıldız 04:52
Tesettürün Ölçüsü - Nureddin Yıldız 56 izlenme - 1 yıl önce fetvameclisi.com Tesettür, kadınlar için kıyafet açısından kullanılan bir kavram. Tesettür, kadının vücudunu örtmesi anlamına kullanılıyor. Aslında erkek de tesettüre muhataptır. Çünkü tesettür Allahu Teâlâ’nın dininin avret olarak bize bildirdiği beden bölümlerinin gizlenmesi anlamına geliyor. Erkeğin de avreti var, kadının da avreti var. Erkeğin avret yeri diz kapağıyla göbek arasındaki yerdir ve yüzde yüz avrettir. Bayan için de yüz, el ve topuktan aşağısı ayaklar hariç her yer avrettir. Avretin örtülmesi Allah’ın emridir. Bir seçenek, tercih falan asla değildir. Allah emrettiği için tesettüre girilir. Erkek de kadın da buna muhataptır. Namazla, oruçla, zekatla, hacla hiçbir farkı yoktur tesettürün. Nasıl Müslüman namaz kılmadığı halde oruç tutuyorsa, bari beşte bir kârın olsun deniyorsa, aynı şekilde oruç tuttuğu, namaz kıldığı halde tesettüre girmeyen Müslüman için de bir zarar vardır. Diğeri bari kurtulmuş olsun deniyor. Yoksa tesettürle yani bayan ve erkeğin örtünmesiyle namazın bir farkı yok. İkisi de Allahu Teâlâ’nın emridir. Bayanların tesettürü, güzel giyinmeleri değildir. Tesettür asla moda olamaz. Tesettürün kendisi de tesettürü gerektirecek hale gelirse Allah’ın maksadı ve emri gerçekleşmiş olmaz. Tesettürden maksat, yani özellikle bayanın örtünmesinin istenmesi, yabancı gözlerin dikkatinden uzak kalmaya yöneliktir. Yani bir erkek bir bayana gözü iliştiğinde onun bayanlığıyla ilgili boyutu anlamıyor olması, hissetmiyor olması gerekiyor. Eğer tesettür, bayanın üzerindeki cazibeyi artırıyorsa, bunun adı çarşaf bile olsa Allah’ın emrettiği tesettür diyemeyiz ona. Çünkü tesettürdeki ölçü; çarşaf, manto, pardösü, şalvar, herhangi bir şey değildir. Allah’ın emri çarşaf veya manto olarak isimlendirilemez. Allah, tesettürü emretmiştir. Tesettür, kadının erkeğin gözünden korunmasıdır. Bunu çarşaf sağlıyorsa Allah çarşafı emretmiştir, bunu pardösü sağlıyorsa Allah onu emretmiştir. Bunu herhangi bir yöresel kıyafet sağlıyorsa Allah bunu emretmiştir. Ama bir bayan, mesela çarşaf en yaygın kıyafet olarak tesettür kıyafeti bilindiği için çarşafı zikrediyorum, çarşaf giydiği halde vücut organları, dikkat eden bir erkeğin gözünde belli olacak kıvamda ise, gerek inceliği, şeffaflığı acısından ve gerekse darlığı açısından rüzgarlı bir yerde çarşafın aldığı şekil yüzünden vücut organları teşhir edilecek halde bulunuyorsa buna tesettür diyemeyiz, tesettür adıyla kullanılmış kıyafet diyebiliriz. Veya bir başörtüsü, renginden, üretimindeki teknik özelliklerden dikkat çekiyorsa bunun adı tesettür değildir. Çünkü Allahu Teâlâ’nın emrettiği başörtüsü veya çarşaf veya ayakkabı modeli değildir; bayanın gizlenmesidir. Bayanın erkeğin gözünden korunmasıdır. Bu, renk baskısıyla veya zorlamalarla daha cazip hale geliyorsa lütfen bunu tesettür olarak adlandırmayalım; Müslümanların tesettür adıyla zevklerini tatmin etmesi olarak adlandıralım.
ehl-i beyt kimlere denir ve onları sevme ölçüsü 10:55
ehl-i beyt kimlere denir ve onları sevme ölçüsü 200 izlenme - 6 yıl önce bu sohbette resulullah " sallallahü aleyhi ve sellem" in ve eshbının " rıdvanullahi tel aleyhim ecmin" yolunda olan ehl-i sünnet alimlerinin ehl-i beytin ne demek olduğu ve onları sevme ölçüsü ortaya konulmaktadır.
Beden Ölçüsü Nasıl Alınır? 01:35
Beden Ölçüsü Nasıl Alınır? 20 izlenme - 1 yıl önce Beden ölçüsü alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar ölçüsü alınan kişinin doğal duruşunda olması ve giydiği çamaşırın beden ölçüsünü değiştirecek kadar sıkı olmaması. Göğüs ölçüsü alınırken sırtın en geniş yeri ve göğüs ucu baz alınır, bel ölçüsünde en zayıf, kalçada ise en geniş bölge ölçülür.
Kaliteli İnsanın Ölçüsü Nedir? 28:45
Kaliteli İnsanın Ölçüsü Nedir? 78 izlenme - 2 yıl önce Söz İman ne demektir, İman etmenin insana kazandırdıkları, insana gelen imtihanlarda ne tutum sergilemeliyiz, İman ile ilgili ayetler, iman ve küfür arasındaki ölçüler, küfür nedir insanın kıymetini nasıl düşürür, insanlar neye göre değer kazanırlar Konuşmacı: Serkan Aktaş (www.facebook.com/harunserkanaktas) Konu: Sözler / 23. Yirmiüçüncü Sözler Köşkü - Daha Fazlası İçin: https://www.facebook.com/SozlerKoskuizmir İletişim: https://www.sozlerkosku.com Sözler Köşkü Web Sitesi: http://www.sozlerkosku.com Sözler Köşkü Facebook: https://www.facebook.com/SozlerKoskuIzmir Sözler Köşkü Youtube: https://www.youtube.com/user/sozlerkosku Sözler Köşkü Twitter : https://twitter.com/sozler_kosku
Lastik Ölçüsü Nasıl Hesaplanır? 01:22
Lastik Ölçüsü Nasıl Hesaplanır? 18 izlenme - 1 yıl önce Lastik ölçüsü, lastiğin yanak kısmında yer alan rakamlarla hesaplanır. Lastiğin taban genişliği ve jant çapı bu bölümde yazar. Farklı yöntemlerle istenilen değerler elde edilebilir.
Kurban Keserken Nelere Dikkat Etmelidir 10:27
Kurban Keserken Nelere Dikkat Etmelidir 45 izlenme - 4 yıl önce Bu Sohbette, Kurban Kesmenin Kimlere Vacip Olduğu, Ve Kurban Keserken Nelere Dikkat Edilmesi, Nasıl Hareket Edilmesi Gerektiği Geniş Olarak Açıklanmaktadır.
Hanımların sosyal medyada fotoğraf paylaşma ölçüsü ne olmalıdır? - Nureddin Yıldız 02:46
Hanımların sosyal medyada fotoğraf paylaşma ölçüsü ne olmalıdır? - Nureddin Yıldız 11 izlenme - 1 yıl önce www.sosyaldoku.com www.fetvameclisi.com Hanımların sosyal medyada fotoğraf paylaşabilir mi? Hangi durumlarda paylaşmazlar? Nureddin Yıldız Hoca anlatıyor.
ZENGİN OLUNAN TARİH VE UŞUR 12:29
ZENGİN OLUNAN TARİH VE UŞUR 7 izlenme - 2 yıl önce WWW.HUZURADOGRU.TV
KİMLERİ SEVMELİDİR ? 09:42
KİMLERİ SEVMELİDİR ? 6 izlenme - 1 yıl önce www.huzuradogru.tv 12.08.2015 günü osman-unlu kanalına yüklediğim 'KİMLERİ SEVMELİDİR ?' başlıklı videoyu izleyin. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/osman-unlu kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
İslamiyette, Önce Günahlardan Sakınmalı 11:41
İslamiyette, Önce Günahlardan Sakınmalı 17 izlenme - 3 yıl önce İslamiyette, Önce Günahlardan Sakınmalı