Hoşgeldiniz!

Oliver Stone

2. Dünya Savaşında Rusya'nın Durumu 00:32
2. Dünya Savaşında Rusya'nın Durumu 2.478 izlenme - 1 yıl önce The Untold History of the United States, ABD'nin Gizli Tarihi isimli belgeselden alınan bu bölüm Rusya'nın 2. Dünya savaşına girmeden evvelki ahvalini gösteriyor. O zamanki nüfus 193 milyonken, 2014'teki sayımda Rusya nüfusu 143,8 milyondur.
Oliver Stone - The Doors (1991) 02:14:03
Oliver Stone - The Doors (1991) 1.516 izlenme - 1 yıl önce Jim Morrison’ın şarkılarını ilk kez Vietnam’da dinleyen ve grubun ateşli bir hayranı olan ünlü yönetmen Oliver Stone’un yönettiği The Doors, 1960ların asi rock şarkıcısı, bestecisi ve şairi Jim Morrison’ın inişli çıkışlı yaşamını konu ediniyor. The Doors: http://tr.wikipedia.org/wiki/The_Doors Jim Morrison: http://tr.wikipedia.org/wiki/Jim_morrison Oliver Stone: http://tr.wikipedia.org/wiki/Oliver_stone
Any Given Sunday - Al Pacino Motivasyon Konuşması 04:31
Any Given Sunday - Al Pacino Motivasyon Konuşması 597 izlenme - 2 yıl önce Sinema tarihindeki tüm spor filmleri içinde Oliver Stone tarafından yaratılmış bir şaheser olarak aradan sıyrılan Any Given Sunday, Türkçe adıyla Kazanma Hırsı izleyenler üzerinde oldukça etkili olmuştur. Film, gerek spor içerisindeki çürümüşlükleri gerekse bu sektör içindeki çalışanların acılarını,sıkıntıları yansıtması bakımından önemli bir mihenk taşıdır. Aynı zamanda içerisinde barındırdığı takım konuşmasıyla ne kadar gerçekçi bir yapım olduğunu da bizlere hissettirir. Al Pacino ise bu filmde Tony D'Amato rolüyle takımını kontrol etme çabasındaki bir antrenörü canlandırmakta ve ne kadar büyük bir usta olduğunu tekrar göstermektedir.
JFK Suikasti - O Gün Gerçekte Neler Yaşandı? 04:12
JFK Suikasti - O Gün Gerçekte Neler Yaşandı? 247 izlenme - 1 yıl önce Bugün 22 Kasım 2013, Kennedy'nin öldürülmesinin üzerinden tam 50 yıl geçti.Halen nasıl ve kimler tarafından yapıldığı tam olarak aydınlatılamayan bir cinayet.Oliver Stone'un bu amaçla 1991 yılında yönettiği ve senaryosu suikast hakkında kamu davası açan tek savcı Jim Garrison'ın "Suikastın İzinde" adlı kitabından uyarlanan JFK filminin en etkileyici sahnesi sizlerle. İlgili İçerikler ve Kennedy'nin öldürüldüğü an : http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/82493/zapruder-filmi-jfkennedynin-vuruldugu-an
Midnight Express - Sorgu ve Aranma 02:26
Midnight Express - Sorgu ve Aranma 362 izlenme - 2 yıl önce Amerikalı genç bir turist olan William Hayes, sevgilisi Susan ile birlikte Türkiye'de tatildedir. Hayes satıp para kazanmak amacıyla ülkesine dönerken yanında iki kilogram esrar götürmeye teşebbüs eder,ani bir güvenlik aramasıyla polisler tarafından esrar bulunur ve İstanbul'da tutuklu geçireceği süreç başlar... Gösterime girmeden önce Türkiye tarafından protesto edilen Geceyarısı Ekspresi, 1979 Akademi Ödülleri'nde aday olduğu 6 dalın 2'sinde Oscar kazandı. Film çoğunlukla Türkiye'de geçmesine rağmen İstanbul Valiliği'nin filme ev sahipliği yapmayı reddetmesinin üzerine filmin tamamı Malta'da çekilmiş. Aktörlerin çoğunluğu yerli Maltalılar, bununla birlikte birkaç İtalyan, Amerikalı, Yunanlı ve Ermeni de oyuncu kadrosuna dahil. Aralık 2004'te Türkiye'ye yaptığı bir ziyaret sırasında kitaptan uyarlanan filmin senaryo yazarı Oliver Stone yazdığı şeyleri çekim aşamasında fazla dramatize ettiğini kabul ederek özür diledi Yakın zamanda Amerikan basınına yaptığı açıklamalarda da William Hayes Türkiye hakkında fikir ve anılarının filmde olduğu gibi sadece negatif şeylerden oluşmadığını ve filmde çarpıtılan Türkiye görüntüsü yüzünden vicdan azabı duyduğunu belirtiyor.
Midnight Express (Geceyarısı Ekspresi) Fragman (1978) 03:09
Midnight Express (Geceyarısı Ekspresi) Fragman (1978) 331 izlenme - 2 yıl önce Geceyarısı Ekspresi, Alan Parker'ın yönetmenliğini ve Oliver Stone'un senaristliğini yaptığı İngiliz - Amerikan ortak yapımı ve 1978 çıkışlı bir sinema filmidir. 1970'te, Türkiye'de tutuklanıp hapse atılan Billy Hayes'in gerçek öyküsünden yola çıkılarak yazılmış hikâyeyi anlatmaktadır. Amerikalı genç bir turist olan Billy Hayes, sevgilisi Susan ile birlikte Türkiye'de tatildedir. Hayes tatil dönüşü arkadaşlarına satıp para kazanmak amacıyla ülkesine dönerken yanında iki kilogram haşhaş götürmeye teşebbüs eder. Vücuduna canlı bomba gibi yerleştirdiği küçük paketler halindeki uyuşturucu uçağa binmek üzereyken yapılan ani bir güvenlik aramasıyla polisler tarafından bulunur ve İstanbul Sağmalcılar Cezaevi'nde tutuklu geçireceği süreç başlar. Gösterime girmeden önce Türkiye tarafından protesto edilen Geceyarısı Ekspresi filmi, 52. Akademi Ödülleri'nde aday olduğu 6 dalın 2'sinde Akademi Ödülü kazandı (En iyi özgün müzik: Giorgio Moroder ve en iyi uyarlama senaryo: Oliver Stone)18 Mayıs 1978'de Midnight Express farklı ülkelerden gelen gazetecilerden oluşan bir izleyici grubuna Cannes Film Festivali kapsamında gösterildi. Film büyük çoğunlukla Türkiye'de geçmesine rağmen İstanbul Valiliği'nin filme ev sahipliği yapmayı reddetmesi üzerine, filmin tamamı Malta'da çekilmiştir. Aktörlerin çoğunluğu Maltalıyken; İtalyan, Amerikan, Yunan ve Ermeni oyuncular da filmin kadrosunda yer almaktadır. 43 gün sonra Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye mahkumların değişimi konusunda bir müzakereye girdi. Aralık 2004'te Türkiye'ye yaptığı bir ziyaret sırasında kitaptan uyarlanan filmin senaryo yazarı Oliver Stone yazdığı şeyleri çekim aşamasında fazla dramatize ettiğini kabul ederek özür diledi. Yakın zamanda Amerikan basınına yaptığı açıklamalarda da Billy Hayes Türkiye hakkında fikir ve anılarının filmde olduğu gibi sadece negatif şeylerden oluşmadığını ve filmde çarpıtılan Türkiye görüntüsü yüzünden vicdan azabı duyduğunu belirtti.
Alexander - Büyük İskender'in Son Savaşı 05:02
Alexander - Büyük İskender'in Son Savaşı 209 izlenme - 2 yıl önce 2004 yılında Oliver Stone tarafından çekilmiş, başrollerinde Colin Farrell, Angelina Jolie, Val Kilmer gibi ünlü oyuncuların oynadığı Alexander filminin benim için en iyi sahnesi. Ayrıca videoda hangi dil olduğunu bilmediğim bir altyazı var, 1080 p indirip türkçe altyazılı bir şekilde yükleyecektim videoyu ama 5 gb falandı şea yapmayım dedim kusura bakmayın siz de şea yapmayın. İyi seyirler dostlar.
Talk Radio (Fragman) 02:08
Talk Radio (Fragman) 332 izlenme - 2 yıl önce 1988 yapımı Oliver Stone filmi Talk Radio'nun fragmanı
Heaven & Earth (1993) Fragman 03:10
Heaven & Earth (1993) Fragman 88 izlenme - 9 ay önce 1993 yapımı Heaven & Earth filminin fragmanı. Oliver Stone'un yönettiği filmde Tommy Lee Jones başrolde.
Adnan Oktar Ahit Sandığının Yerini Oliver Stone’un Oğlu Sean Stone İle Canlı Yayınında Açıklamıştı 04:27
Adnan Oktar Ahit Sandığının Yerini Oliver Stone’un Oğlu Sean Stone İle Canlı Yayınında Açıklamıştı 6 izlenme - 1 ay önce Adnan Oktar ahit sandığının yerini Oliver Stone’un oğlu Sean Stone ile canlı yayınında açıklamıştı.
Elias'ın Hazin Sonu - Müfreze (Platoon) 03:08
Elias'ın Hazin Sonu - Müfreze (Platoon) 46 izlenme - 2 yıl önce Oliver Stone'nin yönettiği 1986 tarihli vietnam savaşını konu edinen Müfreze (Platoon) isimli filmin başrol oyuncularından Willem Dafoe (Elias) ile Tom Berenger (Barnes) arasında film boyunca yaşanan çatışmanın nihayete erdiği sekansı izleyeceğiz bu videoda. Filmin akıllara kazınan afişi 2:41'deki plandan alınmıştır. Savaş karşıtı bu film 4 oskar kazanmıştır.
Oliver Stone Yönetti, Falcao Oynadı 01:28
Oliver Stone Yönetti, Falcao Oynadı 31 izlenme - 3 yıl önce Brezilya'da Düzenlenecek Olan 2014 Dünya Kupası'nın Tanıtım Filminde Amerikalı Ünlü Yönetmen Oliver Stone'a Radamel Falcao, Sergio Agüero Ve David Luiz Eşlik Etti.