Hoşgeldiniz!

önleme

Evde Egzersiz: Arka Kol 01:20
Evde Egzersiz: Arka Kol 8.409 izlenme - 9 yıl önce kaanlazayiflama.blogcu.com evde yapabileceğiniz kollarda sarkmaları düzeltebilecek sıkılaştırıcı bir hareket
Omuz Sakatlıkları Nasıl Önlenir? 02:33
Omuz Sakatlıkları Nasıl Önlenir? 420 izlenme - 4 yıl önce Günümüzde en çok görülen spor sakatlıklarından biri de omuzlarda meydana gelir. Omuz sakatlıklarının birçoğu, kas-tendon yapıları dediğimiz yumuşak doku sakatlıkları şeklinde olur. Bu tip sakatlıklar, genellikle, sporu bıraktıktan sonra tekrar egzersize başlayan bireylerde görülür. Birçok sakatlık, omuz çarkı bünyesinde yapılan kolun baş üstüne kadar kalktığı atma ya da fırlatma hareketi sonucu oluşur. Jimnastik, cirit atma, hentbol, beyzbol, yüzme, tenis gibi kolun baş üstüne kadar kalktığı sporlarda omuz sakatlıkları yüzde 50den fazla görülürse de bununla birlikte futbol ya da basketbol gibi temas sporlarında diğerlerine oranla yüzde 10 daha fazla görülür. Kural olmamakla birlikte bu sakatlıklar genellikle dominant kullanılan tarafta görülür. Omuz problemleri 35 yaş üzerindeki yaşlarda yaşlanma ile birlikte daha fazla görülür. Omuz ağrısı raket sporlarında da çok yaygın bir şikayettir. Bu nedenlerle spora yeniden başlayan bireylerin omuz sakatlıkları konusunda çok dikkatli olmaları gerekir. Aşırı yüklenmekten kaçınmalı, sporun şiddetini yavaş yavaş artırmalı, ön ısınmaya çok önem verilmelidir. Kuvveti eksik omuz kaslarına açma-germe yapmadan uygulanacak zorlamaların kesinlikle sakatlıkla sonuçlanacağı bilinmelidir. Aşağıda omuz sakatlıklarının önlenmesi ve omuz kaslarının kuvvetlenmesi için bazı egzersizler tavsiye edilmiştir. Tabii yine bu egzersizler öncesinde kısa bir ısınma yapılmalıdır. a)- Açma germe: 1- Kol, boynun önünden diğer omuza doğru getirilir. Getirilen kol, diğer elle dirsekten gerginlik noktasına kadar itilir. 2- Kol, geriye doğru omuz üstünden sırta doğru getirilmeye çalışılır. Getirilen kol, diğer elle dirsekten gerginlik noktasına kadar itilir. b)- Ağırlıksız kuvvet çalışması: 1- Koltuk altına yastık konulur ve dirseklerle yastık sıkıştırılmaya çalışılır. 2- Dirsek kırık pozisyonda kol duvara dayanır ve itilir. 3- Oturur pozisyonda eller sedyeye dayanır ve kuvvet uygulanarak gövde yukarı çekilmeye çalışılır. 4- Ayakta eller duvara dayanır ve kuvvet uygulanır. c)- Ağırlıklı çalışma: 1- Dump-bell ile vücut düz, kol ileri doğru kaldırılır. 2- Sedye üzerine yüzü koyun yatılır. Dump-bell ile kol ileri doğru kaldırılır. Ağırlık çalışmasına ilk başlarda 1 ila 2 kg arasında başlanır. Zamanla ağırlık artırılır. Herhangi bir harekette ağrı olursa egzersizi bırakmalı ve doktora başvurulmalıdır. Ayrıca, aynı hareketler, yana doğru kol açılarak, ya da dirsekten ön kol içe ve dışa çevrilerek, hareket çeşitliliği diğer yönlerde artırılabilir. Bu hareketlerle yeterince kuvvet kazandıktan sonra bir fitness merkezinde daha yüksek ağırlıklarla çalışılabilir.
poşet yapma makinesinde statik uygulama 00:46
poşet yapma makinesinde statik uygulama 804 izlenme - 7 yıl önce poşet yapma makinesinde statik uygulama
Böbrek Taşı Oluşmasını Önleme Yolları 04:08
Böbrek Taşı Oluşmasını Önleme Yolları 89 izlenme - 1 yıl önce Yaklaşık on kişiden birinde bulunan böbrek taşı en çok ağrı yapan hastalıkların başında geliyor. Böbrek taşı üriner sistemden çıkana kadar ağrıya neden olur. Bir çok kişi için böbrek taşı tek seferlik bir şey değil. Önlem alınmadığında taş düşüren kişilerin yarısında yedi sene içinde yeniden taş oluşmaktadır. Böbrek taşı oluşumunu önlemek zor olmasa da biraz kararlılık gerektirmekte.
cabriolarda tentelerin korunması 00:25
cabriolarda tentelerin korunması 453 izlenme - 7 yıl önce bekbars tekstil ve deri koruması ile su nem ve küfler önlenir.
 Erzurum’da uyutan sempozyum 02:44
Erzurum’da uyutan sempozyum 174 izlenme - 5 yıl önce Sempozyumda müftü Cahit Küçükyıldız, ‘çocuk istismarını önleme’ konulu anlatımlarda bulunurken katılımcılar kafa kafaya verip uyudu. Erzurum’da düzenlenen “Çocuk istismarını önleme" konulu sempozyumda Pazaryolu İlçe Müftüsü Cahit Küçükyıldız anlatımlarda bulunurken onlarca katılımcı oturdukları koltuklarda kafa kafaya verip uyudu.Erzurum Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce “Ruh Sağlığı Günleri” kapsamında Müftülük Konferans Salonunda “Çocuk İstismarını Önleme" konulu sempozyum düzenlendi. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Halk Sağlığı İl Müdürü Cumhur Hakkı Çankaya, TÜİK verilerine göre, ülke genelinde boşanma oranlarının 2012 yılına göre yüzde 2,7 artış gösterdiğini söyledi. Sempozyumda daha sonra Pazaryolu İlçe Müftüsü Cahit Küçükyıldız, ayetlerden örnekler vererek, İslamiyet öncesi kız ve erkek çocuklarına uygulanan şiddete dikkat çekti. Müftü Küçükyıldız’ın yaklaşık 45 dakikayı bulan anlatımları sırasında onlarca katılımcının oturdukları koltuklarda uyuklamaları objektiflere takıldı. Katılımcılardan üç kişinin de sempozyum sırasında kafalarını birleştirip tam uyku moduna geçmeleri ilginç görüntü oluşturdu.
19 Kasım Dünya Çocuğa Yönelik Cinsel İstismarı Önl 00:25
19 Kasım Dünya Çocuğa Yönelik Cinsel İstismarı Önl 340 izlenme - 9 yıl önce 19 kasım dünya çocuğa yönelik cinsel İstismarı önleme günü
kalıp içi etiketleme - statik uygulama yeni 01:19
kalıp içi etiketleme - statik uygulama yeni 117 izlenme - 7 yıl önce kalıp içi etiketleme - statik uygulama yeni
antistatik cubuk puls electronic 00:31
antistatik cubuk puls electronic 95 izlenme - 7 yıl önce antistatik cubuk puls electronic
tüm cam yüzeyler daha az kirlenseydi? 01:02
tüm cam yüzeyler daha az kirlenseydi? 155 izlenme - 8 yıl önce yarısına nano koruma uygulanmış cam kavanozu ilgiyle izleyeceksiniz.
ıml süngeri 00:21
ıml süngeri 82 izlenme - 7 yıl önce iml süngeri
Turkcell AkıllıBulut Başarı Hikayeleri - Migros 02:24
Turkcell AkıllıBulut Başarı Hikayeleri - Migros 36 izlenme - 4 yıl önce "Migros mağazalarındaki ses ve veri iletişiminin yanı sıra sanal sunucu çözümlerinde de Turkcell AkıllıBulut hizmetlerini kullanıyor. Kurumsal web sayfalarını kendi veri merkezleri yerine Turkcell AkıllıBulut altyapısında sunuyor. Böylece sanal sunucu, depolama, yedekleme, kurumsal internet çıkışı, DDOS saldırılarını önleme, firewall, Windows sunucu yönetimi, Web sunucu yönetimi, veritabanı yönetimi ve load balancer hizmetlerini tek bir elden anahtar teslim olarak Turkcell AkıllıBulut'tan alıyor."
Her Şey   18 Kasım 2015 01:10:06
Her Şey 18 Kasım 2015 17 izlenme - 3 yıl önce Herkesin konuştuğu, her şeyin konuşulduğu program Mirgün Cabas ile "Her Şey", siyasetten sosyal sorunlara, sanattan popüler kültüre gündemin her alanında en dikkat çeken, en çok konuşulan konularını ve kişilerini ekrana taşıyor.
AK Partili Elitaş: Darbeyi Önlemede En Önemli Faktör Sayın Cumhurbaşkanıdır 04:31
AK Partili Elitaş: Darbeyi Önlemede En Önemli Faktör Sayın Cumhurbaşkanıdır 3 izlenme - 2 yıl önce AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Darbe girişiminin önlenmesinde tek ve en önemli faktör Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Elitaş Türkiye'nin bir çok darbe girişimi...
Turkcell Akıllıbulut Başarı Hikayeleri -- Kahve Dünyası 02:32
Turkcell Akıllıbulut Başarı Hikayeleri -- Kahve Dünyası 10 izlenme - 4 yıl önce "Kahve Dünyası hızla büyürken, bilgi teknolojileri altyapısının da bu hızlı büyümeye yetişebilmesi için Turkcell AkıllıBulut'u kullanıyor. Sunucu donanımı ve lisans yatırımlarını maliyet avantajıyla aylık hizmet modeline çeviriyor. Böylece büyüyen işi için dakikalar içerisinde sunucu kapasitelerini yükseltebiliyor. İletişim ve veri hizmetlerinin ötesinde, bilgi teknolojileri hizmetlerinde de Turkcell AkıllıBulut'la büyüyor."
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez - Basın Ve Halkla İlişkiler Müşavirliği 22:58
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez - Basın Ve Halkla İlişkiler Müşavirliği 3 izlenme - 4 yıl önce "Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası"na Diyanet'ten destek "Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. ...