Hoşgeldiniz!

opera

Tezgahtardan Jüriyi Şaşırtan Ses 04:10
Tezgahtardan Jüriyi Şaşırtan Ses 53.010 izlenme - 14 yıl önce bilgisayarınızın sesini açın, kulaklarınıza inanamayacaksınız...
Köpekleriyle Düet Yapan Opera Sanatçısı 00:41
Köpekleriyle Düet Yapan Opera Sanatçısı 235 izlenme - 2 ay önce Ukraynalı opera sanatçısı bir opera seslendirirken köpekleri de ona eşlik etmiş. Ortaya güzel bir düet çıkmış...
İsrail-Tel Aviv Avm'de Ani Ve Canlı Opera 03:39
İsrail-Tel Aviv Avm'de Ani Ve Canlı Opera 3.417 izlenme - 5 yıl önce de önceden planlanmış ve insanları şaşırtan bir opera gösterisi izliyoruz,iyi seyirler.
Opera Dinleyen Penguenlerin Topluca Kaçması 00:14
Opera Dinleyen Penguenlerin Topluca Kaçması 3.926 izlenme - 5 yıl önce İngiliz opera sanatçısı Nick Allen, penguenlere daha önce dünyaca ünlü tenor Luciano Pavarotti'nin seslendirdiği "O Sole Mio" adlı eseri söylemiş. Fakat Allen'ı dinlemeye başlayan penguenler bir anda bölgeden uzaklaşmaya başlamışlar.
Bach - Adagio ( Preludio ) 03:21
Bach - Adagio ( Preludio ) 7.063 izlenme - 8 yıl önce Albüm Adı: Opera Chillout Çıkış Tarihi: 02.10.2009
The Phantom Of The Opera At Royal Albert Hall 02:39:59
The Phantom Of The Opera At Royal Albert Hall 9.394 izlenme - 8 yıl önce The Phantom of the Opera at Royal Albert Hall 2011 by Andrew Lloyd Webber Cast: Ramin Karimloo as The Phantom Sierra Boggess as Christine Daaé Hadley Fraser as Raoul, Vicomte de Chagny Wendy Ferguson as Carlotta Giudicelli Liz Robertson as Madame Giry Daisy Maywood as Meg Giry
Dünya Çapında İnternet Tarayıcı Pazarı (2009-2019) 03:38
Dünya Çapında İnternet Tarayıcı Pazarı (2009-2019) 2.177 izlenme - 3 yıl önce Bir çok tarayıcı var her geliştirici kendi tarayıcısını programlayabilir ama dünyada en çok indirilen veya kullanılan tarayıcılar arasına girmesi çok ama çok zordur. 2009-2019 yılları arasında çok kullanılan tarayıcıları izleyelim.
Opera Sanatçısının Eğlenceli Rap Performansı 02:30
Opera Sanatçısının Eğlenceli Rap Performansı 2.196 izlenme - 4 yıl önce Nijerya doğumlu Amerikan vatandaşı opera sanatçısı Babatunde Akinboboye, dinlemekten hoşlandığı hip hop ve rap müzik tarzlarına kendi yorumunu ekleyip muhteşem bir performans sergilemiş.
The Phantom of the Opera 03:22
The Phantom of the Opera 4.941 izlenme - 7 yıl önce CHRISTINE In sleep he sang to me In dreams he came That voice which calls to me and speaks my name And do I dream again for now I find The Phantom of the Opera is there Inside my mind PHANTOM Sing once again with me Our strange duet My power over you grows stronger yet And though you turn from me to glance behind The Phantom of the Opera is there Inside your mind. CHRISTINE Those who have seen your face Draw back in fear I am the mask you wear PHANTOM It's me they hear... BOTH Your/My spirit and my/your voice in one combined The Phantom of the Opera is there/here Inside my/your mind BACKGROUND He's there, the phantom of the opera! Beware, the phantom of the opera! He's there, the phantom of the opera! Beware the phantom of the opera! PHANTOM In all your fantasies, you always knew that man and mystery CHRISTINE Were both in you BOTH And in this labyrinth where night is blind the Phantom of the Opera is there/here, inside my/your mind CHRISTINE He's there, the phantom of the opera PHANTOM The angel of music! PHANTOM Sing, my Angel of Music Sing, my Angel Sing for me Sing, my Angel! Sing for me!
Bozacıya Eşlik Eden Opera Sanatçısı 00:43
Bozacıya Eşlik Eden Opera Sanatçısı 1.359 izlenme - 3 yıl önce Ünlü opera sanatçısı Burak Bilgili'nin sokakta boza satan seyyar satıcıya boza diye bağırıp eşlik ettiği anları izliyoruz.
vivaldi 02:29
vivaldi 6.039 izlenme - 13 yıl önce antonio lucio vivaldi, barok* çağının en büyük kemancı ve bestecilerinden biri, 4 mart 1678'de venedik'te doğdu. babası st. mark kilisesinin orkestrasında çalan usta bir kemancıydı. vivaldi henüz kendi eserleriyle ün kazanmadan önce babasıyla birlikte ikili keman konserleri verdi ve bu konserler tanınmasında da büyük ölçüde etkili oldu.
Şarkı Nasıl Söylenir 02:03
Şarkı Nasıl Söylenir 4.046 izlenme - 13 yıl önce
Markette Opera Söylemek 00:10
Markette Opera Söylemek 1.498 izlenme - 3 yıl önce Kız arkadaşı ile birlikte gittiği markette bir anda opera söylemeye başlayan kız şaşkın bakışlar altında resitaline devam etmiş.
Mozart - Rondo Alla Turca Orchestra 03:03
Mozart - Rondo Alla Turca Orchestra 5.459 izlenme - 11 yıl önce mozart rondo alla turca orchestra turkish march classical music fantastic symphony of wolfang amadeus mozart.
Sordum Sarı Çiçeğe 03:34
Sordum Sarı Çiçeğe 8.281 izlenme - 14 yıl önce ilahi ve opera çok süper bir şey
sercan taskiran & sirin sahin - yalniz bir opera 21:47
sercan taskiran & sirin sahin - yalniz bir opera 8.773 izlenme - 13 yıl önce sercan taskiran & sirin sahin - yalniz bir opera murathan mungan kaleminden www.sercantaskiran.com
Scorp - Mesleğinizi Söylediğinizde Sorulan Sorular 01:14
Scorp - Mesleğinizi Söylediğinizde Sorulan Sorular 3.657 izlenme - 7 yıl önce Üniversite sınavını geçebilmek için yıllarca çalıştınız, çabaladınız ve sonunda donanımlı hale geldiniz ve istediğiniz mesleğin bölümüne girdiniz(!) Peki şimdi ne olacak dersiniz? Ailenizin baskısı tam da bitti derken bu sefer teyzelerin, amcaların mesleğimizle ilgili ardı arkası kesilmeyen sorularıyla darlanacağız. Scorperların postları bizden, etrafınızdakilere mesleğinizin açıklamasını yapması hala sizden... Bu ve daha fazlası için; https://scorpapp.com/
andre rieu - lakme - flower duet (delibes) 02:39
andre rieu - lakme - flower duet (delibes) 4.419 izlenme - 13 yıl önce andre rieu ve orkestrası seslendiriyor; delibes'in lakme operasından "flower duet".
Evsiz Kadının Opera Performansı 00:53
Evsiz Kadının Opera Performansı 715 izlenme - 3 yıl önce Los Angeles metrosunda sergilediği performansla sosyal medyada büyük yankı uyandıran evsiz bir Rus opera sanatçısı, yeteneğini sergilemiş.
Video 00:53
Video 1.134 izlenme - 3 yıl önce Los Angeles metrosunda sergilediği performansla sosyal medyada büyük yankı uyandıran evsiz bir Rus opera sanatçısı, yeteneğini sergilediği videonun viral olmasının ardından sayısız albüm anlaşması teklifi aldı. Yetenekli kadına ilgi gösterenler arasında iki kez Grammy Ödülü'ne aday gösterilen meşhur müzik yapımcısı Joel Diamond da bulunuyor.
Turist Ömer - Kapıyı Aç 01:19
Turist Ömer - Kapıyı Aç 2.610 izlenme - 7 yıl önce Bütün amacı yolda bulduğu cüzdanı sahibine teslim etmek olan Turist Ömer'in şansına girdiği apartmandaki kapıcı dahil tüm sakinlerin manyak olması ve girdiği dairedeki müzisyenlerinde manyaklıklarını kabül etmeleridir. Tüm çabalarına rağmen cüzdanın sahibini bulamayan Turist artık kafayı yemeden olayın mahallini terki diyar eder.
Can Dostum (The Intouchables) - Opera Sahnesi 01:09
Can Dostum (The Intouchables) - Opera Sahnesi 2.068 izlenme - 7 yıl önce Fransız sinemasının son yıllarda yaptığı en iyi işlerden biri olan Intouchables filminin opera sahnesi. Yamaç paraşütü kazası sonrası boynundan aşağısı felç olan bir adam ile kendisine yardımcı olması adına işe aldığı yardımcısının hikâyesini konu alan bu film ciddi manada insana mutluluk aşılıyor.
Komik Opera:) Komikler Ötesi 00:53
Komik Opera:) Komikler Ötesi 3.142 izlenme - 13 yıl önce çok kömik bir adam opera yapıyor ama komik
Zorba Balesi 'ankara Devlet Opera Ve Bale' 13:19
Zorba Balesi 'ankara Devlet Opera Ve Bale' 3.674 izlenme - 11 yıl önce zorba balesi dünyaca ünlü kitabı zorba the greek' den uyarlama yazar nikos kazantzakis. libretto ve koreografi - lorca massineankara devlet opera ve balesi 25.12. 2010performans ;zorba - burak kayıhan john - eren keleş marina - almula ersoy manalose - emre gülermadame ortense - sanem subaygil
Türk Dizisi Hayranı Yabancılar 06:50
Türk Dizisi Hayranı Yabancılar 1.968 izlenme - 8 yıl önce Türk dizilerinin son yıllarda büyük seyirci kitlelerine ulaştığı Ortadoğu, Balkanlar ve Müslüman alemine mensup insanların dünyanın neresinde olursalar olsunlar ve dili bilsinler ya da bilmesinler merakla takip ettiklerini gorebiliyoruz bu videodan.
W AMozart - Le nozze di Figaro (Opera) 01:37:18
W AMozart - Le nozze di Figaro (Opera) 1.266 izlenme - 7 yıl önce Figaro'nun Düğünü asıl İtalyanca ismiyle Le nozze di Figaro, ossia la folle giornata (çeviri: Figaro'nun Düğünü veya Delilik Günü) K. 492 katalog sayılı bir opera buffa (komik opera)'dir. 1786'de Wolfgang Amadeus Mozart tarafindan bestelenmiş; liberettosu Lorenzo Da Ponte tarafından hazırlanmıştır ve bir sahne piyesi olan 1784de Pierre Beaumarchais tarafından Fransızca olarak yazılmış olan La folle journee ou le Mariage de Figaro (Bir Delilik Günü veya Figaro'nun Düğünü) eserden adapte edilmiştir. Mozart'in bu opera eseri Viyana'da ilk oynanşında çok başarı kazanmaktayken, Viyana'da bu operaya kaynak olan Beaumarchais'nin yazdığı tiyatro eseri Fransız Devrimi'nden 10 yıl önce aristokratlarla alay ettiği için zararlı yayın olarak görülmüş ve sahnede oynanması yasaklanmıştı. Mozart'ın bu opearasının uvertürü ozellikle ünlüdür ve çok kere tek başına orkestra eseri olarak konserlerde icra edilmektedir. Buna bir neden uvertürde bulunan müziksel parçaların (Kont'un aryasının ufak bir kısmı hariç) opera içinde bulunmamasındandır. Bu opera besteci Mozart ile liberetto yazarı Da Ponte arasında yapılan çok ünlü işbirliği ile ortaya çıkartılan üç operadan birincisidir. Daha sonraki işbirliği sonucu Don Giovanni ve Cosi fan tutte operaları yaratılmıştır. Beaumarchais'nin tiyatro eserini operaya çevirmek fikri Mozart tarafından ortaya atılmış ve Mozart bu tiyatro eserinden liberetto yapması için Da Ponte'ye sipariş vermiştir. Da Ponte 6 hafta içinde tiyatro eserini şiirsel bir dille İtalyanca olarak ve eseri aslında bulunan politik referanslardan arındırarak, liberettoya çevirmiştir. Mozart bu hazırlanan liberettoya göre hiç müzik bestelemeye başlamadan, Avusturya İmparatoru II. Josef liberetto metinini gözden geçirip kabul etmiştir. İmparatorluk İtalyan Opera kumpanyası Mozart'ta bu eseri için sadece fiks olarak 450 florin ödeme yapmıştır. Bu Mozart'in daha önce Salzburg'da hükümdar piskoposluk sarayı muzisiyeni olarak hazırladığı bestelerden aldığı ücretlerden birkaç misli daha fazla idi. Da Ponte'ye ise 200 florin ödeme yapılmştır. Bu ünlü, görkemli opera eserinin sonra gelecek nesiller için korunmasında Avusturya İmparatoru II. Josef çok önemli bir rol oynamıştır. II. Josef İmparatorluk Sarayı'nda temsil edilebilecek bir opera eseri hazırlanmasına emir vermiş ve Viyana'da bulunan zamanın tanınmış bestecilerı kendi eserlerini bir imparatorluk komisyonuna sunmuşlardı. Bunlar arasında daha Viyana'da ismi opera bestecisi olarak duyulmamış Mozart da Figaro'nun Düğünü eseriyle bulunmaktaydı. Mozart eğer eseri kabul edilmezse tüm besteyi ateşe atıp yakmaya kararlı olduğu bildirilmektedir. Ancak II. Josef, Mozart'ın eserini seçmiş ve böylelikle eserin yanıp kaybolmasını önlemiştir., Figaro'nun Düğünü'nün prömiyeri Viyana'da 1 Mayıs 1786da Burgtheater'da yapılmıştır. İlk iki oynanışında orkestra şefliğini, o zamanın modasına uygun olarak klaveli enstrümanda, Mozart şahsen yapmıştır. Bundan sonra opera aynı sezonda 6 defa daha oynanmış bunlarda orkestra Franz Weigl tarafından yönetilmiştir. Bu operanın bu tiyatroda arka arkaya dokuz defa oynanışı (daha sonra Sihirli Flüt'ün gün aşırı olarak aylarca oynamasına karşılık pek ufak bir sayıda olduğu görülmekle beraber) zamanına göre bu çok büyük bir başarı sayılmaktaydı. Promiyer gala gecesi seyirciler beş aryayı devamlı alkışla tekrar (ankor) ettirmişler ve 8 Mayıs'daki oynanışta yedi arya seyirci isteği üzerine tekrar (ankor) edilmiştir. Burgheater'inda genel idarecisi olan İmparator II. Josef bir emir vererek üçüncü oynayıstan itibaren tekrarlamaların birden fazla olmamasını istemiş ve bunun için özel yaftalar hazırlanıp opera ilanı üstüne yapıştırılmıştır. Zamanın Viyana gazeteleri de bu eseri çok övmüşlerdir. İmparator Haziran 1786da bu eserin İmparatorluk Laksenberg Saray tiyatrosunda özel olarak oynanmasını seyretmiştir. Viyana'da 1787 ve 1788de bu eser oynanmamış ama 1789'da eser tekrar sezona alınmıştır. Bu sefer Mozart yeni soprano sesine daha uygun olması nedeniyle Susanna icin iki yeni soprano aryasını esere eklemiştir. Bu opera Aralık 1786'da Pasquale Bondini kumpanyası tarafından Prag'daki galası yapılmış ve bu çok büyük bir sansayon yaratmıştır. Mozart Prag'a gitmiş 17 Ocak'da operayı dinlemiş' 22 Ocakta ise orkestra şefliği görevini yapmıştır. Figaro'nun Düğünü'nün Prag produksiyonunun bu başarısi neden ile Prag'daki kumpanya yeni bir Mozart/Da Ponti operası (Don Giovanni) ısmarlamış ve bu operanın 1787'de Prag'da prömiyeri yapılmıştır. Çok ünlü bir besteci olan Haydn 1790da müzik direktörü olduğu Esterhazi şatosunda opera eserinin kendi kumpanyası tarafından tekrar edilmesi için hazırlıklar ve provalar yapmış, ancak patronu olan Nikolaus Esterházy'nin ölümü üzerinde bu eser orada oynanmamıştır.
Hüseyin Kağıt & Cenk Bıyık - Sarı Gelin (Opera Versiyonu) 01:18
Hüseyin Kağıt & Cenk Bıyık - Sarı Gelin (Opera Versiyonu) 636 izlenme - 3 yıl önce Hüseyin Kağıt & Cenk Bıyık - Sarı Gelin (Opera Versiyonu) Şarkı Sözleri: Erzurum çarşı pazar leylim aman aman Leylim aman aman sarı gelin İçinde bir kız gezer oy nenen ölsün sarı gelin aman Sarı gelin aman sarı gelin aman suna yarim Elinde divit kalem leylim aman aman Leylim aman aman sarı gelin Dertlere derman yazar oy nenen ölsün sarı gelin aman Sarı gelin aman sarı gelin aman suna yarim x2 Erzurum'da bir kuş var leylim aman aman Leylim aman aman sarı gelin Kanadında gümüş var ay nenen ölsün sarı gelin aman Sarı gelin aman sarı gelin aman suna yarim Palandöken güzel dağ leylim aman aman Leylim aman aman sarı gelin Altı mor sümbüllü bağ ay nenen ölsün sarı gelin aman Sarı gelin aman sarı gelin aman suna yarim Vermem seni ellere leylim aman aman Leylim aman aman sarı gelin Niceki bu halimse ay nenen ölsün sarı gelin aman Sarı gelin aman sarı gelin aman suna yarim
İzmir Marşı - Opera Kaydı 01:46
İzmir Marşı - Opera Kaydı 1.273 izlenme - 7 yıl önce izmir’in dağlarında çiçekler açar. altın güneş orda sırmalar saçar. bozulmuş düşmanlar hep yel gibi kaçar. yaşa mustafa kemal paşa,yaşa; adın yazılacak mücevher taşa. izmir dağlarına bomba koydular türk’ün sancağını öne koydular. şanlı zaferlerle düşmanı boğdular. kader böyle imiş ey garip ana kanım feda olsun güzel vatana. izmir’in dağlarında oturdum kaldım şehit olanları deftere yazdım. öksüz yavruları bağrıma bastım. kader böyle imiş ey garip ana kanım feda olsun güzel vatana türk oğluyum ben ölmek isterim. toprak diken olsa yatağım yerim. allahından utansın dönenler geri yaşa mustafa kemal paşa,yaşa adın yazılacak mücevher taşa İzmir' in düşman işgalinden kurtuluşunun 87. yıldönümü kutlu olsun. Edremit ve Menemen' i de unutmuyoruz tabi. Not: Bu kayıt sitede daha önce mevcut olmasına rağmen çözemediğimiz bir şekilde silinmiş. Ekleyen arkadaştan özür dileriz. Bilginize.
The Phantom Of the Opera 04:39
The Phantom Of the Opera 1.427 izlenme - 7 yıl önce "Operadaki Hayalet" olarak bilinen 1986 Sarah Brightman&Steve Harley Çalışması... Gerçekten çok güzel... Güzellerin sitesi... alkışlarlayaşıyorum.com prodükşın
Hayalet Opera – Antonio Banderas & Sarah Brightman (Altyazılı) 04:13
Hayalet Opera – Antonio Banderas & Sarah Brightman (Altyazılı) 1.325 izlenme - 7 yıl önce “Hayalet Opera” çoğumuzun 2004 yapımı film ya da öncesi bir şekilde tanıdığı/tanıması gereken hayli uzun, bir o kadar da şahane bir müzikaldir. Tamamı 3 saate yakın olan eserin doygunluğu en had safhada olan ve esere adını veren bu kısmı için müzikali tek başına kitlelere tanıttığını söylesek yanlış olmaz. Başka bir versiyon zaten sitede mevcut fakat ben, hem 1998’de Sarah Brightman ve Antonio Banderas tarafından sahnelenen yorumun en iyilerden olduğunu düşünmem hem de böylesi eşsiz bir eserin Türkçe’ye çevrilmemiş olduğunu fark etmemlem, bu içeriği sizlerle paylaşma ihtiyacı hissettim.. İyi seyirler…