Hoşgeldiniz!

optik illüzyon

Optik İllüzyon İle Yer Çekimine Meydan Okuyan İkili 02:21
Optik İllüzyon İle Yer Çekimine Meydan Okuyan İkili 1.659 izlenme - 2 yıl önce jason paul ve pasha petkuns için dünya bir oyun alanı mı ya da bu sadece büyük bir yanılsama mı ikili bu videoda yer çekimine meydan okuyor ve yeteneklerini en iyi şekilde sergilemek için optik yanılsama yolunu tercih ediyorlar.
Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Optik İllüzyon 04:22
Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Optik İllüzyon 144 izlenme - 4 ay önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Vücut Boyamada Son Nokta 02:56
Vücut Boyamada Son Nokta 872 izlenme - 2 yıl önce Body Paint'ten çok iyi bir örnek gerçekten. Sanat dediğin böyle bir şey olsa gerek.
Optik İllüzyon Ustasından 3 Boyutlu Eiffel Kulesi Çizimi 01:45
Optik İllüzyon Ustasından 3 Boyutlu Eiffel Kulesi Çizimi 421 izlenme - 2 yıl önce Sanatçı Stefan Pabst, yaptığı 3 boyutlu çizimlerle bir çoğumuzun görsel olarak aşina olduğu bir isim. Paris'teki terör saldırısına sanatıyla cevap verenlerden biri de Pabst.
Çin'de Bulutların Arasında Esrarengiz Görüntü 00:16
Çin'de Bulutların Arasında Esrarengiz Görüntü 354 izlenme - 2 yıl önce Çin'de binlerce insan gökyüzünde 'Yüzen şehir' gördüklerini iddia ettiler. Hava uzmanları bulutların arasında görünen gökdelenlerin Fata Morgana (serap) olarak bilinen optik illüzyon olduğunu söyledi.
Sanatçının Avucuna Çizdiği Akıl Almaz Optik İllüzyonlar 02:23
Sanatçının Avucuna Çizdiği Akıl Almaz Optik İllüzyonlar 296 izlenme - 2 yıl önce İtalyan Luca Luce çizim yeteneğini tartışamayacağımız bir makyaj sanatçısı. Hayli popüler olan Instagram hesabında avucuna yaptığı çizimleri paylaşıyor. 3 boyutlu bu çizimler aynı zamanda çok hoş optik illüzyonlar içeriyor. Çok beğendik ve paylaştık. Eserlerinden seçtiğimiz örnekleri videoda görebilirsiniz.
Optik illüzyon 01:50
Optik illüzyon 186 izlenme - 2 yıl önce Optik illüzyon (görsel illüzyon) ya da göz yanılsaması, görsel olarak algılanan görüntüler ile nesnel gerçekliğin farklı olduğu durumlar için kullanılan terimdir. Göz tarafından toplanan ve beyinde işlenen bilgiler uyaran kaynağının fiziksel ölçümü ile uyuşmayan bir algı oluşturur. Temel olarak 3 tipi vardır: Değişmez optik illüzyonlar ile temsil ettiği nesnelerden farklı algılanan görüntüler oluşturulur, fizyolojik optik illüzyonlar gözlerin ve beynin belirli bir tür aşırı uyarılması (parlaklık, renk, boyut, konum, eğim, hareket) ile etki gösterir ve bilişsel illüzyonlar, bilinçsiz çıkarımlar sonucu oluşur.
Siyah-Beyaz Fotoğrafları Renkli Gösteren Optik illüzyon 01:08
Siyah-Beyaz Fotoğrafları Renkli Gösteren Optik illüzyon 151 izlenme - 2 yıl önce Normal şartlarda siyah beyaz fotoğrafları renklendirmek için çok uzun süre uğraşlar veriliyor. Peki beynimizi birkaç saniye içerisinde siyah-beyaz fotoğrafı renkli bir şekilde görmesi için “kandırabileceğimizi” biliyor muydunuz? BBC Four’daki “The Spectrum of Science” kısmında yayınlanan bu ilginç videoda Londra Üniversitesi Akademisi’nden Dr. Helen Czerski, insan beyniyle ilgili dikkat çekici bir deney yapıyor. Yapılan deneyde kişiye bir fotoğrafın siyah-beyaz hali ve renklerin ters çevirilmiş hali gösteriliyor. Renklerin ters olan haline uzunca bir süre baktıktan sonra tekrar siyah-beyaz fotoğraf görünüyor. İnsan beyni bu fotoğrafı renkli şekilde algılıyor ve birkaç saniyeliğine de olsa fotoğrafın renklerini görmemizi sağlıyor. Yayınlanan videodaki testi kolayca yapabilmek için videoyu durdurup 5 tuşuna basarak istediğiniz kadar ters renkli fotoğrafa göz atabilir ve sonrasında 6’ya basarak hemen siyah-beyaz fotoğrafa geçiş yapabilirsiniz.
Optik İllüzyonun Dibine Vurmak 00:21
Optik İllüzyonun Dibine Vurmak 206 izlenme - 3 yıl önce Aga ben optik ilizyon gördüm ama bu kadar şaşırtanını ilk defa gördüm. Sitede benzer içerikler vardı ama bu baya değişik olunca yüklemek istedim gencolar. İyi seyirler.
Howard Lee'den Gerçeğinden Ayırt Edilmesi Çok Zor 10 Çizim 02:35
Howard Lee'den Gerçeğinden Ayırt Edilmesi Çok Zor 10 Çizim 93 izlenme - 1 yıl önce Hiper realizm çizimleriyle bizleri şaşırtan Howard Lee'nin sanat ve gerçeklik arasındaki son derece muhteşem 10 çizimi.
Akıl Sınırlarını Zorlayan Optik İllüzyon 01:39
Akıl Sınırlarını Zorlayan Optik İllüzyon 163 izlenme - 3 yıl önce İlk Bakışta Noktaların Dairesel Hareketler Yaptığını Sanacaksınız Ama Aslında Noktalardan Her Biri Düz Hareketler Yapıyor.
Kafa Bulandıran En İyi 10 Optik İllüzyon 04:32
Kafa Bulandıran En İyi 10 Optik İllüzyon 30 izlenme - 8 ay önce Optik ilüzyonlar, yani göz yanılmaları; kamera açıları, renkler ve ışıklar gibi unsurları kullanarak beyninizi kandıran görüntüler için kullanılan bir terimdir. Aşağıda da göreceğimiz gibi, genellikle oldukça eğlenceli ve şaşırtıcı olan bu görüntülerin çoğu aslında düşündüğünüz kadar karışık değildirler. İşte beyninizi biraz bulandıracak Olan 10 Optik ilizyon..
Optik İllüzyon 01:32
Optik İllüzyon 220 izlenme - 5 yıl önce Optik İllüzyon
Beynimiz Aslında Bizi Aldatıyor mu? 03:31
Beynimiz Aslında Bizi Aldatıyor mu? 110 izlenme - 2 yıl önce Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada tartışılan malum elbisenin hangi renkte olduğu epeyce tartışılmıştı. Peki gerçekte ne renkti diyorsanız sizi buraya alalım. Bu videoda ise beynimizin optik illüzyonlar sayesinde nasıl yanılgıya düştüğünü göreceğiz.
Alet Edevatla İnsan Portresi! 00:43
Alet Edevatla İnsan Portresi! 82 izlenme - 3 yıl önce Optik illüzyon ile gündelik eşyalar ile insan portresi yapmak mümkün "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Optik illüzyonda Nirvanaya Çıkmak - Ok Go 04:16
Optik illüzyonda Nirvanaya Çıkmak - Ok Go 66 izlenme - 2 yıl önce Optik İllüzyonu genelde reklam çalışmalarında ya da uçuk kliplerde kısa soluklu halleri ile görmeye alışığız ancak bu izleyeceğimiz 4 dk'lık klipteki şahıslar "The Writing's On the Wall" adlı çalışmalarıyla bu işte oldukça yetenekli ve de sınırları zorlayan bir performans sergilemişler. Neyse beynim yanmış olacak ki açıklamayı neredeyse nokta virgül kullanmadan yazdım sayılır.
Emre Utinal Opmar Optik Coin Through Glass 02:12
Emre Utinal Opmar Optik Coin Through Glass 86 izlenme - 4 yıl önce Emre Utinal Opmar Optik Coin Through Glass
Optik İllüzyon 00:33
Optik İllüzyon 75 izlenme - 5 yıl önce Optik İllüzyon