Hoşgeldiniz!

optik illüzyon

Turistler Yukarı mı Çıkıyorlar Yoksa Aşağı mı İniyorlar 00:20
Turistler Yukarı mı Çıkıyorlar Yoksa Aşağı mı İniyorlar 4.899 izlenme - 5 ay önce Bir grup turistin, turistik bir alanda ilerledikleri görülüyor. Ancak yukarı mı çıkıp, aşağı mı indikleri pek belirli olmuyor. Videonun hızla yayılmasıyla sosyal medyadaki tartışmalar da arttı. Bir grup, turistlerin yukarı çıktıklarını belirtirken, bir grup da aşağı doğru indiklerini savundu.
Optik İllüzyon İle Yer Çekimine Meydan Okuyan İkili 02:21
Optik İllüzyon İle Yer Çekimine Meydan Okuyan İkili 1.747 izlenme - 3 yıl önce jason paul ve pasha petkuns için dünya bir oyun alanı mı ya da bu sadece büyük bir yanılsama mı ikili bu videoda yer çekimine meydan okuyor ve yeteneklerini en iyi şekilde sergilemek için optik yanılsama yolunu tercih ediyorlar.
Vücut Boyamada Son Nokta 02:56
Vücut Boyamada Son Nokta 1.045 izlenme - 3 yıl önce Body Paint'ten çok iyi bir örnek gerçekten. Sanat dediğin böyle bir şey olsa gerek.
Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Optik İllüzyon 04:22
Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Optik İllüzyon 148 izlenme - 1 yıl önce Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Optik İllüzyon Ustasından 3 Boyutlu Eiffel Kulesi Çizimi 01:45
Optik İllüzyon Ustasından 3 Boyutlu Eiffel Kulesi Çizimi 500 izlenme - 3 yıl önce Sanatçı Stefan Pabst, yaptığı 3 boyutlu çizimlerle bir çoğumuzun görsel olarak aşina olduğu bir isim. Paris'teki terör saldırısına sanatıyla cevap verenlerden biri de Pabst.
iPhone X Kullanılarak Yapılan Optik İllüzyon 00:59
iPhone X Kullanılarak Yapılan Optik İllüzyon 67 izlenme - 4 ay önce Peder Norrby isimli adam iPhone X ile Apple ARKit kullanarak muhteşem bir optik illüzyon yapıp sosyal medya hesabından paylaşmış.
Optik illüzyon 01:50
Optik illüzyon 351 izlenme - 3 yıl önce Optik illüzyon (görsel illüzyon) ya da göz yanılsaması, görsel olarak algılanan görüntüler ile nesnel gerçekliğin farklı olduğu durumlar için kullanılan terimdir. Göz tarafından toplanan ve beyinde işlenen bilgiler uyaran kaynağının fiziksel ölçümü ile uyuşmayan bir algı oluşturur. Temel olarak 3 tipi vardır: Değişmez optik illüzyonlar ile temsil ettiği nesnelerden farklı algılanan görüntüler oluşturulur, fizyolojik optik illüzyonlar gözlerin ve beynin belirli bir tür aşırı uyarılması (parlaklık, renk, boyut, konum, eğim, hareket) ile etki gösterir ve bilişsel illüzyonlar, bilinçsiz çıkarımlar sonucu oluşur.
Optik İllüzyon ile Hazırlanan Yaya Geçidi 01:15
Optik İllüzyon ile Hazırlanan Yaya Geçidi 95 izlenme - 8 ay önce İzlanda’nın İsafjördur şehrinde 3 boyutlu optik illüzyonla tasarlanan yaya geçidi şoförleri durmaya zorluyormuş.
Çin'de Bulutların Arasında Esrarengiz Görüntü 00:16
Çin'de Bulutların Arasında Esrarengiz Görüntü 378 izlenme - 3 yıl önce Çin'de binlerce insan gökyüzünde 'Yüzen şehir' gördüklerini iddia ettiler. Hava uzmanları bulutların arasında görünen gökdelenlerin Fata Morgana (serap) olarak bilinen optik illüzyon olduğunu söyledi.
Sanatçının Avucuna Çizdiği Akıl Almaz Optik İllüzyonlar 02:23
Sanatçının Avucuna Çizdiği Akıl Almaz Optik İllüzyonlar 316 izlenme - 3 yıl önce İtalyan Luca Luce çizim yeteneğini tartışamayacağımız bir makyaj sanatçısı. Hayli popüler olan Instagram hesabında avucuna yaptığı çizimleri paylaşıyor. 3 boyutlu bu çizimler aynı zamanda çok hoş optik illüzyonlar içeriyor. Çok beğendik ve paylaştık. Eserlerinden seçtiğimiz örnekleri videoda görebilirsiniz.
Siyah-Beyaz Fotoğrafları Renkli Gösteren Optik illüzyon 01:08
Siyah-Beyaz Fotoğrafları Renkli Gösteren Optik illüzyon 175 izlenme - 3 yıl önce Normal şartlarda siyah beyaz fotoğrafları renklendirmek için çok uzun süre uğraşlar veriliyor. Peki beynimizi birkaç saniye içerisinde siyah-beyaz fotoğrafı renkli bir şekilde görmesi için “kandırabileceğimizi” biliyor muydunuz? BBC Four’daki “The Spectrum of Science” kısmında yayınlanan bu ilginç videoda Londra Üniversitesi Akademisi’nden Dr. Helen Czerski, insan beyniyle ilgili dikkat çekici bir deney yapıyor. Yapılan deneyde kişiye bir fotoğrafın siyah-beyaz hali ve renklerin ters çevirilmiş hali gösteriliyor. Renklerin ters olan haline uzunca bir süre baktıktan sonra tekrar siyah-beyaz fotoğraf görünüyor. İnsan beyni bu fotoğrafı renkli şekilde algılıyor ve birkaç saniyeliğine de olsa fotoğrafın renklerini görmemizi sağlıyor. Yayınlanan videodaki testi kolayca yapabilmek için videoyu durdurup 5 tuşuna basarak istediğiniz kadar ters renkli fotoğrafa göz atabilir ve sonrasında 6’ya basarak hemen siyah-beyaz fotoğrafa geçiş yapabilirsiniz.
Akıl Sınırlarını Zorlayan Optik İllüzyon 01:39
Akıl Sınırlarını Zorlayan Optik İllüzyon 245 izlenme - 4 yıl önce İlk Bakışta Noktaların Dairesel Hareketler Yaptığını Sanacaksınız Ama Aslında Noktalardan Her Biri Düz Hareketler Yapıyor.
Optik İllüzyonun Dibine Vurmak 00:21
Optik İllüzyonun Dibine Vurmak 224 izlenme - 4 yıl önce Aga ben optik ilizyon gördüm ama bu kadar şaşırtanını ilk defa gördüm. Sitede benzer içerikler vardı ama bu baya değişik olunca yüklemek istedim gencolar. İyi seyirler.
Howard Lee'den Gerçeğinden Ayırt Edilmesi Çok Zor 10 Çizim 02:35
Howard Lee'den Gerçeğinden Ayırt Edilmesi Çok Zor 10 Çizim 104 izlenme - 2 yıl önce Hiper realizm çizimleriyle bizleri şaşırtan Howard Lee'nin sanat ve gerçeklik arasındaki son derece muhteşem 10 çizimi.
Optik İllüzyon 01:32
Optik İllüzyon 244 izlenme - 6 yıl önce Optik İllüzyon
Beynimiz Aslında Bizi Aldatıyor mu? 03:31
Beynimiz Aslında Bizi Aldatıyor mu? 111 izlenme - 3 yıl önce Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada tartışılan malum elbisenin hangi renkte olduğu epeyce tartışılmıştı. Peki gerçekte ne renkti diyorsanız sizi buraya alalım. Bu videoda ise beynimizin optik illüzyonlar sayesinde nasıl yanılgıya düştüğünü göreceğiz.
Yüzünü Tuval Gibi Kullanan Makyaj Sanatçısı 01:30
Yüzünü Tuval Gibi Kullanan Makyaj Sanatçısı 11 izlenme - 3 ay önce 32 yaşındaki Mimi Choi yüzüne yaptığı makyajlarla optik illüzyon konusunda bir hayli başarılı olduğunu kanıtlamış. Popüler filmler, TV gösterileri ve etrafındaki herşeyden ilham aldığını söyleyen sanatçının mükemmel çalışmasını izliyoruz.
Kafa Bulandıran En İyi 10 Optik İllüzyon 04:32
Kafa Bulandıran En İyi 10 Optik İllüzyon 33 izlenme - 2 yıl önce Optik ilüzyonlar, yani göz yanılmaları; kamera açıları, renkler ve ışıklar gibi unsurları kullanarak beyninizi kandıran görüntüler için kullanılan bir terimdir. Aşağıda da göreceğimiz gibi, genellikle oldukça eğlenceli ve şaşırtıcı olan bu görüntülerin çoğu aslında düşündüğünüz kadar karışık değildirler. İşte beyninizi biraz bulandıracak Olan 10 Optik ilizyon..
Alet Edevatla İnsan Portresi! 00:43
Alet Edevatla İnsan Portresi! 89 izlenme - 4 yıl önce Optik illüzyon ile gündelik eşyalar ile insan portresi yapmak mümkün "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Optik illüzyonda Nirvanaya Çıkmak - Ok Go 04:16
Optik illüzyonda Nirvanaya Çıkmak - Ok Go 85 izlenme - 3 yıl önce Optik İllüzyonu genelde reklam çalışmalarında ya da uçuk kliplerde kısa soluklu halleri ile görmeye alışığız ancak bu izleyeceğimiz 4 dk'lık klipteki şahıslar "The Writing's On the Wall" adlı çalışmalarıyla bu işte oldukça yetenekli ve de sınırları zorlayan bir performans sergilemişler. Neyse beynim yanmış olacak ki açıklamayı neredeyse nokta virgül kullanmadan yazdım sayılır.
Emre Utinal Opmar Optik Coin Through Glass 02:12
Emre Utinal Opmar Optik Coin Through Glass 88 izlenme - 5 yıl önce Emre Utinal Opmar Optik Coin Through Glass
Optik İllüzyon 00:33
Optik İllüzyon 75 izlenme - 6 yıl önce Optik İllüzyon