Hoşgeldiniz!

oradaydım

Geceyarısı Expresi Filmi (Midnight Express) Oradaydım Belgeseli 35:05
Geceyarısı Expresi Filmi (Midnight Express) Oradaydım Belgeseli 1.255 izlenme - 4 hafta önce Engin ELÇİN:Türkiye'nin yıllarca kötü bir imaja sahip olmasına yol açan "Geceyarısı Ekspresi" nin yaşanmış gerçek hikayesinde, Amerikalı gençle ilk konuşan ve onu esrar paketiyle yakalayan polis memuru olarak ORADAYDIM
Oradaydım Belgeseli - Atatürk'ü Son Gören Gözler 32:42
Oradaydım Belgeseli - Atatürk'ü Son Gören Gözler 1.820 izlenme - 2 yıl önce Atatürk'ün naaşı Etnografya Müzesi'ndeki geçici kabrinden, yapımı yeni tamamlanan Anıtkabir'e devlet töreniyle nakledilirken Yekta Güngör Özden, Atatürk'ün naaşının Anıtkabir'e nakli sırasında oradaydı.
Tabutluktan Hayata (Oradaydım) Belgesel 35:57
Tabutluktan Hayata (Oradaydım) Belgesel 56 izlenme - 4 hafta önce Reha Oğuz TÜRKKAN: Turancılık Davası'ndan yargılanan 23 Türkçüden biri ve "Tabutluk" adı verilen işkence odalarında en fazla kalan kişi olarak ORADAYDIM. 1920 yılında İstanbul'da doğdu. Babası Halid Ziya Bey, annesi Saibe hanımdır. İyi bir eğitim gördü. St. Joseph, Galatasaray ve Kabataş liselerinde okuduktan sonra, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi'nde master yaptı. Tarih ve Türkoloji dallarında Sorbonne Üniversitesinde, Tecrübî psikoloji dalında ise Columbia Üniversitesinde ihtisas yaptı. Uzmanlı dalları arasında psikoloji, futuroloji, hukuk, tarih, yazarlık ve yayıncılık(şeref ve sürekli basın kartı sahibi) sosyo-etnografya yer almaktadır. Reha Oğuz Türkkan, 1947-1972 yılları arasında 25 yıl boyunca ABD'de Columbia ve CCNY üniversitelerinde, 1975-1976 yıllarında İstanbul Üniversitesi'nde ve daha sonra da 1996 yılında Ahmet Yesevî Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yaptı. Kendisi ordinaryus profesördür. Medine müdafii Fahrettin Paşanın yeğenidir.
Independenta Tanker Kazası - Oradaydım Belgeseli 10:43
Independenta Tanker Kazası - Oradaydım Belgeseli 1.731 izlenme - 3 yıl önce 15 Kasım 1979 tarihinde ham petrol yüklü bir tanker gemisi ile bir kuru yük gemisinin çarpışması sonucu meydana gelmiştir. Babamın üniversite yıllarında boğaz köprüsünden geçip okula gittiği zamanlarmış. 1 ay boyunca yandı biz okula gittik geldik derdi. Hakkaten doğruymuş.
Kibar Feyzo Belgeseli - İlyas Salman Oradaydım 22:50
Kibar Feyzo Belgeseli - İlyas Salman Oradaydım 1.721 izlenme - 3 yıl önce İlyas Salman'ın kibar feyzo filmine dair anılarını anlattığı harikulade bir belgesel. İlyas Salman'ın harika anlatımı oyuncularla yaşadıkları insanı sanki film setine alıp götürüyor..
Oradaydım Belgeseli - Madımak'tan Sağ Çıkan Kurban 35:33
Oradaydım Belgeseli - Madımak'tan Sağ Çıkan Kurban 895 izlenme - 2 yıl önce Toplumsal Olaylar , Soner Yalçın Belgeseli. Lütfi Kaleli: Türkiye'nin aydınlarının yobazlar tarafından diri diri yakıldığı Sivas'taki Madımak Oteli katliamı sırasında otelde olan ve hayatta kalma mücadelesi veren kişi olarak ORADAYDIM.
Hakkı Devrim - Oradaydım Belgeseli (27 Mayıs) 01:12
Hakkı Devrim - Oradaydım Belgeseli (27 Mayıs) 698 izlenme - 2 yıl önce 1960 Darbesi sonrasında halktaki kutuplaşmaya bir örnek. Hakkı Devrim, hocası Şükrü Baban'ın uyarısı üzerine, darbeye ve diğer darbelere karşı aldığı tavrı anlatıyor. Kendisi bu gün vefat etti. Nur içinde yatsın.
Oradaydım - 1995 Kuzey Irak Operasyonu 35:36
Oradaydım - 1995 Kuzey Irak Operasyonu 491 izlenme - 3 yıl önce Terörün zirve yaptığı 90'lı yılların ortasında,TSK'nın kuzey ırak topraklarına yaptığı harekatı emekli korgeneral Hasan Kundakçı anlatıyor.
Deniz Gezmiş - Birinci Sigarası 02:57
Deniz Gezmiş - Birinci Sigarası 940 izlenme - 3 yıl önce Deniz Gezmiş'in belgeselinden bir alıntı. Birinci sigarası bilmeyenler için bir dönem devrimcilerle özdeşleşen filtresiz ucuza bulunabilen bir sigaradır. “İç Birinci, ol devrimci” ve "Sigaranın birincisi, kadının ikincisi insana daima zarar verir." sözleri buradan gelir. “Birinci” nin açılımı ise şöyleydi: Biz İşçiler Rızkımız İçin Nice Cihanlar İnlettik Deniz Gezmiş'in o son anlarında bile kocaman yüreğini gösteren bu kesiti izliyoruz.
Jeyan Mahfi Tözüm'den  Hülya Koçyiğit Seslendirmesi 00:56
Jeyan Mahfi Tözüm'den Hülya Koçyiğit Seslendirmesi 818 izlenme - 3 yıl önce Türk sinemasının önemli kadın oyuncularına sesiyle hayat veren ünlü tiyatro ve dublaj sanatçısı Jeyan Mahfi Tözüm'den Hülya Koçyiğit seslendirmesi.
Cüneyt Arkın - Filmlerinde Neden Nayır Nolamaz Diyordu? 01:17
Cüneyt Arkın - Filmlerinde Neden Nayır Nolamaz Diyordu? 576 izlenme - 3 yıl önce Soner Yalçının yaptığı Oradaydım belgeselinde Dublaj sanatçısı Jeyan Tözüm olayı şöyle açıklıyor ; “Bizim Abdurrahman Palay(Yılmaz Güney,Ediz Hun, Orhan Gencebay gibi isimleri seslendirmiştir) diye bir arkadaşımız vardı. Abdurrahman Palay’ın konuşması çok tembeldi. Tembel bir ağzı vardı fakat Yılmaz Güney’i konuştu, Ayhan Işık’ı konuştu, başkalarını konuştu. O ayrı hikaye. Şimdi bizim şöyle bir tahtamız vardı, hani nota konan... Senaryo oraya konurdu... Onun bir de dayanacak yeri vardır. Dirseğinizi dayayabilirsiniz. Abdurrahman oraya dirseğini dayar, elini de çenesinin altına koyardı. Oradan hayır çıkmazdı. Elini ayıracaksın ki ‘hayır’ çıksın... Buradan ‘nayır’ çıkıyor. Derdik ki “Abdurrahman çek şu kolunu.” “Boşver ya.” derdi. O ‘nayırlar’, ‘nevetler’ Abdurrahman’dan bize kötü bir yama oldu. Yoksa hiçbirimiz ne ‘nevet’ derdik, ne de ‘nayır’ derdik. Dinlesinler herkes, bir jüri seçilsin. Kimsede öyle ‘nayır’, ‘nevet’ diye bir şey yok ama Abdurrahman’da var…”
Eskişehirspor:3 – Sevilla:1 (1970) Oradaydım 06:48
Eskişehirspor:3 – Sevilla:1 (1970) Oradaydım 502 izlenme - 3 yıl önce ‘Fuar Şehirleri Kupası’ kapsamında 5 Eylül 1970'de İspanya'da oynan maçta Sevilla, Eskişehirspor karşısında 1-0 galip gelmişti.Bu maçın rövanşı ise 16 Eylül 1970 yılında Eskişehir'de oynandı.77. dakikada Sevilla'nın 0-1 öne geçmesiyle birlikte Eskişehirspor taraftarları stadı terk etmeye başlar.Eskişehirspor ise 78,82 ve 89. dakikada attığı gollerle Sevilla'yı 3-1 yenerek kupadan elemeyi başardı.Dönemin Eskişehirspor kaptanı Fethi Heper bu unutulmaz dakikaları 'Oradaydım' a anlatıyor.
Tanju Çolak' ın Altın Ayakkabısı Hakkında Her Şey 08:04
Tanju Çolak' ın Altın Ayakkabısı Hakkında Her Şey 479 izlenme - 3 yıl önce Tanju Çolak' ın Avrupa gol rekorunu kırarak Monaco' da Altın Ayakkabı ödülünü almasına giden yolda yaşananlar, meşhur beleş 39. gol, ödül töreni ve yine aynı törende spiker' in ''ingilizce biliyor musun?'' sorusuna ''nayn' cevabını vermesi üzerine Türk medyasının tepkileri. Hepsi Soner Yalçın' ın hazırladığı ''Oradaydım'' belgeselinden görüntüler eşliğinde alkışlarlayaşıyorum.com' da. alkışlarlayaşıyorum.com - muz ortayı auta atanların sitesi
Oradaydım Belgeseli - Denizlerin Asılması (Halit Çelenk Anlatıyor) 35:58
Oradaydım Belgeseli - Denizlerin Asılması (Halit Çelenk Anlatıyor) 421 izlenme - 3 yıl önce İdam günü tanıklarından Halit Çelenk 3 fidanın asılmasını anlatıyor. Yaşasın tam bağımsız Türkiye. Yaşasın Marksizm-Leninizm'in yüce ideolojisi. Yaşasın Türk ve Kürt halklarının bağımsızlık mücadelesi. Kahrolsun emperyalizm. Yaşasın işçiler, köylüler
Oradaydım - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 32:21
Oradaydım - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 233 izlenme - 3 yıl önce Yaman Kök - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, İstanbul'da Kavacık ile Hisarüstü arasında, Asya ile Avrupa'yı Boğaziçi Köprüsü'nden sonra ikinci kez bağlayan asma köprü. Yapımına 4 Ocak 1986'da başlanılan ve ankraj blokları arasındaki uzunluğu 1.510 m, orta açıklığı 1.090 m, genişliği 39,4 m, denizden yüksekliği 64 m'dir. İnşaata 4 Ocak 1986 tarihinde başlanılmış ve halen dünyanın en büyük çelik asma köprüleri içinde 14. sırada yer alan bu büyük proje 3 Temmuz 1988 tarihinde tamamlanmıştır[1]. Köprünün proje hizmetleri İngiliz Freeman, Fox ve Partners firması ve BOTEK Boğaziçi Teknik Müşavirlik A.Ş. firması[2] tarafından yerine getirilmiş, inşaatını ise Türkiye'den STFA, Japon Ishikawajima Harima Heavy Industries Co. Ltd., Mitsubishi Heavy Industries Ltd. ve Nippon Kokan K. K. adlı şirketlerin oluşturduğu konsorsiyum 125 milyon dolar karşılığında üstlenmiştir. Teknik ve temel özellikleri Fatih Sultan Mehmet Köprüsü projesinin temel özellikleri, taşıyıcı kule temellerinin boğazın iki yakasındaki yamaçlara oturması, kulelerin tabliye mesnet düzeyinden başlaması ve tabliyesinin Boğaziçi Köprüsü'ndeki gibi ortotropik, berkitmeli panellerden oluşan aerodinamik enkesitli kapalı kutu biçiminde olmasıdır. Boğaziçi Köprüsü'nden farklı olarak bu köprünün askı kabloları dikey olarak düzenlenmiştir. Bu kablolar çiftli tertiplenmiş olup gerektiğinde bu kablolardan biri kolayca değiştirilebilecektir. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün kule temelleri 14 m x 18 m boyutunda ve ortalama 6 m yüksekliğindedir. Ama zemin durumuna göre yer yer kademeli olarak proje kotundan 20 m daha derine inilmiştir. Temellerin üzerinde yükseliği 14 m'ye varan betonarme kaideler yer almakta ve çelik kuleler bu kaidelerin içine 5 m kadar ankre edilmiş bulunmaktadır. Köprünün ana bloklarına mesnet oluşturan bu kulelerin yüksekliği, temel betonu üst kotundan başlamak üzere 102,1 m'dir. Kuleler yüksek mukavemetli berkitmeli çelik panellerin birbirine bulonlanarak birleştirilmesiyle 8 kademe halinde monte edilmiştir. Boyutları tabanda 5 dm x 4 m, tepede ise 3 m x 4 m'dir. Düşey kuleler birbirlerine ikişer adet yatay kirişle bağlanmış olup, her birinin içinde bakım hizmetleri için bir asansör yerleştirilmiştir. Taşıyıcı ana kablolar, her kulenin tepesinde yer alan kablo semeri üzerinden geçmektedir. Bunlar git-gel çekim yöntemi ile yapılmış, her seferinden ve bir doğrultuda 4 tel taşıyan kasnağın 4 m/sn gibi çok yüksek bir hızda çalışması sağlanmıştır. Her ana kablo bir ankraj bloğundan öbürüne uzanan 32 tane büklüm grubundan, ayrıca tepedeki semerlerle ankraj blokları arasında yer alan 4 tane ek gergi bükümünden oluşmaktadır. Her bir büklümde 504 tane, ek büklümlerde ise 288 ve 264 tane çelik tel vardır. Galvanizli yüksek mukavemetli çelikten olan tellerin çapı 5,38 mm'dir. Kutu kesitli tabliye 33,80 m genişliğinde ve 3 m yüksekliğinde olup her iki yanında konsol olarak dışa taşan 2,80 m eninde birer yaya yolu bulunmaktadır. Dört gidiş dörtte geliş olmak üzere toplam sekiz şeritli tabliyenin aerodinamik biçimi rüzgar yükünü azaltmaktadır. Tabliye 62 üniteden oluşmaktadır.Çeşitli uzunluktaki bu üniteler birbirine kaynakla birleştirimiştir. Ağırlıkları 115-230 ton arasında değişen tabliye üniteleri, denizden palangalar ile yukarı çekilerek yerlerine yerleştirilmiştir. Köprü, 3 Temmuz 1988'de[3] zamanın başbakanı Turgut Özal tarafından hizmete açılmıştır. Köprüden geçen ilk araç Özal'ın resmi otomobili olmuştur. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Edirne-Ankara arasındaki Trans European Motorway (TEM) in bir parçasıdır.
Kurtlar Vadisi - Oradaydım Belgeseli 34:44
Kurtlar Vadisi - Oradaydım Belgeseli 389 izlenme - 3 yıl önce Taraflı tarafsız herkes tarafından bilinen Türk dizi tarihinin en uzun soluklu yapımı Kurtlar Vadisi'ni dizinin senaristi Bahadır Özdener "Oradaydım" adlı belgeselde anlatmış.
' Ben Oradaydım Aynı Saatte' 3 Hq 04:05
' Ben Oradaydım Aynı Saatte' 3 Hq 348 izlenme - 7 yıl önce
Cem Karaca - Oradaydım 5 03:49
Cem Karaca - Oradaydım 5 127 izlenme - 3 yıl önce Cem abimizin CNN Türk'ün Oradaydım programına katıldığına ait kayıtları buraya atmayı düşündüm.Parça parça gelicek kusura bakmayın.
Cem Karaca - Oradaydım 09:21
Cem Karaca - Oradaydım 103 izlenme - 3 yıl önce Cem abimizin CNN Türk'ün Oradaydım programına katıldığına ait kayıtları buraya atmayı düşündüm. Parça parça gelicek kusura bakmayın.
Cem Karaca - Oradaydım 3 03:28
Cem Karaca - Oradaydım 3 90 izlenme - 3 yıl önce Cem abimizin CNN Türk'ün Oradaydım programına katıldığına ait kayıtları buraya atmayı düşündüm.Parça parça gelicek kusura bakmayın.
Cem Karaca - Oradaydım 4 06:52
Cem Karaca - Oradaydım 4 83 izlenme - 3 yıl önce Cem abimizin CNN Türk'ün Oradaydım programına katıldığına ait kayıtları buraya atmayı düşündüm. Parça parça gelicek kusura bakmayın.
Cem Karaca - Oradaydım 2 07:35
Cem Karaca - Oradaydım 2 70 izlenme - 3 yıl önce Cem abimizin CNN Türk'ün Oradaydım programına katıldığına ait kayıtları buraya atmayı düşündüm. Parça parça gelicek kusura bakmayın.
Can Güngör - Ben Oradaydım Zaten (Akustikhane Canlı Performans)   05:16
Can Güngör - Ben Oradaydım Zaten (Akustikhane Canlı Performans) 12 izlenme - 1 yıl önce Can Güngör - Ben Oradaydım Zaten (Akustikhane Canlı Performans) BEN ORADAYDIM ZATEN Şarkı Sözleri: Bilmediğim bir gökyüzü Sonra kar üstünü örttü Yeşil çimenli bir vadi Bir ucu solgun güneşte Kibrit gibi ağaçlar dizilmiş beyaz yamaçta Rayların sesi ninni gibi sürerken Bir tatlı uyku aldı beni manzara akarken Duraklar aktı geçti isimlerini bilmeden Zaman bana yavaştı içimde dalgalar köpürürken Bu yol, bu yol, bu yol değil Ben oradaydım zaten, yalan değil Gri soluk sokakların Kaç kuş görür evin camı Sessizliğin yorgan altı Ah bu yol, bu yol, bu yol değil Ben oradaydım zaten, yalan değil Gri soluk sokakların Kaç kuş görür evin camı Sessizliğin yorgan altı Üstümüzde bir kanattı Beklemekten gözüm yorgun Dokunuşun boynumda sürgün Şarkılar sağır dilsiz yoluna düşerler Dudaklarından bir nefes isterler Dudaklarından bir nefes isterler Bu yol, bu yol, bu yol değil Ben oradaydım zaten, yalan değil Gri soluk sokakların Kaç kuş görür evin camı Sessizliğin yorgan altı Ah bu yol, bu yol, bu yol değil Ben oradaydım zaten, yalan değil Gri soluk sokakların Kaç kuş görür evin camı Sessizliğin yorgan altı Ah bu yol, bu yol, bu yol değil Ben oradaydım zaten, yalan değil Gri soluk sokakların Kaç kuş görür evin camı Sessizliğin yorgan altı Ah bu yol, bu yol, bu yol değil Ben oradaydım zaten, yalan değil Gri soluk sokakların Kaç kuş görür evin camı Sessizliğin yorgan altı Üstümüzde bir kanattı Söz & Müzik: Can Güngör www.akustikhane.com facebook.com/akustikhaneperformansevi twitter.com/akustikhane instagram.com/akustikhaneperformansevi Yapımcı/Sunucu: Zafer Yılmaz Yönetmen: Samet Hamiş Ses Miksaj: Mert Karayazı Yapımcı: Özgür Uysal, Umut Albayrak İçerik Editörü: İlker Turan Konuk Koordinatörü: Gökçin Çelikiz Işık: Muttalip Parlak Yönetmen Yardımcısı: Deniz Demir Ses Asistanı: Güngör Uçak Işık Asistanı: Muhammet Aygül Kamera Operatörü: İbrahim Çakmak, Deniz Demir, Hüseyin Sevim, Can Dolu Focus: Emre Köktaş Kurgu Yönetmeni: İbrahim Çakmak Post Prodüksiyon: Can Yılmaz, Ceyhun Türkeş, Alican Çağlayan Grafik Tasarım: Emre Helvacı, Alp Aybar, Saygın Mehmet Çağlar, Metin Toplu Web Developer: Kutay Göksu Sosyal Medya: Mehmet Ali Gülabioğlu, Rıdvan Gürses, Tayfun Şükrü Tekin Backstage: Alaaddin Berksoy, Baran Cem Yiğit Teşekkürler: Adil Yılmaz, Orhan Aydoğan, Mert Canka